Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Normális, ha az ember kilenc éve napi 12-14 órában más nyelvet használ, akkor kopik az anyanyelvi tudása? fórum

Normális, ha az ember kilenc éve napi 12-14 órában más nyelvet használ, akkor kopik az anyanyelvi tudása? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
10. Barát.Á. (válaszként erre: 8. - Fincsi5)
2015. okt. 8. 21:24

Igen, ígyekszem visszahozni, a magyar tudásom.


Én is olvasok csak német szerzőket erdetiben. Már ha van rá időm. Meg a munkahelyen német nyelvű lapok és magazinok vannak kitéve. Abból ami rám vonatkozik elolvasom. (off: Elég hasznos infókat írnak.)

2015. okt. 8. 21:23
Teljesen normális. A nagymamám pl. német anyanyelvű volt, de mivel nem használta a nyelvet, idős korában már nem tudott megszólalni sem németül, csak megértette. Az igazi Robinson pedig nem tudott egyáltalán beszélni, mikor megtalálták.
8. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Barát.Á.)
2015. okt. 8. 21:19
Rólad van szó? Írogass, akkor meglátszik, hogy kopott-e .:))
7. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2015. okt. 8. 21:17
Mi nem?
6. anya4005 (válaszként erre: 1. - Barát.Á.)
2015. okt. 8. 21:16

Egy ismerősöm nagybátyja 56-ban vándorolt Amerikába. Helyi hölgyet vett el,jó sokára lett 2 lánya. Kint nem ismert magyarokat,a lányit mégis anyanyelvi (apanyelvi) szinten megtanította magyarul,és mikor 40 évvel később látogatóba jött,és találkoztam vele,még akcentusa sem volt. Nagyon meglepődtem,kérdeztem,hogy csinálta,mivel a lányai jó későn születtek,így nem velük csevegett 40 évig. Meglepetten válaszolt: "Hát olvastam!"

Szóval,nem feltétlenül kell elkopnia az anyanyelvnek.

Persze,én nem élek kint,nem vagyok hasonló helyzetben,de nagyon tetszett az öreg hozzáállása!

2015. okt. 8. 21:15

Eddig 50/50.


Lehet nyugodtan bővebben is. ;)


Bár az egy-két szavas válasznak is örülök, és hálás vagyok érte.

2015. okt. 8. 21:13
Főleg írni azt nem nagyon kell magyarul, most probálom meg visszahozni. Bár beszédben és szóbeli nyevértésben, nincs hiba. Pedig vagy pont azért anyám bármilyen kedves is szólna, és a volt barátnőm is aki nem régment Németországba, vagy a volt párom aki meg Svájcba,
2015. okt. 8. 21:13
nem
2015. okt. 8. 21:11
Szerintem igen.
2015. okt. 8. 21:10
Normális ha az ember kilenc éve napi 12-14 órában más nyelvet használ, akkor kopik az anyanyelvi tudása?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook