Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Olvasás kihívás fórum

Olvasás kihívás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Olvasás kihívás

15. Szabokisandi (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2018. júl. 24. 18:37
Lehet, hogy szerencsések vagyunk, de nincs skatulyázás. Örülnek, ha a gyerekeknek saját gondolataik vannak :)
14. Hoxa
2018. júl. 18. 13:40
Én nem vagyok híve annak, hogy ami kényelmetlen vagy nem tetszik, azt nem csináljuk. Nem is lehettem volna híve, hiszen több év terápiás torna és egyéb van mögöttünk a gyerekemmel, azt meg muszáj volt. Így nekem az a út maradt, hogy inkább mindig kitalálok valamit, ami könnyebbé, érdekesebbé teszi a feladatot, motiválja a gyereket, hogy megtegye, amihez annyira nincs kedve. Ez a bingó is ilyen.
2018. júl. 17. 00:06

Szóval nem rávenni kellene a gyerekeket, hanem felvonulni a kötelezők betiltásáért.

Ha jó a tanár, a gyerek elolvassa, amire a figyelmét ráirányították. De még akár meg is lehetne szavaztatni az osztályt, melyik könyv legyen a téma.

Pl. az Előttem az élet c. könyvet tuti bevinném a gimibe.


Az alaptanterv kötelezős listáját is jócskán meg lehetne változtatni. Az angol kölykök bezzeg Durrell könyveit olvassák!

12. Guruljka (válaszként erre: 10. - Szabokisandi)
2018. júl. 17. 00:00

Persze a mi időnkben kötelező volt valami haladó forradalmi szellemet is kivenni belőle,de a mai tanárok is jól jelzik a várakozásaikat. Az a szegény gyerek pontosan tudja, mit várnak el tőle és azt fogja írni.


Hazudni tanul. Kell az.

11. Guruljka (válaszként erre: 9. - L.luiselotte)
2018. júl. 16. 23:58

Én két szót se tudok a Baradlay fivérekről, sőt biztosan nem adnám kamaszok kezébe A legyek urát, mert a hideg is kiráz, ha visszagondolok rá.


Kosztolányival együtt azt vallom: az irodalomoktatás egyetlen feladata, hogy megtanítson olvasni.


Nyilván Kosztolányi sem csak a betűkre értette ezt.


Hogy valamit kötelezővé tesznek, aztán számonkérik, mág mindig a poroszos oktatási rend maradványa. Ha meg nem írja meg, ajkkor százszor leíratják vele, hogy JÖVŐRE MEGÍROM AZ OLVASÓNAPLÓT! vagy mi?


Igenis vannak olyan írások, amik felkelthetnék a gyerekek érdeklődését. Én sem vagyok pedagógus, de az irodalmat nagyon szeretem, és ne hiszem el senkinek, hogy annak a kínzás lenne az értelme. A Baradlayakat is el lehetne tenni már a mesekönyvek közé. Még arra se méltattam, a bandát, hogy csaljak az olvasónaplóval, egyszerűen nem írtam meg.

10. Szabokisandi (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2018. júl. 16. 08:02

Gondolom azért kell az olvasónapló, hogy egyrészt lássuk, a gyerek mit vett ki belőle. Foglalkozzon a témával.. és persze azért is, hogy lássa a tanár, valóban elolvasta e.


Szerintem jó, hogy kell olvasni, de valahogy máshogy kellene rávenni őket. Nem vagyok pedagógus, nem tudom, mi lenne a jó módszer. Én mindent elolvastam, mert szerettem olvasni. A nagylányom diszlexiás, neki én olvastam el mindent. A fiam jófejű, de szerintem soha, egy kötelezőt sem olvasott el. A tartalmakat valószínűleg elolvasta a neten és így írta meg a dolgozatokat. Amúgy pedig 20 éves létére ezerszer több dologról van infó a fejében, mint nekem. Ami érdekli, elolvassa és meg is jegyzi.


A kicsinek egyelőre segítek, aztán meglátjuk merre alakul.

2018. júl. 16. 01:35

Ami nem megy, ne erőltessük, főleg ne a nyári szünetben. Az én fiam úgy szerztt 2 diplomát, hogy egyetlen kötelezőt nem olvasott el. ( Ő tökreál, én tökhumán, igy nekem nem okozott gondot, hogy mindnek elmeséljem részletesen a tartalmát - jó feje van, megjegyezte, és kitöltsem az olvasónaplót. Én 30-40 évesen élveztem ujra az olvasmányokat, még emlékeztem is rájuk.

Érdekes módon, a fiam rengeteget olvas, főleg történelmi politikai tárgyú könyveket ,scifiket, de egyetlen kötelezőre nem sikerült rábeszélni.

úgy látom, a karrierjéból nem hiányzott, de az áltlános műveltségből egy kicsit igen. Most 27 éves, és teljesen meg voltam hatódtva, mert könyveinket rendezgettük a hétvégén, és - gimi után először - elkezdett beszélni a 3 Baradlay fivérről ( az én elmondásom alapján ! )

2018. júl. 15. 22:48
Azért érdekelne, hogy mégis mi a fán fészkelő fülemüléért szadizzák gyerekeket még mindig a kötelezőkkel. Meg még az olvasónapló.
7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Szabokisandi)
2018. júl. 15. 22:46

Ez jó módszer lehet. Mi az a kötelező?


(Egyébként gyereke válogatja, én 9 évesen már sokat olvastam, azt hiszem, az Egri csillagokat is már 8 évesen olvastam el. Általában a kötelezőket nem szerettem én sem, de elég hamar túl voltam rajta - az olvasónapló volt az igazi nyögvenyelős.)

2018. júl. 15. 22:16
Harmadik gyermekem kisiskolás, a másik kettő már felnőtt. Kislányomnak, bár már negyedikbe megy, még nem megy mindig a hibátlan, folyékony olvasás. Elfogadtam, hogy nem fejlődik mindenki egyformán. Ettől függetlenül jól tanul. Én magamból indultam ki. Szerettem olvasni. De nem 9 évesen! Miért is jó az olvasás? Mert élményt nyújt! Vagyok annyira határozott, hogy elérjem, elolvassa azt a napi egy fejezetet. De én azt szeretném, hogy szeressen olvasni. Ezért azt kerestem, mi nyújthat neki élményt. Oda lyukadtam ki, hogy közösen olvasunk. Megbeszéljük, hogy az olvasónaplóba ki mit rajzolna le. A párom is benne van, hogy együtt olvasunk és beszélgetünk róla.
2018. júl. 10. 16:37
Ha kötelezõ olvasmányra nem is, de egyéb könyv olvasásara szerintem nagyon jó ötlet a vakáció alatt.
2018. jún. 27. 09:04
szabadságunk ideje alatt munkával, legalábbis nem kellene. Minden kötelező irodalom olvasása nyugodtan belefér a tanévbe, ott a helye. Nagyon jó, ha olvas a gyerkőc és erre ösztönözzük, de ennek szabad olvasmánynak kellene lennie. Sosem adok fel nyárra olvasmányt a diákoknak.
2018. jún. 27. 09:02
Szerintem egyáltalán nem kellene nyári kötelező olvasmányoknak lennie. A nyár a gyerekek szabadsága. Mi felnőttek sem foglalkozunk
2018. jún. 24. 18:57
Ezt kipróbáljuk, ősszel majd beszámolunk az eredményről :)
1. Hoxa
2018. jún. 24. 09:35
Rohanó életet élünk, rengeteg az elektromos eszköz mindenfelé, így nem könnyű megszerettetni a gyerekekkel az olvasást. Főleg akkor nehéz rávenni őket, ha nem a kedvenc regénysorozatukról, hanem a kötelező olvasmányokról van szó. Erre találtam ki az alábbi olvasó bingó játékot, amit most megosztok veletek, remélem ti is tudjátok majd hasznosítani.

Ugrás a teljes írásra: Olvasás kihívás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook