Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nyaki nyirokcsomó duzzanat jelentősége fórum

Nyaki nyirokcsomó duzzanat jelentősége (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2011. márc. 10. 15:18
Angelbocs, szerinted ha a fül-orr-gégész szakorvos (aki Veszprémben elismert, kiváló orvos) megvizsgálva azt mondta, hogy nincsen semmi baj, akkor megnyugodhatok. Amikor megvizsgálta a nyirokcsomókat illetve a torkomat egy tükörrel, már mondta is, hogy semmi tumor, semmi daganat. Mit gondolsz?
90. Angelbocs (válaszként erre: 89. - Lexysz15)
2011. márc. 10. 14:16
Fül-orr-gégésznél jártál már? Ha fáj a torkod, és makacsul tartja magát, szerintem megérne egy utat.
2011. márc. 8. 18:44
hm nemtudom mit tegyek...néha fáj ha nyelek néha nem...gyógyteákkal nemlehet ezt kezelni???..mert szoktam inni kamilla meg direkt mandulákra teát és...szerintem vmit segít...
2011. márc. 8. 16:43
Na, ma voltam fül-orr-gégészeten, ahol kiderült, hogy a torkom be van gyulladva, és ráment a nyirokcsomókra. Kaptam rá gyógyszert, remélem visszahúzódik. :)
87. Angelbocs (válaszként erre: 85. - Lexysz15)
2011. márc. 7. 22:01

Nekem ugyanígy az állam alatt mindkét oldalon ki tudok tapogatni egy jó nagy "bumpszlit". Ez nyirokcsomó, nekem a rossz manduláim miatt lett ekkora.

Lehet, hogy beszedtél valami vírust, mostanában sok van belőlük.

Mindenesetre, ha nagyon nem múlik, szerintem is megérne egy háziorvost.

2011. márc. 7. 21:56

Szia!


Tanácsos lenne vele elmenned a háziorvosodhoz. Valószínű a torokfájás lehet a nyirokcsomók hátterében.

2011. márc. 7. 21:24

sziasztok....

olvasgattam a bejegyzéseket...

nekem az a problémám hogy ........vagyis kicsi koromba elég sok nyirokcsomó volt a nyakamon..mikor kicsit megfáztam..és hát ezek most is megjellenek igaz mindig csak jobb és bal oldalon a nyakamon amiket ha maszírozok pár héten belül elmúlnak...de most...kicsit aggódom,mert...

néha reggelente és estefelé fáj a torkom vagyis nemtudom mim fáj,mert ha nyelek csak akkor érzek egy kis fájdalmat.......és az állat alatt mindkét oldalon van egy kisebb görcs....gondolom nyirokcsomó vmitől.....nemfáj ha megnyomom ,hanem csak ott van...........vagy a manduláimmal van baj??

2011. márc. 7. 19:17

Ismerős érzés.

Én sajnos a legtöbb betegséggel így vagyok, szörnyen félek a súlyos betegségektől, de ennek a sok "parának" sajnos meglett az eredménye.

Az utóbbi 1 évben lett egy enyhe IBS-em, bármiféle stresszhelyzetre hasi görcsökkel, rosszabb esetben hasmenéssel reagálok.

Úgyhogy innentől kezdve én próbálom nem idegelni magam "feleslegesen", és igyekszem arra koncentrálni, hogy igenis egészséges vagyok.

83. Genesist (válaszként erre: 82. - Angelbocs)
2011. márc. 7. 18:07

Köszi a választ!


Fúúú, ma már megint annyira felhergeltem magam, hogy egyetemi előadáson majdnem elbőgtem magam, képtelen voltam koncentrálni. Pedig az orvosom a nyáron már megnyugtatott, hogy nincsen semmi bajom. De most megint felszínre tört néhány napja ez a rettegés, csak úgy spontán. :(

82. Angelbocs (válaszként erre: 81. - Genesist)
2011. márc. 7. 17:59

Persze, a limfóma-gyanú teljesen alaptalan volt. Idült mandulagyulladásom volt, ennyi. Persze ehhez kellett még egy szövettan a mandulaműtét után.


A vizsgálatok előtt nekem annyit mondtak, hogy azért küldött hozzájuk a fül-orr-gégész dokinő, mert előfordulhat, hogy ezt a csúnya mandulát és a nyirokcsomókat valamilyen immunbetegség okozza.

Amikor megnézte a mandulám, annyit mondott, miután rákérdeztem, hogy szerinte ez nem rák.

Illetve mikor kitapogatta a nyakamon a nyirokcsomókat, azt mondta, szerinte ezt csak valamilyen fertőzés okozza.


Az UH, a vérvétel, a röntgen előtt csak ennyit mondott, nyilván nem mondhat addig semmit, míg ezeknek az eredményét nem látta, de azért megnyugtatott annyira, hogy másnap, mikor visszamentem az eredményekkel, már nem rettegtem. :)

81. Genesist (válaszként erre: 77. - Angelbocs)
2011. márc. 7. 17:42
Amúgy a hematológián mit mondtak Neked a vizsgálatok előtt? Vagy mi volt a véleménye a dokinak a nyirokcsomóidról?
2011. márc. 7. 16:33
De akkor tulajdonképpen a limfóma-gyanú nálad is alaptalan volt?
79. Angelbocs (válaszként erre: 78. - Genesist)
2011. márc. 7. 13:18

Hidd el, én is ugyanezt csináltam. 1 hetet kellett várnom, míg eljutottam a hematológiára, de ez alatt az 1 hét alatt kiolvastam vagy 3 fórumot, ahova limfómás betegek írnak, a neten fellelhető összes cikket elolvastam a limfómáról, stb. 1 hétig, ahogy mondod, tiszta idegroncs voltam.

Ha nem is produkált volna tüneteket, a nyaki UH kimutatta volna, ha gond van, meg szerintem a vérvétel is mutatott volna eltérést.


Nekem 6 évig voltak meg a nyirokcsomók (egyébként volt, hogy nekem is fájt), tavaly augusztus-szeptemberben a mandulám miatt jártam kivizsgáláson a fül-orr-gégészeten, a dokinő mikor meglátta azt az óriás mandulát, szó szerint hátrahőkölt. Mondogatta is, hogy neki ez nem tetszik, ki kéne venni, de csak a hematológia engedélyével lehetett elvégezni a műtétet (pont a limfóma-gyanú miatt).

Amúgy az állam alatti két nagy nyirokcsomó még mindig ott van, állítólag ezek vették át a mandula szerepét, azért ekkorák.

2011. márc. 7. 11:24

Szia!


Köszönöm a választ. :-)

Én is nagyon bepánikoltam, pedig már lassan 8 hónapja megvan a nyirokcsomó, néha fáj, de semmi problémám ezenkívül. Szerencsére én még nem produkáltam a pánikolás miatt a tüneteket... már csak az hiányzott volna... a mentő vitt volna el idegroncsként. Már komolyan mondom nem is tapogatom magam, mert tuti, hogy felfedezek megint valami olyat, amitől aztán sokkot kapok. Feltételezem a limfóma már 8 hónap alatt tüneteket produkált volna rajtam.

77. Angelbocs (válaszként erre: 76. - Genesist)
2011. márc. 6. 20:02

Szia!


Mintha magamat olvasnám... :)

Nekem volt egy akkora mandulám, ami elfoglalta a fél torkom, plusz a nyakamon az áll alatt két jó nagy nyirokcsomó, és a nyakamon több kicsi.

A fül-orr-gégész irányított át a hematológiára, ahol aztán továbbküldtek vérvételre, nyaki és hasi UH-ra és mellkasröntgenre.

Még csak a két negatív UH eredmény volt meg, amikor a doki kijelentette, hogy 100%-ig biztos benne, hogy ez nem limfóma, "csak" idült mandulagyulladás.

Úgyhogy szerintem nyugodj meg, ha valami baj lett volna, azt már az UH kimutatta volna, ez biztos.


Amúgy én annyira rápánikoltam a limfómára, hogy elkezdtem a tüneteit produkálni. Pl. minden éjjel arra ébredtem, hogy csuromvíz vagyok, pedig előtte semmi ilyen gondom nem volt.

2011. márc. 6. 15:45

Sziasztok, kedves fórumozók!


Tavaly nyár elején (júniusban) arra lettem figyelmes, hogy nyeléskor fáj a torkom, majd mikor a fájlalt területre nyúltam, egy érzékeny, fájdalmas nyirokcsomót tapintottam ki. Azonnal pánikba estem, s ezt tovább fokozta, hogy utánaolvastam és megismertem a limfóma tüneteit. Napokig remegtem a félelemtől, néhányszor a mécses is eltört. Csináltattam teljes labort, minden rendben volt vele, továbbá igazolta, hogy a közelmúltban átestem egy EBV fertőzésen, amely esetemben tünetmentesen zajlott, vagy csak nem figyeltem fel az enyhébb tünetekre. Csináltak nyaki UH-t is, ahol az orvos semmi további vizsgálatot nem javasolt. A nyirokcsomó azóta megvan, nem változik, bár a téli időszakban egyszer fájdalmassá vált, mikor sál nélkül mászkáltam a hidegben. Van egy rossz fogam is azon az oldalon felül. Most ellátogatok fül-orr-gégészetre is. Több orvos is azt állítja, hogy az ég világon semmi bajom nincsen. Szerintetek belenyugodhatok? Nagyon hipochonder vagyok, egyfolytában a tüneteket figyelem magamon, és minden egyes kis tünetnek hatalmas jelentőséget tulajdonítok. Ugye ha baj lett volna, akkor az UH-n látta volna a vizsgáló orvos és mentem volna további vizsgálatokra? Még csak 20 éves vagyok, egyetemista, és nem szeretném, hogy ez a túlzott pánikolás a tanulmányi teljesítményem rovására menne. Kár volt nekem a neten utána kutatni ezeknek...

2011. jan. 5. 21:53
Köszi szépen a segítséget! :)
2011. jan. 5. 21:42

Szájzár a bölcsességfog növése miatt lehet.

Azért menj el dokihoz. Körzetihez és fogorvoshoz is. Lehet a patikába is kapni valami lötyit, ami megkönnyiti a fognövést.

2011. jan. 5. 21:19
Szájzár? Meddig fog ez tartani? Mit tudok tenni,h ne fájjon?
72. a0c1361e44 (válaszként erre: 71. - 5404289bd6)
2011. jan. 5. 20:50
Szerintem simán. Tátogj sokat, nehogy szájzárat kapj...
2011. jan. 5. 20:25
Azt szeretném kérdezni,h foginygyulladástól is megduzzadhat a nyirokcsomó. mert nekem hátul fáj az innyem( valószínűlega bölcsesség fog miatt) és tegnap óta már a nyakamon, államon is fáj vmi. Nyírokcsomóra gyanakszom. De bocsi, hogyha hülyeséget írok...csak már más is mondta,h valószínűleg azárt fáj. Mit lehet ez ellen tenni?
70. 9e36cbb27b (válaszként erre: 69. - Mangomg)
2010. dec. 8. 17:51

Eléggé sokat, a gyerekek nagyon örültek is neki.


Szerencsére ez is meg majd a karácsony is az ő ünnepük elsősorban.

És nálatok?

69. mangomg (válaszként erre: 68. - 9e36cbb27b)
2010. dec. 7. 01:57
:) Örülök! Remélem sok jót hozott a Mikulás!
68. 9e36cbb27b (válaszként erre: 67. - Mangomg)
2010. dec. 3. 09:04

Ebben maximálisan igazad van.

Aggódni rajta, arra most nincs időm, mert túl sok elfoglaltságom van a télapó, karácsony, stb... miatt.

Ez a hét is elrepült, tegnap egész nap mentem vhova, annyit pihentem amennyit a vonaton voltam. Alig hazaértem már irány is tovább a kocsival.

Ma télapó ünnep az oviban majd az isiben, ott kell lenni.

Vasárnap télapó a cora-ban, közbe vásárlás no meg a fogorvos is.

Szóval mindig van valami újabban.

De nem is bánom, addig se agyalok semmi rossz dolgon.

;-)

67. mangomg (válaszként erre: 66. - 9e36cbb27b)
2010. dec. 2. 11:56

Akkor szerintem ne aggódj rajta.

Keress rá neten a nyirokcsomó duzzanatra, mitől meg vissza, mások mit írnak. De én sem aggódtam miatta. Én úgy vagyok vele, semmi sem tart örökké! :D Szóval no para, lehet h azért sem múlik el, mert agyalsz rajta. Tudod, ami nem öl meg, az megerősít! :)) üdv

66. 9e36cbb27b (válaszként erre: 65. - Mangomg)
2010. nov. 25. 18:06

De igen, ott van folyamatosan. Simán egyenesen tartva a fejem nem tapintható, csak ha elfordítom oldalra a fejem.

Ma voltam a gégészeten, körbetapogatta a doktornő a nyakam jó alaposan, de nagyon tapogatnia kellett neki h észre vegye. Csak akkor látszott ill. érzett egyértelműen mikor oldalt fordítottam a fejem.

A végén annyit írt a papírra h: ...babnyi mobilis nyirokcsomó tapintható. 3 hónap múlva menjek vissza, megnézi h ugyanígy van e v mi lesz.

65. mangomg (válaszként erre: 64. - 9e36cbb27b)
2010. nov. 24. 16:18

Hát erre most mit mondjak? Gondolom már elköltöztél volna, ha tehetnéd.

De nem értem: hogy hogy az orvos nem talál semmit? Te ki tudod tapintani a duzzanatokat, ő meg nem? Vagy nem folyamatosan vannak megnagyobbodva a csomók?

64. 9e36cbb27b (válaszként erre: 63. - Mangomg)
2010. nov. 24. 09:17

Orvosnál voltam, nem is keveset. De semmit nem talált.

Hátt... lelkiek... nem is tudom. Elég stresszes itthon az életem tény. Nem is a gyerekeim miatt, sokkal inkább az anyám, aki állandóan a hőzöngéseivel, pofázásaival tönkre teszi az életem.

2010. nov. 23. 22:19
Nekem akkor vannak nyirokcsomó duzzanataim, ha vmi lelkileg nagyon nem oké. Az kihat a testedre is. Nekem is voltak a fülem mögött, de nem tulajdonítottam neki túl nagy jelentőséget. Nézd meg a jelenlegi életed: minden rendben? Nincs stressz, nincsenek gondok, amik nyugtalanítanak nap mint nap? Ha nincsenek, menj orvoshoz. Ha vannak...Hááááát szerintem a tested csak a lelki állapotodra reagál.
62. 9e36cbb27b (válaszként erre: 61. - Angelbocs)
2010. nov. 22. 07:32
Én se tudtam volna az eredményt még azon a napon, csak egyik ismerősöm a kórházba dolgozik és a "normál idős" laborok közül átrakatta a "sürgős" laborok közé, így elörre vették az enyémet a sorban (mintha a sürgősségin adták volna fel olyan lett így)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook