Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Német családi pótlék kérdésben van valakinek tapasztalata? fórum

Német családi pótlék kérdésben van valakinek tapasztalata? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
65. NyGusztáv (válaszként erre: 64. - Hadr)
2022. ápr. 15. 18:06

Amikor a Familienkasse határozatot hoz, akkor utal is, függetlenül az utalási tervtől. Egy összegben visszamenőleg, utána pedig havonta folyamatosan. Az utalási tervben szereplő napok (lásd Kindergeldnummer utolsó számjegye) a folyamatos havi utalásokra vonatkoznak, de nem az első átutalásra.

NÉmet családi pótlék kifizetési időpontok itt: [link]

64. hadr
2022. ápr. 12. 11:46
Sziasztok ! Az lenne a kérdésem , hogy ha 7.én vettem kézhez a határozatot , hogy kapom a német csp-ot és a számom szerint 8.-ÁN utalnak , akkor azt ebben a hónapban már nem kapom meg vagy esetleg igen?! Illetve mennyi az átfutási idő az utalás és a között h a számlàmon legyen a pénz. Válaszotokat előre is köszönöm
63. tica06
2019. aug. 13. 02:01

Hatha valaki tudja.

Az egyik gyermekunk most augusztus 31 tölti a 18 évet. Augusztusra jar e meg a családipótlék.

Az ugyintezo kapott papirt a felulvizsgalatrol. A felulvizsgalat azért történik mert most tolti a 18 evet. Az igazolások az iskolaktol (mert biztos ami biztos mindegyik kozepiskolasnak kitoltettem az iskolaval)vissza kuldtem az ugyintezonek de meg csak most sikerult postara adni.

De arra hogy ebbe a honapba meg megkapom e a német cspt az ügyintéző nem tudott valaszolni.

62. NyGusztáv (válaszként erre: 58. - Agica1972)
2019. júl. 4. 22:55

Szia, a német családi pótlék az igénylés beérkezését megelőző 6 hónapra visszamenőleg jár egészen addig, amíg a jogosultsági feltételek fennállnak, tehát a határozathozatalig is, és onnantól havonta is. A német Familienkasse évente általában egyszer felülvizsgáltatja a jogosultságot, de nem kell újra benyújtani, kivétel, ha kiküldetésben dolgozik kint a szülő. Vagyis, ha májusban lett benyújtva és pl. szeptemberben pozitívan bírálják el, akkor decembertől visszamenőleg egészen szeptemberig jár, onnan pedig havonta, ha apa még mindig kint fog dolgozni.


A magyar családi pótlékot akkor vonják meg tőled, ha nem vagy egyedül nevelő szülő ÉS nincs itthon munkaviszonyod vagy munkanélküli jogviszonyod vagy nem vagy itthon pl. vállalkozó és fizeted magad után a járulékokat.


A különbözetet pontosan nem lehet kiszámítani, de a logikája az, hogy 2019. júniusig bezárólag havonta és gyerekenként (elsőre és másodikra) 194 EUR a teljes német családi pótlék, júliustól már 10 EUR-val emelték, tehát havi 204 EUR. Ebből vonják le a határozat hozatal napján érvényes árfolyam alapján átváltva a kapott magyar családi pótlék összegét. Nagyságrendileg havi kb. 154 ill. júliustól 164 EUR / gyermek a különbözet.

61. NyGusztáv (válaszként erre: 57. - Kriszti9)
2019. júl. 4. 22:47

Kriszti, a válástól függetlenül is jár a német családi pótlék, de lehet, hogy Te kell megigényeld, ha apa német cégnél dolgozik ÉS már nem él a gyerekkel azonos lakcímre bejelentve. Ha kiküldetésben van, akkor ő marad a jogosult, de attól még a Te számládra is mehet a pénz. Erről meg kell állapodni apával. Nélküle nem tudod megigényelni.

Itt egy jó cikk erről: [link]

60. 3gyerek (válaszként erre: 57. - Kriszti9)
2019. jún. 26. 11:30
Elvált szülő is igényelheti a családit , csak kint szólni kell a változás miatt .
59. 3gyerek (válaszként erre: 51. - Marcsita1988)
2019. jún. 26. 11:29

Szia . Nem tudom itt vagy e még . Nem volt munkahelyem,nem kiküldetésben dolgozott . Mondjuk nem is tudom kiküldetésben mi vonatkozik az itthoni családi juttatásokra .

Valaki tudja ?

2019. jún. 14. 10:01
Sziasztok!kérdésem az lenne,hogy ha megigényeltük a családipotlékot akkor az igénylés napjától visszamenőleg csak a 6 hónap jár,vagy ha meg lesz a határozat akkor a beadási dátum hónapjától a határozat dátumáig is meg kapjuk e? Vagy csak a 6 hónap és a határozat dátuma után fog járni,május 23-ám lett beadva.Időközben megszűnt a munkahelyem a férjem ugyan úgy kint dolgozik van e valami teendő mert itt olvasgattam és írták hogy itthon megvonják a családipotlékot tőlem mert nem dolgozom.Még annyit hogy két gyerkőcre valaki tudja mennyi a pontos különbözet?Válaszokat előre is köszönöm!Üdv mindenkinek legyen szép napotok!
2019. jún. 7. 09:04
Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni. Olyan problémám van hogy a férjem kint dolgozik német o ban párszor félre lépett legutóbb marciusban bukott le. Szeretnék elvalni tőle. Az lenne a kérdésem hogy ha be adok a valast akkor meg szüntetik a német családi potlekot?? Már 7 hónapja kapom rendszeresen köszönöm a segítséget sziasztok!!
56. NyGusztáv (válaszként erre: 55. - Bamingoly)
2019. jún. 6. 12:17
Szia, igen, a Lohnabrechnung = fizetési jegyzék vagy bérjegyzék, a Gehaltsnachweis a fizetési igazolás, vagyis ugyanaz a kettő.
2019. jún. 3. 11:30

Sziasztok!

Családi pótlékhoz hiánypótláskén kérik az aktuellen Gehaltsnachweis-t. Ez megegyezik a Lohnabrechnung-gal, vagyis mind a kettő a bérpapírt jelenti?

54. NyGusztáv (válaszként erre: 53. - Zsolt48)
2019. máj. 26. 11:18

Az A1-es kiküldetési igazolással jelenti be a munkáltatód (Kft.) az Országos Egészségpénztárnak (OEP), hogy külföldön foglalkoztat, így külföldön is érvényes az itthoni biztosítottságod.

Ha a munkáltató nem hajlandó kiadni az A1-es másolatát, akkor írj egy levelet az OEPnek (1139 Budapest, Váci út 73/A), írd le a problémádat, és kérj egy másolatot az aktuális A1-esről.

2019. máj. 18. 15:12

Sziasztok!A Familienkassa hiánypótlása a következő:-A1 Bescheinigung für den Entsendezeitraum bis Oktober 2018.....

2 hónapot voltam ebben az időszakban kiküldetésben egy magyar Kft-től.Elválásunk nem volt felhőtlen,most hogyan szerezzem be ezt az igazolást Tőlük? Nem adják ki..Máshonnan beszerezhető, egyáltalán milyen igazolás ez? Köszönöm a segítséget.

2019. ápr. 9. 10:19

Sziasztok.

A családi pótlék igénylö 5-6 pontjához kell írni valamit?

Ha csak egy gyermek után igényelünk családi pótlékot?

Tehát azt a gyermeket be kell irni aki után most igényeljük?

51. Marcsita1988 (válaszként erre: 50. - 3gyerek)
2019. márc. 14. 18:52
Szia.nekem párom kint dolgozik már több mint egy éve.én is kapok itthon családi pótlékot és gyest.ő pedig kintről a különbözetet.tőled miért vették el az itthoni juttatásokat?
50. 3gyerek (válaszként erre: 47. - R.Viki)
2019. febr. 27. 06:48
Szia . Vigyázz nehogy otthon elvegyék a gyest, családit! Én pont így jártam mai napig nem kapok semmit ,pedig a férjem már nem dolgozik kint október óta . Azóta intézzük itthon az ellátást.
49. Szamanta73 (válaszként erre: 47. - R.Viki)
2018. nov. 19. 09:56
Fél év elteltével a Solvithoz lehet fordulni.
2018. nov. 19. 09:55
Sziasztok! Annyit szeretnék hogy be adtam a kérelmet a Familienkassához Most Oktober7-én és 26-án jött egy hiánypotlásrol levél amit vissza is küldtem most 7-én, Várom a válaszukat,
47. R.Viki
2018. nov. 19. 08:15
Sziasztok!A férjem kint dolgozott németország a 2018.Szeptemberig. 2 gyerekünk van, mi itthon tartózkodunk, gyesen vagyok velük, munkaviszonyom nincs. 2018 májusba adtuk le az igénylést a familienkassehoz, de se egy papírt, se egy e-mailt, semmit nem kaptunk tőlük. Hova tudunk fordulni ez ügybe? Hívni próbáltuk őket, de sajnos annyira jól nem beszéli a nyelvet a férjem, hogy hivatalos ügyet is intézni tudjon. Fél év eltelt azóta és se hírük, se hamvuk.Köszi a válaszokat!
2018. nov. 6. 11:58

Sziasztok!

Valaki kapott már utalást végzödésü "2" számmal?

Illetve hol lehet megtalálni az utalasi dátumokat?

Köszönöm a választ és a segitséget.

45. szisziaa86 (válaszként erre: 44. - Kriszti9)
2018. okt. 25. 13:48
Nekünk az ado 2 honap alatt megjott, azzal nem volt gond. A familienkasse lasaan 1 eve ul a papirokon
2018. okt. 25. 13:25
Sziasztok mi is küldtünk emailt de még mindig semmi válasz már egy hete hogy elkuldtem de semmi válasz se a csp rol sem az adó be vallásról az ado is bent van 6dik hónap ota nem sietik el sajnos kitudja meddig kell még várni talan meg kapjuk meg ebben az évben😉😉🤑
2018. okt. 25. 09:36
Aki küldött emailt a Familienkassenak, valaszt kapott tőlük?
2018. okt. 19. 08:55
Sziasztok mi is már mindet be adtunk júliusban már minden kierkezett hozzájuk az ügy intéző szerint, de se határozat se pénz úgy hogy mi is csak várunk ma küld az ügy intéző egy emailt hátha lesz valami eredmény kitartást mindenkinek remélem mihamarabb meg kapjuk a pénzt,
41. szisziaa86 (válaszként erre: 36. - Csilla008)
2018. okt. 16. 10:52
Szio ugyanebben vagUnk, se pénz se papir, ma kuldtem nekik emailt hatha.. A könyvelő is probalja elerni oket telefonon aki csinálta nekünk, sikertelenül
2018. okt. 16. 10:51
Sziasztok! Mi 2017 december elején adtuk be a csaladi potlek kérelmet, a ferjem 2016.juniusa ota dolgozik kint. 2018. Marciusaba kaptunk levelet hianypotlasra, illetve még kérték a 2016-2017es nemet adobevallasokat is azokat is megcsináltattuk, meg össze szedtuk amiket kértek még, augusztus végén mar tenyleg mindent megkaptak, azota se jott semmi level se a penz visszamenőleg. Jar meg ebbe a cipobe valaki? Lassan 1 eve huzodik
2018. aug. 27. 18:58

Sziasztok!


Ha már folyamatos a német családi pótlék utalás évek óta, akkor is újra kell félévente küldeni az igazolásokat az új rendszer szerint?

38. Bichter1 (válaszként erre: 37. - Bichter1)
2018. aug. 12. 17:16

..közben kigugliztam a választ ..

storno a kérdés..

2018. aug. 12. 13:39

Sziasztok!

Az a konkrét kérdésem, hogy elvált szülők esetében hogy működik a német családi pótlék?

Apa kint dolgozik, anyukánál vannak a gyerekek...és anyuka igényelné a német csp-t.


Köszönöm a válaszokat.

2018. máj. 16. 18:05
Sziasztok.2017. decemberben adtuk be a papirokat a német csp.hez.Azóta többször kértek még dolgokat..de kérték a gyermek adatait is már és a papiron szerepelt ez a kundernummer.. kérdésem felétek hogy van e valaki hasonló helyzetben? És van e rá esély hogy megkaphatjuk..szerintetek.?? Köszönöm ha válaszolsz.😊
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook