Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Norbi update+kalóriaszámlálás fórum

Norbi update+kalóriaszámlálás (beszélgetős fórum)


1 2
34. Andi.Bobi (válaszként erre: 24. - Niki31990)
2017. nov. 11. 21:30

Szia!

Mi van veled? Elkezdted végül??

33. Fisica (válaszként erre: 14. - Niki31990)
2017. okt. 16. 19:45

Ha mindenképpen számolni szeretnél, akkor a CH-t számold inkább, úgyis ez az update alapja, mert a Kcal szerint lehet kevés lesz ami belefér a keretbe és koplalásnak fogod majd érezni. Nem a kalóriától hízol, hanem a rossz CH-tól.

Sok olyan dolog van aminek magas a kalóriatartalma de alig van benne szénhidrát.

32. 10cc61fb5a (válaszként erre: 30. - Gribedli***)
2017. okt. 16. 17:14

És még egyet hozzátennék. Ismerem az updatet és a véleményem is megvan róla. Pozitív és negatív is.

(ki is dobtak egy face-norbis csoportból emiatt)

Határozottan tartom azt a véleményem, hogy az U1 NEM egészséges, bármennyire is próbálják ezt lenyomni a torkunkon. De! Nem egészséges annak, aki elvakultan csak ezt eszi és nincs több 10 kg súlyfeleslege. De! Annak akin van 60 kg plusz, annak igenis segít -egészsége terén is- mert ha le tud fogy, akkor elmúlhat a köszvénye, a magas vérnyomása, a cukra beállhat normális értékre és a többi szerve is felszabadulhat, attól fizikai tehertől, amit cipel.

31. 10cc61fb5a (válaszként erre: 30. - Gribedli***)
2017. okt. 16. 17:05

Én aztán nem vagyok update követ. Egyszerűen csak leírtam a tapasztalataimat mert már elég rég ismerem az U1 alapjait.

A múltkori tonnadonnát meg ne keverd ide, mert ő egy centit nem akart előre lépni,csak nyigott mint egy ovis.

30. gribedli*** (válaszként erre: 26. - Niki31990)
2017. okt. 16. 14:13

Attól, hogy az elsőben édesítő van, még túl sok a kalória, a globus lightban egy egész tubusban annyi ch van mint egy almában.


Bár én egyiket sem enném meg mert nem eszem tojást, szerintem mégis csalóka ez a dolog, hogy bár cukormentes valami, de közben meg tele van zsírral, ne dőlj be egy logónak. Olyan magas vagyok mint te de majdnem 3x annyi a súlyod. Nekem is vannak gyerekeim, ezért is gondoltam, hogy ilyen nincs, hogy valaki 130 kiló de nincs semmilyem betegsége, én elképzelni nem tudom, milyen lehet ezt a súlyt testileg, lelkileg cipelni.


Ne sértődj mindenen meg, csak mert tanácsot ad valaki, aki esetleg nem update termékekkel tartja a formáját, másrészt meg Hangoska pár nappal ezelőtt bálnázta le a hozzád hasonlókat, meg hogy ki tudja, hogy undorodnak az ilyenektől a férjeik, úgyhogy én nem annyira hiszem el, hogy ő őszintén bíztatna. Attól,ha valaki updatet követ, mindjárt szimpi, ha pedig nem,akkor meg biztos nem jó tippeket ad? Ha csak ez alapján ítéled meg a hozzászólókat... De ne legyen igazam.

29. 10cc61fb5a (válaszként erre: 19. - Niki31990)
2017. okt. 16. 12:51

Nem kell ámítani magunkat, igenis többe kerül, de nem vészesen és sztem ennyit megér. Én imádom a péksütiket, a legelső lépesem az volt, hogy erről nem lemondtam, hanem lecseréltem U1 termékre. Igaz, 300 Ft egy péksüti, de ebből 1 db is elég. Míg nekem anno, volt olyan, hogy akár 3-at is megettem. (azzal meg már pénzben is kb ugyanott vagyok)

Nekem nagy kedvencem az U1 rudi, az nálam tökéletesen helyettesíti a csokit. Bár nem vagyok túl édesszájú de néha nagyon jól esik. :)

28. 10cc61fb5a (válaszként erre: 24. - Niki31990)
2017. okt. 16. 12:46

Én szoktam venni péksütiket, egyszerre többet és bedobom a fagyasztóba. Ez mindig jól jön, mert csak előveszem és 2p alatt mikróban kiolvad a reggelim (vagy az uzsim). :))

Ami fontos, hogy ha belevágsz, figyeld a termékek (főleg a nem update) ch és cukor tartalmát. Pl érdekes, de a jogobella light tartalmaz cukrot, míg a jogobella 0% nem tartalmaz. Szóval nem mindegy milyen az a "lájt"

27. 10cc61fb5a (válaszként erre: 24. - Niki31990)
2017. okt. 16. 12:43

Szia!

Én szívesen adok neked tanácsot, már elég régóta nyomon követem az update életmódot. Hetente kb 3x U1 ebédet rendelek magamnak és reggelire is általában 1 péksütit veszek.

Első lépés, hogy dobd ki azokat ez alapanyagokat, amiket te kifejezetten szeretsz de helyettesíthető ch-csökkentettel is. (pl liszt,cukor,majonéz,ketchup..)

A 3 gyerekért részvétem, talán majd eccer visszakapod az életed. :)

Amúgy utánuk nem kell szaladni egész nap? Csakmert én ahogy visszaemlékszem 5 évvel ezelőttre, időm sem volt sajnos meghízni, mert rohangáltam a totyogós után. :(

2017. okt. 16. 12:32
Ez igaz. A cht nézted?
2017. okt. 16. 00:12

Hât nem tudom, update majonéz 564kalória és 61g zsír.


Globus light majonéz 320kalória és 31g zsír

24. Niki31990 (válaszként erre: 23. - Andi.Bobi)
2017. okt. 15. 23:24
Még nem igazán csináltam. Este elmentem a boltba és bevásároltam pár dolgot. Vettem a kenyeréből, édesítőt, lisztet, panírt, joghurtot,mert puding már nem volt, szörpöt,h.ha megkívánnám az édes löttyöt. Ja meg kenőmájast is,ja meg vajkrémet meg a majonézt is. Holnaptól belevágok keményen!
23. Andi.Bobi (válaszként erre: 20. - Niki31990)
2017. okt. 15. 21:02

Az elhatarozas már megvan ,elkezdeni kellene..

úgy csináltuk régen,hogy a kódok szerint ettünk.

valahogy így akarom most is.

Először a kenyeret ,édességet kell kiiktatnom. Ha nagyon nem bírom veszek pudingot,update 1 est.

Elő veszem a könyveit elkezdem olvasni úgy mint rég..és muszály elkezdenem. Te csinaltad már?

22. Niki31990 (válaszként erre: 21. - Gribedli***)
2017. okt. 15. 16:23
Igen, voltam! Köszönöm!
21. gribedli*** (válaszként erre: 19. - Niki31990)
2017. okt. 15. 14:49
Azt honnan tudod, hogy nincs anyagcsereproblémád? Voltál orvosnál a közelmúltban és azt mondta, hogy minden rendben? Persze, kívánom, hogy ne legyen, meg sok sikert a fogyáshoz!
20. Niki31990 (válaszként erre: 15. - Andi.Bobi)
2017. okt. 15. 13:47
Jaj de jó! Azt hittem nem találok senkit,akivel tudjuk egymásban tartani a lelket. Te hogy tervezed? Van valami kis praktika? Egyébként egyszer már én is lefogytam 120kgról 80ra koplalással. Ahogy elkezdtem újra normális kaját enni pikk pakk vissza is szedtem.
19. Niki31990 (válaszként erre: 17. - Gribedli***)
2017. okt. 15. 13:42

Hát pedig elhiheted,h.annyira finnyás vagyok. Az ember nem azért hízik el,mert mindent megeszik. A kettőnek nincs köze egymáshoz. Azért híztam el,mert pl.szeretem a finom tésztákat,a finom csokikat, imádom a globus majonézt, és többet eszek belőlük jóval a kelleténél,és igen sokszor leültem enni este 10kor. Ezért vagyok 130kg,nem azért,mert már másnaposan nem eszem meg pörköltöt sem,mert egyszerűen már nem szeretem a szagát sem,amikor melegítem.

De úgy gondolom,h.ennek semmi köze a témához. Én úgy döntöttem,h. Egyenlőre rendelek és meglátom,mert abban biztos vagyok,hogy azt a pénzt sőt még lehet többet is elköltöttem hízlaló szarokra.

Ja és nincsen anyagcsere problémám.

18. gribedli*** (válaszként erre: 13. - Niki31990)
2017. okt. 15. 12:53

Apropó sok idő, nekem 2 óra hetente de van,hogy csak 1 óra, hogy megfőzzem a hétre a kaját és elosztogassam, így hét közben tényleg erre az egészre már nem pazarlok több időt. Ha mindennap főznék ebédre vacsorára újat magamnak, akkor kb heti 7-8 óra lenne összesen, na ez az az idő, amit megspórolok másra (pl edzésre)


Nem azt mondom, hogy a többieknek nem főzök, hanem hogy nem kell magamnak külön és így kevesebb a főzéssel járó rumli is.

17. gribedli*** (válaszként erre: 13. - Niki31990)
2017. okt. 15. 12:48

Ha finnyás vagy, hogy lettél 130kiló? Annyira azért nem lehetsz finnyás.


Azért írtam, hogy főzz előre, tervezz előre mert nekem évek óta működik, hátha hasznát veszed. Persze, rendelhetsz is kaját, meg vehetsz bizonyos termékeket, de akárhogy is nézem, a leadnivaló miatt olyan 2-3 év (inkább 3) lesz, és utána is tartanod kell az eredményt, szerintem annyi pénzből,ami ilyen sok időre elég, minőségibb, friss alapanyagokkal is főzhetsz, egészségese(bbe)n. Nem kötelező, csak írtam, hátha hasznos.


Plusz az sem mindegy, hogy mit mond a doki, egy vérvétellel egybekötött kivizsgálás, személyreszóló étrend esetén nem nagyon fogod megúszni amúgy sem a különfőzést. Ha anyagcserebetegséged van, akkor minél hamarabb kiderül, annál jobb, mert kapsz rá gyógyszert és rendszeresen vissza kell menned kontrollra,így ez további motiváció arra, hogy betartsd.

2017. okt. 15. 12:23

Na ez vicces..dugó tréning!! Duci tréning!!

😁😁

15. Andi.Bobi (válaszként erre: 13. - Niki31990)
2017. okt. 15. 12:22

Szia!!

Én meg a párom már csináltuk a Norbit+ a dugó tréninget. Nem számoltuk a kalóriát csak úgy ettünk ahogy a könyvében írta. Minden nap tornáztunk. 20 kilót fogytunk mind a ketten.

sajnos az aposom meghalt és akkor abba maradt az egész...mindent ettünk..és vissza jöttek a kilók..Azóta egyszer lefogytam úgy ,hogy a balatonon voltunk kb két hónapot sokat sétáltam a kutyámmal,a családdal,rendesen ettem nem sokat,és úsztam. 13 kg ment le.:))

Aztán vissza jött megint.

Több mint két éve volt epe műtétem,előtte és utánna is voltak problémáim,keveset alig ettem,mert mindentől rosszul voltam,az ügyeleten kötöttünk ki. Húsz kiló ment le megint. Aztán végre terhes lettem/42 évesen/ 8 évig vártunk rá! Nem híztam semmit. Energikus voltam minden. 17 hónapos most a kisfiam,és sajnos már húsz kg jött rám...

Most itt tartok,hogy baj van megint. Sarkantyúm lett,a hormonok rendetlenkednek,egyszóval nem jól vagyok. Nagyon akarok tenni valamit és akárhogy is gondolkodok idáig a Norbi volt ami bejött és használt!!

Én csatlakozók hozzád! Együtt könnyebb!!

2017. okt. 15. 10:20
A kalóriaszámolásnál azért próbálok figyelni sok mindent. Adott lesz az ebéd és ahoz igazítom a többit.kb. 1500 kalóriától nem szeretnék többet enni.
2017. okt. 15. 10:16

Sziasztok!


Na az a helyzet,hogy igen tudom,h.mozgásra is szükség van. Norbi ducitréningjét tervezem 1héten minimum 5x.Én is úgy tudom,hogy 30% mozgás 70% kaja.

Világ életembe kövér voltam.

Sokat próbálkoztam mostanába is. Most a 3 kicsi mellett nem igazán megy az,h.én még magamra is főzzek. Nagyon sok időt elvesz. Így nekem nagy segítség ha csak meg kell enni ☺ a fagyasztásos dolog nem igazán jön be,elég finnyás vagyok és nem eszem meg a fagyasztott kész kaját. Nekem szükségem van a kalória számolásra is,mert amúgy átesek a másik oldalra. Igen letöltöttem a kalóriabázist,ismerkedem vele,jónak tünik.

Egyébként a gyerekek életkorai 3,5 év, 2év és 7hó.

2017. okt. 14. 19:15
Még egy dolog nagyon fontos, családi támogatás nélkül ez nem fog menni, mert ha téged hidegen hagyna, hogy mások minden szart esznek előtted, akkor nem is lennél ekkora, mert tudnál nemet mondani, ezért fontos lenne a részükről, hogy ne cikizzenek, meg hogy támogassanak a mozgásban is, mármint ne az legyen, hogy épp nekivetkőztél tornázni és Pityuka pont akkor vasalt inget akar, Pistike/Mártika meg épp bekakilt és tisztába kell tenni, hanem asszisztáljanak hozzád egy kicsit, ha lehet, erre kérd meg őket! De nem ér azt mondani utólag, hogy ők a hibásak a kilókèrt, elsősorban neked kella saját tervedhez igazodni, betartani. Nem minusz 5 kilóról van, szó, nagyon sok melô lesz ez az egész. Hajrá:)
11. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Niki31990)
2017. okt. 14. 19:07

Mennyi az a kalória, amit nem szeretnél túllépni? Mert akárhogy is nézzük,nagyon sok a felesleg, meg írod, hogy szeretsz enni, koplalni nem fogsz, csak meglehet, hogy a neked való kalóriamennyiséget eléggé koplalásnak fogod érezni.


Előttem is írták, hogy mozogni is kell valamit, megértem, hogy 3 gyerek mellett nehéz erre időt találni de napi fél órát muszáj lenne. Ne halj bele, ne olyat, de valami egyszerűbbet.


Másik az, hogy nem írod, hogy hogy szeretnél kalôriát számolni? Úgy, hogy eszed és rögtön írod, aztán ha már délben megetted az összeset, kibírod másnap reggelig, vagy inkább előre készíted el?


Saját tapasztalatom, hogy jobb,ha előre megfőzöl, kiporciózod napokra előre és így nem kell vele foglalkozni többet, hanem ahelyett tornázhatsz is. Meg ugye a gyerekekkel is foglalkozni kell.


Emiatt szokott befuccsolni sokaknál, hogy nem gondolnak előre és elég egy apróság, ami miatt dől a napod és melléeszel. A mozgással ugyanez van, ki tudja miért, ha közbejön valami, nyilván nem lesz idő 1 órás edzésre+zuhanyozás, ezért az ugrik ki először. Erre is a legjobb, ha csak kicsiket edzel de mindennap.


Mondok egy példát, ha uzsonnára magokat, gyümölcsöt eszel, reggelire müzliszeletet, akkor pontosan számold ki, hogy egy hétre neked mennyi kell és azt vedd meg előre és az csak a tied legyen, senki se egye meg. Vegyél külön a családnk is, de soha ne maradj kaja nélkül mert az lesz, hogy ha kinézik a szádból,te odaadod, snack nélkül maradsz, épp nincs időd elmenni vásárolni, éhes vagy, bezabálsz.


Főtt ételekel ugyanez, én szoktam minden héten egy vagy kétféle főzeléket csinálni és elosztom dobozokba, fagyóba be. Mindig van kiadagolt kajám 3 percen belül.


Plusz sok nyers zöldséget is tartok kéz alatt, sárgarépa, karalábé, zeller, stb, ezeket is rágcsâlhatod, amíg a családodnak főzöl, hogy ne te edd az ő cuccaikat. Étcsoki: étcsokit megolvasztok és muffinformába teszek mandulát, mogyorót, leöntöm az étcsokival,megszórom kókuszreszelékkel, hagyom kihűlni, édesség kész.


Ha ilyen stratégiával indítasz, nagyon keveset kell számolgatni a kalóriát, csak heti egyszer, amikor készül (egy idő után fejből tudod), a többi napokon le is szarhatod a számolgatást mert fix menüvel biztos lehetsz benne, hogy a keretedet tartod.


A mérlegre egy hónapig rá sem állnék. Mert ha fogysz, akkor elszállsz és azért eszel mellé, ha meg nem fogysz, akkor meg megint undorodni fogsz magadtól és bánatodban zabálsz be. Szóval semmi értelme naponta rápattanni.


Orvoshoz is elmennék mielőbb, de ez ne legyen kifogás arra, hogy amíg nem jutsz el dokihoz, addig továbbra sem teszel magadért semmit.

2017. okt. 14. 16:44

Ja, és arra akartam még kilyukadni, hogy ha kalóriát számolsz, akkor szerintem módjával a 2-es kódúakat is eheted, ha beleférnek a keretbe. Persze csak a megadott intervallumban. Akkor legalább van miből válogatni akkor is, ha rád jön a nassolhatnék.


A kalóriabázist ugye ismered? Óriási segítség a kalóriaszámolóknak.

2017. okt. 14. 16:42

Én például nagyon élvezem a kalóriaszámlálást, hetek óta csinálom és használ. Jó tudni, hol tartok, és nyugodtan megeszek mindent, ami belefér a keretbe. A Norbi-módszer is tudtommal kb. arra épül, mint minden egészséges táplálkozási forma: késő délután-este ne nagyon együnk szénhidrátot, plusz lehetőleg alacsony glikémiás indexű ételeket együnk. De bizonyos mennyiségű szénhidrát kell az agyműködéshez és az izmokhoz is, zsiradékra is szükség van, és a kalóriaszámlálással vigyázni tusok, hogy se túl sok, se túl kevés ne legyen, mert egyik se jó.


Még egy alapvető dolog van: sok vizet, gyógyteát kell inni.


A mozgás neked most tényleg "csak" a séta, azért idézőjelben, mert azért az sem olyan hej de könnyű, és szépen lehet fogyni tőle.


Mindenkinek szoktam ajánlgatni, aki nagyobb túlsúllyal küzd, hogy olvasgassa cukornádkisasszony cikkeit itt a hoxán, meg a naplóját. Ő is száz kiló fölött kezdte, és élmény olvasgatni, amiket ír, rögtön kedvet és lendületet kap tőle az ember.


Sok sikert neked!

2017. okt. 14. 14:25

Én is csináltam kb 2 hétig :) Semmi értelme és sok idő elmegy vele mire egy adott Kcal mennyiségbe belövöm a kaját egy napra.

Csak a szénhidrátot nézem most már a termékeken.

7. mothertiger (válaszként erre: 5. - Fisica)
2017. okt. 14. 13:51
A kalóriaszámolást én is csináltam egy nagyon rövid ideig, de bekattantam tőle. Most már nem számolgatom, de azért megnézem, hogy miben mennyi kcal van. Rossz szokás..😑
6. mothertiger (válaszként erre: 5. - Fisica)
2017. okt. 14. 13:49

Hehe, lehet tényleg felcseréltem!😁😄

Sorry...😍😘

2017. okt. 14. 13:28

Én is updatezek. Azzal, hogy emellett is számolgatja valaki a kalóriát, csak rágörcsöl a semmire.

De egyébként nagyon sok olyan dolog van amiből degeszre eheted magad, és fogyni fogsz, de minimum nem hízol :)

Nem kell minden update cuccot megvenni, csak azt amit nehezen nélkülözöl pl. kenyér, tészta


Az arányok éppen fordítva értendők 70% kaja és 30% mozgás. A kockás has a konyhában készül :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook