Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Önbizalomhiány anyajegyek miatt fórum

Önbizalomhiány anyajegyek miatt (beszélgetős fórum)


1 2
33. Nissi
2013. febr. 19. 18:32
Szia. Engem is nagyom zavar és nekem is egyre több van föleg a karomon. Voltam orvosnál is azt mondta hajlam. Nem lehet semmit tenni ellene de a napozással vigyázni kell. Volt kettö nagyobb, egyik az arcomon azt levetettem. De ami lapos azt levetetni se szabad.
32. Mea84
2013. febr. 19. 11:29
Sziasztok.Az arcomról szeretnék leszedetni egy anyajegyet,Dr Lévay Bernadett plasztikai sebészhez szeretnék menni.Valaki volt már nála esetleg?Érdekelnének vélemények róla.
31. b73e24f31f (válaszként erre: 29. - Sziszi0528)
2013. febr. 16. 18:50
Szerintem ezek kamuk! Inkább sebész. Az gyorsabb :)
30. moonlight13 (válaszként erre: 29. - Sziszi0528)
2013. febr. 16. 10:31
Én anyajegyre biztos, hogy nem pakolgatnék semmit! Vagy sebészet, vagy semmi!
2013. febr. 16. 10:23

Sziasztok!


Nos az a helyzet, hogy voltam tegnap bőrgyógyásznál (magánrendelésen), megvizsgálta az anyajegyeimet, hál' istennek nem talált semmit, az egyikre aott beutalót a sebészetre, ami a felkaromon van, hogy azt érdemes levetetni, a többivel meg ne foglalkozzak. Én azért nem bírtam ki és megkérdeztem, hogy mi a véleménye az alternatív gyógymódokról, említettem neki a ricinusolajjal való kenegetést, illetve a fokhagymaszeletes-sebtapaszos verziót... Mosolygott és azt mondta, ha úgy gondolom, próbáljam ki egyen-kettőn, szerinte ártani nem árt mivel nem is használ... Szerintetek kipróbáljam, van ezzel kapcsolatban valakinek valamilyen tapasztalata?

28. b73e24f31f (válaszként erre: 25. - Sziszi0528)
2013. febr. 10. 07:46
Esetleg ha a nagyobbakat leszedetnéd, ha egy kettővel kevesebb lenne, lehet már akkor is más lenne a "látkép". Én kettőt szedettem le, és azt mondta a sebész, hogy nagyon kicsi biztonsági területtel vágja, így ha a szövettanból kiderül, hogy nincs vele baj, nem marad feleslegesen egy nagy heg utána. Szépen meg tudják csinálni...jó mondjuk ez magándoki volt.
27. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 26. - 7a5f2ffe7d)
2013. febr. 9. 13:38
vagy akkor sem annyira zavaró ha kb. szimmetrikusan helyezkednek el.
26. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 25. - Sziszi0528)
2013. febr. 9. 13:37
Leírhatod, de szerintem nem lesz látszata. Jópárszor már gyerekként is vizualizáltam a boldog reggel ,amikor úgy ébredek ,hogy eltűntek. Semmi eredménye sem volt. Amúgy azt tapasztaltam hogy nem a mennyiségük zavaró, hanem a minták asszimmetriája,és ha csoportosan van valahol mert kontrasztos azzal ahol nincs. Ha egyenletesen sok van ,az a legkevésbé zavaró.
2013. febr. 9. 13:30

Sziasztok!


Köszönöm szépen a sok hozzászólást, végül is tényleg lehet a felfogásomon kellene változtatni... Én már odáig jutottam, hogy ha leírom magamnak jó sokszor egy nap, hogy "eltűnnek, elhalványulnak az anyajegyeim", talán hetek múlva lenne látszata? Nem vagyok agykontrollos, meg semmi ilyen guru, de már ezen is gondolkoztam, mert nyilván sebésszel nem fogom szétszabatni hegesre a hátam, karom meg a hasam...

24. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 22. - Ancsa19860211)
2013. febr. 8. 20:58
Ilyet még nem olvastam, de érdekes. majd utána nézek, érdekel hogy miért ez a következtetés. Köszi :)
23. b73e24f31f (válaszként erre: 21. - 7a5f2ffe7d)
2013. febr. 8. 20:58
Nekem nemcsak a párom mondta, hogy tetszik neki, hanem például a fotós is, aki képeket csinált rólam. Azt mondta nem akarja kiretusálni, mert szerinte ez hozzám tartozik és neki tetszik.
22. Ancsa19860211 (válaszként erre: 21. - 7a5f2ffe7d)
2013. febr. 8. 20:52
Dehogyis vagy selejtesebb, pont múltkor olvastam egy cikket ami szerint azok az emberek, akiknek a bőrén sok anyajegy van, tovább élnek, mint az anyajegy nélküliek:))) Valami tudományos szövegben meg is magyarázták, miért, de nem emlékszem rá:)
2013. febr. 8. 20:38
Amúgy lehet itt édibédipöttyözni. Nekem csak annyit jelent, hogy selejtesebb vagyok bizonyos értelemben a nem anyajegyeseknél. Egy párnak sem tudnám azt az esztétikai élményt nyújtani, mintha szép lenne a bőröm. De már nem gyűlölöm magam emiatt, megszoktam. Amúgy a párjaim nem nehezményezték sosem, de lehet hogy gondoltak rá, csak nem mondták. Az önámításból már kinőttem, elfogadom, de sem aranyosnak sem egyedinek nem érzem tőlük magam.
20. b73e24f31f (válaszként erre: 16. - Beatav)
2013. febr. 8. 19:54
Évekig is eltarthat, amíg szép lesz a helye. Anyósomnak is pár éve szedtek le. Nagyon sokáig csúnya volt, aztán szép lassan begyógyult és most már csak egy fehér vonal. Nekem is szedtek le és szinte még én sem találom meg a heget olyan jól sikerült.:)
19. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2013. febr. 8. 19:50
Mintha a saját gondolataimat olvastam volna. Bár nekem nincs sok anyajegyem, azok is inkább kisebbek, nekem szeplőm van sok és én is nagyon sokáig (de még most is egy kicsit) gyűlöltem őket!!! Viszont évről évre jobb lett a helyzet e téren, mert egyre jobban kezdtem letojni mit gondolnak rólam, úgyhogy bátran viselek ujjatlan ruhákat, mert akinek nem tetszik az nem néz rám. De hozzáteszem a hosszú hajamat nyáron is leengedve hordom a strandon is, hogy eltakarja. Valahogy úgy érzem mindenki az én hátamat bámulná...Ez van sajnos, viszont a párom szerint szexis és az se zavarná ha még több lenne belőle :).
2013. febr. 7. 21:57
Nekem egyet leszedtek eü okból. A heg tényleg látványosabb mint az anyajegy. a fájdalom kibírható, bár ha olyan helyen van napokig ronthatja az alvás minőségét, ha húzódik ás fáj a helye és egy pózban kell amiatt aludni.
17. alficica (válaszként erre: 15. - Moonlight13)
2013. febr. 7. 21:16
ha kicsi volt az anyajegy, akkor nem
16. beatav
2013. febr. 7. 21:15

A férjemnek rengeteg van.Kettőt leszedetett elváltozás és méret miatt (sebésszel) de sokkal csúnyább a helye,ami a kivágott irharéteg helyett rózsaszínű és csak vékony bőrréteg takar.

Nem értem a fóruminditót,ha a férje(!) elfogadja és így szereti akkor mi a baj?

Én szeretem a férjeméit,lányoméit is!Őket nem zavarja!Tényleg mint az égen megannyi csillag! :)

Szerintem ettől (is) különleges aki "hordja"!

15. moonlight13 (válaszként erre: 14. - Alficica)
2013. febr. 7. 21:00
1 hét? Az nem túl kevés?
14. alficica (válaszként erre: 11. - Csillag03)
2013. febr. 7. 20:59
függ a mérettől és hogy hol van. 1 héttől 1 évig előfordulhat. ez csak rajtad vagyis a bőrödön múlik.
13. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Csillag03)
2013. febr. 7. 20:53
Szerencsére a hátam közepét ritkán látom! :)
12. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Csillag03)
2013. febr. 7. 20:53
Változó. Nekem a hátamról vágtak egyet kb. 1 éve, és még mindig látszik, de állítólag attól is függ, hol helyezkedik el. Háton nehezebben gyógyul, meg egyéni is a sebgyógyulás.
2013. febr. 7. 20:39
Köszi a választ. És mennyi idő alatt gyógyul meg teljesen a helye?
10. moonlight13 (válaszként erre: 7. - Csillag03)
2013. febr. 7. 20:30
Az anyajegyeket vágják, és elküldik szövettanra. A többi változat állítólag tilos, bár van aki alkalmazza. A sebészek szokták kivágni, ha kényes helyen van, jobb, ha plasztikai sebész végzi. Egyébként elérzéstelenítenek, és nem fáj.
9. Ancsa19860211 (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2013. febr. 7. 20:14
Változtatni ezen sajni nem tudsz, úgyhogy próbáld meg elfogadni. Ez nem a világ vége, a párodnak meg még tetszik is. Én meg szeplőkkel vagyok tele, nemcsak az arcom, hanem a vállam, karjaim és a mellkasom is. Vannak apró pöttyeim is itt-ott, igaz, legalább nem kidudorodó. Egész középiskolás koromig nagyon zavart, én is legszívesebben lenyúztam volna az egész bőrömet és másikat húztam volna, ráadásul az osztálytársaim közül senkinek se volt, pulykatojásnak éreztem magam. Anyukám mondta, hogy fiatal korában neki is volt, de idővel megvastagszik az ember bőre és nem látszik. Hát, nekem most, 30 évesen is ugyanúgy látszik, ha nem jobban. De már beletörődtem, később kiderült, hogy egy csomó pasinak még tetszik is. Szóval ne aggódj a pöttyök miatt, nem vagy egyedül sem és nem vagy visszataszító sem emiatt.
8. csillubaba (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2013. febr. 7. 19:49

önbizalomhiány anyjajegyek miatt? az ne legyen.


Nézd meg az utóbi évek miss győzteseit mennyi van rajtuk, pl. a Dobó Ági teste tele van és az arca is. A Serdüét Orsié is, na és még van valamilyen Linda neki egy oltári nagy kiálló van az arcán és szépseégversenyt nyertek!! Ha a férjedet nem zavasrja mit foglalkozol vele?

Most látom tele van az írásom hibával csak siettem, elnézést

2013. febr. 7. 19:22
Bőrgyógyász, vagy sebész távolítja el az anyajegyeket? Fáj?
6. alficica (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2013. febr. 7. 17:23

Nekem is elég sok az anyajegyem, van ami rossz helyen és igen zavaró. Nem szeretem őket én sem, dehát ez van. Szerintem ne kenj rá semmit, mert a végén rosszabb lesz vagy lehet valami bajod a sok kencétől. Ami nagy és kiemelkedő, azt el tudod távolíttatni, ami nem, azzal meg együtt kell élni.

Én elmennék egy kineziológushoz, hogy oldja ki belőled ezt az anyajegy fóbiát. - Működik!


Előbb-utóbb el kell tudd fogadni. És hiddel, minden más jobban zavarja az embereket, mint az anyajegy.

5. pink sunrise (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2013. febr. 7. 17:05

Nekem is van elég anyajegyem,de nem tulajdonitok túl nagy jelentőséget nekik.Egyik karomon 46 pöttyöt számoltam meg.Ráadásul nagyon fehér bőröm is van.Nem mondom hogy örülök nekik,de nem reagálom túl a dolgot.Az életben annyi mindenen átmentem hogy soha többet nem fogok ilyen külső dolgoknak nagy jelentőséget tulajdonitani.Szerintem akárcsak a szeplő,ez is tud cuki lenni,és mivel engem nem zavar és elfogadtam,senkinek sem tűnik fel,vagy ha igen,azt mondják aranyos hogy ilyen pöttyöske a karom..Ez én vagyok,teljes egészében,ebben a "csomagolásban"és igy vagyok kerek egész:)Akinek meg nem tetszik ne nézze:)

Hidd el,lesz időszak amikor mosolyogni fogsz azon hogy ez zavart téged valamikor:)

4. Missygirl.e (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2013. febr. 7. 16:56
Szia! Én is tele vagyok anyajegyekkel a hátamon, a karomon, a hasamon, a melleimen,a nyakamon, illetve az arcomon is elég sok és nagy van. Valahogy sosem éreztem emiatt semmi rosszat, velük nőttem fel, hozzám tartoznak. Sosem gátoltak semmiben.( Kivéve a napozás) Tudom így kívülállóként nem érthetem meg, hogy Te hogy érzel, de gondoltam segít, hogy nem vagy egyedül "pöttyös"! A bal kezemen a mutató és a hüvelyk ujjamon van egy velem született egész ujjaimat beborító "anyajegy". Ebből is csak oviban volt problémám, amikor senki nem akarta megfogni a kezem,mert azt hitték fertőző.....na de ilyenek a gyerekek! :) Akkor rossz érzés volt, ma már csak szép emlék és csak mosolygok rajta! Sokan, sokszor megkérdezik mi az, meg hogy fáj-e, de még ez sem zavar, elmondom, hogy így születtem és ennyi, téma lezárva és folyik minden tovább. Tehát ne érezd úgy, hogy ettől "rossz", vagy csúnya vagy, vagy bármi!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook