Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nyaki nyirokcsomó duzzanat jelentősége fórum

Nyaki nyirokcsomó duzzanat jelentősége (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
31. 9e36cbb27b (válaszként erre: 29. - Angelbocs)
2010. nov. 19. 09:05

Így hogy voltam okt.20, és most 17.-én is nyaki UH-on, és semmi rosszat nem írtak, akkor csak minden rendben van. Sőt még talán jobbnak is mondható a múltkorinál.

szerkezetileg meg környezetileg is tán jók. Ha lenne teendő, csak intézkedett volna a doki.

30. Angelbocs (válaszként erre: 27. - 9e36cbb27b)
2010. nov. 18. 13:07

Szerintem kismillió betegség van, amiknél tünet lehet a nyirokcsomó duzzanat, de ha a doki szerint minden oké, akkor valószínűleg úgy is van. :)


Igen, azért kérte a hasi uh-t, ott is vannak nyirokcsomók, nekem is ezért volt.

29. Angelbocs (válaszként erre: 21. - 9e36cbb27b)
2010. nov. 18. 13:05

Én úgy tudom, hogy 1 cm felett már gyanús, de azt, hogy kóros-e csak uh, esetleg szövettan tudja megállapítani.

Nekem is kb. 2x2,5 cm-es a két állkapocs alatti nyirokcsomóm, de nem kóros, az uh szerint reaktív nyirokcsomók, ráadásul a mandula szövettana is gyulladást mutatott ki, úgyhogy ez van. :)


Így van, én is csak akkor tudtam teljesen megnyugodni, mikor a hematológus mondta azt, hogy ez nem rák, csak mandulagyulladás. :)

28. Sopianae (válaszként erre: 25. - T.Ili)
2010. nov. 18. 11:33
Dél-Dunántúlon. 3 éven belül el szeretnénk innen menni. Rokonoknál lakhatunk ott addig, amíg nem sikerül venni valami házat.
2010. nov. 18. 11:24

Koleganőm begyepesedetten 1 betegségtől félt mindig, mégpedig az aids-től.

Elkezdte nekem mondogatni hogy a ny.cs-k azoknál problémásak.

Én ezt az első alkalommal mikor bementem a haematológiára a dr.nőhöz, mondtam is neki.

Mindvégig az egész testen nézte a nycs.-kat h mi van velük, lehet ezért kérte a hasi uh-ot is h ott van e vmi.

Mindenesetre sehol nincs duzzadt, csak ott az a nyakamnál hátul.

Az biztos h bár ott van, nem tudok rá úgy tekinteni mint egy "jó barátra" vagy hasonlók.

26. 9e36cbb27b (válaszként erre: 23. - T.Ili)
2010. nov. 18. 11:20

Akkor nem mm-ekben határozzák meg a kóros nagyságot?

Valami 15mm fölötti méretről beszélt anno a doki h az fölött szoktak vizsgálatokat csinálni.

A tegnapi lelet szerint 2mm-el kisebb volt mint akkor.


Remélem most már megnyugodhatok hogy ezek az összes vizsgálatok negatívak lettek.

25. t.Ili (válaszként erre: 24. - Sopianae)
2010. nov. 18. 10:41

Nahát!

Tényleg oda költöztök?

Most merre laksz?

24. Sopianae (válaszként erre: 23. - T.Ili)
2010. nov. 18. 10:31

Amikor nem hallottam a fülemre nem mondtak semmit sem csak, hogy rendszeresen kellene tisztítani. Elég rendesen váladékozott és naponta 3-4-szer kellett tisztítanom. Persze mire a dokihoz értem ismét tele volt zsírral meg minden félével. Na mindegy.


Kicsit ciki volt, amikor elmentem babamasszázsra és az egyik kisgyerek elmondta vagy 4-szer a nevét, mire a védőnő megszólalt, hogy a néni nagyot hall.


Már alig várom, hogy Kaliforniába költözzünk. Ott a tudomány sokkal fejlettebb, mint itt.

23. t.Ili (válaszként erre: 21. - 9e36cbb27b)
2010. nov. 18. 10:18
A mérete szerint akkor lehet kóros,ha valamit elnyom,pl.fülnél a hallást,vagy nyaki izmot,ideget.
22. Veronika27 (válaszként erre: 14. - 9e36cbb27b)
2010. nov. 18. 10:16
Szerintem örülj neki, hogy ennyire alaposak voltak!
21. 9e36cbb27b (válaszként erre: 19. - Angelbocs)
2010. nov. 18. 10:12

Kérdés mi az a méret, amire már a haematológus is azt mondja hogy kóros méretű.


amúgy meg szerintem is a legjobb választás a haematológus, az legalább nem csak egy háziorvos, hanem ténylegesen ért is hozzá.

20. Sopianae (válaszként erre: 17. - Sopianae)
2010. nov. 18. 10:12
Jah és nekem nem fájt. A kórház minden osztályát bejártam vele. Fél év alatt 14-szer vettek vért emiatt és még sincs eredménye. Ha a szövettanim rossz lett volna, akkor kivették volna a 4 nagyobb duzzanatot.
2010. nov. 18. 09:51

Mindenképpen nézesd meg hematológussal, az a biztos.


Nekem most szeptemberben vették ki a mandulám, mert az egyik vagy háromszor akkora volt, mint a másik, és mivel ez egy nyirokszerv, és minden mandulagyulladásra utaló leletem negatív volt plusz a nyakamon talált megnagyobbodott nyirokcsomókat a műtét előtt még elküldött a hematológiára is.

A hematológián aztán el is küldtek egy nyaki és hasi uh-ra, mellkasröntgenre és vérvételre.

A hasi uh és a mellkasrönthen negatív, a vérvétel is, viszont a nyakamon tényleg vannak megnagyobbodott nyirokcsomók, sőt az állkapocs alatti két nyirokcsomóm vagy kétszer nagyobb a normálisnál. Erre azt mondták, hogy valószínűleg ez a két nyirokcsomó vette át a rossz mandula szerepét, ezért lettek ilyen nagyok.

Lényegében tehát negatív lett minden leletem, de legalább így én is és a dokinőm is megnyugodott, hogy "csak" idült mandulagyulladásom van.

18. nanuka
2010. nov. 18. 09:47
Nekem is volt 2x - az elsőnél fájt, rögtön mentem dokihoz, kaptam antibiotikumot és elmúlt. A második esetben meg voltam fázva és nem fájt egyáltalán, csak éreztem, hogy duzzadtak. Csináltattam egy UH-t, de azt mondta a dokinő, hogy emiatt nem kell még aggódni, majd ha még 1 hétig se múlik el, akkor menjek el vérvételre. Szerencsére addigra eltűntek :). De tényleg jobb megmutatni valakinek, akkor megnyugszol legalább.
2010. nov. 18. 09:40

Nekem mindig is volt. Mindig visszahúzódott. A szülésem után viszont nem. Szedtem gyógyszert, de semmi nem történt. A bal fülemre egyáltalán nem hallottam, a jobbra csak részlegesen. Vettek szövettanit kétszer is, de semmi komolyabbat nem mutatott ki.

Röntgen, ultrahang... az egész nyakam tele volt vele. Felírták a Rinospré pluszt és lassan visszajött a hallásom, a duzzanat kissé leapadt, de már lassan 7 hónapja ott van.

16. t.Ili (válaszként erre: 13. - Édesmandula)
2010. nov. 18. 09:38

:)))

Jól mondod!

2010. nov. 18. 09:36

Szept közepén volt egy 1-1,5 hetes megfázásom, ekkor mindenki meg volt fázva itthon.

Állítólag akár 3 hónapra visszamenőleg is a ny.cs-k 1-1 része duzzadt maradhat, sőt tán van olyan is ami nem is fog vissza húzódni, mégsem kóros.

Tán ha baj (tumor, autoimmun vagy virológiai betegség...) lenne azt vagy a labor, vagy a vírusszerológia, vagy az Iga, Igg, Igm értékek kimutatták volna, illetve az uh-on kiderült volna a jellege, felépítése alapján.

2010. nov. 18. 09:32

A bal fejbiccentő izom felső része mentén, főleg oldalra fordításkor észleltem egy duzzanatot a nyakamon.

Elmentem akkor a háziorvos által egy sima laborba ami teljesen negatív lett. Ő ezzel le is tudta az egészet hogymondván semmi nincs mert a sima labor jó lett.


Ezt nem hagytam annyiban, kértem volna tőle beutalót a HAEMATOLÓGIÁRA, azonban ő nem adott.

Ekkor a kórházba bementem és felkerestem az egyik haematológus doktornőt.

Ezen a napon előtte elmentem még gégészetre ahol ny.cs-kat nem tudott tapintani az orvos, negatívnak írt gégészetileg. Szájsebészetre is elmentem, ott is minden rendben volt.

Szoval bementem a doktornőhöz ezekkel az eddig meglévő neg. eredményekkel.

Elküldött nyaki uh-ra és vírusszerológiai labor vizsgálatokra.

A nyaki uh.on leírtak j.oldalon 4db 2,5*9mm-es ny.cs-t, a bal oldalon pedig egy 6*18mm-es és egy 3,5*5mm-es reaktív ny.cs-t

A vírusszerológián mind a toxoplazma, ebsteinbar, citomegalo vírusokra negatív lett az eredményem.

Ekkor visszamentem hozzá, kért 2 hónap elteltével ismételten egy sima labort, ami még aznap meglett, meg is vártam. Itt is ismételten minden negatív lett.

Ekkor kiírt egy teljes hasi és kismedencei uh-ot, illetve egy kontroll nyaki uh vizsgálatot.

Ezek a tegnapi napon lettek meg.

Hasi uh teljesen negatív, még csak megnagyobbodott ny.cs-kat se láttak rajta.

A nyaki uh eredménye ez lett: a korábbiakban leírt fejbiccentőizom mögött 2db nem kóros méretű (kb902*2,5mm-es) ny.cs látható. a baloldali submandibularis régióban leírt ny.cs most 16*6mm-es, szintén nem kóros átmérőjű. J.oldalon megnagyobbodott ny.cs nem látható.


Ott vagy 20 percen keresztül nézte a doki a nyakam mire leírta a papírt, sőt egy másik doki is ott volt még. Alaposak akartak lenni így ellenőrző uh-nál. Az előző nyaki uh-ot amit írt az az egy doki, nem teljesen értettek vele egyet amiket leírt. Szerintük egy ny.cs vagy normális, vagy rossz, de reaktív nincs.


Visszamentem a dr.nőhöz.

A végén ennyit írt a papírra:

hasi és kontroll nyaki uh vizsgálat kórosat nem mutat, a min.nagyobb ny.cs-k korábbi felső légúti hurutos fertőzés következményei lehetnek.

Kontroll panasz esetén kizárólag.

13. édesmandula (válaszként erre: 12. - T.Ili)
2010. nov. 18. 09:30
már normálisak :D ahhoz képest amilyenek voltak...akkor már nem küzdök tovább...átalakultam egy nagy bacivá :DD
12. t.Ili (válaszként erre: 10. - Édesmandula)
2010. nov. 18. 09:27

Akkor tényleg nyirokcsomó!Tudják ezt az orvosok!

A szervezeted nagyon védekezik! A nyirok rendszer feladata a "hulladék"elszállítása.Úgy látszik sok a fertőzésed,és nehezen győzi!

Ne izgulj,el fog múlni!

11. édesmandula (válaszként erre: 10. - Édesmandula)
2010. nov. 18. 09:20
ja és az orr és torokmandulám kivették 4 éves koromban...
10. édesmandula (válaszként erre: 8. - T.Ili)
2010. nov. 18. 09:19
nagyon gyakran voltam náthás vagy tüdőgyulladott(deszépszólett) vagy felsőlégúti köhögős...több orvos is megtapogatta, egyik se törődött vele, pedig mondtuk, hoyg ez így van, nem csökken, sőt, ha megnáthásodtam ,nagyobb is lett és néha fájt :P senkit nem zavart, így nem érdekelt. Akkor lepődtem meg, mikor kicsik-normálisak lettek :D most mint egy mandula csonthéjastul, kb. akkorák és vissza vannak húzódva...
2010. nov. 18. 09:18
Az az igazság hogy egy aug 24.-e óta tartó tortúrán vagyok épp túl a tegnapi nappal.
8. t.Ili (válaszként erre: 6. - Édesmandula)
2010. nov. 18. 09:16

Fertőzés szövődménye lehet!

Nekem is volt többször,egy-egy mandulagyulladás után.

De ha két hét után sem múlik el,mindenképpen orvos!!!! Mert lehet,hogy másról van szó,és a műtét mihamarabb kell! Három ilyen vendégem volt,akinek én vettem észre a duzzanatot!

7. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - 9e36cbb27b)
2010. nov. 18. 09:12

Nekem épp nem rég volt ilyen problémám. Megfázásom nem múlt el igazán. Maradt egy kis köhögés. Aztán egyszer az egyik oldalon, majd a másik oldalon is bedagadtak a nyirokmirigyeim és fájtak. Én rögtön mentem dokihoz. Antibiotikumot kaptam, és elmúlt.

A nyirokcsomókkal nem szabad szórakozni, ez rögtön orvost igényel!

2010. nov. 18. 09:09
nekem tizenéves koromtól folyamatosan fél mandarin nagyságúak voltak. sose vizsgálták ki. 20 éves koromtól kezdve összementek, most normál méretűek...mi okozhat ilyet amúgy?
5. 3b41f6053f (válaszként erre: 1. - 9e36cbb27b)
2010. nov. 18. 09:08

Szia !


Kinek,mennyi idősnek van nyirokcsomó duzzanata?

2010. nov. 18. 09:05
doki, doki, doki!!!
2010. nov. 18. 09:04
Azonnal doki!
2. 82499f2528 (válaszként erre: 1. - 9e36cbb27b)
2010. nov. 18. 09:00
Mindenképp orvos...mi van ha nem nyirokcsomó?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook