Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szükséges bármilyen előképzettség C1-es nyelvvizsgához? fórum

Szükséges bármilyen előképzettség C1-es nyelvvizsgához? (tudásbázis kérdés)


24. Guruljka (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2020. ápr. 11. 17:31
Hozzáteszem, nem elhelyezkedtem, hanem szabadúszó vagyok. Olyan céget, amely csak a fordításért alkalmazna napi fix munkaidőben, még nem találtam. Legalább külkereskedelmi végzettség is kell, vagy vállalatvezetési ismeretek.
23. Guruljka (válaszként erre: 22. - Bless the child)
2020. ápr. 11. 17:29

A tolmácsoláshoz igen, kell a mesterszak.

Habár vannak, akik anélkül tolmácsolnak - ritka nyelvet, és/vagy amúgy is "házinyulak" már, azaz a cégnél vannak alkalmazásban.

A fordítókat nem nagyon ellenőrzik, én is minden külön képzettség nélkül kezdtem.

Az alapszakon különösebb fordítói dolgokat nem tanultunk, csak érintettük a témát. Ráadásul mind a négyünket (eggyien maradtunk a levelezős csoportban) eleve besorolták a projektmenedzser specializációba, amire viszont gyakorlatilag nem kaptunk specifikus képzést (ahhoz sok minden kellett volna, számlázási ismeretek is többek között). Remélem, a szakfordítói már hasznosabb lesz.

2020. ápr. 11. 07:43
Egy sima nyelvvizsgával nem hinném, hogy tolmács-fordítóként el lehet helyezkedni. Kell hozzá bölcsész szakon nyelvi alapdiploma+ tolmacs-fordító mesterszak.
21. Guruljka (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 9. 14:44

Szívesen, remélem, tudtam segíteni.

Az írásbelin nagyon vigyázz, sok fontos szabály van.

Pl. többször ellenőrizd, és inkább legyen szájbarágós, de csak a kérdésre válaszolj.

Lehet, hogy egy néhány órás, kifejezetten nyelvvizsga felkészítést érdemes megcsinálni, nekem emiatt egy évet még halasztanom kellett. 98%-os szóbeli mellett elégtelen lett az írásbelim, mert nem pontosan a témára válaszoltam a kis fogalmazásban, emiatt az egész dolgozat elégtelen lett.

Amennyire tudom, hasonló felépítésű és elbírálású a nyelvvizsga is.

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2020. ápr. 9. 06:56
Köszönöm!
19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2020. ápr. 8. 18:33
A szakfordítói vizsga kell ahhoz, hogy valamennyire komolyan vegyenek. Ez csak diplomával elérhető.
18. Guruljka (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 8. 18:26

Macerás. Én fordítóként dolgozom, szabadúszó vállalkozó vagyok.

Fordítóként nem tudom, be lehet-e kerülni céghez fix alkalmazásba. Inkább kereskedelmi szakembereket vesznek fel a megfelelő nyelvtudással.

Ha néha szerződést, ezt-azt kell fordítani, arra valószínűleg megvannak a megszokott külsős fordítóik.


Nehéz bekerülni a jobban fizető körökbe. Én tavaly szereeztem meg az alapdiplomát germanisztika szakon, idén kezdeném a szakfordító képzést.

Az a baj, hogy sima fordítói képesítés nem létezik, de műfordítóra van TEÁOR-szám, amivel vállalkozóként dolgozatsz.


No és a szakadatlan tapasztalatszerzés. Én már régóta foglalkozom fordítással, 2011 óta ebből élek hol jobban, hol kevésbé jól - de még nemrég is majdnem beleszaladtam egy óriási hibába, szerencsére még időben utánanéztem.

2020. ápr. 8. 18:17
Fordító álláshoz mi szükséges még azon kívül, hogy megvan a nyelvvizsga, a tudás és a megfelelő nyelvhasználat?
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2020. ápr. 8. 18:13
Köszönöm!
2020. ápr. 8. 17:38

A személyazonosságot igazoló iratok meglétén kívül egyedül anyagi feltétele van. A nyelvvizsga nem ingyenes.


[link]


Aztán már csak az egyes vizsagközpontok előírásaival kell megküzdeni. Valamikor 1980-ban a Rigó utcai felsőfokún használhattunk szótárt az írásbelin, ma ez már nem mindenütt van így:


[link]

2020. ápr. 8. 15:35
Köszi! :)
2020. ápr. 8. 14:27
Nincs feltétele. Ha úgy érzed, tudod annyira a nyelvet, mehetsz simán. Sok sikert!
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Asgardi)
2020. ápr. 8. 14:15

Nem a semmiből.

Köszi a tanácsot!

11. Babi11
2020. ápr. 8. 13:57
Csak tudás kell!
10. asgardi (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 8. 13:53

Hát szerintem egyből felsőfok elég nehéz a semmiből.

Ezt hogy találtad ki? Vagy miért?


Én nem javasolnék nyelviskolát, annyi pénzből találsz tanárt is, aki veled foglalkozik, és az igényeihez igazodik.

2020. ápr. 8. 13:23
Nem kell a tudáson kívül semmi.
8. NomNom (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2020. ápr. 8. 12:27
Érdekes...
7. andi6020 (válaszként erre: 6. - NomNom)
2020. ápr. 8. 12:20
Nyilván azért kérdezi mert nem tudja.
6. NomNom (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 8. 12:09

??? Egy nyelvvizsgának mi köze volna érettségihez vagy diplomához?

Nyelvtudás kell és kalap...

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Asgardi)
2020. ápr. 8. 12:05

Úgy értettem, hogy a képzés megkezdésének van-e valamilyen feltétele. :)

Érettségi, diploma nélkül megszerezhető?

4. asgardi (válaszként erre: 3. - Asgardi)
2020. ápr. 8. 11:32
Megosztom szeretett volna lenni, bocsi.
3. asgardi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 8. 11:31

Van olyan nyelviskola, ahol indítanak különböző szintű csoportos/kiscsoportos kurzusokat esetleg vehetsz magánórákat. Ezen általában célirányosan készítenek fel valamilyen államilag elismert nyelvvizsgára. Ha szerencséd van, maga a nyelviskola a vizsgahely is egyben.

Bár szerintem ez tok nem releváns, a lényeg inkább az, hogy ne kelljen 100 km-ket utaznod a vizsgahelyszínig, hanem lehetőleg közel legyen, ha már találtál szimpatikus típusú nyelvvizsgát.


Miért kellene c1? Nekem kB. 1 éves a komplex c1 nyv-m, ha gondolod, szívesen mrg osztom a tapasztalataim. (Angol)

2020. ápr. 8. 11:27

Tekintve, hogy felsőfokú, nem árt némi nyelvtudás.:)

Mi lenne a konkrét kérdés?

2020. ápr. 8. 11:10
Van valamilyen feltétele? Nyelviskolá an megszerezhető?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook