Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Német családi pótlék kérdésben van valakinek tapasztalata? fórum

Német családi pótlék kérdésben van valakinek tapasztalata? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2017. júl. 13. 19:17
Én is szeretném tudni a telefonszámát
34. czikrina (válaszként erre: 30. - Fce59204e5)
2016. nov. 24. 13:00
Nekem elfogadták e-mailben írtam le semmi nyomtatvány ....
33. Lgzsl
2015. okt. 25. 14:22

Sziasztok.Nekem az lenne a kérdésem hogy német családi pótlék különbözetnél hogyan működik a MÁk igazolás beszerzése az E411 -en.

Győrben azt mondták először Nünbergbe kell küldeni majd onnan Budapestre.

Kitöltöttem mindent igazolásokat beszereztem.

2015. szept. 23. 09:01
Sziasztok! Nekem az lenne a kérdésem hogy van e itt rajtam kìvül még valaki akinek a mák hibásan állìtotta ki az e411es nyomtazványt? A németek ezért visszatartottak 625 eurót amit aztán elküldtek a máknak. Csakhogy ők rosszul ìrták a dátumot (azt állìtják hogy családi pótlékot kaptam 2014-ig a 2013 helyett). Elismerték a hibát nálam de a Familienkassenál eddig nem. Felvettem velük a kapcsolatot, de még nem érkezett sehonnan válasz!
31. Ledzsike (válaszként erre: 30. - Fce59204e5)
2015. szept. 23. 08:53
Szia! Online vannak nyomtatványok a váltouás bejelentésére. Ha jól tudom ki kell nyomtatni és aláìrva érvényes.
2015. szept. 17. 08:14
Sziasztok! Szerintetek emailbe is ellehet küldeni a számlaszámváltozást a familiencassenak? Elfogadják ugy is?
29. mirianna045 (válaszként erre: 27. - Tocci)
2015. júl. 1. 08:07
Kedves Tocci!Én is szeretném megkapni Klinkó Marianna elérhetőségét.Köszönöm, ha megírod privátban!
2015. jún. 27. 14:09
Kedves tocci hozá szóló :) Szeretném kérni a Klinkó Marianna ügyintéző elérhetőségét. előre is köszönöm Bea
27. tocci
2015. máj. 29. 14:56
Kedves Fórumozók! Itt szeretném megköszönni Klinkó Marianna ügyintézőnek a hálás kitartó munkályát amit értünk tett a német családi pótlék ügyiben egyedüli személy aki előre nem kér munkadíjat csak a családi pótlék után csak amikor már mi is megkaptuk. Szorgalmasan saját költségén írja a leveleket a Familienkasse nak ha kérnek még beadást követően valamit sajnos a familienkasse nál éveket is igénybe vehet az ügy még elintéződik, nagyon sok iroda előre kéri a 200 Euro kat , de ő nem így dolgozik. Utolag kéri és sajnálom, hogy undorító megjegyzéseket, olvastam a Fórumon a nevéhez. Szeretnék mindenkit megnyugtatni megbízható, forduljatok hozzá bizalommal akinek kell segítség! Mi itt szeretnénk megköszönni a hálás munkáját és a kitartását még a német családi pótlékot megkaptuk a familienkasse tól! Köszönöm!
26. tavasz007 (válaszként erre: 14. - 9829024220)
2015. ápr. 29. 16:50

te tagadd is le, h az vagy, mert azzal csak nekunk lesz jobb!


A németeket te ne sajnáld, mert elmondom, h mi van itt, ha nem látnám, nem hinném el

Csóri magyar kijön, és a sok vendégmunkás, és mivel a német sem szeret nagyon dolgozni, a magyar elvállalja a nehéz munkát, a csóró munkát aprópénzért, és a kényelmes, lusta(!!) német rámegy a szociális segélyekre, és rongyokba jár. Ennyi igénytelen embert még nem láttam, ami itt van, igaz, ez kelet Németország.

Tehát aki segélyen van, nem a magyar, hanem a német. A munka meg ők az két külön fogalom!

2015. ápr. 29. 16:22
Mi is egy Németországban élő hölggyel, Boros Anitával intéztettük a német családi pótlékot. Mi 4-envagyunk testvérek, most már mindannyian kint dolgozunk és mind a 4 családnak ő intézte. Straubing mellett, Bogenben lakik, de a bátyáméknak mindent megoldott postán és emailben, mert ők majdnem 400 km-re laknak tőle. Gyors, precíz munkát végzett és nekünk tényleg csak annyi dolgunk volt, hogy az összes papírt lefénymásoljuk, aláírjuk és postázzunk. Az egyik testvéremnek már 3 héten belül utalták a pénzt, mi vártunk legtovább a családi pótlékra, majdnem 6 hónapot. Az ügyintéző hölgy a magyar és a német részt párhuzamosan intézte. Mindent részletesen elmesélt, mire lesz szükség és kitért arra is, hogy csakis ajánlva vagy tértivevénnyel postázzunk. Mi 150 eurot fizettünk családonként 3 gyermek esetére, de azt hiszem 1 vagy 2 gyermeknél olcsóbban készíti a beadványt. Én elég jól beszélek németül, de mégis nem mertem nekivágni egyedül ennek a dolgonak. És nem bántam meg :-) Nagyon tisztelem és bescülöm azokat, akik egyedül el tudják intézni. A hivatali dolgokban sajnos nem vagyok jártas és inkább fizettem a segítségért. Az űrlapokat egyébként le lehet tölteni a www.arbeitsagentur.de oldaláról, aki egyedül nekivágna a nagy feladatnak.
24. k_nm (válaszként erre: 22. - 9829024220)
2015. febr. 12. 20:50
Ha segelynek hivod, akkor nem tudod, mit jelent. Az a Sozialhilfe, az Arbeitslosendgeld II, a Kindererstausstattungsgeld, ha szigoruak akarunk lenni. Ezek a segelyek. Az Elterngeld, Kindergeld nem segely, hanem juttatas (kva nagy a kulonbseg, nezz utana szotarban). Az osszes felsorolt penz kozul a Kindergeld az egyetlen, amit igenyelhetnek a szulok, mivel a gyerek apja nemet adot fizet, de a csalad szet van szakadva. Bar szerintem nagyon jol tudod te, hogy mi van, csak frocsogsz az irigysegtol, hogy te ezt nem tudod megigenyelni, vagy nem jutott eszedbe, most meg mar keso, vagy nem tudom. (ha viszo t meg nem volt gyereked, kivanom neked, hogy ne igenyelj ilyenfajta segelyeket, nehogymar eloskodj az adofizetok penzen!)
23. k_nm (válaszként erre: 21. - 9829024220)
2015. febr. 12. 20:45
Miben vagyok? Mackonadragban momentan....
22. 9829024220 (válaszként erre: 20. - K_nm)
2015. febr. 12. 12:49
Tudom mi az a kindergeld.Elég furcsa nekem,hogy valaki lehúzza a német államot és Mo-on elkölti az ott igényelt segélyt.Mert az nem fizetés,akárhogyan is hívják.Az itthoni csp is egyfajta segély a családoknak a megélhetéshez.
21. 9829024220 (válaszként erre: 20. - K_nm)
2015. febr. 12. 12:46
Te miben vagy..
20. k_nm (válaszként erre: 14. - 9829024220)
2015. febr. 11. 22:20
Te is meg Magyarorszagon vagy, ha itt lennel, nem igy beszelnel. A csp azert jar, mert apu kinn dolgozik->kinn fizet adot->kindergeldre jogosult. Kindergeld nem egyenlo segellyel. Tokre kar volt ezt az unintelligens kirohanast megejtened :-( (en speciel az ilyenek, mint te, kozeleben tagadom le azt is, hogy tudnam,mmerre van Magyarorszag)
19. *trillian* (válaszként erre: 18. - Dome1)
2015. febr. 11. 17:00
nincs több kérdésem.
18. dome1 (válaszként erre: 17. - *trillian*)
2015. febr. 11. 12:34
Szia igen elinteztuk meg szeptemberben.
2015. febr. 10. 19:43
meg eleve a különbözteti kérelemhez is le kellett adni a magyar családi pótlékról az igazolást, azt neked a jótündér vagy a Mikulás tette a fa alá? :)) hát azt is elintéztétek valahogy...
16. *trillian* (válaszként erre: 13. - Dome1)
2015. febr. 10. 19:41

szerintem az államkincstár (MÁK) a felelős. miért nem

őket hívod? a 2014-es utalásokon is csak látszik, honnan jött az a pénz.

15. dome1 (válaszként erre: 14. - 9829024220)
2015. febr. 10. 17:05
Szia! ha engem probalsz sertegetni nem fog osszejonni!!!! dolgozunk minndketten!!!!! semmirekello?!!!!!!! nyilvan mindeki magabol indul ki! ennyi!
2015. febr. 10. 16:09

Na pont az ilyen magyarok miatt ítélik meg úgy a normális,munkából megélni próbálókat is a németek,ahogyan a segélyre utazó semmirekellőket.

Döbbenetes,hogy mi ráfér a magyarok arcára,itthonról várni a német családi pótlékot,komolyan nem térek magamhoz.Ezért fogom én letagadni,hogy magyarnak születtem...

13. dome1
2015. febr. 10. 13:37
Szia ., Nem kaptam papirt vagy hatarozatott hogy megszuntettek! hazajottem a postatol mert nem atutalasra jonn, felhivtam pestet, es azt mondta az ugyintezo hogy dec. 31. tol megszuntettek a csaladit! ja es hogy majd megkapjuk a hatarozatott!
2015. febr. 10. 13:25
akitől kaptad a papírt, hogy "megszüntették" a családi pótlékot.
11. dome1
2015. febr. 10. 12:34
sziasztok szeretnem a segitsegeteket kerni ferjem kint dolgozik nemet o. en itthon vagyok a gyerekekkel magyarorszagon. gyesen vagyok. igenyeltűk kint a német családit persze a különbözetett. megszüntették a magyar családi potlékunkat dec. 31. től. persze értesitest nem küldtek hogy milyen indokkal. most se magyar sem német családit nem kapok persze a német családi mint megtudtuk hónapok múlva esedékes. dec. átadták a papirjainkat nümbergbe itthon vagyok a gyerekekkel pénz nélkül kihez kell fordulni ez ügyben hogy megkapjuk a magyar családinkat, segitsetek ha tudtok .jelzem 9 gyerekről van szó.megköszönném ha valaki tudna segíteni ez űgyben
2014. nov. 4. 20:04
sziasztok,megtudja vki,mondani,hogy férjem eddig kapta 1-én a családi különbözetet,most egy lányom tovább tanul ,leadtam az igazolást szeptemberbe és most novemberbe 1 gyerekre se kaptunk semmit,a 7 éves kicsire se,most újból kell mindent kezdeni???Köszi
2014. nov. 4. 20:04
sziasztok,megtudja vki,mondani,hogy férjem eddig kapta 1-é
2013. júl. 31. 13:11
Pedig úgy hallottam, hogy 4 évig visszamenőleg megkapható, ha kint fizetett adót stb. az iranynemetorszag . hu oldalon rengeteg fórum van erről, olvass bele oda.
2013. júl. 30. 14:23
Férjem 8 éve kint dolgozik egy magyar cégnél,tavaly hallotunk a német családiról.2011 re be is adtuk de sajnos állitolag elutasitotak minket,2012re is beadtuk arra tán megkapjuk,de visszamenőleg nem adja meg a német hatoság.Nem tudom de lehet rossz emberhez fordultunk,kerlek beneteket ha valaki tudna segiteni akkár infoval szivesen fogadom.koszi szép napot mindenkinek
2013. júl. 23. 07:17
Mi egy németországban élő magyarul beszélő hölggyel igényeltettük vissza.AZt gondoltam Ő kinn él anémet törvényeket ismeri,miért bíznám ezt egy olyan emberre aki most kezd el vele foglalkozni,hogy ennyi magyarnak jár visszamenőleg.Igaz,hogy 283 eurót kifizettünk,de áprilisban kifizettem,május végén megjött a pénz,és elintézte hogy folyamatosan kapjuk.Szóval jobb olyannal csináltatni aki tényleg érti a dolgát.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook