Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Önkormányzati lakás bérleti jogának eladása, illetve én szeretnék venni. Hogy megy ez? Segítsetek! fórum

Önkormányzati lakás bérleti jogának eladása, illetve én szeretnék venni. Hogy megy ez? Segítsetek! (tudásbázis kérdés)


2011. ápr. 29. 14:11

Hivatalosan nem lehet venni, csak cserélni. De le lehet úgy papírozni, hogy jó legyen. Ismerősömék is "vettek" már így. Kifizették a pénzt, papíron pedig építési telekre cserélték, amit ők visszavásároltak. 14-17 ezer körül lehet a havi lakbér. Pályázni hiába fogsz, mert kizáró ok, ha ingatlantulajdonos vagy. Mindegy hány nm. Ha van a neveden, akkor nem pályázhatsz.

És nem olyan olcsók Miskolcon sem az ingatlan árak! Viszont ha nem gond a bejárás, Miskolc mellett pár km-re már elég jó áron lehet házacskákat kapni!

5. late (válaszként erre: 3. - Mari20)
2011. ápr. 29. 13:42

Köszi .. Van ugyan egy 2 szobás lakásunk fele- fele arányba a férjemmel, de már nehezen viselem az italozását, semmi be/ csere v. ilyesmi/ nem eggyezik bele . Neki igy és itt jó. Igen a szomszédság az fontos. Soha nem gondoltam ,hogy

30év után majd ilyeneken kell agyalnom. Igen a gyugalom ez az ami nagyon- nagyon fontos lenne mert már rég nincs az életembe

4. late (válaszként erre: 3. - Mari20)
2011. ápr. 29. 13:18
Köszi..
2011. ápr. 29. 12:23

szia drága

legálisan önkormányzati lakást nem lehet venni.

aki rászorult és mázlista, az az önkormányzattól bérleti dij fejében + felujitást vállalva kaphat....


de Miskolcon oly olcsóak a lakások, hogy majdnem ennyiért kapsz , nem?


vagy közel miskolchoz nézz egy kis lakást....

ügyvéddel intézd, és a szomszédokat kérdezd ki, ez nagyon fontos, mert velük kell majd együtt élned, még ha ezt most nem is veszed komolyan....


tiszta ügyletbe kezdj....

és akkor nyugodtan alszol

2011. ápr. 29. 10:06

Én úgy tudom, ezek semennyire nem hivatalosak. Önkormányzati lakás bérleti jogát nem lehet eladni, csak a törvényt megkerülve maximum, kiskapukon keresztül.


A bérleti díj, meg nagyon sok mindentől függ. Milyen helyen van, van-e vízóra, milyen plussz szolgáltatások kerülnek még bele és stb.

Pesten, 26nm-es lakásnak nem túl jó környéken, havi 13 ezer volt tavaly előtt.

1. late
2011. ápr. 29. 09:56

Lakásra lenne szükségem ,hirdetéseket böngészve

Önkormányzati lakás jogát kínálják eladásra /28nm -es 1,5 millió Miskolcon /Mennyire hívatalos ez és a bérletidija

mennyi egy ilyen lakásnak.??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook