Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Németországi családi pótlék fórum

Németországi családi pótlék (beszélgetős fórum)

2013. okt. 10. 10:46
De megpróbálom kideríteni és írok neked.
384. tymy1977 (válaszként erre: 381. - Smald)
2013. okt. 10. 10:45
Sajnos nem tudok ennyire pontos infókat.Azt tudom hogy két napja ment a pénz és a levél is mert tegnap a férjem kolegájának a felesége már hívta is az ügyintézőt.
383. tymy1977 (válaszként erre: 380. - Smald)
2013. okt. 10. 10:44
Mi a MÁKnak 07.16-án küldtük el a papírjainkat és szeptember elején felhívtam őket és a hölgy mondta hogy augusztus 27-én kiküldték a papírjainkat és rendben volt minden.Ezután megkaptam a 411-es másolatát.Ennyi.Hiánypótlásunk itthon nem volt,amit az ügyintézőnk mondott azokat küldtük és elég volt.A férjem munkahelyi igazolása az én igazolásom és ennyi.A többi sok papírt az ügyintézőnknek küldtük és továbbította.
382. csengulu (válaszként erre: 378. - Tymy1977)
2013. okt. 10. 10:40
Na az már valami,akkor mi csak jövőre kapunk :(,mert az igen hosszú idő 10 hónapra kapta meg!
381. smald (válaszként erre: 378. - Tymy1977)
2013. okt. 10. 10:22
És azt nem tudod h ő előtte kapott-e vmi papírt h mennyit fognak utalni,vagy csak jött a pénz!Én egy nap többször is nézem a számlát,de még semmi! :(( Azt esetleg nem tudod h hány óra körül kapta meg vagy h utalnak?Reggel,napközben vagy délután?
380. smald (válaszként erre: 373. - Tymy1977)
2013. okt. 10. 10:19
És ti kaptatok a MÁK-tól vmi papírt?Mi áprilisban adtuk be,utána kértek hiánypótlást,a 2012-es lezáró határozatot,meg kaptunk egy levelez h átkerültünk Nürnbergbe.Azóta semmi! :( Vagy érdeklődjek a MÁK-nál,ott tudnak nekem vmit mondani az ügyünkről?
379. tymy1977 (válaszként erre: 377. - Csengulu)
2013. okt. 10. 10:16
Bizakodó vagyok :-)
378. tymy1977 (válaszként erre: 375. - Csengulu)
2013. okt. 10. 10:15
A férjem kolegája tavaly decemberben adta be az igénylést és két napja kapta meg a pénzt.
377. csengulu (válaszként erre: 376. - Tymy1977)
2013. okt. 10. 10:08
Ebben talán van valami igaz,
376. tymy1977 (válaszként erre: 375. - Csengulu)
2013. okt. 10. 10:00
Oké,de ha azt nézed sokan jó régen beadták már és még a rendszerben sincsenek benne.
375. csengulu (válaszként erre: 373. - Tymy1977)
2013. okt. 10. 09:51
Mi május óta vagyunk benne a rendszerbe név és cím stb ...alapján.Hát már ötször eltelt egy hónap!!!!!!!!!!!
2013. okt. 10. 09:33
Azért azt még hozzá tenném,nincs még kindergeld számunk,név alapján adták az infót.
2013. okt. 10. 08:47

Sziasztok!

Hát én úgy érzem az én napom jól indult egy kicsit,mert kiderítettem hogy már benne vagyunk a rendszerbe.Azt mondta a höly a telóba,hogy nagyon el vannak csúszva,időpontot nagyon nem akart mondani de lehet 1 hónap múlva jön a levélke.:-).Nekünk augusztus 27-én küldte ki a MÁK Németbe a 411-t.Amiről mi telóztunk megadom azt a számot,de hogy központi-e vagy valami más azt nem tudom,de aki gondolja próbáljon meg ide csörögni.


0049/91112031010 azután lépkedni kell a menübe 2 8 5 5.Remélem tudtam vagy tudok ezzel segíteni.Szép napot mindenkinek. :-)

372. 66edó
2013. okt. 9. 15:30
Ha én is tudnám konkrétan, hogy van egy dátum, amikor utalnak, akár decemberben, januárban, de biztosan tudnám, nem idegesíteném magam. De amikor csak úgy véletlenül megtudjuk, hogy még a rendszerükbe sem vagyunk benne, pedig áprilisban benyújtottuk az igénylést, hát mit mondjak, csak bosszant a dolog... Nem nagyon tudok intézkedni, bármi van, azügyintézőnkre nem nagyon számíthatunk, mi pedig nem tudunk kéthetente németbe utazni. A telefon pedig a németek részéről tabu.
371. veracruz11 (válaszként erre: 365. - Csengulu)
2013. okt. 9. 14:53
Zárójelbe kérdezem meg és a januáriak hol vannak ?:-)
2013. okt. 9. 14:46
Nem a pénz miatt hanem a tudatlanság miatt,hogy nem tudod minden rendben van-e vagy esetleg kell-e még valami...de nem semmit nem tudva reménytelennek fog tünni.
2013. okt. 9. 14:43
Majd jövö májusban ezt már nem igy fogod gondolni ........
368. Ani-Lea
2013. okt. 9. 14:29
Én agusztusba adtam be és még nem kaptam semmit se hiánypótlási papírt semmit szerintem ez attól is függ, hogy hova kerül az akta! Nem védem őket tudom, hogy mindenki számít erre a pénzre és jól jönne, de ha fél év múlva kapom meg akkor is jól jön és akkor is meg tudok valósítai pár dolgot. én íghy állk hozzá és talán ezért nem idegesít, hogy mikor is kapom meg, nekünk is terveink vannak vele meg a pénz kell mindig, de talán így könnyebb egy kicsit várni!
2013. okt. 8. 13:42

Ezt egy familienkasse honlapról másoltam le.


Problémák fizető: Sok szülő kap családi pótlékot később

(SL) a Szövetségi Munkaügyi Hivatal, problémák vannak a fizetési családi pótlék. Németország-szerte meg kell várni, amíg a pénzt sok család. Országos, néhány család van némi reményt legfeljebb három hónap vagy több a fizetési családi pótlék külföldön. A késések érintik a 80.000 szülők, a pontos számot nehéz megmondani.


Vannak párok érintettek, akik közül az egyik szülő külföldön él vagy dolgozik. Késések is felmerülhet, ha a külföldi munkáltató.


Ennek az az oka ennek a problémának a az átszervezés a családi költségvetés. Ez fizet égisze alatt a szövetségi ügynökség a gyerekek pénzét. Az átszervezés a fizetési családi pótlék külföldön hozza fizetési feldolgozási problémákat, és megszakítás vele.

, azért jött, hogy ezt a problémát, mert a külföldi gyermektartásdíj esetet most szét csak öt helyen speciálisan képzett személyzet. Eddig voltak 102 töltőállomás feldolgozása megtörtént.

A legújabb jelentett, de csak egy kis része a gyermekek jogosultak a pénzt hiányát kifizetések tekintetében. A szerkesztő előbbre vitele, további források foglalkoztatott, a meglévő túlórát.

összpontosítás csak öt helyszínen van értelme, azonban, mivel néhány esetben nagyon drágák a feldolgozásban.

2013. okt. 8. 13:41
Demokráciában vélemény szabadság van...nem????hmmmm
2013. okt. 8. 11:00
Én már belefáradtam ebbe az egészbe,a párom hiába hívja a németeket,vagy foglalt vagy nem veszik fel,,,,az ügyintézőnk állítólag írt nekik az ügyünkben,de ezt sem akarom már elhinni.csak azt nem értem akik utánunk adták be miért kapták meg,és a miénk miért áll.már augusztusi beadást is kifizettek,hol vannak az áprilisi és májusi papírok????
2013. okt. 8. 07:49
Igen ez így van kb.3-4 hónap de ez a minimum ennél több már gyanús.De akkor is valami papírt kell kapnotok a famillienkassetol mert mi is kaptunk anno,hogy kell még igazolás de 3 hónap és jött a papír a németektől.Nem szabad sosem kiadnotok semmi ügyintézést a kezetekből sosem!Csongrádi Eszter megcsinálja a papírokat neked elküldi és te adod fel.Ez így teljesen korekt,tudod mikor és kinek adtad fel és látod mi is megy el a postán.
2013. okt. 7. 20:43
Egyébként én most már egyre jobban úgy gondolom,hogy itt akik a fórumon is írogatunk valahova beragadt ügyfelek vagyunk,mert nem hiszem,hogy véletlen az,hogy akik 1-2hónapja adták be az igénylést már megkapták.Nem gondolnám,hogy ennek így kell lennie!
362. dettiforgacs (válaszként erre: 361. - Veracruz11)
2013. okt. 7. 20:40
Igen Vera,mert ő biztos nyugodt,mert ugye jönnek nekik sorra vissza a mostaniak,mi is nyugodtak lennénk már ha befolyt volna a számlánkra a pénz.Olyan türelmes lennék,mint soha!!!
361. veracruz11 (válaszként erre: 360. - Dettiforgacs)
2013. okt. 7. 20:10
Valaminek történnie kell már,jol teszed ha elmagyarázod neki,pláne hogy ezért a "munkáért"még pénzt is vár!!!Hát tegyen meg már annyit hogy kinyomozza mi az elakadás tárgya.
360. dettiforgacs (válaszként erre: 359. - Veracruz11)
2013. okt. 7. 20:05
Szia!Most én eldöntöttem,hogy holnap felhívom őket és ha nem lesznek képesek valami érdemlegeset felmutatni elmondom nekik,hogy majd mással felhívatom a familienkasset,de sorry fél munkáért fele pénz is jár.Lehet én voltam naív és úgy gondoltam ügyintézőn keresztül biztosabb az ügy...
359. veracruz11 (válaszként erre: 358. - Dettiforgacs)
2013. okt. 7. 19:40
Jah megprobáljon utána járni vajon aki hamarabb adta be annok hol történt az elakadás???????Vagy ez túl nagy kérés???Én kérek elnézést ha érdeklödöm hmm
358. dettiforgacs (válaszként erre: 357. - Veracruz11)
2013. okt. 7. 18:37
Ez jó nagyon!!!Igazatok van teljesen és az meg tényleg felháborító mikor egy ügyintéző a súlyos pénzekért csak ennyit tud mondani van aki júliusi és már megkapta.Talán nem az lenne a dolga,hogy utána járjon és megpróbálja elintézni?
2013. okt. 7. 18:22
Szerintem öket kisorsolták :-)
356. 66edó
2013. okt. 7. 17:54
Csak azt szeretném tudni, hogy akiknek két három hónap alatt már utalnak, azoknak ez hogy sikerül? Sőt az ügyintézőnk mondta, hogy júliusi kérelmeket is fizettek már ki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook