Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Neo-Ferro Folgamma mellékhatások fórum

Neo-Ferro Folgamma mellékhatások (beszélgetős fórum)


11. Andesz75 (válaszként erre: 9. - Noozimanoo)
2016. febr. 12. 17:21

Végül is akkor nem sokban különbözik a kórházi beadástól. A tűk engem nem zavarnak. Én is 5-öt kapok most már. Az elején 20-al kezdtük, aztán pár év múlva már csak 10 volt és most már csak 5. Remélem már csak néhány év és nem is fog kelleni.

Köszi hogy megírtad.

10. noozimanoo (válaszként erre: 9. - Noozimanoo)
2016. febr. 11. 19:06

Amúgy nem fáj jobban, mint egy sima vérvétel. Csak maga a tudat furcsa, hogy látod a karodban a tűt.

Ja, és ülni szoktam közben.

9. noozimanoo (válaszként erre: 8. - Andesz75)
2016. febr. 11. 19:05

Nálunk a házidoki szülész-nőgyógyász-háziorvos.

Azt mondta, dokik beadhatják vénába közvetlen fecskendőből. Az infúzió bekötéséhez nem kell doki, csak a felírásnál.

Egy adag Ferrlecitet 10 ml-re hígít oldószerrel (ezt külön felírja, ki kell váltanom). Kb 6-7 perc alatt adja be, nagyjából 1 ml-t nyom egyszerre, utána várni kell, nehogy szétmenjen az ér. Legalábbis így mondta.

Utána szokták ajánlani, hogy kicsit pihenjek (erre általában nem érek rá. :P )

Egyszerre 5-öt szokott felírni, és hetente 2-t ad be.

8. Andesz75 (válaszként erre: 7. - Noozimanoo)
2016. febr. 8. 10:20

Háziorvos adja be neked a Ferrlecitet? Mennyi idő alatt adja be az adagot?

Nekem is ajánlgatta már a házorvos, hogy beadja de én eddig a kórházban kaptam meg, fekve, infúzióval.

2016. febr. 8. 06:09

Nálam szerencsére csak annyi jött elő 2 tablettás szedésnél, hogy fekete lett tőle a székletem.

Én is a Ferrlecitet tudnám javasolni. Nekem a dokink fel is írja, és oldószerrel hígítva, 10 ml-s fecskendővel vénába adja be. Na azzal semmiféle mellékhatás nem jött elő nekem.

2016. febr. 7. 22:25
Nagyon szerencsésnek mondhatom magam,mert nekem nincs mellékhatása.A dr. mondta h C-vitamint cinkkel,és A-t,B-komplexet 2x1-t szedjek mellé.(én plussz még 2000 c-t szedek).És nem éhgyomorra eszem,mert kv és calcium után várni kell 2 órát.Így valamikor ebéd előtt és késő du. tudom bevenni.Talán ez is oka.
5. Andesz75 (válaszként erre: 4. - B4b1d52444)
2016. febr. 7. 21:00

Szegény, te is kaptál néhány jó kis betegséget. :(

Lehet hogy egy idő után nem lesznek ilyen kellemetlen mellékhatások. Ha mégis én a Ferrlecitet ajánlom.

Jobbulást. :)

4. b4b1d52444 (válaszként erre: 3. - Andesz75)
2016. febr. 7. 20:49

Jobboldali vesemedencegyulladásom volt/van, az okozta.

Szeptemberben vették ki az epehólyagomat, azóta nem volt hányingerem, meg semmilyen emésztési panaszom. Erre most sokszorosan visszaütött.


Azért csökkentettem háromról kettőre a szedését, mert háromnál nekem is székrekedésem volt, de kettőnél nem, hála az égnek.

2016. febr. 7. 20:44

Nálam is hasonló mellékhatások voltak. Emellett még nagyon székletfogó is és attól is fájhat a gyomrod. Én váltottam Ferrlecitre amit infúzióban adtak be a kórházban. Be kellett járni ahogy tudtam és annak kicsit kevesebb mellékhatása volt.

Előtte nem fájt a gyomrod? Volt valami vizsgálat, hogy kiderítsék mitől van ilyen kevés vasad?

2016. febr. 7. 20:36
Nálatok milyen mellékhatások jelentkeztek míg szedtétek? 2,3-as vasra kell szednem, min. 3 hónapig, naponta 3 tablettát. Lecsökkentettem 2 tablettára, mert így is nagyon durva mellékhatások jelentkeztek nálam. Étvágytalanságom állandósult, szinte sosincs éhségérzetem. De ugye enni muszáj, így eszek ímmel-ámmal. Viszont étkezés után másfél órával iszonyatos hányingerem támad, és kitart 2-2,5 óra hosszáig. Állandóan böfögnöm kell, és fáj a hasam is. Az orvosom szerint nincs mint tenni, muszáj szednem, egyek sokszor, keveset, igyak gyógyteát, hogy enyhítsem a tüneteket.
2016. febr. 7. 20:34
Neo-Ferro-Folgamma mellékhatások?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook