Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem tudom ki hogy van vele, de én annyira szeretem, mikor a... fórum

Nem tudom ki hogy van vele, de én annyira szeretem, mikor a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

15. Myra
2023. szept. 6. 20:55
Ebben egyetértünk, szerintem is egy csoda.
14. ,zumba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 6. 12:45
A természet mindig egy csoda, csak észre kell venni. Pl: a zúzmarás fű, kóró is szép a legrövidebb téli napon. Vagy egy pókháló, amelyen gyöngysort alkot a köd.
2023. szept. 6. 10:33

Igen, bocsánat, én a leghosszabb nappalt írtam. Decemberben meg a leghosszabb éjszaka van.


Én mindkettőt szeretem. Amikor ősszel láthatóan sötétedik, akkor olyan jó otthon bekuckózni. Mi olyankor szoktunk gyertyát gyújtani, illóolajat párologtatni, meleg vacsorákat enni, közösen melegedni egy-egy bögre forró teával, takarókba csavarodunk.


Tavasz kezdetén, ahogy egyre világosabb lesz, egyre több minden fér a délutánunkba. Kibóklászunk a kertbe, rácsodálkozunk a hóvirágokra, később a kikericsekre, ibolyára. Megszólalnak az első füttyösebb madarak és olyan finom illata lesz a levegőnek. Szóval mindkettő fantasztikus!

12. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 6. 08:39
Most éppen rövidülnek...
2023. szept. 6. 08:05
Ültettem tavaszi hagymás virágokat. Alig várom, hogy a tél elmúltával kibújjanak.
2023. szept. 5. 20:52

Lehet szeretni a hosszú téli estéket is. Akkor van ideje a "lenyugvásnak", a pihenésnek. Lehet olvasni, filmezni, tanulni, egy-egy este összeülni a barátokkal (sokkal jobban ráérnek).

Számomra a tél a pihenés. Más évszakokban ott a kert, a házak felújítása, karbantartása.

De azért várom a tavaszt, mikor ki lehet szabadulni és a télen összeállított terveket megvalósítani. Beindul az Élet.:)

2023. szept. 5. 17:57
Én is szeretem, és már most lehangol, hogy rövidülnek a napok, novemberre meg kb a depresszió legmélyebb bugyraiban leszek. Olyankor legszívesebben délután öttől bebújnék egy takaró alá a kanapé sarkába, és egy nagy doromboló macskát és valami könyvet magamhoz véve kiszakadnék a valóságból.
2023. szept. 5. 16:07
Megfejtetted.
2023. szept. 5. 14:52
Milyen szép, nem? Azon a napon a fény győzedelmeskedik a sötétség felett. A fény napja. 🙂🙂
2023. szept. 5. 14:47
December 21-én van a legrövidebb nap és a leghosszabb éjszaka is. A téli napfordulón a legrövidebb a nappal és leghosszabb éjszaka, azaz december 22-től úgy megyünk befelé a télbe, hogy egyben kifelé is megyünk belőle, hiszen napról napra több lesz a világosság körülöttünk. Ez az év legrövidebb napja.
2023. szept. 5. 14:44
De amikor hosszabbodnak a nappalok, az szerintem előbb van.
2023. szept. 5. 13:15
Június 21-e a nyári napforduló időpontja. És Szent Iván-éji tűzugrással köszöntjük :-)
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Biciklis_)
2023. szept. 5. 13:09
Mikortól fordul meg amúgy, hogy a nappalok lesznek rövidebbek? És mikor van a váltás?
2023. szept. 5. 13:02

Igen,de ez a jelenség nem most van.

Épp megyünk be az "erdőbe".

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook