Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Orrmandula műtét- Miskolc GyEK. Mire számíthatok? fórum

Orrmandula műtét- Miskolc GyEK. Mire számíthatok? (tudásbázis kérdés)


2015. márc. 12. 08:50

Sziasztok Leirom mert mi most voltunk. Hátha valakinek segit.

2.5 éves mult a kisfiam és ki kellett venni az orrmanduláját. Szeptember óta szinte egyfolytában beteg volt este horkolt, légzéskimaradás stb...

Háziorvos beutaló. Mi Egriek vagyunk itt nem műtenek 3 év alatt tehát vagy Miskolc vagy Heim Pál. Mi miskolci megyei mellett döntöttünk. Nem bántuk nem. Nagyon nem.

Időpont kérés telefonon./Megyei korház oldalsó bejáraton mentünk be és jobbra az első épület.vérvételnél bemenni aztán jobbra és egy kis beugró folyosón van a fül orr gégészeti kartonozó.54-55 ben a vizsgálat/

első vizsgálat előtt kb fél órát kellett várni ami igazán semmi. igaz délre mentünk. következő hét csütörtök műtét.

Addig itthon nehogy összeszedjen vmit.

műtét hetén itt Egerben vérvétel mert nagyon nem bírja és nem akartam kínozni jobban. Szerdán audiologia hallásvizsgálat reggel 8.30 ra/időpontkérés után/. Persze orditott és igy nem tudták megcsinálni. fél 12 re kellett menni aneszteshez. addig csavargás miskolcon. Anesztes hátsó gyek épület. Gyerekmentő mellett elmenni cellás ajtón bemenni és balra majd ismét balra, ott egy rövid folyosó utolsó szoba. Megvizsgálták, majd a kapott papírral rögtön átmenni a betegfelvételre.

Másnap reggel 7 re kellett menni. 5 kor ihatott utoljára max 1 dl vizet.Betegfelvétel megtörtént majd át a CSP be egy üvegfolyosón, ott 2 emelet,megkaptuk az ágyat. Jöttek a nővérkék és bekötöttés az infuziót neki. Dél körül került sorra. 6dik volt. Megkapta a kis kábitó löttyöt. egy kanálkával./én vitamint mondtam neki mert azt beveszi. Nem jo izű a nővérkék szerint. Kb 15 perc és jöttek érte és elvitték műtőbe. Liftig lehet kisérni.. Egész műtét kb 20 perc. ébredéssel együtt. Persze óráknak tünt.teljesen magánál volt amikor lehozták.2 óra fekvés és phi után lehet kortyonként itatni. fél 3 kor kezdett el inni 4 kor hoztak neki vajas kenyeret és levest üresen és azt is megette. inni csak mentes vizet és korházi teát lehet!!! fölös vinni gyümölcslevet mert nem szabad. műtét napján nem ehet tejterméket sem. nekem 5 kor elaludt és reggel 6 kor kellt fel.

4 után átöltöztethettem a saját pizsijébe.reggel vizit után megvizsgálta doktornénink és jöhettünk is haza. 9kor már elhagytuk a korházat.

Az osztályrol: nagyon tiszta 3 ágyas szoba tvvel hűtővel és wc zuhanyzoval.Nővérkék nagyon aranyosak rendesek. Játékosan kötik be infúziót mindenre válaszolnak. Nagyon jo a hangulat és a csapat is.éjszakára bent KELLETT maradni a picivel. De a nagyobb gyerekekkel is ott maradtak. Ami hátrány nincs leesésgátló az ágyon. igy senki nem tud aludni egy percet sem, de nem mi szülők vagyunk a lényegek.lényegek. Dr. Román Éva műtötte, végtelenül aranyos gyerek centrikus doktornéni. Nagyon hálásak vagyunk mind az osztálynak mind neki hogy nem lett rémálom az ott töltött idő.

Amit olvastam a neten hogy hogy zajlott a műtét korházokba én pokolra készültem. És nem volt az nagyon nem. Nem mondom hogy visszamennék de a körülményekhez képest "kellemes emlék".

Amire szükség volt egy db pizsi kis törülköző a picinek wc papir pzs, evőeszköz neki játékok, én vittem tabletet mesékkel, pohár, papucs neki . Magamnak melegitő polo papucs. vittem neki kis plédet mert nem birja a paplant, de kellett is mert nagyon meleg volt.

Nem azt mondom hogy mindenkinek ilyen lesz de mi nekünk igy telt, és hátha tudok segiteni valakinek, mert én előtte semmit nem találtam. Vagy szinte csak rosszat.

27. babszibobó (válaszként erre: 26. - Edina_illesi)
2013. máj. 9. 12:29
Bent maradhatsz vele végig!
2013. máj. 9. 11:29

Sziasztok!


Érdeklődni szeretnék,hogy a kislányomnak a gyekben lesz orr-garatmandula műtéte és a fülét is felszúrják.Az érdekelne,hogy bennt maradhatok e a kislányommal éjjel-nappal,mivel csak 3 éves és nélkülem nagyon sír!

Azt mondták váltani kell egymást a férjemmel.

Igaz ez?Vagy maradhatok végig én bennt?


Várom gyors válaszotokat!

25. ritamoto (válaszként erre: 24. - Hegylakóné)
2010. máj. 12. 19:50

köszi!

olyan rohamosan javul az állapota, hogy ez hihetetlen.Rohan, szalad, eszik mindent, kiabál, mintha semmi se történt volna. én meg halálra aggódom magam, hogy nehogy baja legyen...

2010. máj. 12. 18:39

Nagyon jó ,hogy minden rendben volt.

Szurkoltam nektek,igazad van a horkolásos anyukával,nem hiszem hogy aggódó anya ilyen jól tud aludni,még csak fel sem ébred egész éjjel,hogy minden rendben van-e gyermekével.

Vigyázzatok magatokra további gyors javulást.

2010. máj. 12. 12:15

Egyáltalán nem volt vicces.De ha én tudom magamról, hogy hangosan horkolok, akkor az lett volna a minimum, hogy megkérdezem, zavar e valakit.Ott beteg gyerekek vannak, az én fiam is felriadt vagy 3x a nagy horkantásokra.És nem azért van ott egy szülő éjjel a gyerekkel, hogy 8 órát végighorkoljon, hanem hogy vigyázzon a gyerekére.1-2 óra pihenés persze rendben van, na de hogy este 9-től hajnal 5-ig?Én meg ültem a földön és a sírógörcs kerülgetett, mert még a folyosóra se lehetett kimenni.

Amúgy 1 hét kímélő életmód: nem szabad ugrálni, szaladgálni, kiabálni, meleg vízben fürdeni.Orrfújás a 3.naptól óvatosan, 1 hét múlva kontroll.

Amúgy alig lehet visszafogni, pont azokat akarja csinálni amit nem szabadna.

22. a9986bef96 (válaszként erre: 4. - Ritamoto)
2010. máj. 7. 14:47
Vigyél mindent,amit fontosnak talál.Kicsit vidd el neki az otthont.A kedvenc játék,vagy ha van esti rutinotok,akkor az ahhoz szükségeg holmikat.Fontos,hogy te ott legyél,mert fogalma sincs,hogy most megváltozott az élete,vagy mi van.De a biztos pontok mindig mobilizálhatók.Te,a rutinok(evés,fürdés,altatás),az ezekhez való tárgyak és akkor nyugodtan viselik.Közben mindig beszélgessetek arról,hogy miért vagytok ott(gyereknyelven) és hogy majd haza fogtok menni,ez csak picit van így.Én így csináltam mindig.Ja és azt mindig hidd el neki,ha valami fáj.Ez későbbre is.Ott van a nővér,az orvos,hogy rászóljon(nevetséges az ilyen egyébként),de te sose szólj rá.Bár,ez most nem lesz olyan...ha csak nem az altatós szuri a popsijába.
21. ritamoto (válaszként erre: 20. - Babszibobó)
2010. máj. 7. 13:54

Köszi szépen! Pont ilyen "élmény"beszámolóra voltam kíváncsi.

Épp most értünk haza az altatóorvosi vizsgálatról, most már egy kicsit jobban képben vagyok, mint eddig.

20. babszibobó (válaszként erre: 2. - Ritamoto)
2010. máj. 7. 11:55

Szia!Tavaly júniusban vették ott ki az akkor pont 3,5 éves fiam orr-ill garat manduláját, valamint felszúrták a fülét!

Az ok, állandó savós középfülgyulladás, túl nagy orrmandula, sok torokgyulladás, beszédképzéssel nem volt sosem problémánk.

A műtét óta panasz mentes, enyhe náthánk volt, az is csak most egy hete!

Rácsos ágyba fogják rakni, ez lehet megrémíti, ha nem is abba akkor sem fekhetsz mellé éjszaka (sajnos). Tavaly pont pocakos voltam és csak egy plusz széket kaptam, de a lényeg, hogy éjszakára ott lehet maradni!

Az orr-mandulásokat másnap, ha nincs panasz haza is engedik, mi a garat miatt 4 napig voltunk bent, és csak az első éjszaka lehettem bent, a többi estén addig maradhattam míg el nem aludt, majd hajnali 5-re vissza!

Van segítőkész nővérke, de van olyan is aki nem épp kedves, ha szerencsétek van, lehet pont kifogjátok a jókat!

Mikor megérkeztek súlymérés és karszalag, megkapjátok az ágyat.Futószalag szerűen elviszik a gyerekeket a kezelőbe, ahová te mint szülő nem léphetsz be, ott bekötik neki a branült.A sorra kerülésetek előtt fél órával te magad felteheted neki a nyugtató kúpot!Altatják!

Miután kihozzák a műtőből el kezd majd ébredezni, de hagyd inkább, altasd vissza (a nővérek is ezt fogják mondani), mert ha felkel csak sírós, nyűgös, kába lesz és hiába próbálkoznál lenyugtatni.Viszont, ha sikerül visszaaltatni a későbbi ébredés pont olyan lesz mint máskor, max. egy picit zavartabb, de jóval könnyebb.

nekem sikerült visszaaltatnom és nem volt gond!

ringer oldatot fog kapni, legalább egy zacsival, hogy ne száradjon ki, de a branült csak távozás előtt veszik ki, mert ha gond van azon keresztül könnyebb a gyógyszerelés!

vigyetek könyvet pici játékot, kabalát, ennek inkább csak műtét előtt fogjátok hasznát venni, mert a nap többi részében tényleg csak az ágyat fogja nyomni. Nekem is pörgős a fiam, de az első két nap csak feküdt, meg sem próbált felkelni!

A könyv ilyenkor a legjobb!

Egy bizonyos idő után mindenképp kell hogy magától igyon és pisiljen, de ezt is fogják jelezni, mit mikortól!Nem mehet ki WC-re, majd bili, nem kell ráülnie, pisilhet úgy mint egy fiú, de bilibe!

2010. máj. 7. 11:14
Most fújtam az orrába, és kértem vegyen levegőt az orrán, olyan sűrű zöld taknyot köpött ki a száján. Most éppen szelel az orra...
2010. máj. 7. 11:13
Énsem akarom mindenáron műttetni. Viszont reménykedem benne, hogy ha ezt a gondot megoldjuk, utána elindul a beszédfejlődés.
17. ritamoto (válaszként erre: 15. - Szoszilvi81)
2010. máj. 7. 10:55

Mondjuk a lassú beszédfejlődés lehet örökletes is-ha volt a családban valaki, aki későn kezdett beszélni.

De ha a vizsgálatokon túlvagytok, és minden eredmény jó, és mégis horkol, és meg vagy győződve hogy az orrmandula a hibás, akkor hozd haza, és vegyék ki itt.

Nálunk se volt annyira egyik orvos se biztos benne, hog olyan nagy az orrmandula, de mivel minden más okot kizártak így csak az lehet a ludas.

Én kézzel -lábbal tiltkoztam a műtét ellen, mindent kipróbáltunk, de mindennel csak kicsi javulást sikerült elérni, és teljesen sose gyógyul meg, így beletörődetem a műtétbe, és nagyon féltem a hallását is.

2010. máj. 7. 10:54
Mikor az én fiam (már 20 éves) orrmanduláját kivették,én nagyon izgultam. Bevettem 2 altatót ,hogy valamit tudjak pihenni, de az meg úgy bekábított, hogy húzni kellett ,mikor mentünk a vonathoz...Kazincbarcikán voltunk vele.Alig bírtam menni..Kazincbarcikán voltunk vele. 3 éves volt kb. Azért kellett kivenni, mert észrevettük ,hogy rosszabbul hall. Gyakran meg volt fázva,és a füle is begyulladt. Hál istennek azóta sincs semmi baj,bár ijesztgettek, hogy visszanőhet az orrmandula. Ölbe vitték a műtőbe, hamar megvolt, bent kellett maradnia éjjelre. Én nem maradhattam:( Másnap már rohangált volna, elég eleven gyerek volt. Ne sokra emlékszik már az egészből,de én igen....
2010. máj. 7. 10:43
Pontosítok, nem szelel az orra. Ha mondom neki, vegyen levegőt az orrán, úgy csinál mint mikor mi meg vagyunk fázva(felszívjuk a taknyot), nem kap rendesen levegőt.
2010. máj. 7. 10:41

Mondd néhány szót, de nem sokat, a tesója nevét-bákí-bálint, mama, pah-apa, papapapa-nagyapa, gyee-gyere, kée-kérek kb. ennyi. Talán van egy két szótöredék, amiből mi tudjuk, hogy mit akar.

Néha fájtatja a fülét, de nem folyamatosan. Ha meg van fázva akkor is megérti ha mondunk valamit.

Csak furcsállom, hogy otthon kikapják, itt meg nem. Mondtuk az itteni gyerekorvosnak csak legyintett rá, a fül-orr-gégésznek is mondtuk, hogy szelel az orra, és nem beszél, de csak a fülét nézte. Most kaptunk beutalót Klagenfurtba, jövőhéten kérünk időpontot-az hallás vizsgálat lesz, de biztos vagyok benne, hogy jó lesz. Inkább az orrmandulája lehet a "ludas". Csak nem tudom mit csináljak, hova vigyem. Hazavigyem megműtessem, vagy itt járjak be ungot-berket.

13. ritamoto (válaszként erre: 11. - Szoszilvi81)
2010. máj. 7. 10:32

Amúgy az én fiam fülével se volt gond soha, csak kb. 2 hónapja kezdődött, hogy ha megfázik, akkor gyakorlatilag tök süket lesz, mivel a nagy orrmandula miatt nem tud szellőzni a fülkürt, és a váladék sem jön ki az arcüregből, mert elzárja a járatokat a mandula.

...amúgy a mi háziorvosunk is hasonlóan nem foglakozott vele, csak azt hajtogatta, hogy orrcsepp, orrspray, orrkenőcs...de semmit sem használnak.

12. ritamoto (válaszként erre: 11. - Szoszilvi81)
2010. máj. 7. 10:28

Azt már én is hallottam, hogy a beszédfejlődést gátolja a nagy orrmandula, illetve lassabban tanul , több beszédhiba fordul elő, mivel általában rosszul is hall a gyerek emiatt, de hogy egyáltalán nem beszél...ilyet nem hinném, hogy okoz.

Én elvinném fejlesztő pedagógushoz, vagy korai fejlesztőbe-nem tudom ott kinn hogy hívják...

2010. máj. 7. 10:11

Az én fiam is horkol éjszaka, és nyitott szájjal alszik szintén. Mondhatni születésétől fogva, de amikor mondtam a házi dokinak, mindig legyintett rá...

Énis nagyon izgulok miatta.

Érdekes, hogy idekint (Ausztriában élünk) is megmutattuk egy fül-orr-gégésznek, és nem mondott rá semmit, pedig mondtuk, hogy nem kap levegőt az orrán. A fülét vizsgáltatják, pedig szerintem azzal nincs gond. A másik szobában is meghallja, ha mondok neki valamit, mindent megért csak épp nem beszél, mutogat.

10. blerka (válaszként erre: 8. - Ritamoto)
2010. máj. 7. 10:08

Előtte kap a fenekébe egy nyugtató kúpot,úgy viszik a műtőbe.Ébredés után fél órát sírni fog,de nem a fájdalomtól,ne aggódj.Minket is erre készítettek fel,amikor az ikreink orrmanduláját vették ki tavaly.Nem lehet őket megnyugatni sem,ezt túl kell élni valahogy.Utána aludtak egy nagyot és aztán vígan rohangáltak a folyosón.Kaptak egy branült a kézfejükbe,azon kaptak műtét alatt valamit,de azt másnapig nem vették ki,amíg haza nem mentünk.

Egyedül ez zavarta őket,semmi fájdalmuk nem volt,elvileg az altatás miatt nem ehettek volna jó pár órán át,de ők délután már kölesgolyót faltak és megették a kórházi vacsit is.

Mi a női osztályon voltunk,nem a gyereken (Sopron),én bent aludhattam velük,összetoltunk két ágyat.Nem volt annyira rossz,a gyerekek nem emlékeznek rá,szinte kiesett az életükből -2 és fél évesek voltak.

A fiamnak sokat segített,mert bár utána párszor még begyulladt a füle,azóta egyszer sem.A lányomnak is kevesebbszer van hörghurutja a műtét óta.

Ha a doki is javasolja, csak ajánlani tudom mindenkinek,hogy essenek túl rajta a gyerekek minél hamarabb!

2010. máj. 7. 09:53

Feküdnie kell és fog is, az altatótól még kábult lesz.

Nem kell egész nap ágyban lennie ,csak nem szabad ugrálni rohangálni.Később már ihat majd ehet is keveset.Vigyetek magatokkal pudingot krémtúrot amit szeret,ezeket könnyen megtudja enni.

Altatják nem fog emlékezni semmire.

8. ritamoto (válaszként erre: 6. - Hegylakóné)
2010. máj. 7. 09:46

köszi!:-)

Feküdnie kell utána egész nap? Ettől félek a legjobban.Nem egy nyugodt tipus. :-)

És altaják, vagy csak elkábítják?

7. ritamoto (válaszként erre: 5. - Szoszilvi81)
2010. máj. 7. 09:43

Az én fiam ősz óta folyton náthás, és nagyon horkol, szinte fuldoklik alvás közben.Ez őt amúgy nem nagyon zavarja, nagyon mélyen alszik ettől függetlenül.

Mivel nyitott szájjal alszik, sokszor köhög, könnyen megfázik, és még az ovit is őssszel kezdtük-így 2 hetente összeszed valamit.Most már a fülére is ráment.Volt allergiavizsgálat is, de nem találtak semmit.

Mi Szikszóra jártunk dr.Dégi Katalinhoz (azt hiszem ő is rendel Szerencsen)Most pedig Miskolcon dr.Takács Ilonához.

Mindketten azt mondták, hogy egy gyulladt góc az orrmandulája, és abból indul ki minden probléma.

2010. máj. 7. 09:40
Mindenképpen vigyetek magatokkal,könyvet,játékokat,amivel jól el van a kisfiad,műtét után főleg sokat segít,ha letudod vele foglalni.A lányomat egy hónapja műtötték minden rendben volt és van .Nyugodj meg nem lesz semmi baj.A műtét után sokat alszanak,és ha felkelnek nyűgösek egy kicsit,de hamar megnyugszanak.
2010. máj. 7. 09:34

Ez engem is érdekel. A szerencsi fül-orr-gégészeten az én 3,5 évesemnek is azt mondták (dr. Szakács Gábor) ki kellene venni az orrmanduláját, jövőhónapban kellene jelentkezni. Ritamoto, ki mondta nektek? Mit mondtak, miért kell kivenni?

Az én fiam nem beszél még, azt mondta a doki, hogy olyan nagy az orrmandulája, hogy ez lehet a beszédfelődés "akadálya".

4. ritamoto (válaszként erre: 3. - A9986bef96)
2010. máj. 7. 09:26

köszi a gyors választ.:-)Ö

Miket vigyek neki és magamnak?Enni, inni, ruha , stb?

2010. máj. 7. 09:21

Rutinműtét.Ne aggódj,minden a legnagyobb rendben lesz.;)

Ott maradhatsz vele ez nem kérdés,csak a kisszéken,mellette,vagy elfértek egy ágyikóban.Nem az orvos mondja meg,a nővérkék segítőkészek az ilyesmiben.

2010. máj. 7. 09:16

Hétfőn veszik ki a 3,5 éves kisfiam orrmanduláját, de szinte semmit sem tudok, mi hogy fog történni.

Ott maradhatok vele éjszaka, vagy az orvos jóindulatán múlik?Mit vigyünk magunkkal? Hogy fog telni a nap?

2010. máj. 7. 09:14
Orrmandula műtét- Miskolc GyEK. Mire számíthatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook