Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nőgyógyászati dolog. Mi lehet ez? fórum

Nőgyógyászati dolog. Mi lehet ez? (beszélgetős fórum)


2013. dec. 4. 23:17
A sófürdő is nagyon jó, én nagy híve vagyok. Nekem is segített nemrég egy hüvelyi folyáson.
2013. dec. 4. 20:15

Nagyon köszönöm a segítségeteket! Most picit megijedtem, hogy rámehet a vesékre is, bár már olvasgattam a neten a coli-ról mikor még először megjött az eredmény. Mikozben szedtem az antibiotikumot, fogyasztottam bélflóra visszaépítőt és a doki először felírt valami kúpot is hogy ne alakuljon ki gomba, utána meg hüvelyflóra visszaállítót is használtam mindkét antibiotikumos kezelés alatt is. Elvileg akkor nem károsulhatott nagyon a flórám, bár már abban sem vagyok biztos. Teafaolajam van, az egyik hüvelykúp tartalmazott is teafát (gintyma) de kipróbálom a kefíres tampont is. Ma voltam a körzetinél is, vittem egy vizeletet, hogy hátha egy gyors csíkkal meg tudná állapítani, hogy mi van benne, de sajnos nem volt nekik. Holnap kell vinnem pisit és elküldik majd laborba, elvileg estére majd meglesz az eredmény. Csak gondolom ez nem ad olyan tökéletes eredményt mint a tenyészét, de az meg 10 nap. Esetleg ha holnap találnak valamit akkor talán kapok gyógyszert, de az meg nem lesz célzott. Nem tudom mi lenne a jobb, szedni amit felír vagy megvárni a 10 napot és addig kúpokat meg áfonyát szedni.


Köszi:zsu

2013. dec. 4. 15:33

A teafaolaj bacik ellen is kiváló, úgy tudom!


Nem akarlak kioktatni, biztos Neked is egyértelműek ezek, gondolom a doki is mondta: nagyon fontos lenne, hogy amíg nem gyógyulsz meg teljesen, extratisztán tartsd odalent magad, főleg nagy WC-zés után. Mindig elölről hátrafelé töröld a papírral, sose fordítva! Használj nedves WC-papírt, vagy tusold le minden alkalom után, hogy ne kerülhessen vissza egy baci se. És csak úgy húzd le a WC-t, hogy le van csukva a teteje, különben a környező használati tárgyakon is megtelepedhet a csúnya baci és újrafertőz :(


Sajna az is könnyen lehet, hogy az antibiotikum mellett valami gomba elszaporodott :(


Egyél sok fokhagymát, állítólag az is csodaszer :)

A húgyutak erősítésére pedig tőzegáfonya vagy medveszőlőlevél tea!


Gyors jobbulást!

2. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2013. dec. 4. 15:28

Mindeképp menj el a körzeti dokihoz.

Nagyon csúnyán eltud fajulni ez az e.coli nekem idén ráment a vesémre egy e.colis ás más baktérium koktél és szinte fetrengtem a görcstől véreset pisiltem stb stb. A házi dokim már azt hitte vesekővem van vagy homok.

Lehet hogy az antibiotikum nem volt elég, esetleg csak szimplán felborult a gyógyszert miatt a flórád, és ismét össze szedtél valamit.

2013. dec. 4. 14:45

Sziasztok!


Pár hónapja elmentem nőgyógyászhoz, mivel sokszor voltam már felfázva és a végére akartam járni, hogy mitől lehet. Vettek kenetet 90% E.Coli-t mutatott. Kaptam rá antibiotikumot. Lecsökkent 60 %-ra. Megint kaptam antibiotikumot és a nemrég átvett ereményen már nincs hogy hány % csak hogy gomba negatív és aerob tenyésztés: normál flóra mellett bélbaktériumok. Még nem jutottam be a nőgyógyászhoz, hogy most mi a teendő. Azt gondoltam, hogy ha már nem írnak rá %-ot akkor annyira kevés már az E. Coli, hogy nem érdemes rá gyógyszert írni? Ez pár hete volt, tegnap óta viszont van egy kis sárgás folyás. (nem sok, nem is érzem büdösnek, persze nem normális szagú, nem viszket, talán néha nagyon picit ég) Ez vajon az E. Coli miatt lehet, mégsem múlt el teljesen vagy ez más? Ma voltam vizelettenyésztésen sajnos csak 10 nap múlva lesz eredmény. Mert még nagyon régen volt ilyen, hogy sárgás folyásom volt akkor is kértek vizelet tenyésztést is és akkor abban genny volt, arra is kaptam antibiotikumot. Arra gondoltam talán most is az lehet. Most megyek a körzetihez, hátha tud egy gyors vizelet tesztet csinálni és megnézni van-e benne valami. Nincs kedvem 10 napig így lenni. Csak nem szeretnék már össze vissza minden gyógyszert beszedni. Antibiotikum után pótoltam a bél és hüvelyflórát az is jó sok pénz és most megint gondolom antibiotikum kúra következik :(

Olvastam otthon elkészíthető kúpokról, mindenre különböző illóolajokat javasolnak. Nekem csak teafám van itthon, azt viszont gombára írják. De szerintem nekem nem az van. Gintyma hüvelykúpot is használtam, még 2 szem van belőle. Tudtok valamit javasolni? Nem szeretném, hogy amíg folyik a tenyésztés (10 nap) elhatalmasodjon.


Köszi: Zsu

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook