Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nyaki bordacsont - tud erről valaki valamit? fórum

Nyaki bordacsont - tud erről valaki valamit? (tudásbázis kérdés)


8. Buksi13 (válaszként erre: 6. - Cel)
2009. márc. 19. 18:02
Honnan vetted észre ha csak pár milliméteres? gondolom igy is volt valami tüneted? Nekem sokszor "beakad " a nyakam, meg alá kell támasztani pl. fekvéskor, hogy ne essen le a fejem.
2009. márc. 19. 16:58
köszönöm mindenkinek a tanácsokat. Nekem 4 cm, nem néhány milliméter. Nem tudom hogy ez nagynak számit-e? És ezt hogy műtik? hátul a nyak felől? hát azt hittem a gerincműtétekkel vége a nyavalyának. Már kész terminátor vagyok, csavarokkal a gerincben, kész. Április 7-én megyek a dokibácsimhoz, a gerincgyógyászati ambulanciára, ott műtöttek eddig, remélem fog tudni segiteni ebben is.
6. cel
2009. márc. 19. 14:48
Sajnos nekem is van ilyen. Kellemetlen, de nem zsibbadok tőle, műtétet nem javasoltak, valószínűleg azért mert csupán héhány milliméteres a kinövés.
2009. márc. 19. 14:47

hát igen ilyen kialakulhat,most tanultuk bioszfakton.:)

megműtik,és nem lesz semmi baj!

2009. márc. 19. 14:45
Jól magyarázták el. Valóban van ilyen: egy számfeletti bordapár a 7. naki csigolyához kapcsolódva. Normálisan az első bordapár eggyel lejjebb van. az 1. háti csigolyához kapcsoltan. Ez egy fejlődési rendellenesség, előfordul, hogy nyomási tüneteket okoz, ebben az esetben műtétilg el kell távolítani. Nem fog hiányozni, nyugi.
2009. márc. 19. 14:45
Szia.A férjemnek műtötték, vagyis kivették mind a két oldalról ezt a csontot. De ugyan úgy teljes életet él mint elötte.
2009. márc. 19. 14:44

Barátnőmnek is van ilyen, neki nem kell műteni, mert nem zsibbad olyan szinten.

Ez egy csontkinövés-féle, nem tudom mennyire sűrű. A kezelőorvosodat nem kérdezted erről?

2009. márc. 19. 14:39

sziasztok

tul vagyok két gerincműtéten, most miután a kezem is zsibbadt, elkültdtek ct-re. Kiderült, hogy valami plusz nyaki bordacsontom van a bal oldalon, 4 cm. Hát én még ilyet nem is hallottam. Állitólag ezt műtik. Tudtok valamit róla, esetleg tapasztalat???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook