Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nő vs. férfi nőgyógyász fórum

Nő vs. férfi nőgyógyász (beszélgetős fórum)


2011. aug. 17. 09:00

no még egy érdekességet találtam..


Kedves hozzászólók,

Véletlenül találtam a témára, és egész mélyen elkeserít ami itt folyik, mintha krónikus betegség vagy elfajzás lenne, hogy nőnek születik az ember, egy folyamatos orvosi ellenőrzést és beavatkozást igénylő állapot, (különösen gusztustalan, degradáló, és szexista volt a hasonlat a kocsival amit szervizbe kell hordani), de helyettem beszéljen Dr Angela Raffle és Dr Michael Baum(nem ám kocsmai összeesküvés-elmélet gyártók hanem az NHS tanácsadói, rákszűrési programok kidolgozói), az Egészségügyi Világszervezet statisztikái, pár referencia a British Medical Journalból, a JAMA-bol, egy jogi papír a Harvardról, és névtelen fórumhozzászólók tapasztalatai, nekem nincs időm ide írogatni, az utolsó saját gondolatom az, hogy ha bármilyen más témában ilyen szintu felretajekoztatas es panikkeltes folyna evek ota, az nem maradt volna kovetkezmenyek nelkul.


j.(es elnezest mindenkitol aki nem tud angolul)



BLOGOK


JOEL SHERMAN MD

[link] mment.g?blogID=583327217566386 2124&postID=80219909771470145& pli=1

[link] logspot.com/2009/09/womens-pri vacy-modesty-concerns-part-2.h tml

[link] lo gspot.com/2009/12/womens-priva cy-concerns-part-3.html


KEV IN MD

[link] g/2009/11/informed-consent-mis sing-pap-smears-cervical-cance r-screening.html


BLOGCRITIC S

[link] ure/article/unnecessary-pap-sm ears/


LINK, CIKK ÉS REFERENCIAGYŰJTEMÉNY

http://v iolet-to-blue.blogspot.com/


CIKKEK

ŐSZINTESÉG ÉS A SZŰRÉS- BRITISH MEDICAL JOURNAL

[link] i/eletters/320/7238/872

2011. aug. 17. 08:58

Gondolkozzatok, már egyre többször hallani az évente 2x-i szűrésről is !!! Sajnos a nőgyógyászati rákos megbetegedések száma nem igen csökken, (szűrés ide vagy oda..) - csak erről természetesen nem sokat hallani...


A hazánkban lévő abszolút férfi uralmú nőgyógyász szakma is ezt a mohó pénzszerzést igazolja...


Egyébbként az is érthetetlen, hogy mennyire sikerült a nőket bepalizni, hogy a férfi nőgyógyi az igazi, pl szülésnél stb., de nézzétek meg hogy van-e férfi bába?? akkor miért nincs???


Ne dőljetek be annak se, hogy a férfi nődoki nem férfiként néz rátok, dehogyis nem...(persze nem a 70 éves 5x szült nőkről van szó..) Gondoljatok pl egy szép kilátással rendelkező lakásra, ahol laktok, kb 4-5 év múlva már nem nézegetitek, de ha kirándulni mentek máshova, vagy a barátotok szép kilátású lakásában vagytok vendégségben, akkor igencsak megnézitek azt is...


Feltételezem, hogy nem minden nőgyógyi férfi impotens....ezt talán ti sem magyarázzátok be magatoknak...


Minden szempontból a női nőorvos az igazi, szinte félszavakból is megért sok mindent, amit a férfi életében nem tapasztalt, érzett, legfeljebb tanult róla... szerintem levetkőzni, terpeszteni is könnyebb elötte, mint egy idegen férfi elött. (aki szerint az orvos az orvos, nem nőként tekint rá, az igaz a női orvosra is..)


Ha valaki ezeken nem gondolkozik el, akkor annak más gondolatai vannak a nőgyógyászokról, amit persze az egész kevésbé civilizált férfiaktól hemzsegő harácsoló nőgyász "szakma" cáfolni igyekszik, -nem kevés sikerrel..-


Nézzétek meg a nyugati társadalmakat, ott már természetesen több a női, mint a férfi nőgyógyász..nem véletlen...

22. kagylo30 (válaszként erre: 20. - 563b626108)
2011. júl. 26. 20:59

Picit lazuljál el,és ne féljél!

Van ami kellemetlen de ki lehet bírni:)

2011. júl. 26. 16:45

Nekem az első nőgyógyászom Győrben egy idős férfi volt, nagyon szerettem, olyan nagypapa kategória. Finoman is vizsgált, megértő is volt.

Aztán elkerültem Pest mellé, és hát három férfi nőgyógyászom volt, de egyik sem volt igazán szimpatikus.

Most évek óta nő nődokihoz járok, ha elmenne innen, akkor is nőt választanék, a lányomat is női nődokihoz fogom elvinni először majd, ha itt lesz az ideje.

2011. júl. 26. 16:28
én csak azt szeretném kérdezni hogy az első vizsgálat nagyon fáj? én most fogok menni először, és hát kicsit félek
19. Zoria
2011. júl. 26. 16:15
Óvári doki elmegy Debrecenből (külföldre)... aug.1-től már nem rendel...:((
18. kagylo30 (válaszként erre: 16. - Deothora)
2011. jún. 1. 21:53

Azért én nem mindent hiszek ám el...

De te tudod..

17. Zoria
2011. jún. 1. 07:29
Debrecenben van a Török Olga, akit nagyon szeretnek, meg valamilyen Katalin... De soha nem mennék hozzájuk. Egy nőgyógyász legyen férfi!.)) Ezt szoktuk már meg. /Óvári dr, akit egyébként is nagyon szeretek még a fanyar humora ellenére is/. A másik megjegyzésem, ha nekem olyan megjegyzést tenne bárki, biztos, hogy lerugnám ott a vizsgálóastalon!
16. Deothora (válaszként erre: 13. - Kagylo30)
2011. jún. 1. 00:34
A lány a szomszédunk volt, és aznap átjött és elmesélte hogy, azért még ö is - annak ellenére hogy nem egy IQ harcos a csaj- furcsának találta hogy a nögyógyász mennyire dícsérte a punciját...én ezen tökre kiakadtam... Nekem nem úgy tünt hogy viccböl mondta volna...
15. bb2ac1c42d (válaszként erre: 1. - Wasp)
2011. máj. 31. 20:22
Szia,nekem 6 éve nő volt a nőgyógyászom,nagyon tünemény volt,kár,hogy elment külföldre:(Aztán amikor babás lettem,a mi kórházunkban csak férfiak voltak,igyekeztem kifogni azt,amelyik nem durva...sajnos 29 hetesen toxémia miatt befektettek,és 4 hét után átküldtek a szegedi női klinikára,rossz volt a májfunkcióm.Ott egy akkor rezidens doktornő vizsgált(nagyon rendes,a neve Dr.Kőrösi Szilvia,bár bevallom,otthon a sok férfi nőgyógyász után fura érzés volt).Ha ott szültem volna,akkor Dr.Márton Virágot választottam volna.
14. Baby0309 (válaszként erre: 12. - Deothora)
2011. máj. 31. 19:44

Kemény!!! Nem csak "viccelődött" az a lány?

Húúú,azért ilyet mondani egy nőgyógyásznak...

13. kagylo30 (válaszként erre: 12. - Deothora)
2011. máj. 31. 18:37
Na ezt azért nem hiszem el,hogy ilyet mondana.....
2011. máj. 31. 18:31

Hali!

Nekem nö a mostani nögyógyászom és nagyon elégedett vagyok vele!A legelsö nögyógyászom is egy nö volt, és teljesen elvette a félelmemet a vizsgálattól. Sajnos a férfi dokikkal nem volt ilyen szerencsém egy kivételével, akinél az elsö tabit irattam fel, nagyon körültekintö és abszolút finoman nyúlt hozzám, rendes doki volt, de sajnos elköltözött.


Elmentem a kórházba tabit iratni és, úgy vizsgált meg a férfi orvos hogy, nagyon fájt, közben egész végig gúnyosan beszélt velem - amikor mondtam hogy milyen hosszúak a ciklusaim idiótának titulált merthogy minden nönek ugyanannyi naposak a ciklusai és pont...a vizsgálat közben durva volt, és cinikus... aztán pedig tartota a zsebét a "repeta pénzért" pedig teljesen normáis rendelési idöben voltam nála, semmi extra...már alhasi fájdalmakkal jöttem ki töle, és két napig véreztem a vizsgálat után, annyira durván vágta be a kacsát....Egy másik férfi doktor meg ugyanazon a helyen, a szomszéd lányt vizsgálta meg, és olyanokat mondott neki közben hogy: "milyen szép kis puncid van, igen formás" meg ilyenek...egy terhes 16éves lánynak... Nah szóval számomra a férfi nögyógyász téma ezzel le is zárva...csak akkor ha vészhelyzet van és nagyon muszály.

2011. máj. 31. 18:25

Az én nőgyógyászom férfi, az ország legjobb genetikusa is egyben! nagyon laza, kedves, körültekintő, mindig mindent elmond pontosan, de elvárja, hogy én is őszinte legyek vele!

Én már most tudom, hogy szülni is nála fogok! :)

Én borzongok a női nőgyógyászoktól... nem tudom miért, egyszerűen csak nem mennék nőhöz! Meg az igazsághoz hozzá tartozik,hogy sok ismerősöm mesélte, hogy durvábbak a nők, hát nem tudom!


Viszont egyszer szörnyű hasfájásom miatt a sürgősségin kötöttem ki... egy sor vizsgálat várt rám, köztük a nőgyógyász(férfi volt)... az egy rémálom volt, folyton azt kérdezte, hogy voltam e már terhes, szedem e rendesen a gyógyszert, de ezt mind gúnyosan és hangosan mintha hülye lennék, és olyan durván vizsgált.... hogy zokogva jöttem ki, a párom meg majdnem leordította (és még egyebet is akart az orvossal :),hogy mit csinált velem!

Ja, és az ultrahangos bigyót is úgy belenyomta a hasamba,hogy azt hittem összesz@rom magamat...


SZóval én maradok az én dokimnál,megbízom benne, és szerintem ez a legfontosabb!!

2011. máj. 31. 18:16

csakis férfi!!!

egy nő ne turkáljon bennem!!!

olyan,mintha leszbikus lennék!!

brrrrr

2011. máj. 31. 18:11

Nekem soha nem lesz női nőgyógyászom,az nekem olyan ,mint a női kamionsofőr.

A tesóm viszont esküszik az ő nő orvosára.

2011. máj. 31. 17:05
A női nőgyógyásznál mindig kellemetlenül érzem magamat.Jobban szeretem a férfi nőgyászokat,velük jobban meg tudom beszélni a problémáimat.
7. Baby0309 (válaszként erre: 6. - Wasp)
2011. máj. 31. 16:59

Hát vannak érdekes szituk az igaz :))) Én is zavarban vagyok,mert hát utálok levetkőzni egy idegen férfi előtt,de van,amikor muszáj.

Pl,én holnap megyek hozzá...és hát alul vizsgálat is lesz,mert meg kell néznie,hogy nyitva van-e a méhszáj.

Bírom mikor vizsgál és elkezd beszélgetni velem tök más témáról(persze nem fél órát vizsgál,de általában valami témát felszokott dobni)...gondolom próbál lazítani..mármint engem :)))

6. wasp (válaszként erre: 5. - Baby0309)
2011. máj. 31. 16:51

Hú én tuti zavarba lennék, ha egy jó pasinak kéne elmesélnem, hogy épp milyen bajom van...

Lehet én vagyok hülye, de valamiért zavarba vagyok a férfi nőgyógyászok előtt...tudom, hogy több ezer nőt látnak, vizsgálnak stb...és nekik darab-darab, de én szégyellős vagyok! :)

5. Baby0309 (válaszként erre: 4. - Erikpipi)
2011. máj. 31. 16:31

Miért kell,hogy ronda legyen? :)))

Az én dokim jól néz ki,de attól még nem örülök a vizsgálatoknak. :)))

2011. máj. 31. 16:10

Egyszer voltam nőnél, megalázott, nagyon rondán beszélt velem.

Azóta férfi nőgyógyászom van, de alap, hogy ronda legyen.

3. Baby0309 (válaszként erre: 1. - Wasp)
2011. máj. 31. 15:56

Nekem volt női nőgyógyászom,vele nem voltam megelégedve. De ez semmit nem jelent,hiszen biztosan nagyon sok jó női nőgyogyi vagy. Jártam férfi nőgyógyászhoz sztk-ba,de 3-ból 1 volt,aki valóban normálisan állt a dolgokhoz.

Viszont a mostani magán dokim férfi és hát azt kell mondjam nagyon szerencsés vagyok,hogy Ő a dokim. Nagyon laza,ugyan akkor körültekintő,egyszóval nagyon jó nőgyógyász. Odafigyel rám,nem csak megvizsgál és már jöhet a következő. De orvosa válogatja.

2011. máj. 31. 15:46

Szia!

Én Szegeden a Keresztes Csabához járok, vagy lehet Keresztesi? na de, szerintem tök normális. Elég szégyenlős vagyok, nagyon nehezemre esik levetkőzni idegenek előtt, előtte mindig napokig stresszelek, hogy vizsgálat lesz... :/

Szeptembertől járok hozzá, előtte Székesfehérváron laktam, de ott is csak férfi dokihoz, egyszer jártam nőnél, többször inkább nem. Bár volt egy férfi helyettesítővel dolgom, na az rázott meg nagyon még, pont párom nélkül mentem, az is letört, se szó se beszéd bennem volt a kis eszközeivel, véresre haraptam a szám, és sírtam, annyira rossz volt, pedig nincs bajom a vizsgálatokkal...

Na szóval, mondjuk én csak a rutin vizsgálatok, és fogamzásgátló végett vagyok ennél a dokinál, a szülés témakörben nem tudok nyilatkozni :) de ha csak tehetem a továbbiakban, férfi orvost választok, az biztos.

1. wasp
2011. máj. 31. 15:37

Kinek melyik a szimpatikusabb?? Én már voltam nőnél, férfinél is, sajna nem találtam még meg az ideális nőgyógyászt...ha tud valaki Szegeden jót ajánlani, azt szívesen venném!


Sokszor mondják, hogy szülésnél vagy egyéb nőgyógyászati dolognál a nők átérzőbbek, a férfiak viszont higgadtabban döntenek...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook