Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Olasz városok fórum

Olasz városok (beszélgetős fórum)


13. lolita2112 (válaszként erre: 6. - OroszSzandi)
2019. febr. 6. 09:32
veronaban nincs is sok latnivalo,kihagyhato igazan!velencet azt viszont ki ne hagyd!
2018. nov. 26. 20:17

Akkor lehet az lesz, hogy egy nap Milano, két nap Firenze és két nap Velence. Köszönöm szépen!! :)

Chateigne: Milanoban száll le a gépünk, szóval azt akkor már nem hagyjuk ki. :)

2018. nov. 25. 21:46
Velence szerintem min 2 nap- amugy, bar most legutobb eleg nagy arvizeket lattam ott, attop fugg mikor mentek, meg aztan februarban van a karneval, akkor is brutal sokan vannak. Firenze is inkabb 2. Szerintem verona is egy nagyon szeretheto, jol setalhato varos. En a nagyvarosokat kihagynam, felesleges hogy a buszon a dugoban alljatok, ahelyett hogy jokat setalnatok egy szep kis belvarosban vagy parkban. Mindent ugyse tudtok megnezni. Szerintem ilyenkor a kevesebb tobb! Nincs annyira messze olaszorszag, de annal tobb a latnivalo! En szavazatom: firenze velence es verona:) pisa a ferde torony kepert eri csak meg szerintem nem akkora elmeny, bologna meg genova meg csak ismert, de latnivalok szempontjabol sztem ezerszer jobb helyek vannak!
10. secret8 (válaszként erre: 9. - Bnedora)
2018. nov. 25. 20:13
Heteket is :))
2018. nov. 25. 18:31
Firenzében több napot is el lehet tölteni.
8. OroszSzandi (válaszként erre: 7. - Secret8)
2018. nov. 25. 17:08
Mert inkabb Bolognaba mennenk, vagy/es Genovaba talan. De meg atgondoljuk. :)
7. secret8 (válaszként erre: 6. - OroszSzandi)
2018. nov. 25. 15:44

Milánóról nem tudok nyilatkozni, csak azt, amit masoktól hallottam. Kétség kívül Firenzében jóval több a látványosság.

Veronát miért zártad ki? Februárban talán nincs olyan túristadömping. Mi nyáron voltunk, persze alig lehetett mozdulni. Pl.a tómai kori arénát kihagytuk a kilométeres sor miatt, majd legközelebb.

6. OroszSzandi (válaszként erre: 4. - Secret8)
2018. nov. 25. 15:06

Veronat kizartam. :)

En ugy neztem, ahova a busz visz minket, egesz jo helyen van.

Akkor Milanora ne szanjunk sok idot?

Csinalunk, persze. Februar kozepen utazunk, de mar most tervezem. :)

5. OroszSzandi (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2018. nov. 25. 15:03

Nem csak ott lesz szallasunk, megyunk tovabb folyamatosan es ott alszunk, ahova megyunk.

Muzeumok nincsenek tervben, csak a varos, marmint epuletek, parkok, stb. :)

2018. nov. 25. 13:11

Ez nekem így máris soknak tűnik 5 napra. Firenze egy teljes nap minimum, erre készüljetek, és akkor még szinte alig láttátok... Verona belvárosa is minimum fél nap, attól függően, hányan várnak a Júlia-házban.

Északon ami még nagyon szép, es szinte senki sem beszél róla, az Vicenza. Egy ékszerdoboz. :)

Milánóban igazábol a Dóm, ami érdekes. Pisában is csak a Csodák tere, maga a város nem szép. Velencében nem voltam, de ahogy hallottam, mire túristaként bejuttok az allomasról, már az 2 óra, es akkor még nem voltatok sehol.

Csináljatok napi tervet, útvonaltervet, akár egy városon belül is, mert anélkül elúszik az időtök.

De csodás élmény lesz, az biztos. :) Jó utat nektek!

3. Amaunet (válaszként erre: 1. - OroszSzandi)
2018. nov. 25. 12:41

5 nap az nagyon kevés idő még három városra is. Ez annyit jelent, hogy csak átrohantok egy-egy városon és be sem mentek egy múzeumba, képtárba sem.

Kérdés az, hogy mi érdekel benneteket? Mikor fogtok utazni? Van-e még időtök részletes tervet készíteni? Sok helyre csak online előrendeléssel lehet bejutni.

Vannak nagyon jó weboldalak ezekről a városokról szinte kész látogatási tervvel, ott válogatnék mit szeretnék megnézni. Aztán a térképet is. Útvonaltervekkel, utazási idővel.

Miláno-Firenze pl. vonattal két óra. Oda-vissza négy.

Ha Miláno lesz a szálláshelyetek és innen akartok utazgatni az időben és anyagiakban is elég húzós.


Sok sikert és kalandot, izgalmat!:)

2018. nov. 25. 12:16
Mi, kocsival voltunk. Szerintem vonattal, busszal nem sokat lehet megnézni a kötöttségek miatt.
2018. nov. 25. 12:05

Sziasztok!

Barátnőmmel tervezünk egy kisebb olasz város túrát... Viszont nem sok időnk van.

(Milánóba fogunk repülni, csütörtök este érünk oda, "tisztán" 5 napunk lesz, mert másik héten szerda reggel indulunk haza. A városok között busszal közlekednénk, amik 2-3 órás utak.)

Az lenne a kérdésem, hogy mely északi városokat érdemes megnézni, melyek a legszebbek?

Milánó, Firenze és Velence tuti, tervben van még Bologna, Verona és esetleg Pisa, vagy Torino. Elég szerintetek 1-1 nap egy városnak? Ha igen, melyikre szánjunk több időt?

Aki volt már valamelyik városban leírná, érdemes-e a kevés időnkből szánni rá? Vagy inkább maradjon a 3 város?

(A kisebb városokban 5-6 órát töltenénk.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook