Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyaralás veszélyeztetett terhesség miatti táppénz alatt fórum

Nyaralás veszélyeztetett terhesség miatti táppénz alatt (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
19. Felhőlány (válaszként erre: 14. - Benvik)
2011. júl. 1. 14:45

Csak a Balatonhoz mennénk.

Ha kijönnének egyébként is érdekes lenne: mivel nem akartam háziorvost váltani, költözéskor meghagytam tartózkodási helynek a régi címem - szüleim háza - szóval nem lakok ott. De ha nem nyaralni vagyok, sem biztos, hogy otthon ülök egész nap, és az talán nem is várható el. De különös szabályozások vannak nálunk, könnyű eltévedni benne :)

Köszönöm az eddigi válaszokat!

18. benvik (válaszként erre: 16. - Kisj)
2011. júl. 1. 14:43
Egyeltalán nem más kategória, sőt még jobban ellenőrzik.
17. c130f7eb3b (válaszként erre: 16. - Kisj)
2011. júl. 1. 14:42
mert a terhesség nem betegség... gondolom én... :D
16. kisj (válaszként erre: 7. - C130f7eb3b)
2011. júl. 1. 14:41

miért lenne más kategória?

ráadásul május óta szigorítottak a táppénzes ellátáson

15. benvik (válaszként erre: 13. - Felhőlány)
2011. júl. 1. 14:41
Nem is munkahelyről mennek állítólag. Bár elég ritka a dokim szerint, de előfordult már. A szomszéd ikerterhes kismamának is szólt pl a háziorvos, hogy számíthat ilyenre, de hozzá se jött senki.
14. benvik
2011. júl. 1. 14:39
Ja de külföldre semmiképp ne menj, ahol nyoma marad, hogy elhagytad az országot. Tehát EU-n kívül semmiképp!!!!!
13. Felhőlány (válaszként erre: 10. - Gabcsi8080)
2011. júl. 1. 14:39
A munkahelyemről biztos, hogy nem jönnek ki. Olyat olvastam, hogy bármikor behívhatnak felülvizsgálatra, de szerintem ez nem a terhességi táppénzre vonatkozik.
12. benvik
2011. júl. 1. 14:38
Elvileg nem lehet, mert mehetnek ellenőrizni, otthon kell tartózkodnod. Nekem legalábbis ezt mondta a doki. Ha lebuksz, táppénzcsalás. De engem egyszer sem jöttek ellenőrizni:-)
2011. júl. 1. 14:37

Nekem is volt egy elhalt terhességem. Utána a dokim nem ajánlotta a tengerparti nyaralást, viszont ősszel Sopronban pihentünk pár napot. Pihentünk?

A fenéket, rengeteget sétáltunk, gyalogoltunk, mentünk. Félidős terhes voltam akkor.

10. gabcsi8080 (válaszként erre: 9. - Felhőlány)
2011. júl. 1. 14:37
Én is táppénzen voltam és nem látogattak meg.Ha tudják a melóhelyeden a terhességed szerintem nem mennek ki.
9. Felhőlány (válaszként erre: 8. - Gabcsi8080)
2011. júl. 1. 14:34
Előző missed ab miatt. Egyébként jól vagyok, nem kell feküdnöm, stb...
2011. júl. 1. 14:33
Menj nyugodtan.Amúgy miért vagy veszélyeztetett mert az is sokat számít.
7. c130f7eb3b (válaszként erre: 1. - Felhőlány)
2011. júl. 1. 14:32
A veszélyeztetett terhesség szerintem más kategóriába esik, mint a betegségek. Egyébként én még emlékszem arra a rendszerre, amikor, ha valaki 2 héten túl volt betegállományban, ahhoz bejelentés nélkül jöttek a "beteglátogatók" ellenőrizni, és jaj volt annak, akit nem találtak otthon. Ha jól értelmezem, most ezt vissza akarják vezetni.
6. nikletty (válaszként erre: 4. - Kismanó86)
2011. júl. 1. 14:32

Jah lehet...


de hát ha olyan a melóhelye, hogy ártalmas vagy stresszes, vagy voltak gondok a terhesség alatt, akkor jobban kell vigyázni, jó esetben azért nem kell az egész napot az ágyban töltenie, de ettől még pl. miért ne utazhatna el a Balatonra...

2011. júl. 1. 14:31
Jézusom...........miért ne lehetne!Nem ágyba kötnek veszélyeztetett terhesen csak fokozottan kell figyelned magadra ennyi.....én is az voltam és nem ültem a 4 fal között.
4. Kismanó86 (válaszként erre: 1. - Felhőlány)
2011. júl. 1. 14:30
Na Téged itt most mindjárt lekapnak a 10 körmödről. Szerintem menj, csak vigyázz magadra.
2011. júl. 1. 14:29

Hát végül is miért is ne lehetne. De attól függ ugye, milyen út, tudj magatokra vigyázni.

Viszont hallottam olyat, hogy van ahol kimennek ellenőrízni, felénk ilyen nincs, de van ahol hallottam, erről a házidokidat meg lehet kérdezni.


S azért mert táppénzen vagy, attól még el kellhet utazni, az egy dolog hogy nyaralás... ez nem büntetés, hanem a baba érdekében ha olyan a helyzet munkavégzés alól "felmentés"

2. kisj
2011. júl. 1. 14:28

táppénz alatt nyaralni??

érdekes

2011. júl. 1. 14:24
Szerintetek veszélyeztetett terhesség miatti táppénz ideje alatt lehet menni nyaralni? Persze a nőgyógyász is engedélyezi.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook