Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » OEPes könyv fórum

OEPes könyv (beszélgetős fórum)

2012. febr. 20. 19:48
Ez az oepes rózsaszín könyv a tb kiskönyv?
2012. febr. 18. 21:25

Na megvan a könyv, írt a volt főnököm :)

Huhh :)

12. Mili25
2012. febr. 18. 20:33

A bejelentéshez nem szükséges ez a könyv!

Ahhoz kell, ha táppénzre mész, vagy gyes, gyed-re ezzel igazolod, hogy munkaviszonyod van.

11. Vigyorex6 (válaszként erre: 10. - VZsófi)
2012. febr. 18. 13:05

De így teljesen jó. Végülis az a lényeg, hogy minden firka meglegyen.

Nekem is kiállítottak régen még egyet, de csak egy beírás volt a másik könyvben, és azt átírattam, és így egyesíteni tudtam a kettőt, amúgy nekem is kettő lenne, de ez nem gond.

10. VZsófi (válaszként erre: 8. - Vigyorex6)
2012. febr. 18. 13:01
Ne értsd félre, kérlek, szerintem sem jó, hogy több könyvem van, csak annak idején így sikerült elintézni, és még mindig jobb, mintha nem lenne az adott munkahelyről igazolás.
9. Vigyorex6 (válaszként erre: 5. - 7123a77f32)
2012. febr. 18. 12:56

Imádom ezt a könyvelő mentalitást.

Neked ez a könyv kell, és kész. Ha eddig ők tetűk voltak elintézni, az elég baj. Az új munkáltatódnak ezt be kell vegye, és majd amikor eljössz, újra ki kell adja, és megint csak vinned kell máshová. Ne hagyd magad lerázni.

Anno nekem sem állítottak ki ilyet, és én is futkostam utána, mert az új helyen kérték, nekem meg persze nem volt. :O

8. Vigyorex6 (válaszként erre: 4. - VZsófi)
2012. febr. 18. 12:54

Lehet több könyv is természetesen, ahogy Neked is van, de ettől még a réginek/régieknek is meg kell lennie.


Én sem értem ezt a könyvelő dolgot. 2 dátum kell hozzá, aláírás/pecsét és kb "jóéccaka"...

2012. febr. 18. 12:52
tudtommal nem! Ez a könyv elsősorban neked kell, hogy majd ha gyedre mész és majd valamikor nyugdíba, akkor tudd igazolni, hogy mennyi ideig volt munkaviszonyod.
6. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - 7123a77f32)
2012. febr. 18. 12:51

Sokszor fellép munkahelyváltásnál ilyen-olyan papírprobléma, úgyhogy emiatt ne aggódj.

Nyomtatványboltban vegyél kiskönyvet és nyomd a régi munkáltatód orra alá. Az ára nem tétel. Pecsételjenek bele, írják be az adatokat, mert így érvényes. Ezentúl ez mindig így fog menni, még a munkaügyi hivatalban is be kell jegyezni azt az időszakot, amikor valaki álláskeresési járulékban részesül.

5. 7123a77f32 (válaszként erre: 4. - VZsófi)
2012. febr. 18. 12:39

Hát, csak az önéletrajzomban fel volt tüntetve a régi munkahelyem, és eléggé furcsa lenne szerintem ha azzal mennék be hétfőn hogy nincs könyvem. Nem? :/

Remélem elintézi a volt főnök..

Ráadásul szerdán már mondtam neki ezt a könyvet és tegnap délután jutott eszébe hogy elmenjen boltba... -.-'

Az ottani könyvelő pedig azt mondta, hogy nem szokták kérni a munkáltatók ezt a könyvet és én ezért nem kaptam :O


Tehát akkor a bejelentéshez nem kell ez a könyv?

2012. febr. 18. 12:35

Szia mosolygós!

Abban nem tudlak megnyugtatni sajnos, hogy minden papírboltban lehet kapni oepes kiskönyvet - inkább nyomtatványboltban lehet hozzájutni (persze papírboltja válogatja). Azonban könyvelő nem kell hozzá! Csupán a munkáltatónak kell a belépés ill. kilépés dátumát ráírni, aláírni, lepecsételni.


Azt egyébként nem értem, hogy az új munkáltatód miért nem tud egy másikat kiállítani. Nekem is több van, mert hasonló problémáim voltak. Szóval ha hétfőig a volt munkahelyed ezt nem intézi el, attól még az újnak be kell jelentenie, és ki kell töltenie egyet a részedre!

3. 7123a77f32 (válaszként erre: 2. - Gyöngyszemü)
2012. febr. 18. 12:34

Csak nekem a jövőhét közepén kezdenem kéne, azt mondták, és hétfőn már be kellene jelenteniük délután 4 óráig. :/

A bejelentéshez muszáj ez a könyv?

2012. febr. 18. 12:31
Az új helyeden biztos megfogják érteni, és nem olyan sürgős ez, pár napot várhatnak, nekem sem egyből kapták meg... Majd beviszed ha megkapod.
2012. febr. 18. 12:25

A volt munkahelyemtől nem kaptam oepes könyvet. Ez volt az első munkahelyem és nem tudtam hogy ilyet kell nekem adniuk miután kilépek, és nem is állítottak ki nekem, szóval nem kaptam meg.

Most meg lett egy állásom, ahová be szeretnének jelenteni, és kell hozzá az oepes könyv.

A volt munkáltatómat hívogattam 2 napig hogy intézze már nekem, és azt mondta hogy pénteken elmegy valami papírboltba, megveszi, hétfő reggel kitölti nekem, és vihetem is.

Nekem elég ciki, hogy az új munkahelyemen még be sem vagyok jelentve, de már a papírjaimmal gondok vannak :/

Kicsit (nem kicsit) aggódom, félek hogy lesznek problémák a papírjaimmal hétfőn.

Meg azon agyalok hogy mi van, ha nem tudott venni könyvet mert nem volt a papírboltban. :S


Nyugtassatok meg, hogy minden papírboltban árulnak oepes könyvet! És hogy nem kell a kitöltésnek könyvelő meg egyéb, és zökkenőmentes lesz!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook