Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyíregyházán érdemes magánrendelésre járni első terhességkor? fórum

Nyíregyházán érdemes magánrendelésre járni első terhességkor? (tudásbázis kérdés)


11. Archangel85 (válaszként erre: 10. - S.moncsi)
2016. jún. 8. 19:01

Moncsi varom az uzidet

:)

10. s.moncsi (válaszként erre: 9. - Archangel85)
2016. jún. 8. 09:42
Szia! A magánrendelésen 10 000 Ft/alkalom volt, a kórházban semmi. Sem az orvost, sem a szülésznőt nem kérdeztük meg, hogy mennyiért vállalnak, annyit adtunk, amennyit tudtunk/gondoltunk. Konkrét dolgokat írok priviben!
9. Archangel85 (válaszként erre: 7. - S.moncsi)
2016. jún. 7. 19:15
Köszönöm hogy irtal. Igen nekem is Ivancso Béla aki szimpatikus. Árakat tudsz mondani ha nem vagyok tul indiszkret?
8. f8db0709b8 (válaszként erre: 5. - 937a2a883a)
2016. jún. 7. 16:44

Szanszi!

Kistarcsára is mostantól őszig csak úgy lehet terhesgondozásra járni,hogy rákényszerítenek az orvos felfogadására,ami szülésznővel együtt jár....és ez esetben fogad SZTK rendelésen...na mi ugy határoztunk,hogy megyünk máshova gondozásra,szülni meg oda,mert a többi vizsgálatot ott megcsinálják...én nem tudom mi ez az új módi,de már jó lenne az egészen túl lenni!

2016. jún. 7. 10:03

Szia!

Én nyíregyházi vagyok. Lassan két éves a kisfiam, első terhesség. Először mi is úgy gondoltuk, hogy nem fogadunk orvost, a terhesség elején kizárólag az SZTK-ba jártunk, de nem éreztem magam biztonságban. Mivel van/volt némi egészségügyi problémám, többször be is véreztem, úgy éreztem, nem figyelnek-vigyáznak ránk, féltem, hogy elveszítem a kicsit. Értem én, hogy az SZTK-ban nincs arra kapacitás, hogy minden kismamát alaposan megvizsgáljanak, max. 5 perc, ha jut mindenkire, mi úgy gondoltuk,- több év próbálkozás, műtét, hormonkezelések után-, nem kockáztatunk. Az orvosom dr. Ivancso Béla volt, a szülésznőm pedig Balászi Krisztina. Mindkettőjüket csak javasolni tudom. Az orvosom nem hívogatott vizsgálatra feleslegesen, havonta-másfél havonta találkoztunk, ha valamilyen probléma volt, természetesen hamarabb, a szülés előtti hetekben pedig már a kórházba hívott vizsgálatra. Én éjszaka szültem, ahogy szóltak neki, 10 percen belül bent volt. Kedves, laikus számára is jól érthetően magyaráz, ultrahangon is mindig alaposan megnézte a kicsit, úgy tudom, genetikai szakvizsgája is van. Krisztinát 36 hetesen fogadtuk meg, vele így nem sokat találkoztunk, mert a kicsi fiam sietett (37+4-re született), de a szülésnél rengeteget segített.

Szóval, ha megengedhetitek magatoknak anyagilag, és tényleg biztonságban szeretnétek magatokat tudni, akkor mindenképpen érdemes magánrendelésre járni. Az szerintem mindegy, hogy melyik orvost, szülésznőt választod, magánrendelésen mindig alaposabban vizsgálnak meg, jobban figyelnek rátok. Minden orvosról fogsz hallani jót-rosszat, az a fontos, hogy olyan orvost találj, akihez bizalommal tudsz fordulni! Jó babavárást!

2016. jún. 3. 09:40
MÉg nem döntöttem el, azt viszont tudom, hogy szülésznőt biztos fogok magam mellé választani. :)
5. 937a2a883a (válaszként erre: 4. - Archangel85)
2016. jún. 2. 10:22

De attól neked nem muszáj. Ez legyen a te döntésed és ne azért menj magánba, mert a többségnek úgy jó. Csak akkor, ha te is tényleg jobban éreznéd magad és nem bánnád. Legalábbis szerintem.


Nekem pl azt jegyzik meg sokan, hogy ha már nincs választott orvosom, akkor legalább a szüléshez fogadjak fel egyet. Én feleslegesnek tartom, nekem jó az ügyeletes orvos is. Attól, hogy a többség fogad, én még nem fogok. :)

2016. jún. 2. 10:18
Köszönöm az eddigi válaszokat. Eddig meg olyat olvastam hogy a legtöbben maganba jarnak.
3. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Archangel85)
2016. máj. 31. 11:56

Én nem Nyíregyházán lakom, de magánorvos mindenhol van és városokban átlagban tényleg 10-15 ezer ft között mozog. Neked/nektek kell tudni, hogy van erre pénzetek, mert elvileg havonta kell járni, de ha parázós vagy, lehet többször is mennél. Akkor már eleve többe kerül a végére. Illetve nem feltétlenül pénz kérdése, hanem egyáltalán te miben látod másnak? Biztonságod adna a magánorvos?


Személy szerint én sztk-ba járok. Kidobott pénznek tartom a magánt, amikor ott is ellátnak, csak a megfelelő orvoshoz kell járni. Illetve mindegyik ellát, csak ugye vannak érdekes stílusúak. Tehát én teljesen megvagyok elégedve a nem fizetős dokival. Felfogadni sem fogok orvost a szüléshez.


Persze vannak, akiknek nagyobb biztonságot ad egy magán és több érv is mellette szól, akkor legyen az. Jó, hogy lehet választani. :)

2. 6b08b99072 (válaszként erre: 1. - Archangel85)
2016. máj. 31. 11:26

dr. Orosz László 12e/vizsgálat, de az csak rólad szól, és mindent megnéz


én tegnap voltam a kórházban dr. Felföldi Róbertnél, és teljesen korrekt tájékoztatást adott

2016. máj. 31. 10:58
Sziasztok. Első babánkat várjuk, és nem tudom, hogy sztk vagy magándoki.Ha magándoki, akkor mégis ki? Ahogy hallom 10-15 ezer/ vizsgálat, és sokan pl 2 hetente visszahívják a kismamát teljesen feleslegesen. Ha valakinek vannak infoi konkrét árakkal, ne tartsa magába :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook