Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Niacint szedett-e már valaki méregtelenítés céljából. Tapasztalat? fórum

Niacint szedett-e már valaki méregtelenítés céljából. Tapasztalat? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. kam2
2012. jan. 19. 13:14
A Tiszta test,tiszta elme c.könyv sokat ír a niacinról,és kísérletekkel,támasztja alá.(L.Ron Hubbard többek között erre a vitaminra építi fel a méregtelenítő programját,ami személyes ismerősöm szerint is hatásos.Annyiban valóban méregtelenítő hatású,hogy képes kivezetni a testből bizonyos mérgeket,akár sugárfertőzést is.A könyv a vitamin kipirosító hatásáról szóló kísérletről is beszámol,ami 100mg-os adagnál mutatkozott,tovább adva 200 mg-nál már nem.Atomrobbantásokkor is tesztelték a vitamint,és a szerző megállapította,hogy a pirosság azért van,mert a vitamin ott vezeti-futtatja- ki a mérgeket,s ha ez megtörtént,nem jelentkezik többet,vagy nem olyan hatásfokkal(van olyan,aki évek óta szedi,és 3 évben 2x még kipirosodik fél órára).Orvosok drogfüggőség és alkoholizmus megállítására használták(nemritkán több ezer mg-os adagokat)és nemrég volt szerencsém végignézni egy videót,ahol orvosok,professzorok beszélnek többek között a niacinnak a depresszió felszámolására tett hihetetlen hatásáról.Az a jelenség is érdekes,hogy egyeseknek az évekkel ezelőtti leégés körvonalait is kihozza....
36. f64f0d9a69 (válaszként erre: 35. - Pirosalma)
2009. jan. 2. 20:36

Persze, gondoltam:))

Én nem értek a kémiához és engem igazából az érdekel,mitől leszek egészséges hosszútávon.

Mivel itt az volt a kérdés, hogy a niacin méregtelenít-e? Lényeg : NEM

Ez nem erre való szer. Ez egyszerűen egy vitamin.

Az egyensúlyt megbontani pedig nem jó ötlet.

Azt hiszem így jó a válasz. Vagy mégse? :))

35. Pirosalma (válaszként erre: 33. - F64f0d9a69)
2009. jan. 2. 15:47
"Azt pedig orvos is mondta, hogy a B vitaminokat együtt kell szedni." - ezt nem is vontam kétségbe:-)
34. f64f0d9a69 (válaszként erre: 31. - Akác56)
2009. jan. 2. 13:00

Ezt a honlapot idéztem, csak elfelejtettem idézőjelbe tenni.

Egy jó diéta - ami a megfelelő ételekből áll, már ingyen és bérmentve sokat segít egy kis mozgással összekötve.Az étrendkiegészítők szerintem nagyon fontosak, mert azért mindig bűnözünk ugye... Persze lehet, hogy csak én vagyok ilyen rendetlen :))

33. f64f0d9a69 (válaszként erre: 32. - Pirosalma)
2009. jan. 2. 12:50

Sziasztok!

Én is mindennek utánaolvasok. Azt pedig orvos is mondta, hogy a B vitaminokat együtt kell szedni.

A szervezetünk képes önmagát kitakarítani és megújítani,ha biztosítjuk hozzá az üzemanyagot.Ezek a vitaminok, ásványi anyagok és nyomelemek, az esszenciális(vitaminszerű) zsírsavak és aminosavak.

Ha egészségesek vagyunk kevesebb kell. Nagyobb adagokra van szükség a betegségek gyógyításához, mindenesetre az egészség helyreállításához nélkülözhetetlenek.

Már az orvosok nagy része is tudja ezt és sajnos a gyógyszergyártók is.Ezért nem engedélyezik a gyógyító mennyiségű vitaminokat. Nekem sok mindenre mondták: ezzel együtt kell élni! De én nem vagyok beteg mióta ezeket használom, sőt a családom és ismerőseim is jól vannak.

32. Pirosalma (válaszként erre: 31. - Akác56)
2009. jan. 1. 22:27

szia! Sokat kell tanulnia az embernek. Utána lehet nézni sok dolognak a szakirodalomban. Sok butaságot könnyű leleplezni megfelelő ismeretek segítségével.

Ha a cikk nem ad korrekt szakirodalmi hivatkozást - vagy hatásmechanizmus-leírást -, az az első gyanús jel, onnantól kezdve nagyon kell vigyázni.

31. akác56 (válaszként erre: 30. - Pirosalma)
2009. jan. 1. 22:20

www.tisztatest.hu oldalon lehet olvasni!

(Sejtszintű méregtelenítés) máshol meg mást olvashatunk! Melyiket higgyük el?

Már odáid jutottam,hogy ami igaz, abban is kételkedem! Ki mondja meg, melyik vélemény az igaz? Mindenki azt hiszi el, ami neki kedvező? - vagy hogy van ez?

30. Pirosalma (válaszként erre: 28. - F64f0d9a69)
2009. jan. 1. 21:53
"NIACIN...egyedülállóan képes a méreganyagokat felbontani, és azokat a véráramba juttatni." - hát...
29. a9e1c02a7b (válaszként erre: 28. - F64f0d9a69)
2009. jan. 1. 21:21
Ezt hol láttad? Én nem voltam természetgyógyásznál, semmi ilyen jellegű helyen, csak egyszerűen vettem egy táplálékkiegészítőt, és elkezdtem szedni a papírján javasolt adagot. Nem tudok semmit róla, csak ami rá van írva, és amit Dr. Lenkei a könyvében írt.
28. f64f0d9a69 (válaszként erre: 24. - A9e1c02a7b)
2009. jan. 1. 18:17
B3 vitamin napi adagolása:Az eljárást a NIACIN bevitelével kezdjük, amely egyedülállóan képes a méreganyagokat felbontani, és azokat a véráramba juttatni. A napi B3 adagokat technikai személyzetünk egyik tagja, szigorúan és kizárólag a Program Esetfelügyelője határozza meg. Az általa előírt dózisokból se többet, se kevesebbet nem tanácsos beszedni, hisz az felborítaná a kúra teljes menetét. (Pontosan ezért nem ajánlott az otthoni "kísérletezés, hiszen kiterjedt szakmai háttér szükséges a niacin fokozatosan növekvő adagolásának meghatározásához, nem is beszélve a hozzá kapcsolódó többi vitamin, ásványi adag és olajok arányos adagolásáról.)
27. Pirosalma (válaszként erre: 26. - F64f0d9a69)
2009. jan. 1. 17:04
A szakirodalom nem a hisztamint említi mint a tünetek okozóit, hanem a másik két említett anyagot, a bőrpír, a viszketés stb. ezektől lesz.
26. f64f0d9a69 (válaszként erre: 22. - Pirosalma)
2009. jan. 1. 16:27

Értem amit írsz, de azt nem értem mitől lesz a bŐrpír, a viszketés?

Az én könyvem azt írja hisztamin...

A többi rendben.

25. f64f0d9a69 (válaszként erre: 24. - A9e1c02a7b)
2009. jan. 1. 16:21

Ezért tettem fel a honlapcímet, hogy el tudd olvasni. Hátha van valami amit tudsz hasznosítani.

Az omega 3 is jó és még nagyon sok más is. Csodát sajnos nem tesznek ,de segítenek.

24. a9e1c02a7b (válaszként erre: 21. - F64f0d9a69)
2009. jan. 1. 15:21
Nem ettől várom a csodát, csak segítségnek gondoltam.
23. Pirosalma (válaszként erre: 21. - F64f0d9a69)
2009. jan. 1. 13:09
Nincs min vitatkozni, egyszerűen nem egységes a szóhasználat.
22. Pirosalma (válaszként erre: 21. - F64f0d9a69)
2009. jan. 1. 13:09

Én most utánanéztemés - ahogya már írta m - nem írnak hisztaminról (hanem szerototinról és prosztglandin D2-ről).

Milyen többi? Kettő van: nikotinsav és nikotinsavamid; előbbi csinálja, utóbbi nem.

21. f64f0d9a69 (válaszként erre: 19. - Pirosalma)
2009. jan. 1. 13:02

Mivel nem vagyok szakértő nem vitatkozom ennyire alapos dolgokon. Viszont ha a hisztamin felszabadulást segíti elő, az a pír és a viszketés. A többi is csinál ilyet?

A lényeg azért az: nem ezzel szoktak méregteleníteni :(

20. Pirosalma (válaszként erre: 18. - A9e1c02a7b)
2009. jan. 1. 12:35
Ahogyan a köztudatban a méregtelenítés él, úgy nem tartom valószínűnek.
19. Pirosalma (válaszként erre: 17. - F64f0d9a69)
2009. jan. 1. 12:31

A probléma az, hogy - mint most megtudtam - a szakirodalom nem egységesen használja niacin és a hozzá kapcsolódó kifejezéseket. Ezek nem szabályos kémai nevek, keverést okoznak.

Pl. a "niacin" lehet a gyűjtőnév (nikotinsav + nikotinsavamid), de jelölheti csak a nikotinsavat is (utóbbi esetben a nikotinsavamid neve "niacinamid").


Szóval a B3-vitaminnak két stabil formája van: nikotinsav és nikotinsavamid. Igazából maga a vitamin csak az utóbbi (előbbi átalakul nikotinsavamiddá).


A bőrreakciót (amiben úgy látom - most néztem meg a szakirodalmat -, nem a hisztamin, hanem a szerotonin és egy másik hormon - PGD2 - vesz részt) és a vérzsírértékek javíulását a nagy dózisú nikotinsav váltja ki, a nikotinsavamid nem.

18. a9e1c02a7b (válaszként erre: 16. - Pirosalma)
2009. jan. 1. 11:56
Akkor szerinted nem igaz, hogy méregtelenít?
17. f64f0d9a69 (válaszként erre: 14. - Pirosalma)
2009. jan. 1. 11:36

Szia!

Szóval mivel nekem a saját götheimen keresztül kellett mindent felfedeznem, mert nem volt kihez fordulni anno,igyekeztem orvosok könyveit beszerezni.Lehet ma már ezek a nevek nem sokat mondanak de az én tapasztalataim jók.

Dr. Karl Pflugbeil a Fekete-erdő Klinika belgyógyászattal és természetgyógyászattal foglalkozott. Társszerzője dr Irmgard Niestroj.

Dr Michael Colgan kutató orvos. Az ő könyveikből másoltam be a lényeget, szó szerint.

Persze azóta sok mindent beszereztem és elolvastam, mert szeretném az orvosokat addig kerülni amíg csak lehet. :))

16. Pirosalma (válaszként erre: 10. - A9e1c02a7b)
2009. jan. 1. 11:18

Ha jól emlékszem, Lenkei butaságokat írt a honlapján, keverte a különböző beveket (niacin, nikotinamid, nikotinsav). Hatásmechanizmus nem volt írva emlékeim szerint.

Egyébként meg lehetne indokolni, hogy miért segíti a méregtelenítést, de nem lövöm le a poént (az indoklás viszont szerintem nem állná meg a helyét a gyakorlatban). De nem lövöm le a poént:-)

15. Pirosalma (válaszként erre: 9. - Akác56)
2009. jan. 1. 11:16

Szia, Akác!


Sajnos nem ismerem a hatásmechanizmust.

14. Pirosalma (válaszként erre: 12. - F64f0d9a69)
2009. jan. 1. 11:13

Szia, Baranka!


A niacin gyűjtőnév, a B3-vitaminokat jelöli, vagyis a nikotinsavat és a nikotin(sav)amidot (az eltérés a kettő között kémiailag elég kicsi).

A nikotinsavnak van vérzsírszintcsökkentő tulajdonsága (farmakológiai, tehát nem normális vitaminhatás, g-os napi adagoknál lép föl) és a már említett mellékhatása. Az amidnak nincs.


A segíti a sejtlégzést inkább marketinfogásnak tűnik.

A keringést pedig az értágítás révén javítja, nem? Nem tudom, tényleg így van-e, könnyen lehet, hogy csak akut, hisztaminhoz kötött hatásról van szó. Kb. mint a nitroglicerin.

13. f64f0d9a69 (válaszként erre: 11. - A9e1c02a7b)
2009. jan. 1. 10:59
Az enyémben benne van. Mindegyik 100 mg. A nikotinamid forma. Még soha nem okozott gondot nálunk.
2009. jan. 1. 10:55

Ez ugyebár a B3 vitamin.

Niacin formában hisztamint szabadít fel.Nikotinamid formában zsíranyagcsere zavara esetén csökkenti a koleszterin és triglicerid szintet.Segíti a sejtlégzést, keringésjavító.Értágító hatású.stb.

11. a9e1c02a7b (válaszként erre: 6. - F64f0d9a69)
2009. jan. 1. 10:47
Én úgy hallottam, hogy a B-komplexekbe nem rakják bele, a lehetséges furcsa tünetek miatt.
10. a9e1c02a7b (válaszként erre: 8. - Pirosalma)
2009. jan. 1. 10:46
Dr. Lenkei honlapján van leírva, ott láttam. Amúgy nem értek hozzá.
9. akác56 (válaszként erre: 8. - Pirosalma)
2009. jan. 1. 10:29
Én nem tudom megmondani! Ehhez is,- mint minden máshoz - sok folyadékot kell inni! Nekem magas koleszterinre és magas triglicerinre írták! - és ezeket hogy csökkenti?
2009. jan. 1. 09:29
Mitől méregtelenít, valaki meg tudná mondani?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook