Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2721. kitena (válaszként erre: 2718. - Mancsus)
2012. jún. 12. 09:01

Szia Mancsus!


Én is szeretnék érdeklődni dr Varga Klára felől, mennyire vagy elégedett vele és a munkájával? Köszi előre is.

2720. DeeN
2012. jún. 10. 18:29
Én nemsokára megyek konzultációra Bajusz Huba doktorhoz, szeretném megkérni azokat, akiket Ő műtött, hogy osszák meg velem tapasztalataikat privátban!!! nagyon szépen köszönöm!!!
2719. ancsika2 (válaszként erre: 2718. - Mancsus)
2012. jún. 9. 20:40

Szia Mancsus,


Tudnal esetleg egy privit dobni,hogy mi a velemenyed rola es mennyire vagy elegedett?


Koszi, szep estet!

2718. Mancsus (válaszként erre: 2717. - Ancsika2)
2012. jún. 9. 11:40

Szia!

Engem Ő műtött.

2717. ancsika2
2012. jún. 8. 22:48
Sziasztok, DR. Varga Klara mutott valakit?
2716. booorika (válaszként erre: 2715. - Lunaa)
2012. jún. 6. 11:27
Altalaban egy hetig van gipsz az orron,de ez valtozhat.Priviben megirom,ki mutott engem.
2715. Lunaa (válaszként erre: 2701. - Booorika)
2012. jún. 4. 17:13
És mennyi idő után veszik le a gipszet? Neked ki csinálta az orrodat?
2714. keki70 (válaszként erre: 2713. - Keki70)
2012. máj. 31. 16:22
EZT AZ NLC-N ÍRTAM,DE ÚGY ÉRZEM,HOGY ITT IS VAN HELYE,EZZEL IS SEGÍTVE A MŰTÉT ELŐTT ÁLLÓKAT.
2713. keki70
2012. máj. 31. 16:20

Mindenkinek,aki orrplasztikára készül-mire érdemes odafigyelni...


Az orrplasztika a plasztikai beavatkozások közül a legnehezebb és legproblémásabb műtét.Az orvos részéről komoly felkészültséget és nagy rutint igényel.A sikeres műtét alapvető feltétele a jó ORVOSVÁLASZTÁS!Nem biztos,hogy a média által sokat szerepeltetett orvos a megfelelő,mint ahogy az sem biztos,hogy a legdrágább árkategóriájú orvos sikeres műtétet végez.Sajnos a rossz orvosválasztás maga után vonja,hogy az orr nem olyanra sikerül,amit elvárnánk.Ilyenkor aztán hiába panaszkodunk,már késő.Tudatosul bennünk,hogy nem a megfelelő orvost választottuk.Becsapva érezzük magunkat,de valahol sajnos mi is hibásak vagyunk.Az orvost mi választottuk,rábíztuk magunkat anélkül,hogy megfelelően tájékozódtunk volna arról,hogy valóban alkalmas-e az általunk kért orr-terv megvalósításához.

Rossz eredmény=csalódottság,ami sokszor depresszióhoz vezet.Következik a lelki fájdalom,az önmarcangolás,ami bizony hosszú távon megviseli az embert.De van megoldás:a korrekciós műtét.Csakhogy itt a minimális várakozási idő félév,de inkább az egyévet várják ki.Csak akkor lehet korrigálni az orrot,ha a gyógyulási folyamata befejeződött.

Nálam az orvosválasztás alapvető feltétele volt,hogy az orvos fül-orr-gégész+plasztikai sebész is legyen egyszemélyben.Ez már alapjában véve leszűkítette a kört,akik közül orvost választhattam.Fontos volt számomra,hogy napi szinten végezze az orrplasztikát,így nagy rutinnal rendelkezzen.

Nem tudom,hogy hol olvastam,de alaposan a fejembe véstem,hogy "a plasztikai sebész nem fül-orr-gégész,a fül-orr-gégész pedig nem plasztikai sebész!"

A műtétem előtt a fórum összes hozzászólását átolvastam,megnéztem a műtött orrokat,amit a lányok feltettek-ezek alapján kezdtem a szelektálást.

Mikor úgy éreztem,hogy megtaláltam a nekem megfelelő orvost,akkor jött a személyes találkozás.Tulajdonképpen itt dől el minden.Én mit szeretnék,ő mit javasol,összehangolni az elképzelést a megvalósíthatóval.Ezt alaposan át kell beszélni,pár perc nem elég,időt kell rá szánni.El kell fogadni,hogy hozott anyagból dolgozik az orvos,tehát mindent nem lehet kihozni egy orrból.Határok vannak,amiket bekell tartani.Itt már egyébként kiderül,hogy az orvos és páciens mennyire tud együtt működni,kialakult-e a páciens részéről a szimpátia,és ami a legfontosabb:a BIZALOM.Ha úgy érzem,nyugodtan rábízom magamat,megbízom az orvosban,akkor ő az én emberem.

Fontosnak tartom a látványtervet is,és annak átbeszélésére is időt kell szánni.Mert a műtét után már késő bánat.


A fórumon sok a jó eredmény,a műtöttek 90%-a elégedett a műtéti eredménnyel.Persze kisebb hibák vannak,meg lesznek is,mert azt is szem előtt kell tartanunk,hogy tökéletes orrot ne várjunk,olyan nincs.De sokkal szebbet kapunk vissza,mint amilyen az eredeti volt.Az elégedett páciensek nem járnak vissza a fórumra-vagy csak nagyon kevés-őket már nem motíválja semmi,elégedettek,tehát az orrproblémán túlléptek.

Maradnak akiknek problémájuk van,és jönnek azok,akik a műtét előtt állnak.Éppen ezért bátorítsuk őket tapasztalatainkkal /amit én már lassan ötödik éve csinálok/.Bátorítsuk őket,hiszen az orrplasztika lehetőséget nyújt arra,hogy egy teljesebb,jobb életet élhessen az ember.Régen erre nem volt lehetőség,de szerencsére olyan világban élünk,hogy most már van esélyünk a változtatásra,és nem kell egy általunk nem elfogadott orral leélni az életünket.

Én is belevágtam,nekem csak jó tapasztalataim vannak a műtéttel és az eredménnyel kapcsolatban.

Örök emlék marad,amikor lekerült a gipsz az orromról:úgy éreztem,hogy valami befejeződött,egy korszak lezárult,és ettől a perctől kezdve egy új elkezdődik egy olyan orral,amire évek óta vágytam.

Leírhatatlan boldogságot éreztem,elégedettséget,és nagyon büszke voltam magamra,hogy "Dóri megcsináltad..."Egyébként mindenki büszke lehet magára,mert ez a műtét nem kötelező,nem életmentő,magunktól vállaljuk,és ehhez bátorság kell.


Minden új fórumozónak azt kívánom,hogy éljék meg ugyanazt a boldogságot,amit nekem sikerült,adjanak maguknak esélyt rá,és ne futamodjanak meg.

Azoknak,akiknek elsőre nem sikerült a műtét-továbbra is drukkolni fogok,hogy másodszorra megélhessék azt a csodát,amire annyira vágynak.

Szeretettel:Dóra

2712. keki70 (válaszként erre: 2711. - Lunaa)
2012. máj. 31. 16:17

Szia!

Hát van olyan orvos,aki akár holnap is megcsinálná a plasztikát,annyira nincsen páciense.Itt kell vigyázni!

De ha olyan orvosra gondolsz,aki profi orrban,ott azért legalább egy hónappal a műtét előtt keressed fel,mert bele kell számolni az időbe,hogy látványtervet is készíteni kell,neked pedig labort,EKG-t.

2711. Lunaa
2012. máj. 31. 15:30
Valaki nem tudja esetleg, hogy ha ősszel szeretném megcsináltatni az orromat, akkor mikor kellene először felkeresni az orvost és beszélni vele? Úgy értem milyen hosszú a várólista? Vagy ha elmegyek hozzá és azt mondom hogy a héten akarom a műtétet akkor megcsinálja? Hát ezért ezt nem hiszem mondjuk...
2710. booorika
2012. máj. 30. 11:20
Szia Tia Marina! En is koszonom az engedelyt. Nekem kifejezetten tetszel az uj orroddal,meg a kis horpadas ellenere is.A szembol kep nagyon jo! Ha kisebbre szeretned csinaltatni,megertelek,mert nekem is a kicsi orrok tetszenek.Biztos,hogy nem mindenkinek all jol,de nekem rajtad tetszene.Ha nagyon szeretnel rajta valtoztatni,vagj bele!!!Ezt irom az en fejemmel gondolkozva.Az emberek tobbsege biztos azt mondana,hogy ne csinalj vele semmit.Raadasul eszre sem fogjak venni a valtozast.Egyetertek Kekivel:AMIT TE ERZEL!....(En tuti,nem birnam ki fel-eredmennyel!)
2709. keki70 (válaszként erre: 2667. - Tia Marina)
2012. máj. 29. 21:52

Szia!

Köszönöm az engedélyt,még gyorsan írok neked,aztán tényleg megyek.

Én annyit változtatnék,hogy az orrcsúcson emelnék egy kicsit.És egy kicsit hiányzik az eredetiből a keskeny orrhát.

De egyébként így sem rossz-helyes vagy,viszont mindig az számít,AMIT TE ÉRZEL.És tudom,hogy ilyenkor mondhatunk akármit,ha te egy kicsit is másként érzed.


Dóri

2708. keki70 (válaszként erre: 2707. - F8563cbdd5)
2012. máj. 29. 21:45
Akkor kitartás-most már féléves az orrod,egyre jobb lesz,bár ha én ennyi idősen csipeszt raktam volna szegényre,hát nem hiszem,hogy örült volna neki.Az én orrom olyan lusta volt,hogy elvárta tőlem,hogy nyolc hónapig ne fussak,ne tornázzak.Mert húzódott.Ebből is látszik,hogy ahány orr,annyiféle gyógyulás.Hú de késő van már,megyek gyerkőcöt fektetni,jó éjszakát!
2707. f8563cbdd5 (válaszként erre: 2700. - Keki70)
2012. máj. 29. 19:50
Keki drága, köszönöm kérdésedet. Nos edzés közben az igazat megvallva még érzékeny az orrom, de már időről időre jobban bírja :)
2706. f8563cbdd5 (válaszként erre: 2702. - Tommygirl)
2012. máj. 29. 19:47

Akkor, ahogy Keki javasolta, zárjuk le a témát! THE END !!!


Ui.: Látom, sikerült "leégetned" a saját orvosodat, na bravóóó :D

2705. keki70
2012. máj. 29. 12:12
Tommygirl,Pofi:szerintem zárjuk a témát,nem ér az egész annyit...
2704. keki70 (válaszként erre: 2703. - Luisa)
2012. máj. 29. 12:10
Szívesen :-)
2703. Luisa
2012. máj. 29. 06:03
Keki, booorika, köszi a választ!
2702. tommygirl (válaszként erre: 2693. - F8563cbdd5)
2012. máj. 28. 22:08

Hűűű, hát elírtam, na bummm .... mekkora hiba!

Úgy látom, Te jobban tudod nálam, mennyire tájékozodtam a témában, miről mennyit tudok!!!

Egyébként mi a probléma??? Leírtam, hogy nemcsak Kárász dr. végez ilyen műtétet, hogy ez milyen felháborító :)))

A 3. pontban, hadd tippeljek, az én orvosom cseszte el, és Kárász hozta rendben :)))

2701. booorika (válaszként erre: 2695. - Luisa)
2012. máj. 28. 21:00
Szia! En gipszlevetel utan 4 nappal repultem,de ha masnap lett volna rep.jarat,akkor is repultem volna.Nekem ugyan olyan volt,mintha meg se mutottek volna.Csak arra kell nagyon vigyazni,hogy amikor felteszed (es leveszed) a taskadat a tartoba,nehogy megusd magad,vagy mas megusson veletlenul.
2700. keki70 (válaszként erre: 2694. - F8563cbdd5)
2012. máj. 28. 19:49
Tudod mit nem kérdeztem még és ez esetleg mást is érdekelne,mert még sosem volt téma:a szinkronúszásnál hogyan bírja az orrod a csipeszt?Mert azért ilyenkor még nagyon érzékeny az orr,vagy annyira az edzésre koncentrálsz,hogy ez már mellékessé válik?Hm?
2699. keki70 (válaszként erre: 2694. - F8563cbdd5)
2012. máj. 28. 19:41
Ja-eltudtam küldeni az epret.Jó étvágyat!
2698. keki70 (válaszként erre: 2695. - Luisa)
2012. máj. 28. 19:40

Szia!


Sokan vannak,akik hazajönnek műtétre,gipszlevétel és már repülnek is vissza.Nem szokott gond lenni belőle.Két hetet azért számoljál.

Esetleg orrvérzés előfordulhat,de én még ilyen visszajelzéssel sem találkoztam.

De mindig azt mondom,hogy az orvostól kérdezzél rá,aki műteni fog.

Én a tapasztalatot írtam le.

2697. keki70 (válaszként erre: 2696. - Keki70)
2012. máj. 28. 19:38
"ezt"-ből elég csak egy,ha értelmesek akarunk lenni
2696. keki70 (válaszként erre: 2694. - F8563cbdd5)
2012. máj. 28. 19:37

Hú de meg van valaki,örülök neked nagyon!!!

Annak meg főleg,hogy az orroddal minden rendben-igen,ezt Kárásztól ezt is várja az ember.


Ez a nevető fej,amit küldtél kb.olyan,mint akinek feltöltötték a száját...tetszik!


Jól vagyok,de ha nem így lenne sem panaszkodnék,tudod nézünk mindig csak előre és sohasem vissza!

2695. Luisa
2012. máj. 28. 18:56

Sziasztok,


Azt tudja valaki, hogy műtét után mennyi idő múlva lehet repülni?


Köszönöm szépen az infót!


Üdv,


L.

2694. f8563cbdd5 (válaszként erre: 2691. - Keki70)
2012. máj. 28. 18:48

Halihó Keki! :-)


Igen, olvasni mindig van időm, főleg az "orros" témákat, ugyebár :-) Köszönöm szépen a nózim nevében is, jól vagyunk, szépek vagyunk!

A levegő már rendesen áramlik, de ennek így is kell lennie :-)


Hm...és te hogy vagy? :-) Küldök Neked egy nagy nevető fejet -> :D

2693. f8563cbdd5 (válaszként erre: 2690. - Tommygirl)
2012. máj. 28. 18:44

1.EXTRACORPOLÁRIS SEPTUMPLASTICA-ha már nem tudsz érvelni, akkor legalább tanuld meg helyesen leírni. Amit az emberen a jövőben végezni fognak, azt azért letudja írni helyesen. Egyébként tisztában vagy vele, hogy mit jelent? Szerintem azt sem tudod, hogy miről van szó, csak neked ezt mondták, ez lesz, aztán jól van.Itt aztán megáll a tudomány... Műtét előtti alapos tájékozódás: ennél fontosabb nincsen. A fogalmakkal tisztában lenni: alapvető dolog. Nem kell orvosba átmenni, de azért illik tudni, hogy mi az,amiről karattyol a doki.

2.Nem neked szólt az üzenet! De: ez az én hibám is, mert a 2686-ra írtam. Mivel tudok bocsánatot kérni, tehát bocsi. Mindenesetre elég gyorsan ráharaptál :-)

3.Egy rövid kis történet: adott egy fül-orr-gégész+plasztikai sebész. Orrplasztikára és orrsövényplasztikára kérte a páciens. Az orrsövényplasztikához külön hívott fül-orr-gégészt!!!(mert nem tudta megcsinálni). Az eredmény: egy elcseszett orrsövény és egy elcseszett orrplasztika=elcseszett orr. A páciensnek egy év depresszió, rájött, olyanra-olyanokra bízta az orrát, akiknek lövésük sem volt az egészhez. De szerencsére van-vannak olyan orvosok, akik tényleg tudják, hogy mit csinálnak, és rendbe hozták. Nem volt könnyű. Ma már boldog, de megfizette szerencsétlen a tanulópénzt.



Neked több szerencsét, mint műtét előtt állónak, hogy szokták írni... ja, egy kalappal...

2692. keki70 (válaszként erre: 2691. - Keki70)
2012. máj. 28. 12:20
Mivel a jel nem akar elmenni,akkor képzeljed el:egy nagy szemű piros eper!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook