Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aki megtanulta az angol nyelvet használati szinten, tudna velem gyakorolni? fórum

Aki megtanulta az angol nyelvet használati szinten, tudna velem gyakorolni? (beszélgetős fórum)

1 2
48. Kitty1975 (válaszként erre: 1. - C01c453528)
2012. ápr. 13. 16:57

Why don't you write in English?

It would be more useful.

47. jsanett (válaszként erre: 46. - MelisUK)
2009. márc. 14. 20:46

Húúú, ez nagyon durva. Nem tudtam, hogy ilyen magas a bűnözés arrafelé.

Nalunk, délen jobb a helyzet, munkaügyileg is.


viszont itt kellett a téli kabat egész télen.... :-)

46. MelisUK (válaszként erre: 44. - Jsanett)
2009. márc. 14. 09:58

Igen, nagyon reméljük, hogy visszaáll hamarosan a rend. Elvileg a rádióban már többször is bemondták, hogy év végére minden a régi lesz. Reméljük.

A megyében, ahol élünk, az utóbbi időben irtó sok munkanélüli lett. A megyeszékhelyen élünk, kicsit kevesebb, mint 200ezer ember él itt. A megyében kb másfél hónapon belül 180ezer ember lett munkanélküli... És 2-3 napja a városban mégegy cég bezárt, még 52 ember...


Itt tényleg rengeteget süt a nap. Eső alig esik, a tél is nagyon jó volt, összességében kb 2-3 hétig kellett a télikabát, amúgy vastag pulcsiban el lehetett lenni. Most meg már egy normál pulcsi is elég, sőt, amikor kisüt a nap, akkor a póló is bőven elég - csak ugye hol kisüt, hol jön egy felhő és amikor felhő van, akkor hűvös van. De tényleg télen is alig volt felhő, akkor is sütött a nap, szóval gyönyörű. Csak rengeteg a gyilkosság, a drogos, az őrült, az alkoholista. Tudtad, hogy Európában Skóciában halnak meg a legtöbben kábítószer miatt?

45. jsanett (válaszként erre: 44. - Jsanett)
2009. márc. 13. 17:11
marmint a birtokaikon vannak elzarva :)
44. jsanett (válaszként erre: 43. - MelisUK)
2009. márc. 13. 17:10

Na ezekben akkor egyetertunk, szerintem sem sznobok vagy merevek!!! Akik meg azok, azokkal ugysem fogunk talalkozni, hiszen azok a birokaikon el vannak zarva a kulvilagtol v elmentek vadaszni... :-D B


Erdekes, hogy ott fent eszakon ennyit sut a nap. Szep lehet! :)


Valsag: Hat igen, sajnos sok embert elkuldtek cegektol, de remeljuk hamarosan visszaall a rend!

43. MelisUK (válaszként erre: 39. - C01c453528)
2009. márc. 13. 16:30

Attól függ, hogy hová megy az ember. Ahol én vagyok, itt annyi nap süt, hogy még Mo-on sem.

Az emberek nem sznobok, főleg nem a skótok, nagyon barátságosak. Az angolok között is kevés sznob van, főleg az oxfordiak - britek elmondása szerint.

Merevnek se merevek az emberek, szerintem olyat otthon még nem láttál, hogy a 40-50 éves szülők bulizni járnak heti több alkalommal. Itt bizony ez általános. Az öregek nem fekete ruhában járnak, hanem színesben. Kedvesek, mosolygósak. Nem a templomba járnak sírni, hanem beülnek egy kávézóba traccspartira.

Szóval amiket hallottál, azok nem állják meg a helyüket.

42. MelisUK (válaszként erre: 37. - C01c453528)
2009. márc. 13. 16:27
Nem tudom, hogy hallottad-e, de a válság Nagy-Britanniát éri a legjobban olyan szinten, hogy itt lett a legtöbb munkanélküli. Bár év végére elvileg itt vége lesz a válságnak. Szerintem mindenképp jobb, ha egy picit még vársz a kijövetellel, addig is legalább megtanulnál angolul rendesen.
41. c01c453528 (válaszként erre: 40. - Jsanett)
2009. márc. 13. 16:23

Az nem is baj,ha nincs kint 40-42 fok, mert az a meleget én már nem bírom.

Amúgy te tapasztalod, mert te vagy kint, hogy milyen ott, én csak innen-onnan amit hallok, azt tudom csak mondani.

Igen, itthon is futkározik egy-két szép arcú emberke... :D

Köszi a hozzászólásokat!

40. jsanett (válaszként erre: 39. - C01c453528)
2009. márc. 13. 10:39

Hat figyi, az teny hogy nincsen jo ido, de azert nyaron szokott. Most a telen nalunk itt tobbet sutott a nap mint otthon! :) Az viszont tuti, hogy az otthoni 40-42 fokrol le kell mondani! :)


Sznobsag: Ha Londonba mesz ott nem nagyon fogsz angollal talalkozni. En mondjuk nem au-pairkedtem soha, igy csaladdal sem laktam, azok nem tudom milyenek, ha egyutt kell elni veluk. De Londonban NAGYON SOK kulfoldivel ismerkedtem meg, spanyolokkal, olaszokkal, franciakkal, lengyelekkel, akikben viszont melegszivu embereket ismertem meg! Jo volt veluk egyutt dolgozni.

Nekem vannak angol barataim. Ok nagyon normalisak. Ez amugy szerintem csak egy berogzodes a reszunkrol, hogy ok merevek. Szerintem nem. De ez csak az en velemenyem. Ha belegondolsz, otthoni is vannak sznobok, merev emberek, nem kell ahhoz 2000km-t utazni... :)

39. c01c453528 (válaszként erre: 28. - Jsanett)
2009. márc. 13. 10:31

Hát az nem tetszik, hogy nincs jó idő kint, hogy alig, vagy nem süt a nap.

Az emberek sznobok, merevek.

Legalábbis így tudom.

38. jsanett (válaszként erre: 37. - C01c453528)
2009. márc. 13. 10:28

Figyelj, en is nagyon 'szulos voltam'. Nem mertem soha messze lenni toluk, de a vagy azert bennem volt, hogy jo lenne kiprobalni magam. Soha nem fogom megbanni, hogy kijottem, mert elvagtam a koldokzsinort veglegesen. :) Orulok, hogy igy dontottem akkor. Nekem is, es a szuliemnek is jot tett.

Olyan helyre probalj meg menni, ahol van mit csinalni, pl: Londonba vagy nagyobb varosba, mert ott legalabb tudsz ismerkedni, moziba jarni, stb. Ha valami eldugott helyre mesz, akkor ott tenyleg nagyon egyedul fogod erezni magad! Es az lehangolo! Szoval en Londont valasztanam. De ez az en velemenyem. :)

2009. márc. 12. 18:33

Amúgy én eddig csak Hollandiáról tudtam, hogy nem szeretik a lengyeleket, és általában a magyarokat is lengyeleknek nézik.

Ha megyek, ügynökségen keresztül megyek, már kapcsolatban vagyok velük, csak még vacilálok.

Az az igazság, hogy nagyon nehéz elindulni úgy, hogy az ember folyton megalkuszik, mert vagy csak így működik, vagy csak úgy.

Nagyon sok választási lehetőség nincs.

És a másik, meg hogy egyedül is vagyok.

Sok ismerősöm szeretne kimenni, de vagy nekik sincs pénzük, vagy nem mernek.

Én meg elég lelkizős, anyás vagyok, úgyhogy biztos az első pár hónapot végig fogom bőgni.

De tudom agyban, hogy lépni kell, mert itthon nem lesz jobb semmi sem.

:(

2009. márc. 12. 17:21

-En arra gondoltam, hogy elozetesen le kellene fixalni, hogy heti hany napot dolgoznal. Ezt ha lehet e-mailben vagy levelben vagy irasos formaban kellene megkapni, hogy kesobb ha nem ugy alakulnak dolgok, akkor tudj ra hivatkozni.

-Meg hogy etelt biztositanak-e, vagy nem.

-Mennyi lenne a heti vagy havi fizud?

-Napi hany orat kell dolgoznod?


Egyebkent ugynoksegen keresztul mennel ki vagy magan uton? (lehet hogy elkerulte a figyelememet) Ha ugynokseg segit, akkor ezeknek a dolgoknak a megkerdezeseben tudnak segiteni!


Az osszekoltozesnel tenyleg figyelj oda, hogy kivel laknal egyutt, en is tudnek meselni.

2009. márc. 12. 17:13

Munkakeresés neten keresztül:

[link]

[link]


Angol tanulási lehetőség:

Keress Learning Link-et a városban, ez lehet egyetemen, főiskolán vagy külön épületben. De a neten nézd meg, ha tudod, h melyik város a célpont, hogy ott milyen ingyenes angol nyelvoktatás van külföldieknek.

Vagy olyat, hogy ESOL - English for speakers of other languages

Vagy olyat, hogy ESL - English is your second language

Lehet, hogy egyből nem fogsz találni, de biztos vagyok benne, hogy minden városban tanítanak. Különböző szintek vannak, neked kell eldönteni, hogy melyik csoportba szeretnél járni. Ezek általában este vannak egy héten egyszer 6-8-ig.

2009. márc. 12. 16:52

Amúgy ha keresgélsz a youtube-on, akkor találsz angol oktató videókat. Egy próbát megér.

És tanulj meg mindenképp olyan szavakat, amik szerinted kellenek majd a munkádhoz.

És készülj fel, hogy az itteni gyerekek totál mások, nagyon elevenek, a szülők a neveléssel nem igazán foglalkoznak.

2009. márc. 12. 16:46
Fontos: nagyon nézd meg, hogy kivel költözöl össze albiba, ha már nem a családnál leszel! Mi soha többé senkivel nem fogunk együtt lakni. Olyan albitársat kaptunk (skót), hogy totál alkoholista volt, beleevett a főztömbe, extra büdös volt tőle a lakásban, volt, hogy összefosta magát alvás közben, stb. Plusz elhasználta a meleg vizet, mire hazaértem munkából - majd megbeszéltem vele, hogy ő csak henyél én dolgozom, igazán jól esne munka után lefürödni. Így végre lett meleg víz. Aztán úgy rámszállt, hogy képes volt egy szál törülközőben várni rám az ajtó előtt dohányozva...brrr... Még jó, hogy a főbérlőnk megengedte, hogy átmenjünk egy másik lakásába, ő is alig tudta kitenni a srácot, még fizetni se fizette a lakbért. (Pedig amikor eljött megnézni a lakást, tök rendesnek tűnt, még poénkodott is, aztán meg a folyamatos általános igénytelenségei: kőmosás után a sáros bakkanccsal végigcaflatás, stb.) Takarítóbrigádot kellett hívni a kilakoltatása után.
32. MelisUK (válaszként erre: 30. - Jsanett)
2009. márc. 12. 16:39
Sajna ha nem tud jól angolul, akkor nemigen tud mit lefixálni. Emlékszem én is milyen nehezen magyaráztam el, hogy jó lenne, ha adnának takarót, párnát meg ágyneműhuzatot, mikor az első albiba kerültünk, amit a főnököm választott.
31. MelisUK (válaszként erre: 27. - C01c453528)
2009. márc. 12. 16:37

Ugyanúgy lehet Skóciába is kijutni, mint Angliába. Vagy felkeresel egy munkaközvetítőt, aki ide is közvetít, vagy simán fölülsz a repcsire.

Mi csak első alkalommal használtuk a munkaközvetítőt, annak se kellett fizetni, mert ide úgy közvetítettek, hogy akinek itt Skóciában kellett ember, az megbízta a közvetítőt, hogy kerítsen neki, azaz a munkáltató fizetett. Fizette a kiutunkat is, plusz az első havi szállás díját és a kaukciót.

Ezután viszont mindent magunknak intéztünk, Ciprusra is úgy mentünk el, hogy a neten találtunk munkát magunknak. Aztán vissza csak úgy bele a vak világba jöttünk és más városba, mert Orkney-n azt az irdatlan nagy szelet meg vízszintes jégesőt nem bírtuk. :P És nyáron is jó, ha nem csak egy hétig süt a nap. Szóval kinéztük Dundee-t a térképen és idejöttünk, kerestünk albit, aztán munkát. Ennyi a sztori.

Amúgy nagy szerencséd van, hogy fölvesznek gyerek mellé dolgozni, ha már itt fogsz élni, akkor csak akkor lesz esélyed ilyen munkára, ha a collage-ban leteszed a gyerekvigyázási vizsgát. Szinte mindenhez iskolai végzettség kell. (Még néha a takarításhoz is!) Főleg most, hogy túl sok a munkaerő. Az építkezések leálltak a válság végett, az emberek munkanélküliek lettek, így rengeteg B&B, guest house meg hotel vegetál, hisz főleg munkások szálltak meg, szóval újfent kevesebb munkaerő kell és így folytatódik...

30. jsanett (válaszként erre: 29. - C01c453528)
2009. márc. 12. 15:50
Na azt en sohasem csinaltam... :) A csaladnal jol meg lehet tanulni angolul, ra leszel kenyszeritve. De!!! Nagyon nezd meg hogy milyen csaladhoz mesz, es fixalj le mindent (ami neked fontos) elore, mert kesobb mar nem nagyon tudsz majd valtoztatni a dolgokon vagy csak nagyon nehezen.
2009. márc. 12. 15:47
Ja amúgy au-pairkodni tudnék egyenlőre kimenni.
28. jsanett (válaszként erre: 27. - C01c453528)
2009. márc. 12. 15:46

Es mit gondolsz rola? :)Voltal mar itt, vagy meg nem?

En szeretek itt lenni. Az egyetlen baj csak az idojaras, ha mondjuk Spanyolorszag kornyeken lenne, szuper hely lenne!!! :P

2009. márc. 12. 15:39

Igazából én sem vagyok oda Angliáért, legalábbis az alapján, amit itthonról gondolok arról a helyről, de csak oda van lehetőségem kimenni.

Sokan írták már, hogy Skócia jó hely.

Oda hogy lehetne esetleg kijutni?

Vagy ez hogy működik?

26. jsanett (válaszként erre: 25. - MelisUK)
2009. márc. 12. 15:19
Nalunk semmi ilyen nincs. Vagy csak nem feltunoen csinaljak, nem tudom :)
2009. márc. 12. 14:37
És nálatok, akik Angliában vagytok, ott is nagyban megy a drogozás, füvezés? Itt nincs olyan utca, ahol ne árulnának. Párom is mikor dolgozik, a munkatársa szívja a füvet a kocsiban és ahová mennek dolgozni, szinte mindenhol kínálják őket az emberek. Borravaló helyett füvet adnak... Egyszer egy olyan kegyetlen drogos csaj akarta velünk bevitetni magát a városba, hogy a párom olyan gyorsan odamondta neki, hogy mi pont a másik irányba megyünk... :P
24. MelisUK (válaszként erre: 22. - Jsanett)
2009. márc. 12. 14:34
Szerencsére. De itt pl ahol én élek, itt azt se tudják, hogy mi fán terem a magyar, itt kevesen vannak, kevesen dolgoznak. Itt a magyarok inkább az egyetemeken vannak.
23. MelisUK (válaszként erre: 21. - Jsanett)
2009. márc. 12. 14:33

Engem is általában grönlandinak vagy finnek néznek, de ez a csaj állandóan a lengyellel szekált.


A magyarok összetartása totális nulla, addig jönnek hozzánk, amíg segítünk, aztán ha mi kérünk segítséget, abból nem kapunk. Összejárni is csak akkor járnak velünk össze magyarok, ha valami szívésséget akarnak kérni. Sajnos tényleg nulla az összetartás. Mi az indiaiakkal vagyunk nagyon jóban és persze itteniekkel is.

22. jsanett (válaszként erre: 20. - MelisUK)
2009. márc. 12. 14:14
Na jo, lehet. :) Viszont azert a Top10-be meg mindig benne vagyunk :)
21. jsanett (válaszként erre: 18. - MelisUK)
2009. márc. 12. 14:12

Na ezen en is keresztul mentem :P

Az ehes magyar... Huu de nem szerettem.

Engem meg mindenki francianak hisz, ugy ranezesre, meg a nevemet ahogy itt kiejtik, mindig megkerdezik, hogy francia vagyok-e? (Mondjuk ez azert az jobb talan mint a lengyel..)


Viszont mik a tapasztalataid a magyar osszetartasrol? Szerintem =0! SAJNOS!

20. MelisUK (válaszként erre: 16. - Jsanett)
2009. márc. 12. 14:11
Hát, ahol indiai, bangladesi vagy egyéb hasonló népek is élnek vagy románok, csehek, ott sajnos háttérbe van a magyar szorítva, mert százszor jobban dolgoznak tőlünk.
19. MelisUK (válaszként erre: 13. - 53ee79a68b)
2009. márc. 12. 14:10
Lehet használni az ógörögöt, hisz a latin mellett rengeteg nagyon fontos könyv ógörögül íródott.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook