Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Önkéntesség, a mai világban? fórum

Önkéntesség, a mai világban? (beszélgetős fórum)


2014. nov. 30. 19:17

Nemrég jöttem haza Spanyolországból, ahol 3 hétig voltam önkéntes egy zarándokszálláson Santiago de Compostellától kb. 330 km-re.

Kicsit nehéz volt elindulni, de jó döntés volt.

Remélem, jövôre is megadatik a lehetôség.

Jó közösségben olyan emberekkel találkoztam, akikkel normál körülmények között soha: ausztrál, új-zélandi, japán, koreai, libanoni, izraeli, amerikai, brazíliai,honolului, dél-afrikai zarándokokkal, perui származású, de Alaszkában élô tengerbiológussal; de volt magyar is, aki pl. legyalogolta a Budapest-Santiago-Madrid útvonalat - durván 5000 km-t.

Volt kutyás, csacsis zarándok, házaspár kisgyermekkel, várandós kismama, tengerészgyalogos, szerzetes, lelkész... a teljesség igénye nélkül.

Annyit gyakorolhattam-tanulhattam a német-angol-francia-spanyol nyelvet, mint még soha.

Ez volt a legjobb nyelviskola.

Errefelé százával csak önkéntesek szolgálnak szinte egész évben, amiért fizetést nem kapnak, cak ellátást. Felejthetetlen volt.

8. Arel
2014. nov. 30. 06:45
Jó dolog. Jót teszel másokkal, de magaddal is. És ez nem pénzkérdés (Forever Happy). Lehet, hogy egy hónapban csak fél órát tudsz rászánni egy jó ügyre, de valakinek már az is segítség lehet (pl. egy öregotthonban felolvasni). Ha naponta van ideje valakinek órákat netezni, akkor csak elhatározás kérdése, hogy helyette inkább vállaljon valami önkéntes munkát.
2014. nov. 29. 20:08
En sokaig onkenteskedtem allatmehelyen. Voltam homokzsakot pakolni,szarvasbekat attelepiteni az ut mellol, korhazi gyerekosztalyt festeni es jartam egy idos nenihez fozni,beszelgetni. Szerettem. Most a tanulmanyaim miatt magamra sincs idom, de szep dolog szerintem is. Plane manapsag. :)
2014. nov. 25. 08:45
Számomra kivitelezhetetlen, de ha rámszakad a bank, tuti lesz rá időm! :)
5. 3a5c305959 (válaszként erre: 1. - Bd17221838)
2014. nov. 25. 08:38
En onkenteskedtem de nem onzetlenul. Ez volt az egyetlen mondja hogy bekeruljek egy korhazba, a szuleszetre, es tapasztalatot szerezzek a felvetelihez. Az a jo benne hogy en mondtam meg mikor es mennyit akarok dolgozni es meg fizettek az utazasomat es az etkezesemet is. Egy evig csinaltam es en nagyon szerettem. Most ugyanott vagyok gyakorlaton es nagyon jo erzes hogy az emberek felismernek es orulnek hogy visszajottem egy uj statuszban :-)
4. bd17221838 (válaszként erre: 3. - De Luca)
2014. nov. 24. 18:31
törölték..írtam privátot
2014. nov. 24. 18:30
Hová tűnt az előző fórum?
2014. nov. 24. 18:26
szép dolog. :)
2014. nov. 24. 18:25
Mi a véleményetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook