Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Németjuhász imádók ide! fórum

Németjuhász imádók ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1139. _gazdi_
2010. nov. 3. 16:52
bcó=bicó
1138. _gazdi_ (válaszként erre: 1137. - DoGGy-AnGel)
2010. nov. 3. 16:51

semmi gond, ha hordóra eszi magát a Te kutyód is (az enyém is, mint egy tanyasi parasztkutya, olyan feneke van már 7 és fél hónaposan....), viszont gondoskodni kell elegendő mozgásról!!!

az udvarba tartott kutyók gazdija sokszor rosszul hiszi azt, hogy elég a kutyának az, ha ide-oda kóvályog az udvarban naponta!

hát nem!!!

én spec napi 2x viszem el sétálni körönként 1,5-2km-es túrákra és erőltetett menet van.

nem engedem neki (már így tanultunk meg sétálni kicsi korától), hogy minden méterenként lehugyozott bokornál 15 percet dekkoljon.

de még ezen kívül is menne még, ha rajta múlna.

sajna a bcó meletti kocogásról lemondhatok, mert ultraérzékeny a cicákra és egyes kutyákra!

viszont nem akarom ilyen fiatalon fenyíteni, ha nekitarjászkodik netalántán....

csak nyugodtan érezze, hogy ő a főnök....

a kutyasuliban más a helyzet, ott keményebben fogom őt, mint az utcán!

2010. nov. 3. 09:33

:D Akkor falánk blökköd van neked is! :D Én hiába lakatom jól a kölyköt, az még utána is falna (már olyan mint a hordó, de enne). :D Persze a felnőttek már nem ilyenek, gondolom ő is alakul majd. :)

Jutifalikat én ritkán adok nekik, de akkor ezt kipróbálom. :)

1136. _gazdi_ (válaszként erre: 1135. - DoGGy-AnGel)
2010. nov. 2. 23:10

gondolom, hogy ér valamit....

ha hihetünk a leírtaknak, akkor fogkő képződést és a szúvasodást gátolja.

sőt, jutifalatként is szívesen adom neki!

majd megőrül az ilyen zörgőspapíros cuccokért....:-)

viszont csakis jólakottan szabad odaadni neki, mert már jártam úgy vele, hogy marha éhes volt a lelkem és egy ilyen rúd úgy csusszant le a torkán cirka 1,5 másodperc alatt, hogy a fogát nem is súrolta!!!

na mondom magamban, ezért megérte odaadni....

2010. nov. 2. 10:38

Akkor nem gáz, hogy beáztatod a tápot. :) Csak azért kérdeztem, tudod, hogy ápolja a fogát és használja. :D

De akkor jól él nagyon! :)

A denta stix valóban bejön? Tehát jót tesz a fogának!

1134. _gazdi_ (válaszként erre: 1133. - _gazdi_)
2010. nov. 1. 20:24

ja és még heti 2-3 alkalommal kap Trixie préselt csontot.....

ennél több mindent már nem nagyon tudok nyújtani neki....:-)))

1133. _gazdi_ (válaszként erre: 1129. - DoGGy-AnGel)
2010. nov. 1. 20:19

persze, hogy van mit rágnia:

-főtt marhalábszár csont (kedvenc)

-tömör, tüskés, madzagos gumilabda

-fa virágágyás szegély....(ennek nem örülök annyira:-()

-minden délben főtt csirkefej (adagonként 12-14db)

-minden nap 1db Pedigree Denta fogápoló.


persze megeszegeti a szárazat is előbb-utóbb, de nem olyan jóízűen, mintha beáztatom neki!

de egyáltalán nem puffasztja....

2010. okt. 30. 20:12
* bocsánat.. neki támadni kutyáknak, ha felnőtt lesz..
2010. okt. 30. 20:10

Sziasztok!

Ma voltunk az első ovis napunkon, hát eléggé érdekesen alakult. :D Ugye oviba 4 hónapostól 7 hónapos korig voltak kutyusok. Szegény Draconak ott csak mellettem volt nagy szája. :D:D Aztán mikor elengedtük őket játékra, akkor volt hogy fülét-farkát behúzva szaladt amerre látott, közbe vinnyogott, mert valamelyik kutyus játszani akart vele. :D Én meg álltam és vártam, hogy mikor jut eszébe, hogy ha esetleg felém fut, akkor nem lesz gond.

Persze, itt mindenki játszani akart mindenkivel. :) De itt már tanítgatják nekik az ültetést, fektetést és behívást. Hát azért a közepén már kezdett feloldódni, nagyon édes volt. Bár ő mindenkihez odaszegődött, ahol kaját érzékelt. :D Tojt a fejemre. :D Gyakoroltuk a behívást, mindenki szaladt a gazdájához, ő meg csak tengett lengett jobbra-balra. :D Aztán mikor rájött, hogy szaladni kéne, hát szaladt. :D

De nagyon ügyesen ült már, és a fekvés is megy, a lábnál sétával még gond van, de majd később az is menni fog. :)

Aztán itthon a szomszéd kiengedte a kutyáját (roti-labrador keverék) ő is eléggé megkergette Dracot, de hát nem bántani akarta (érezte, hogy még gyerek). Ez úgy visítot, aztán mikor leült a kapunk elé, akkor nagy volt már a szája. :D De mikor odajött mellém, akkor is csipkedte a szomszéd kutyát, ha mellettem van, biztonságban van. :D:D

Jah.. kutyaoviban volt egy kis beagle (3 hónapos) és Draco játszani akart vele (csipkedte játékból). Erre a gazdája meg rám szólt, hogy szóljak már rá a kutyámra, mert csipkedi az övét, hát mondom játszik. Azt mondja, nem szépen! Könyörgöm, egy kölyök kutya hogy játszon szépen?? istenem.. majdnem beszóltam neki, de inkább befogtam a számat. :S


Csak igazából az a szerény véleményem, hogy minél többször ijesztenek rá egy kiskutyára, annál jobban fog nekitámadni később mikor felnőtt lesz. Legalábbis a németjuhász-staffordommal ez volt a helyzet. Nem tudom, nektek volt-e ilyen élményetek, és mi lett a végkifejlet?

1130. záporvirág01 (válaszként erre: 1127. - DoGGy-AnGel)
2010. okt. 30. 19:17
na,ezzel én is így vagyok..amúgy nekem is másfele kell mennem vele a többi kutyától,mert ez eléggé dúvad..
1129. DoGGy-AnGel (válaszként erre: 1128. - _gazdi_)
2010. okt. 29. 20:52

Ezen kívül edzi valamivel a fogát a kutyus, van mit rágnia? Nem nagyon puffasztja fel, hogy vízbe van áztatva?

Nekem csak azért fura, mert én a kölyöknek is szárazat adok, és teszek rá egy kis konzervet is, de konzerv nélkül is szívesen ropogtatja. :)

Vagy próbáld meg házi koszttal keverni a szárazat (ne főzd bele, naon büdös...). :) Öntsd rá, és szerintem még jó is, hogy télen meleg ételt kap. :)

1128. _gazdi_ (válaszként erre: 1125. - DoGGy-AnGel)
2010. okt. 29. 19:46

úgy lesz....

viszont én csak úgy adok neki száraztápot, hogy előtte beáztatom neki melegvízbe.

azt vettem észre, hogy így szívesebben megeszi, mintha hót szárazon kellene ennie!

illetve kevesebbet is iszik evés közben.

1127. DoGGy-AnGel (válaszként erre: 1126. - Záporvirág01)
2010. okt. 29. 17:47

Szia! :D

Köszönöm a kedvességet! :D Hát elég vadkan már most is. :D:D:D Már kötözködik a többi kutyával, sőt.. támadna is ha hagynám (bár szerintem ez még csak játék nála). :)

Akkor a te kutyusodnak is szupi élete van, mehet annyit amennyit szeretne! :D Mi is lesétáltuk ma a lábunkat. :D De valahogy a kutyáimat nem lehet kifárasztani! :D:D:D:D

1126. záporvirág01 (válaszként erre: 1120. - DoGGy-AnGel)
2010. okt. 29. 17:25

láttam a képeket,nagyon jópofa kis eb..ahogy látom,valahogy olyan benyomásom van,hogy keménykötésű jószág lesz!:-))

Az enyém is kimenne a világból.el szoktam vinni időnként a szántóföldre,na,ott mehet,mint a meszes!!

1125. DoGGy-AnGel (válaszként erre: 1124. - _gazdi_)
2010. okt. 29. 12:08

Figyi!


Szerintem próbáljátok ki, aztán úgy is a kutyus dönti el, hogy szereti-e vagy sem. :) Nálunk a felnőttek noname tápot kapnak (bobi és társai). Mert egyszerűen nem szeretik a "drága" tápokat. :) Inkább otthagyják a tálba. Viszont télen csak főtt kaját kapnak, sok finom csirkefejjel, farháttal stb. :)

Próba cseresznye! :)

1124. _gazdi_
2010. okt. 28. 23:46

ez a specifikáció:

................................

Indikatív beltartalmi értékek:

Nyersfehérje 29 %

Nyerszsír 15 %

Nyershamu 8 %

Nyersrost 2,5 %

Kalcium 1,2 %

Foszfor 0,8 %

Nátrium 0,4 %

Vitamin A 13.500 NEkg

Vitamin D3 1.350 NEkg

Vitamin E 140 mgkg

Réz(II)szulfát - réz 22 mgkg


Összetevők:

Hús és állati eredetű melléktermékek

Gabona

Növényi eredetű melléktermékek

Olajok és zsírok

Ásványok

Élesztő

1123. _gazdi_ (válaszként erre: 1122. - DoGGy-AnGel)
2010. okt. 28. 23:43

erről lenne szó:

[link]

ebből is a "Happy life Junior Chicken", ami szimpi....

2010. okt. 28. 22:27

Sajnos még nem is hallottam róla.. :S


Próbálj meg utána olvasni google-ban, hátha ott van róla vélemény. :)

1121. _gazdi_
2010. okt. 28. 22:03

sziasztok!

használ valaki közületek happy life tápot?

esetleg vélemények?

jelenleg 7 és 1/2 hónapos kutya (szuka) kapja majd, mert az előző purina táp eléggé felfújta....

2010. okt. 26. 19:52
Na.. sikerült feltennem képeket! :)
1119. DoGGy-AnGel (válaszként erre: 1118. - Záporvirág01)
2010. okt. 26. 19:42

Még én sem jártam kutyaoviba, csak suliba (de a végén már csak azért, mert imádtam a társaságot, a kutya már rég megtanult mindent). :) Úgy gondoltam kipróbálom ezt a tevékenységet is, aztán majd tovább a suliba. :)

Hát persze, hogy lehet. :) Most lesz 4 hónapos (november 11-én), de már nagyon nagy darab blöki, 15 kg, bár ezt múlt héten mérte az állatorvos. :) Draconak hívják és egy tündér. :D Csak rám hallgat, senki mással nem foglalkozik (még családon belül sem). Viszont imád sétálni. Van mellette még két csivavám és egy tacsi keverékem. Általában a fiú csivivel (Alonso) szokott játszani. :) Vele is szoktam sétáltatni. Érdekes volt, mert már az első alkalommal sem ellenkezett a póráz és a nyakörv ellen. Úgy sétált velem az utcán, mintha mindig is ezt csinálta volna. :) És kilométerek le tudna sétálni, ha hagynám. :D:D De hát nem akarom túlerőltetni őt. :)

Rakok fel képeket róla, remélem sikerülni is fog. :)

1118. záporvirág01 (válaszként erre: 1117. - DoGGy-AnGel)
2010. okt. 26. 18:36

nem tudom,milyen lehet az a kutyaovi,mindig magam képeztem a kutyáimat.De szívesen olvasom majd az élménybeszámolót!

Kutyusról lehet tudni valamit még?

2010. okt. 25. 19:31

Sziasztok! Én most vettem meg életem első németjuhászát (nagy álmom volt). :) Előtte egy németjuhász-staffordshire terrier keverékem volt, elég kemény kutya volt, imádtam is érte. Sajnos el kellett altatni 11 évesen. :(

Most lesz négy hónapos Draco és hétvégén megyünk kutyaoviba. Ott még nem jártam, csak suliba. :) Kiváncsi vagyok milyen lesz, valakinek valami élménye!?

1116. záporvirág01 (válaszként erre: 1115. - D17c4b9e00)
2010. okt. 24. 16:55
mihamarabb vigyétek állatorvoshoz a kutyust!!!!!Akkor ez márnem játék!
1115. d17c4b9e00 (válaszként erre: 1105. - D17c4b9e00)
2010. okt. 24. 16:20

Sziasztok


Sajnos nem javul a szája széle kutyánknak. Sőt, mostmár a másik oldalon is ugyanúgy le van fitymálodva és véres.

Nem tudom mi lehet ez, de már kezdünk kétségbeesni.

Valakinek valami ötlete?

1114. 0b8a137e94 (válaszként erre: 1111. - 486341e386)
2010. okt. 20. 08:00
Nem akar gyógyulni? Az egyik ismerősömnek is nagyon nehezen jött rendbe a harapás helye és nem is nagyon lehetett bekötni.
1113. 0b8a137e94 (válaszként erre: 1110. - Kanna11)
2010. okt. 20. 07:54
Munkamegosztás!!!
1112. JUL17 (válaszként erre: 1111. - 486341e386)
2010. okt. 19. 20:26
Mi történt?Miért törölted magad?
1111. 486341e386 (válaszként erre: 1109. - 0b8a137e94)
2010. okt. 19. 19:21
köszönöm kérdésed,hát vannak gondok a lábammal,még nem tudom mi lesz a vége..az elkövető vállalta felelősségét.
1110. kanna11
2010. okt. 19. 10:26

Sziasztok!


A felállás nálam is egy kutya és két cica, de nem a kutyusom szokta elkergetni a kertbe tévedő idegen macskákat hanem a cicáim. :)))

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook