Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nyaki nyirokcsomó duzzanat jelentősége fórum

Nyaki nyirokcsomó duzzanat jelentősége (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
61. Angelbocs (válaszként erre: 60. - 9e36cbb27b)
2010. nov. 21. 22:29

Persze, gondolom, ez ilyen általános vizsgálat lehetett.

Nekem csak az uh eredmények voltak meg aznap, másnapra lett kész a röntgen meg a labor.


Így van, egészségesek vagyunk, és kész. :)

60. 9e36cbb27b (válaszként erre: 58. - Angelbocs)
2010. nov. 21. 21:37

Ezekszerint akkor mi most tudtunkon kívül elmentünk hiv ellenenyag "szűrésre" is. De legalább nem izgultuk végig az időt, mint ha tudtuk volna mit is néznek.

Nekem pár óra elteltével meg is voltak az eredmények. Mondjuk hiv vérvizsgálatnál is van ami még aznap megvan; akkor ez afféle lehetett.


No jó hír így vasárnap este tiszteletére. Jó alkalom hogy a holnapi nappal hétfő lévén egy új hetet és "életet, életmódot" kezdjünk.

59. 9e36cbb27b (válaszként erre: 56. - Angelbocs)
2010. nov. 21. 21:33

Most látom LDH-t nálam is kért.

LDH: 337 IU/l; TP: 69 g/l; IgA: 1,97 g/l; IgG: 11,2 g/l; IgM: 1,76 g/l

Meg volt még: EBV:neg; CMV: neg; TOXO: neg.

58. Angelbocs (válaszként erre: 57. - 9e36cbb27b)
2010. nov. 21. 21:25

Na, ez lehet, mert amikor rákérdeztem, hogy akkor tulajdonképpen én most miért vagyok itt, azt a választ kaptam, hogy a fül-orr-gégész dokinőm szeretné kizárni az immun-, illetve rendszerbetegségeket. Persze, akkor fogalmam sem volt róla, mit takarnak ezek, bár sejtettem, hogy a limfóma valamelyik kategóriában benne van. :)


Persze, hogy nincs semmi gond, most már csak el kell felejteni ezt az egészet. :) Figyeld meg, ha nem lesed folyton azt a nyirokcsomót, egy nap majd azt veszed észre, hogy már nincs is ott. :)

57. 9e36cbb27b (válaszként erre: 56. - Angelbocs)
2010. nov. 21. 21:17

Vagy kuzárásképp kérte az orvos, csak nem mondta.

Ugye a nc.cs a hiv-nél is érintett tünet.

Szerintem egy átfogó nyki és hasi uh a többi ny.cs-kat megmutatta, a sima labor esetleges eltérést, gyulladást, stb... az IgA, IgG, IgM értékek pedig hogy nemrég vagy jóval korábban átestünk e a fertőzésen.

Jelenleg is épp ezeknek az értékeknek néztem utána és minden oldalon az autoimmun (hiv) betegséget megemlítették.

Akkor ezért mondta nekem hogy nem látja szükségesnek egyáltalán h elmenjek tesztre.


Ezek után akkor most egy nagy kő eshetett le aggódó szívemről.

56. Angelbocs (válaszként erre: 55. - 9e36cbb27b)
2010. nov. 21. 21:13

Ezt a hármat nálam is kérte a hematológus dokinő, ezen kívül még pár olyat is (pl. LDH), amiből limfómára lehet következtetni.

Ezek szerint nálam is volt hiv gyanú?

Vagy ezek inkább ilyen állandó értékek, amiket egy ilyen vizsgálat során mindenkinél megnéznek?

2010. nov. 21. 20:09

Olvastam egy meglepő; ugyanakkor számomra értelmessé vált oldalt, hogy miért is kérte a haematológus orvosom az IgA, IgG, IgM értékeket:


Amit az ablakperiódusról tudni kell.


Az ellenanyag mérés:


Először az IgM típusu core (magi) antigének elleni ellenanyag, majd az IgM típusu envelop ( felszini) antigének elleni ellenanyag, majd az IgG core, és IgG envelp ellenanyag jelenik meg, és mutatható ki. Néhány hónap múlva az IgM típusú ellenanyagok eltűnnek, és már csak az IgG típusú ( core és env ) ellenanyag mutatható ki. ( ezek is lehetnek többfélék: neutralizáló és enhancing - az egyik jó, a másik káros). Sok betegnél a halál előtti állapotban, amikor a p24 antigén kimutatható, - eltünik a core IgG típusú ellenanyag.

Az IgM típusú ellenanyagok már a 3. héttől kimutathatók, azaz a beteg szervezetének a ?válasza?. Az IgG típusú ellenanyagok -főleg a felszini fehérjék ellen termeltek (gp 41, gp120, gp160) a 6. héttől mutathatók ki biztonsággal.

Ezért mondjuk helyesen, hogy az ablak pariódus kb 6 hét. A nyolcadik héten a pozitív teszt eredmény már a fertőzöttséget és arra adott szisztémás választ jelenti.


Milyen teszttel mi mutatható ki?


1./ eleinte csak IgG ellenanyag tesztek voltak, tehát ezek biztonsággal a 6. hét után mutatták ki a fertőzést.

2./ elsőként az ABBOTT az AXyM teszttel már ki tudta mutatni ( u.n. 3. generációs tesztek) az IgM típusú ellenanyagokat, igy a fertőzést már a 3. héttől ki lehetett mutatni.

3./ A 4. generációs tesztek a p24 antigént és az IgM, iletve IgG típusú ellenanyagokat egyszerre képesek kimutatni, tehát a fertőzést már a 2. hét után képesek kimutatni.


Probléma a konfirmálással (a betegség/fertőzés ellenőrzött megállapítása) van, ugyanis a golden standard Western blot csak IgG típusú ellenanyagok azonosítására alkalmas, így csak a 6. hét után jelzi a pozitivitást. Tehát lehet, hogy valakinél a 4. generációs kombinált teszt már a 2. hét után valódi pozitív eredményt ad, de a WB confirmálás eredménye negatív lesz. Ezért nagyon fontos a konfirmálást más megközelítésből vizsgálni. Több teszt alkalmazása ( 2 féle 4. generációs teszt) A teszt megismétlése pár hét múlva. (6.-8. hét)


Egy másik oldalon ezt találtam:


Módszer


ELISA módszerrel első lépésben a Toxoplasma specifikus IgG és IgM típusú ellenanyagok kimutatása.

IgM pozitív vagy kétes eredménye esetén Toxoplasma specifikus IgA antitest kimutatása. Az IgG meghatározás kvantitatív, az IgM és IgA kvalitatív.

IgG antitest: negativitása jelzi, hogy a páciens még nem találkozott a kórokozóval


pozitivitása átvészeltséget jelez

IgM antitest: pozitivitása friss fertőzést jelezhet

DE akár 2 évig is perzisztálhat!


Magyarán ugye a h.i.v vírusnál Elisa tesztet használnak ez köztudott. Akkor jól értelmezve hiv betegeknél tuti kiütközik valameik Ig eredmény.

Ezekszerint ezért kérte a doktornő ezeket az eredményeket is legutóbbi labornál.

Ez megnyugtató így már, hogy elég sok mindent kimutat az Ig laboreredmény.

54. 9e36cbb27b (válaszként erre: 52. - Fa8f3f5c02)
2010. nov. 21. 16:13

Nekem volt több vírus vizsgálat, nyaki és hasi uh, laborok, gégészet, haematológia, szájsebészet... ezeket mind végig jártam.

De ezen az egy duzzanaton kívül semmit nem találtak. a laborok tökéletesek, a vírusszerológia laborom szintén tökéletes... szoval...

annyit írtak a papírra h teendő nincs vele.


Vagy hogy értettd konkrétabban?

53. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 52. - Fa8f3f5c02)
2010. nov. 21. 12:52
volt...
52. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 1. - 9e36cbb27b)
2010. nov. 21. 12:51

Nekem egy vírus okozta a nyirokcsomóim duzzanatát. Az összes nyaki nyirokcsomóm fel folt dagadva. + ez a vírus felülfertőződött.

Bármi okozhatja, biztonság kedvéért nem árt egy kivizsgálás.

51. 9e36cbb27b (válaszként erre: 50. - Angelbocs)
2010. nov. 21. 12:47
Igen. Állítólag (az egyik oldal írta) h hazánkban kb 80%-a a melegek közül kerül ki. A regisztráltak számából az derül tán ki h a vezető terület Budapest, Pest és Fejér megye.
50. Angelbocs (válaszként erre: 49. - 9e36cbb27b)
2010. nov. 21. 11:11

Na látod, ha az orvos nem látta indokoltnak a tesztet, akkor tuti nincs baj. :)


Pesten és Pest megyében gyakoribb az előfordulása?

49. 9e36cbb27b (válaszként erre: 48. - Angelbocs)
2010. nov. 20. 19:15

Vért adni nem mehetnék mert a fog.gátlóm miatt nem lehetne ezt már megtudtam.

Én mondtam a tesztet az orvosomnak is, de szerinte teljesen fölösleges. Meg tán ennyi vizsgálat után úgy is kiütközött volna valami eltérés.


Mondjuk ha azt nézzük meg van ott a rizikócsoport, no meg a pesti és pest megyei gyakori előfordulás. Meg ha már az ezzel foglalkozó orvos is azt mondta h nem, akkor minek "görcsöljek" rajta.

48. Angelbocs (válaszként erre: 47. - 9e36cbb27b)
2010. nov. 20. 18:14

Igen, egyébként ez így van. Ez az árnyoldala annak, hogy a neten szinte mindent meg lehet találni. Olvasgatsz, keresgélsz és már fel is állítottad magadnak a diagnózist.

Ezért fogadtam meg már magamnak annyiszor, hogy mielőtt nem tudok biztosat, nem olvasgatok össze mindenfélét neten, de nem igazán tudom megállni.


Én azt mondom, hogy inkább utazok, inkább fizetek, ha ez kell ahhoz, hogy olyan orvost találjak, akiben maximálisan meg tudok bízni, és akiben egy pillanatig sem kételkedem.


Én mondjuk mindennek ellenére sem tartom magam hipohondernek. Nem képzelem folyton azt, hogy beteg vagyok, nem is találok ki magamnak betegségeket, egyszerűen csak akkor esek pánikba, mikor tudom, hogy van valami.


Na látod, az a lényeg, hogy mindkét eredményed tökéletes.

Egyébként, ha ennyire félsz a hivtől, nem lehet kérni egy tesztet? Ha jól tudom, egy vérvételből meg lehet állapítani.

Vagy menj el vért adni, ott automatikusan megnézni mindenféle nyavajára a véredet, hivre is. :)

47. 9e36cbb27b (válaszként erre: 46. - Angelbocs)
2010. nov. 20. 17:10

Valami igazság van benne, mert aug elején még el nem kezdtem járni az orvost kezdve a laborral folytatást már ismered... napról napra -0,5kg-okat adtam le 4 napon keresztül, na és ment a hasam, fájt a gyomrom, stb... meglett az 1. labor a háziorvostól és mikor kiderült h minden oké, szépen lassan a dekáim is visszajöttek (no nem mint ha kellenének) és elmúlt a hasi panaszom, hasmenésem is.


Talán túl rossz hogy a neten minden kérdésre meg lehet találni a választ, főleg igaz ez a betegségek körében.

Lehet mi túlzottan aggódókra kezdenék a hipohonder jelzőt aggatni? no ezt nem akarom hogy így legyen.

Pénteken még vissza kell ezért mennem a szájseb-re a szerdán betömött fogam miatt. Rossz h 30km-re van a fogorvosom akihez járok (szájsebészeten osz.vez.főorvos, stb...), de legalább benne bátran megbízhatok, nem úgy mit itt a helyi fogorvosban.


Utána el is akarom felejteni az orvosokat de nagy ívben.

Aminek a legjobban örülök h a nyári és most kora téli laborom is tökéletes lett pedig eltelt a 2 eredmény között majd 3 hónap.

46. Angelbocs (válaszként erre: 45. - 9e36cbb27b)
2010. nov. 20. 16:56

Nem hiszek ugyan a gondolatok teremtő erejében, de abban biztos vagyok, hogy a negatív gondolatok, negatív hatással vannak az emberre.


Nem kapcsolódik szorosan a témához, de azért elmesélem.

Március közepén egy eléggé stresszes időszak után elkezdett menni a hasam. Mivel pár nap múltán sem javult a helyzet, elmentem a háziorvosomhoz. Ő megnyugtatott, hogy szerinte csak az idegesség miatt van, de azért hozzátette, hogy ha nagyon makacsul tartja magát, benéz egy tükrözés, mert elképzelhető, hogy súlyosabb betegségről van szó.

Na, nekem csak ennyi kellett, innentől kezdve más sem járt az eszemben, minthogy tükrözésre kell mennem, aztán kórházba műtétekre, kiveszik a belemet, stb. 3 héten keresztül jártam a házidokimhoz, ő egyfolytában nyugtatott, hogy szerinte nincs komoly gond, végül adott felírt egy nyugtató szerűséget. És láss csodát másnapra semmi gondom nem volt. 2 hétig szedtem a gyógyszert, és rendbe jöttem.

Vagyis tényleg az idegeskedés miatt kezdődött, és talán nem is kellett volna 3 hetet szenvednem vele, ha nem hergelem magam a kórházzal, meg a többi hülyeséggel. :)


Ugyanez volt a hematológiával. Már elképzeltem, ahogy kemoterápiára járok, és hullik ki a hajam, szó szerint eltemettem magam, mire eljutottam a dokihoz, aki persze megnyugtatott, hogy a mandulámon kívül semmi bajom.


Szóval csak nyugalom!

Ha ennyien mondják, hogy nincs baj, akkor tényleg nincs. :)

Próbálj megfeledkezni arról a nyirokcsomóról, neked is könnyebb lesz, ha nem figyeled állandóan. :)

45. 9e36cbb27b (válaszként erre: 44. - Angelbocs)
2010. nov. 20. 16:24

Ez meglehetősen igaz.

Hugom nagyon fél a ny.cs problémáktól. Most mesélte mit tett az "érdekemben".

Van valami Cr. Szlávik a Szt. László Kórházban Pesten, aki a hiv. betegeket kezeli. Talált neki elérhetőséget; és felhívta még én nem voltam itthon és elmesélte neki az eredményeimet meg h egy helyen lévő ny.cs utalhat e ienre. És tán a diki egyértelműen elmondta h ezt felejtse is el, mert ez nem így megy h van egy ny.cs és már is hiv. beteg vki. Meg h nem jó ha valaki betegnek képzeli magát, ne akarjon beteg lenni mikor nem is az.

Talán ez volt a legegyértelműbb válasz h még se nincs semmi baj, mikor egy hozzáértő doki mondja.


Kicsit orroltam is rá meg nem is. No mindegy.


Most megyek csinálok meleg teát meg pirítóst vacsira.

44. Angelbocs (válaszként erre: 43. - 9e36cbb27b)
2010. nov. 20. 14:12

Csak gondolj bele, hogy egy sima buszozás során is elkerülhetetlen, hogy valaki a "nyakadba" ne tüsszentsen vagy köhögjön. Ha csak kimész az utcára, máris bacik százaival találja magát szemben a szervezeted, az ellenük való védekezésre való ugye az immunrendszer, aminek a nyirokcsomók is a részét képezik.


Egyébként én is pont ilyen vagyok, mint te. Mindig a legrosszabbra gondolok, ami nagyon-nagyon nem jó. A hematológus dokinő is megmondta, hogy sajnos a rák nem válogat, viszont azoknál, akik már szinte betegesen rettegnek tőle, gyakrabban fordul elő.

Úgyhogy a saját érdekünkben is jobb, ha megbízunk a dokiban, és elfogadjuk, hogy érti a dolgát, és nem beszél mellé. :)

43. 9e36cbb27b (válaszként erre: 42. - Angelbocs)
2010. nov. 20. 11:58

Komolyan mondom sokszor attól rettegek ugyan mi miatt védekezhet a szervezetem a nyirokcsomóval. Félek belegondolni mi van h valami gyógyíthatatlan dolog lenne a háttérben.

No jóm, az vigasztal h a laboron ha többnél nem is, de 1 értéknél kiugrana a baj.

Az uh-on is azt lestem mindig, mikor fogja már kimondani a doki h mi a helyzet a hasi ny.cs-immal.

42. Angelbocs (válaszként erre: 41. - 9e36cbb27b)
2010. nov. 20. 11:22

Mivel ugye a nyirokcsomók tulajdonképpen a bacikat szűrik ki és pusztítják, ezért gondolom, ha nagyon dolgozik, akkor megdagad, ha éppen nem annyira, akkor kicsit összébb megy.

Mondjuk, azt tapasztalatból tudom, hogy nem érdemes egyfolytában a méretét lesni. :) Én is sokszor ebbe a hibába estem, és már akkor is bajt képzeltem, amikor tulajdonképpen nem volt semmi különös. :)


Jajj, nekem mondod, én már tavaly december óta járom az orvosokat. Eleinte hetente háziorvos, aztán nyár közepétől fül-orr-gégészet, majd most nőgyógyász. Pedig soha nem voltam egy betegeskedő típus.


Na, hát akkor legalább hasznosan töltöd a napot. :) Én sem aludtam ma túl sokat, kb. 3 órát, de úgy érzem magam, mint a mosott sz@r. :)

41. 9e36cbb27b (válaszként erre: 40. - Angelbocs)
2010. nov. 20. 09:36

Ma reggel ahogy felkeltem, úgy vettem észre mintha ment volna le a "méretéből".

Nem jó betegnek lenni ugyebár; még rosszabb betegnek érezni magunkat, ráadásul még ha nincs is baj.

Meglepő hogy nem vagyok álmos. Éjfélkor feküdtem, 5-kor keltem. Azóta megvan 3 gép ruha, teregettem, vasaltam, takarítottam, ágyaltam, bevásároltam, megfőztem, süti van még hátra.

40. Angelbocs (válaszként erre: 39. - 9e36cbb27b)
2010. nov. 20. 09:27

Egyébként én is ugyanilyen vagyok.

Mikor megtudtam, hogy a hematológián többek között milyen betegségekkel foglalkoznak, hát 1 hétig nem tudtam aludni.


Állítólag amúgy a laborok sem mindig mutatják ki a bajt. Mármint, ha nagy a baj, akkor persze, de kezdetben nem igazán. Erre szolgál ugye az uh, meg a röntgen, mert ha odabent nem találnak semmi gyanúsat és a labor is jó, akkor nincs gond.

39. 9e36cbb27b (válaszként erre: 38. - Angelbocs)
2010. nov. 19. 21:58

Talán az volt már a baj, hogy nagyobb volt a betegségtől való félelem, mint a probléma tárgya maga. Viszont talán nem árt óvatosnak, alaposnak lenni.

Túl sok rossz betegséget olvastam már a neten is ami a cy.cs-k érintettségével járnak.

Viszont azért a laborok nagyon árulkodóak lennének ha baj van.

Ha másban nem is a vvt süllyedés, fvs szám, limphocita, monocyta vagy bármeik más fvs. jellegű leleten kiütközne.

38. Angelbocs (válaszként erre: 37. - 9e36cbb27b)
2010. nov. 19. 21:27

Olyan sok ilyen háziorvosról olvastam/hallottam. Volt, aki már konkrét tüneteket produkált, de a háziorvos még akkor is csak az antibiotikumot tömte szegény lányba.


Jaj, ne is mondd, a hematológus nekem is megmondta, hogy nem kell aggódnom, ez csak mandulagyulladás, mégis mikor visszamentem a dokinőmhöz a mandula szövettanáért, tövig rágtam a körmeim, mire bejutottam.


Amúgy meg nem neked kell restellned, hogy szeretnéd magad alaposan kivizsgáltatni, restellje magát az az orvos, akinek ez nem jut magától eszébe.

37. 9e36cbb27b (válaszként erre: 36. - Angelbocs)
2010. nov. 19. 20:54

Én is mikor beutalót akartam kérni a háziorvostól, annyit mondott hogy nem ad, minek akarok én oda menni. Épp ezért kiskaput keresve elmentem beutaló nélkül lesz ami lesz alapon, vagy fogad vagy nem. De mikor már tel. beszéltem vele, utána tiszta sor volt mikor mondta h menjek nyugodtan.

Lehet ő is rá hagyta volna első neg. leletek után, ha nem látja hogy továbbra is zavar a dolog valójában.


A végén már picit magamba restelltem menni megint vissza h ugyan mit mondhat majd, mert mindig féltem h rosszat mond.

Minden eredményt izgulva vártam, most is az UH-okra mikor már vártam a váróban, a gyomrom egybe volt, nagyon ideges voltam akkor ott. De szerencsére semmi, sőt inkább csak jobb.


Azért szemmel tartom mit produkál.

36. Angelbocs (válaszként erre: 35. - 9e36cbb27b)
2010. nov. 19. 19:20

Amikor még megvolt a mandulám, akkor sokszor volt érzékeny, akkor jött a mandulagyulladás.

1,5 hónapja kivették, azóta még nem éreztem, hogy fájna, a nagysága viszont nem változott.


Így van, én sem bántam, hogy olyan alaposan kivizsgáltak, tulajdonképpen a hematológián meg a mandulaműtét előtti kivizsgáláson tetőtől-talpig átnéztek. :)


Hát igen, sokat számít, hogy milyen az orvos. És persze az ember nem hülye, ahhoz megy, aki a legjobban dolgozik.

Én ugyanígy voltam a fül-orr-gégész dokinőmmel. Biztos vagyok benne, hogy csak az alaposságán múlott, hogy elkerültem hematológushoz. A többiek csak ránéztek a mandulára, és kijelentették, hogy csúnya, ki kell venni, ennél a dokinőnél meg 1 hónapig jártam a kivizsgálásokra, míg azt mondta, hogy műtét.

35. 9e36cbb27b (válaszként erre: 34. - Angelbocs)
2010. nov. 19. 18:41

És szokott fájni vagy érzékeny lenni?


A végén így utólag belegondolva nem is bánom hogy ennyi mindenen keresztül mentem vizsgálatilag, elég régen nem voltam már vérvételen sem, még valamikor 2008-ban valahogy csak.

Pénteken fogok majd menni a fogorvosomhoz megint; de legalább csinálja meg.


Meg van egy kétesnek tűnő fogam bal oldali alsó fogsoron, bár nem fáj, de meglehetősen érzékeny.

Ez az a fogam amit még itt 2 éve elcseszett a fogorvos, azóta járok inkább 30km-re a szájsebészeten dolgozó dokihoz. Amennyi fogam már betömte, gyönyörűen szinte "láthatatlanul" megcsinálta... és mindezt úgy h még papírokat sem kért. Átlagba ha ügyel akkor megyek, hátt meglehetősen tele van a folyosó mind az ő betegeivel.

34. Angelbocs (válaszként erre: 33. - 9e36cbb27b)
2010. nov. 19. 17:41

Szerintem elképzelhető, hogy van összefüggés a kettő között. Lehet, hogy ezután szépen össze is megy, bár mintha olvastam volna valahol, hogy olyan is előfordul, hogy soha nem húzódik vissza a nyirokcsomó.


Én is egészen megszoktam már az enyémet, 6,5 éve ott van. Mindig előrejelezte a mandulagyulladásokat, amikor elkezdett érzékennyé válni, fájni, akkor tudtam, hogy jön a mandulagyulladás. :)

33. 9e36cbb27b (válaszként erre: 32. - Angelbocs)
2010. nov. 19. 17:27

Kezdem megszokni hogy ott van a nyakamon (nyakamba) állandóan. Ahogy tapogatom időnként, mintha azt vettem volna észre hogy kisebb lett.


Nem tudom hogy lehet e közte összefüggés, szerdán a nyaki és hasi UH-ra mikor mentem, elmentem a szájsebészetre a fogorvosomhoz is, és a felső fogsor bal oldalán hátul talált egy szép lukas fogat. uti már rég gyökér kezelt volt mert nem fájt mikor fúrta, csiszolta. Lehet ez is közre játszhatott a dologban? Az viszon tény h hegyes lehetett és ki sérthette belül a szám mert nagyon fájt, este öblögettem corsodyl-al és reggelre már nem is fájt (mondjuk egész éjjel volt ideje hatását kifejteni)

32. Angelbocs (válaszként erre: 31. - 9e36cbb27b)
2010. nov. 19. 09:47

Persze, hogy minden rendben van!

Olyat nem tehet meg a doki, hogy látja, hogy baj van, de neked nem szól semmit, sőt, azt mondja, hogy minden okés.

Biztos, hogy nincs semmi baj. :)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook