Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyolcadikos ballagás, tanárok ajándékozása fórum

Nyolcadikos ballagás, tanárok ajándékozása (beszélgetős fórum)


11. anka.89 (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2018. jún. 3. 18:41
Nekem idén fog ballagni a kisebb lányom. Nálunk úgy van hogy aki akar az visz az alsós és felsős tanároknak virágot vagy valami mást. Az osztályfőnök lesz megajándékozva az összedobott pénzből. A többi szerintem felesleges, nagyobb gyerekeimnél is hasonlóképp volt.
2018. jún. 1. 21:58
Szerintem a wellness hétvége erős túlzás. Szép virág, esetleg szép kaspóban untig elég. Fénykép vagy egy kisebb album a közös évekről. Csak az osztályfőnöknek. Amúgy meg kap fizetést. Én óvónő vagyok, de kifejezetten kínosan érint az évvégi, karácsonyi ajándékozás, pedig nálunk tényleg nagyon szolid.
9. andi6020 (válaszként erre: 7. - 12d083b51b)
2018. jún. 1. 21:48
Egyrészt ez évekkel ezelőtt volt, másrészt gondosan utána lett járva a dolognak. Mondjuk nem konkrétan wellness volt, de most írjam azt, hogy "hosszúhétvége" oda, ahova vágyott már menni.
8. Krisz 18 (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2018. jún. 1. 13:53
Ahogy írod is, egy szál virág és osztálykép, erre még én is azt mondom, h oké, amúgy igen, nálunk is ez van, de csak mint első felvonás, ballagási meghívóval együtt,MAJD, és ez veri ki a biztosítékot nálam,hogy ezen felül még a 30 valahány tanárnak fejenként külön-külön ajándék...Komolyan hol élünk?...És itt tényleg nem a tiszteletlenségről szól a dolog, bár az is megérne egy misét, h vajon hányan érdemelnék meg valójában azt a pluszt,és tegyük hozzá, h általában aki megérdemli, pont az el sem várná...A ki meg úgy érzi, valamiért nagyon hálás, az tegye ezt saját zsebből.
7. 12d083b51b (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2018. jún. 1. 08:21
Ez a befizetjük egy wellness hétvégére. Nem unott már egy kicsit. Ezt kapja a mama, a meny, a barátnő, barát, már a tanár is. Őszintén, ha én valakitől ilyesmit kapnék ajándékba, nem biztos, hogy díjaznám! Mert már inkább elcsépeltnek tűnik, nem eredeti, valami mást kellene már kitalálni. Persze ez saját vélemény, nem feltétlenül szükséges egyet érteni velem.
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2018. máj. 31. 21:49

Nálunk úgy volt, hogy minden tanár, aki tanította őket, kapott 1 szál virágot, meg osztályképet, plusz vettünk a tanáriba kávés pohár készletet.

Az osztályfőnököt meg befizettük egy wellness hétvégére.

2018. máj. 31. 21:35
Hát ennyi! Tömören a lényeg. Díjazom az őszinteségedet!
4. 6360f9a5a8 (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2018. máj. 31. 11:17

Sosem bírtam az ajándékozzuk meg a tanarokat dolgokat. Először is minek is? Minket a munkahelyen megajandekoz valaki a munkánkért? Akkor se ha elmegyünk.

4. és gyerekem tanarnojere gyűjtöttek tavaly az osztály fejenként 3 ezret mondtam engem nem érdekel én nem adok bele egy forintot se, kapjon egy csokor virágot oszt jóvan.

Röhej hogy közel 40 ezerért akartak neki venni nos vettek is :wellness hétvége meg arany medál! Undorító! Persze én vagyok a rossz csak éppen nekem a gyerekem gyógyszerére kellett a pénz arra senki se gyűjtött.

Amúgy is utaltam a tanárnőt a s... nyalo szülőket még jobban!

3. Krisz 18 (válaszként erre: 2. - 12d083b51b)
2018. máj. 30. 16:55
Igen, lényegében szerintem is ez lenne az a mód, ami korrekt. Pontosan arra gondolok én is, h az a bizonyos tanár-diák viszony nagyon-nagyon különböző, és egyéni, h ki-ki épp melyik tanárral volt olyan kapcsolatban, h szívesen szán rá plusz összeget.
2. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2018. máj. 30. 16:05

Mi az osztályfőnöknek közösen csináltattunk egy akkora ajándék kosarat,hogy akár őt magát is belecsomagolhatták volna. Attól függetlenül, hogy férfi volt, azért még egy cserép virágot is kapott, tudtuk, hogy mi a kedvence.


Ezen felül mindenki annyi tanárnak vett még valamit amennyinek gondolt, az már mindenki részéről magán-akció volt, és az már inkább a tanár-diák személyes kapcsolatától függött. Nem volt szervezett és nem volt kötelező.

2018. máj. 30. 15:30
Sziasztok! Véleményekre lennék kíváncsi, illetve tapasztalatokra, ki hogyan csinálta, vagy hogy érzi, hogy korrekt intézni ezt a dolgot. Adott a nyolcadikos ballagás, és a szülői közösség két részre oszlott, az egyik fele szolídra venné a figurát, az osztályfőnökön és az alsós tanító néniken (akik alsóban mindösszesen ketten voltak) kívül mindenkire egyénileg rábízná, h amelyik tanárnak külön még szeretne, vegyen-vigyen kedve szerint. A másik csoport minden tanárt, aki tanította az osztályt akár egy évig is (több mint 30 fő), megajándékozna. Nehéz kérdés, mert egyrészt "illene"", másrészt a már eddig is tetemes költségeket ez ismét növeli. Hozzáteszem, alapban ezek a tanárok ballagási meghívót, egy szál virágot és osztályképet kapnak, a kérdés az az ezen felüli egy csokorra vagy 2-3 e Ft/tanár értékű vmilyen ajándékra vonatkozik. Érdekelne, máshol mi a tapasztalat, hogy intézik, intézitek, intéztétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook