Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Olvastatok Nick Vujicic-ról, a kezek és lábak nélkül született 31 éves férfiról? Eltörpül-e a problémánk az övé mellett? fórum

Olvastatok Nick Vujicic-ról, a kezek és lábak nélkül született 31 éves férfiról? Eltörpül-e a problémánk az övé mellett? (beszélgetős fórum)


57. Krisz42 (válaszként erre: 54. - 731e5b9ffb)
2013. ápr. 8. 00:18
Nincs meg néha a lehetőség.Igen,sok testi fogyatékos van,van aki ugyanolyan ügyes,mint ő,mégsem abból él.Szerinted hogy jutott el odáig,h hirtelen,fiatalon felkapott lett,pedig semmit nem tett le az asztalra?Annyira naívak az emberek.Hiába írom,h ott mindent el lehet adni.Mutass olyan embert,aki roszabb körülmênyek közé,más országba született.Ő hol van?
2013. ápr. 8. 00:12
Egyébként nekem nem lesz hitelesebb vmi azért,mert egy testi fogyatêkos adja elő.Egyébként pont kinn nem divat elfordulni,ott mindenki mindenkit megbâmul.Kevesen tudnak csak viselkedni,tehât mindent el lehet adni:)
55. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 1. - D1zsúlika)
2013. ápr. 8. 00:12
Könnyű neki! Lenne csak az én helyemben, másképp állna a szája...
54. 731e5b9ffb (válaszként erre: 50. - 408020f45e)
2013. ápr. 8. 00:07
Nincs ott a lehetőség? Ez a fickó pont azt mutatta meg, hogy igenis, mindenkiben ott van. Csak nem mindenki használja ki azokat. Ezt értem az ép és a kevésbé ép emberekre is.
53. Krisz42 (válaszként erre: 49. - 731e5b9ffb)
2013. ápr. 8. 00:06
Én a modelleknek se fizetnék annyit:)Az a gond,h főleg Amerikában pont a tinik tudnak a legkegyetlenebbek lenni.Szerinted miért kellene nekik feloldódniuk?Ők a nézők.Nekem ez kicsit olyan,mint ha kellene igazolás arra,h leülnek őt nézni,ő pedig szerepel.Te kiâllhatnâl ugyanúgy ezzel a szöveggel?Nem.Ne azért legyen belőle valaki,mert nyomorék,hanem azért,mert megérdemli.Azt írtam,h semmi olyat nem mond,amit sok hétköznapi ember ne tenne,ráadásul a humora is csak közepes.Ha olyan dolgokat mondana,amit más nem,akkor azt mondanám,oké,megérdemli.És mivel ő is bizonyítja,h teljes életet êl,miért jobb vagy értékesebb egy másik embernêl.A barátoddal semmi bajom,ő megdolgozik a pénzéért,az a nő is,akit említettem,bár neki nehezebb,mert tudja,mit veszített.Írtad is,h nagyon jó masszőr lett és nem azért jârnak hozzâ,mert vak,hanem azért mert jól dolgozik.Senki nem menne,ha nem lenne jó,hiâba vak.A fittneszedzőhöz se mennének,ha nem lenne jó.
2013. ápr. 8. 00:02
Respect a srácnak, de jó nagy!
51. 731e5b9ffb (válaszként erre: 48. - Krisz42)
2013. ápr. 8. 00:01

Abban egyetértek, hogy roszabb annak, aki elveszít valamit: látását, hallását, végtagjait, mint akinek sohasem volt.

Én sem vagyok hívő, de szerencsére a beszéde nem erre volt kihegyezve, csak megemlítette, hogy ő az. Inkább a valódi tini problémákat firtatta, amiről szerintem hasznos volt beszélni.

2013. ápr. 7. 23:58

Annak, aki egy bizonyos státusban megszületik, az azt szokja meg, az a természetes. Nem lehet összehasonlítani olyannal, aki élete során válik olyanná. Aki sérülten születik nem tudja milyen lenne nem sérültként élnie. A saját egyénisége ugyanúgy fejlődik, mint bárki másnak. Óriási szerepe van az elfogadó és támogató környezetnek.

Megnéztem a vidót. Nem érzem ezt magamutogatásnak vagy produkciónak a dolgot, ahogy itt valaki mondta. Ha nem lennének ilyen filmek, tán nem is tudnánk a létezéséről! De biztos vagyok abban is, hogy nincs egyedül. Nagyon sokan nagyon nehéz adottságokkal születnek, de keveseket mutatnak be a világnak és sajnos emiatt az emberek többsége nem is tudja hogyan kezelje a helyzetet, ha találkozi sérült emberrel. A legtöbben elfordítják a fejüket vagy átnéznek rajtuk.

Hát ez az ember azt mutatta meg, hogy hogyan lehet élni az ő adottságaival.

Szomorú, hogy van aki még el is itéli a "produkciót" és különbséget tesz sérült és sérült között.

Biztos vagyok abban, hogy nagyon sok épkézláb ember él nagyon nehéz körülmények között. De náluk benne van a pakliban a lLEHETŐSÉG, egy jobb minőségű életre. Míg ezeknek az embereknek NINCS OTT! Akár ha azt nézzük, hogy így születtek, akár ha azt, hogy életük során lettek sérültek. A végeredmény visszafordíthatatlan! Sajnos.

49. 731e5b9ffb (válaszként erre: 15. - Krisz42)
2013. ápr. 7. 23:50

"Előadàsokat tart,de végül is abból êl jól,h magát mutogatja,mert amikor a gyerekeknek poênkodott,akkor nem arròl szòlt az egész,h milyen életbölcsességei vannak,hanem hogy csinâl magábòl bohócot,ami csak azért sikerült,mert nincsenek végtagjai."

Amilyen videót néztem, ott az első 10 percben volt a nevettetés a lényeg, hogy a gyerekek feloldódjanak, és hogy elnyerjék a bizalmát, utána szépen áttért a "fogadd el a tested, ne a haverokra hallgass, ne igyál, ne drogozz, ne szexelj" témára. Ezzel lehet, hogy neked, vagy nekem nem mondott újat, de egy önbizalomhiányos tininek, aki a barátainak akar megfelelni és épp mély depresszióban van, hogy M-es a mérete és nem s-es, annak valószínűleg sokat jelentett lelkileg a beszéde. És valóban, ha meglenne a keze-lába nem lenne ilyen hatásos a dolog. De miért lenne rossz dolog, hogy a testéből él? A modellek is testükből élnek, és a kutya se lenne rájuk kíváncsi, ha átlagos külsejük lenne. Ö amellett, hogy megél belőle, próbálja jó dologra használni az "adottságát" és ez becsülendő. Neki nem munkája, hanem hivatása van, mint ahogy a masszőr ismerősömnek is.

48. Krisz42 (válaszként erre: 45. - 731e5b9ffb)
2013. ápr. 7. 23:44
Ráadásul ők nem tudják,mit veszítettek,mert már így születtek.És igaza van,ő is teljes életet szeretne élni és a mai világban megteheti.És jò,h a legtöbb ember humánus,és ezért az emberiséget illeti tisztelet,nem istent.Mert mindenkinek az embertársai is nagyban befolyásoljâk az êletêt.
47. Zizisicc (válaszként erre: 42. - A81a1b9451)
2013. ápr. 7. 23:39
Egyetértek. :o))
46. Krisz42 (válaszként erre: 40. - Egypt)
2013. ápr. 7. 23:38
Írd le mi a nyomorúsága.Ahogy látram a kêpeit,soha,semmiben nem szenvedett hiânyt.A felesége csinos,fiatal,mert azért neki is a szêp és teljes nő tetszik,ráadásul mint írtam,max. a szülei érdemelnek elismerést.Egyébként én êltem kinn,hidd el,Amerikában pl.minden van,ha van pênzed.Kutyâknak már 10-20éve is olyan művégtagokat csinâltak-hâtsó lábak nêlkül született.Egyébként pl.a szörfözés nem olcsó mulatság,speciâlis eszközökkel főleg és még sorolhatnâm.Erre te azt bizonygatod,h milyen nyomorban êl.Ha csak az alapdolgokat vesszük,már nem igaz.Van mit ennie,ráadásul azt,amit csak szeretne,van családja,gyereke,tiszta,tágas,jól felszerelt otthona vannincs gondja a szâmlâkra,ruhâkra,arra,h mit fognak enni a következő hónapban.Ha kimegy az utcára,senki nem bántja,híressêg.Tehát mi az a nyomor?
2013. ápr. 7. 23:36
Nekem az tetszik az ilyen emberekben, hogy a meglévő "adottságaikból" ki tudják hozni a maximumot és ahelyett, hogy keseregnének, életcélt találnak maguknak. Van egy ismerősöm, aki vakon született. Masszőr lett belőle, nem is akármilyen, tényleg a legjobb. Ebben a szakmában előnyére tudta fordítani a "hátrányát". Mellette ő is egy ilyen pozitiv személyiség, minden érdekli, nagyon művelt és jó beszélgetőpartner és minden mondatából sugárzik a pozitiv hozzáállás. Én csodálom az ilyen embereket, akik el tudják magukat fogadni és előnyt tudnak kovácsolni a hátrányukból.
44. bumburka (válaszként erre: 38. - F1e23b97ee)
2013. ápr. 7. 23:34
Erről van szó!!!!! :D
43. egypt (válaszként erre: 41. - Krisz42)
2013. ápr. 7. 23:34
Az a legerősebb, aki saját magán is tud nevetni. Egyébként ne aggódj, derűvel viselné ezeket is, kap ő épp elég gúnyt és megaláztatást, ne félj...
42. a81a1b9451 (válaszként erre: 34. - D1zsúlika)
2013. ápr. 7. 23:30
Ne foglalkozz velük! Nem láttam videót róla, csak képet, de minden tiszteletem az övé. Természetes, hogy minden embert a saját problémája foglalkoztatja a legjobban, de megállok egy pillanatra és elgondolkozom, hogy milyen szerencsém van. Egészséges vagyok és remélem, hogy ez még nagyon sokáig így is marad és mélyen magamba nézek. Igen, halványodtak a problémáim! Ja és nem lettem ettől depressziós és a konyhai késbe sem kell beledölni, azért mert értékelni tudom egy másik ember pozitív életszemléletét!
41. Krisz42 (válaszként erre: 38. - F1e23b97ee)
2013. ápr. 7. 23:28
Hât igen,ez az ember nem fog értesülni ezekről a megjegyzésekről,de ha olyan,amilyennek mutatja magát,biztos jòt nevetne rajta:)..bár lehet,h olyan,mint Sirano:Magamat kigúnyolom ha kell,de hogy ezt más tegye,azt nem tűröm el.
40. egypt (válaszként erre: 37. - Krisz42)
2013. ápr. 7. 23:24

Nagyon félreismered ezt az embert, az biztos. Már leírtam, mi a célja, nem a magamutogatás és nem abból él. Megjegyzem, én sem élek lelki nyomorban, mégis tudom tisztelni. És az, hogy sok más nehéz sorsú ember van, az ő érdemeit semmivel sem kisebbíti.

Pont fordított a helyzet, mint ahogy képzeled. Ő a nyomorúsága ellenére kiáll mindenki elé csak azért, hogy bizonyságot tegyen és másoknak is segítsen Istenre találni, ez az egyetlen célja.

39. Krisz42 (válaszként erre: 33. - Zizisicc)
2013. ápr. 7. 23:24
Szerintem ha olyan szüleim vannak és nem itt születek úgy,akkor nagyon jòl.Csinos,fiatal nő lennék,akit megnéznének a bizarrsága miatt is és jól élnêk.Egyébként én pont küzdő szellem vok,sokkal nagyobb problémákat oldottam meg és büszke is vok magamra,ráadásul mások is mondták,h ők a helyemben régen összeroppantak volna,de én most is alapjában egy derűs,energikus ember vok.
38. f1e23b97ee (válaszként erre: 36. - Bumburka)
2013. ápr. 7. 23:21
Nem szabad ennyire komolyan venni a dolgokat. Csak lazán. :-))
37. Krisz42 (válaszként erre: 32. - Egypt)
2013. ápr. 7. 23:20
Lehet,h az a gond,h én nem élek lelki nyomorban,talán azért nem látom az alázatot rajta.Az élete,a viselkedése,amiről ésamit mond,az nem azt közvetìti nekem,amit szeretnéd,h lássak.Vannak emberek,akiket becsülök,mint írtam,van egy nő is,aki felnőttként vesztette el a karjait,de úgy,h a vállából is hiányzik.Na ő tudja,h milyen volt úgy élni,h volt.Gyerekei is vanbak,családja,mégsem a fèrje szolgâlja ki.Lábbal főz,úgy tör fel egy tojást,mintmás a kezével,sminkel,autót vezet,ír és mindent olyan tökéletesen,mint más a kezével.Fitneszedző volt,most is az.Na látod,őt becsülöm,mert felnőttként nem hagyta el magát,nem kell kiszolgálni és nem abból êl,h mutogatja magát vagy humoristát játszik.
36. bumburka (válaszként erre: 34. - D1zsúlika)
2013. ápr. 7. 23:19

Sajnos ilyen az élet! :(

Mindenhol akadnak ilyen emberek... :(

35. f1e23b97ee (válaszként erre: 34. - D1zsúlika)
2013. ápr. 7. 23:15
Én már csak ilyen vagyok. Bocsánat, hogy egy ilyen téma miatt nem esek mély depresszióba, és ezt követően nem dőlök kardomba.
2013. ápr. 7. 23:13

Amikor feltettem ezt a kérdést, illetve gondolatot az oldalra, gondoltam, hogy ki-ki, a maga módján gondolja a dolgokat, hiszen nem vagyunk egyformák.


Most már ugye nem törölhetem az oldalt!

Pedig szívem szerint azt tenném, a két pikírt megjegyzés miatt.

Természetesen, mindenkinek joga van a véleményét kinyilvánítani, de az felháborít, hogy ezt az embert kigúnyolni, majd a fórum társnak ezt a szórakoztatást megköszönni, már nem is az emberi gyarlóságnak nevezném!

33. Zizisicc (válaszként erre: 31. - Krisz42)
2013. ápr. 7. 23:11
Azért kíváncsi lennék, hogy ha véletlenül pl. Te születtél volna kezek és lábak nélkül, Te hogy élnéd meg, Te mit hoznál ki az életedből, mennyire tudnád felszínre hozni azokat a bizonyos talentumokat .....
32. egypt (válaszként erre: 31. - Krisz42)
2013. ápr. 7. 23:08

Neked is csak ezt tudom válaszolni:


"Bármilyen lelki nyomorban élek, ott még nem tartok, hogy képmutatásnak tartsam mások erényeit, csak azért, mert belőlem hiányzanak. Akadhatnak emberek, akik olyan tisztán halnak meg, amilyen tisztán másnak megszületni sem sikerül."

Moldova György

31. Krisz42 (válaszként erre: 23. - Egypt)
2013. ápr. 7. 23:06
Ahhoz kêpest egész jól él és a gyerekeknek nem isten igéjét hirdette.Semmi újat nem mond,ha isten igéjét akarom hallani,azt egy pap is tudja tolmácsolni vagy egy teológus,őt csak azért nézik,mert érdekesség,mert jól el tudja adni magát.Szerinted nem kap ezért pénzt?Persze az is lehet,h nem csak a pênzért csinâlja,hanem mert imád szerepelni.Majd akkor mond,h nemha már szerepeltél és átêlted annak a varázsát,h mindenki téged hallgat,néz,stb.Nekünk azt mondta a tanárunk,h mindenki egoista egy kicsit,aki ki mer állni,mert csak így tud szerepelni és ezt én is megtapasztaltam.Ő is csak egy ember,van aki kézzel-lábbal sokkal rosszabbul êl,pedig neki is megvannak azok a talentumai,de így senki nem kivâncsi râ.Volt olyan gyerek,akinek azért vágták le a karját,h hitelesebb legyen a koldulása.
2013. ápr. 7. 23:06

És említsük meg azt az amerikai férfit is aki becsülettel,lelkiismeretesen végezte a villanyszerelő munkáját,nap,mint nap.Szerényen élte mindennapjait.Aztán egy átlagos hétköznap megrázta munka közben egy vonat vezeték,melynek következtében elvesztette az egész arcát-szó szerint értsétek ezt.Aki az élete másik fele volt,vagyis a felesége azon nyomban elhagyta őt,és a kislányukat. Hosszas, hónapokon át tartó orvosi kezelések vártak rá.Rengeteg plasztikai műtét,és mi egymás. Aztán amikor végre haza mehetett./Sajnos megvakult./ A kislánya odafutott hozzá,megölelte és azt kérdezte Tőle:"Apa,labdázol velem?". A kislánya számára nem változott az apukája semmit.

Még mesélhetnék erről az esetről,ha gondoljátok.Rendkívül megható volt.

Ez a műsor nem régiben volt a N.Georaphic-on. Számomra nagyon megindító volt.

29. spinneli (válaszként erre: 28. - Egypt)
2013. ápr. 7. 22:58
Ezt anno. levetítettük a fiatalkorúak börtönébe a lányoknak nagyon meghatotta őket.
28. egypt (válaszként erre: 26. - Micimaci87)
2013. ápr. 7. 22:56

Aki nem látta-hallotta még vagy azt gondolja, hogy egy magát népszerűsítő bohóc, annak ajánlanám ezt a kis videót:


[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook