Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nőgyógyászati rákszűrésnél honnan számolják az 1 évet? Vizsgálattól vagy az eredménytől? fórum

Nőgyógyászati rákszűrésnél honnan számolják az 1 évet? Vizsgálattól vagy az eredménytől? (tudásbázis kérdés)


18. katus3 (válaszként erre: 17. - 7cdf5b0d96)
2010. szept. 10. 11:22
Elég hülye törvényeket tudnak hozni.:-(
17. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 16. - Katus3)
2010. szept. 10. 11:16
Hát ja,ez azért mondjuk tényleg érdekes..Nem igazán tudom elképzelni, mi kerülhet ezen a vizsgálaton annyira hű,de sokba,hogy nem lehet támogatni évente...A két pálca a végén a vattával szerintem még megfizethető,a kenetet meg gondolom mikroszkóp alatt nézik,vagy nemtom'..Azért ebbe még nem menne tönkre az ország..Érdekes,hogy pl.azt meg be akarják hozni,hogy a HPV elleni oltás meg ingyenes legyen az iskolásoknak..Ne értsetek félre,támogatom az ötletet,de azért szerintem a vakcina többe kerül,mint egy évben egyszer megnézni azt a tetves kenetet...Úgyis mindig arról panaszkodnak,hogy kevesen mennek el rákszűrésre,úgyhogy nem a teljes női lakosságot kell vizsgálni,és még így se megy...Nekem ez olyan döntés,mint az,hogy már nem kell lassítani a vasúti átjáró előtt..Értelmetlen..
16. katus3 (válaszként erre: 15. - 7cdf5b0d96)
2010. szept. 10. 11:06
Igen,ilyenekre meg tudják gyorsan szüntetni a támogatást,sajnos. :-( Meg a gyerekek fogszabályozására is. De ha épp férfivá akarod operáltatni magad,azt persze támogatják!:-(
2010. szept. 10. 11:04
Én két hete voltam.A vizsgálat időpontjától számítva kell nézni a következőt.Hát elég érdekes volt,mert még tavaly ősszel mentem volna,és elhajtottak,mert hogy vitatkozott az OEP meg a kórházak,hogy most akkor hogy és mikor támogatják a rákszűrést,és a vita végéig nem végezték el (kivéve ugye magánúton,pénzért..).A dolog vége az lett,hogy kirakták a nőgyógyászat ajtajára,hogy az OEP által támogatottan csak 1,5-2 évente lehet nőgyógyászati rákszűrésre menni.Természetesen a nőgyógyászok az évenkénti rákszűrést javasolják,de ezt így csak saját költségen lehet megtenni.Legalább is nálunk..Nem tudom,minek kellett meghozni ezt az idióta döntést, mikor amúgy is annyi méhnyakrákos meg mellrákos nő van Magyarországon,és ráadásul egyre fiatalabbak..Ezzel nem nagyon segítik elő a statisztika csökkenését...Ha meg a menzesz tekintetében kérdezed,nekem azt mondta a nőgyógyász,hogy a két mensturáció közötti félidőben érdemes menni.
14. katus3 (válaszként erre: 13. - Katinkaboszi)
2010. szept. 10. 10:48
:-) Nekem sem a kedvenc időtöltésem.:-(
13. Katinkaboszi (válaszként erre: 3. - Katus3)
2010. szept. 10. 10:43

vizsgálattól :)


én is örültem, mert januárban volt egy beavatkozásom, mondja az orvos, egy év mulva talizunk :)


óh de örültem, erre rávágja a vigyorgó képemre nézve, jaaa, amikor először jött, ahhoz számítva :DDD

most Ő vigyorgott :(((((

12. katus3 (válaszként erre: 10. - F98502dd0b)
2010. szept. 10. 10:39
Ezt a dokit ott is hagytam tavaly,mert júliustól novemberig 10-szer rendelt vissza! Úgy kezdte,hogy még ugye nincs itt az ideje a rákszűrésnek,úgyhogy vesz mintát,nézzük meg. Nem értettem miért,nem volt bajom. Onnantól 2 hetente gyógyszer,mintavétel váltva. Nem mondta meg,mi bajom,annyi volt a válasz,hogy nem jó az eredmény! 2 gyerek mellett szaladgáltam a másik városba ahhoz az idiótához,de én nagyobb marha voltam,hogy mentem.Leleten az volt,hogy gomba és baci sincs. 2-szer hazaküldött,mert nem tudott megvizsgálni. Novemberben mikor újra hívtam,annyit mondtak,menjek megint,mert gyógyszer kell.Akkor besokalltam és otthagytam. Az új doki megvizsgált,csinált uh.-ot,semmi bajom azóta sem.
11. katus3 (válaszként erre: 8. - F98502dd0b)
2010. szept. 10. 10:34
Szerencsére nincs gond,kopp-kopp. :-) Csak az időpontban nem voltam biztos.
10. f98502dd0b (válaszként erre: 9. - Katus3)
2010. szept. 10. 10:33
Érdekes. Engem meg azért szúrt le a doki,mert nem mentem időben. :-)
2010. szept. 10. 10:33
Köszönöm! A régi dokim elhajtott,mikor a vizsgálat után egy évvel mentem,mert azt mondta,az eredménytől kell számolni, és nem is csinálta meg. A mostaninál novemberben voltam,és nem tudtam,merjek -e majd akkor menni újra.
2010. szept. 10. 10:31
De ha van valami panaszod,vagy az orvos javasolja,akkor 1 éven belül is meg lehet ismételni.
2010. szept. 10. 10:31
Ha nőgyógyászati rákszűrésre gondolsz akkor két mensi között ha mindenféle más problémától "mentes" vagy.
6. katus3 (válaszként erre: 2. - F98502dd0b)
2010. szept. 10. 10:30
Köszi,ezt tudom.Nem voltam elég gyors a kérdéssel.:-)
5. f98502dd0b (válaszként erre: 3. - Katus3)
2010. szept. 10. 10:30
a kiskönyvedbe ami van dátum írva,szóval a vizsgálattól.
2010. szept. 10. 10:30
Vizsgálattól
2010. szept. 10. 10:29
Sziasztok! Nőgyógyászati rákszűrésnél honnan számolják az 1 évet? Vizsgálattól vagy az eredménytől?
2. f98502dd0b (válaszként erre: 1. - Katus3)
2010. szept. 10. 10:29
szia!Évente kellene menni rá.Amikor épp nincs mensid. Bármikor mehetsz.
2010. szept. 10. 10:28
Rákszűrés-Mikor?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook