Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Opálosabbá vált pohárral mit csináltok? fórum

Opálosabbá vált pohárral mit csináltok? (tudásbázis kérdés)


2023. jún. 15. 08:20

Nekem egyetlen egy üveg kávéspohár lett matt, az összes többi pohárnak semmi baja :)

Fura. Gondolom, ennek az anyaga lehet másabb.

2023. jún. 14. 19:20
6 éves Wyrpool mosogatógépben kb fél éve egyes poharak mattok lettek /már elég régiek/ próbáltam ecettel, hypós, vízkőoldós (magas vízköves a vizünk) áztatással, ezért mindig van elég só a gépben, szóbabik.vízben áztatással, akkor úgy tünt visszanyerte fényességét, de újbóli gépi mosogatás után ismét matt lett. Megnéztem a hasz.utasítást, és benne van, hogy egyes üvegpoharak mattok maradhatnak mosogatás után. Ezeket a poharakat házi használatban tartom. Azért, hogy nem fényes, még nem dobtam ki, a lényeg, hogy a család tudja tiszta.
2023. jún. 14. 18:42
Ecet.
6. Soufflet (válaszként erre: 5. - Bozsu55)
2023. jún. 14. 17:50
Ha rendesen mukodik a mosogatogep, nem lesz opalos az uveg.
2023. jún. 14. 17:44
Mindennek van előnye,nem mosogatsz,de a poharaid cserélgetni kell,nekem van 40 éves poharam is.
2023. jún. 14. 17:43
Es ha a gond megoldava, tedd vissza egy uj mosasra, aztan kesz.
3. Soufflet (válaszként erre: 1. - *karolin*)
2023. jún. 14. 17:41
Ha nem fogyott ki a so, akkor pakold ki a maradekot, es nezd meg nem kerult- e valami a szurobe. Valoszinuleg keves jut az adagoloba. Ha szerencsed van, magad ki tudod puceraszni, ha a csoben van dugulas, marad a szerelo.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - *karolin*)
2023. jún. 14. 17:28

Szerintem kopás, de próbáld meg ecetes vízben áztatni , ha attól nem nyeri vissza a fényét, akkor annyi.

Bár nekem a mosogatógépben csak a műanyagok mattúlnak, pl. mérőedémyek.

2023. jún. 14. 16:35
Visszafordítható, vagy ez kopás? Mosogatógépben mosom őket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook