Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyelvvizsga gyorsan.... milyen nyelvet ajánlotok? fórum

Nyelvvizsga gyorsan.... milyen nyelvet ajánlotok? (beszélgetős fórum)

1 2
22. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - Galoca74)
2009. okt. 2. 18:21

Legtöbb helyen csak azért kérik, mert a nyelvtanulás, nyelvvizsga arra mutat, hogy okosabb kreatívabb a munkavállaló. Egyébként nem is nyelvvizsgát kérik, hanem azt, hogy tudj beszélni.

Igaz neked a diplomához kell.

Legtöbb helyen már nem fogadják el az eszperantót és a többit. Én meg is értem.


Azt hallottam, hogy az ELO oktató csomaggal könnyű megtanulni.

21. virgilius (válaszként erre: 17. - Galoca74)
2009. okt. 2. 18:21
Az orosz nem rossz ötlet, nem nehéz, az alapokat már tudod, és sokan beszélik, szóval hasznos is. Valamint a vizsgán sem olyan szigorúak szerintem, mint pl a franciánál.
20. galoca74 (válaszként erre: 19. - Helenhadsell)
2009. okt. 2. 18:17

a spanyollal én is szemezgettem, képbe került, de állítólag nagyon nehéz a nyelvtana :(

mindennél oda jutok, hogy igen, aztán nem... jaj, de bizonytalan vagyok :( pedig általában nem ez a jellemző rám, pont az ellenkezője... de ez most nem látszik

2009. okt. 2. 18:14

Ha franciaul, akkor:

Spanish.

Portuguese

Catalan

Galician

Provencal

Italian

Romanian

Friulian

Corsican


én a spanyolt valasztanam ( ha a gyorsasag a szempont )

18. galoca74 (válaszként erre: 11. - Virgilius)
2009. okt. 2. 18:13
júniusban diplomáztam a Pécsi Egyetemen
2009. okt. 2. 18:13

hát az is eszembe jutott, hogy oroszt is tanulhatanék :)

és tény, hogy nyelvtanulás nélkül nem lehet ezzel már tisztában vagyok sajnos :(

néztem az eszperantot is, de abba is energiát kell fektetni, akkor már inkább olyanba amit hasznosítani is lehet. bár nem rossz gondolat ami véget létrehozták ezt a nyelvet, de még annyira nagy a húzó nyelvek lobbija, hogy egyenlőre nem sok esély van rá, hogy rövid időn belül nagy térhódítást szerez az eszperantó. amúgy én itt néztem www.eszperanto.hu, tetszett amúgy maga a módszer és az alapokat szerintem meg lehet szerezni, utánna jöhet egy magántanár akát feltuningolja az embert a nyelvvizsgára

2009. okt. 2. 18:08

Van egy nagyon jo konyv, How to learn any language by David Fisher.

Ott csoportosit.

Ha oroszul tusz, akkor masolom :

Belorussian

Ukranian

Serbo - croat

Bulgarian

Slovenian

Macedonian

Polish

Czech

Slovak


én ezek kozul egyikre sem vesztegetném az idom .

15. vvicus (válaszként erre: 1. - Galoca74)
2009. okt. 2. 18:02

Hasonló cipőben járok, de nekem két nyelvvizsga kell. Eddig franciát tanultam, de vagy fél éve nem foglalkoztam vele sok okból, most meg már pénzem sincs és energiám sem egy ilyen nehéz nyelv tanulására. Az eszperantó mellett döntöttem, már csak keresnem kéne egy tanfolyamot. Állítólag fél év alatt meg lehet csinálni.

Te merre laksz? Szeretnék találni valakit, akivel esetleg felváltva tudnánk tanfolyamra járni, szóval ha az egyik valamiért nem tud elmenni, a másiktól meg tudja kapni az anyagot.

14. SF
2009. okt. 2. 18:01
Sajnos még nem találták fel a tanulás nélkül megszerezhető nyelvtudást:-))
2009. okt. 2. 18:00
Én az angolt ajánlanám, 1év alatt simán lelehet tenni egy középfokút persze intenzív tanulással,magántanár+otthon napi 1-2 óra tanulás!
2009. okt. 2. 18:00
Hát...nem is tudom..talán angol,német:D
11. virgilius (válaszként erre: 1. - Galoca74)
2009. okt. 2. 17:59
Eszperantó vagy lovári, ezeket meg lehet tanulni fél év alatt, és a diplomához elfogadják. Hol diplomázol?
2009. okt. 2. 17:56

hát ez az... akár hány álláshirdetést nézek 90 %-ban mindnél ott van a nyelvismeret... még akkor is ha az életben nem kell megszólalnom magyaron kívül máshogy...

elfogadni elfogadják, de abba is kell energiát belefektetni... akkor meg már valami használható kellene... az angollal a kiejtéssel van rengeteg gondom, mert megszólalni azt nem tudok belőle, még ha meg is értek mondjuk pár szót...

azért érdeklődöm hátha hallok valami jó módszert és tippet...

9. SF
2009. okt. 2. 17:52

Ebből a szempontból nincs könnyű nyelv. Az angol se könnyű a kiejés miatt, az olasz a hangsúly miatt, a spanyol szintén a nyelvtan miatt.

Vagy tanulnál inkább pl. eszperantót, vagy lovárit, amit lehet, el se fogadnak az egyetemen? Ráadásul semmire nem tudod használni?

2009. okt. 2. 17:48

franciát nem szeretnék tanulni, annak nehéz a nyelvtana nagyon főleg középfok felé....

hát olvastam róla itt hideget és meleget egyaránt... nem tudtam még eldönteni

7. SF (válaszként erre: 6. - Galoca74)
2009. okt. 2. 17:44
Ismered a kreatív módszert? Azt mondják, azzal 3-6 hónap alatt nagyon szép eredményeket lehet elérni. Ha tanultál franciát, akkor már nem is lesz olyan nehéz dolgod.
2009. okt. 2. 17:41
hát nem vásárolni szeretnék. sajnos az a fő baj, hogy semmiből nincs alapom amire építhetnék :( én még oroszt tanultam 6 évi majd 2 év francia amiből 1 év számít, mert a második az nulla minőség volt sajnos :( de ennek már 15 éve :( az a baj, hogy 2 nap alatt felkészülök egy vizsgára mondjuk egy 500 oldalas könyvből is akár, de 10 mondatot ne kelljen szó szerint megtanulnom :( és hát a nyelv meg ebbe a kategóriába tartozik :(
5. Fiatal nő (válaszként erre: 4. - Édesmandula)
2009. okt. 2. 17:36
Ilyenre ne buzdítsuk, bár tény, hogy ez is egy lehetőség. :-P
2009. okt. 2. 17:35
gyorsan kell, akkor bármit el lehet intézni :))) pénzért persze, kapsz nyelvvizsgát :D
3. SF (válaszként erre: 1. - Galoca74)
2009. okt. 2. 17:34
Mit tanultál eddig?
2009. okt. 2. 17:33
Hát olyan nyelvből, amit már tanultál, amihez van egy erős alapod. Angol vagy német...
2009. okt. 2. 17:31

Egy kicsit elkeseredtem. Júniusban megszereztem a diplomámat, de mivel a nyelvvizsgám még hiányzik, így bíz az egyetem 7 lakat alatt őrzi :(

Úgy gondoltam, hogy van időm, majd lesz mellé nyelvvizsga. De most nagyon úgy néz ki, hogy gyes után nem vesz vissza a munkahelyem, így nagyon sürgőssé vált a nyelvvizsga kérdése.

Örömmel fogadnám a tanácsokat hasonló cipőben járóktól.

Milyen nyelvből lehet, és érdemes mondjuk 1/2 év alatt sikeres középfokú nyelvvizsgát tenni?

A fő gondom az, hogy elsősorban itthonról tudok most tanulni... hát nem egyszerű a helyzet.

HELP HELP HELP....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook