Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem tudok rajzolni. Hiába próbálgatok, az összes rajzom... fórum

Nem tudok rajzolni. Hiába próbálgatok, az összes rajzom... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

2023. jún. 11. 04:40
én sem
2023. jún. 11. 03:22
nyissal masfele ha a rajzolas nem megy!
2023. jún. 1. 10:18
A rajzolásnál is rengeteg múlik a gyakorláson. Egyszer a rajztanárom mesélte, hogy volt egy nagyon kis béna tanítványa, aki rettenetesen elszánt volt. Hétről hétre hozta a rajzokat, rengeteget gyakorolt, és végül elég jó rajzos lett belőle, mert nem adta fel. Ha valóban szeretnél szépen rajzolni, ne add fel, és legfőképpen ne csak próbálgass, hanem gyakorolj sokat 💛
21. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 31. 22:56

arra még nem gondoltál,hogy esetleg neked a rajzoláshoz nincs érzéked?? isten ments ,hogy a kedvedet elvegyem tőle,de van,amihez nem elég a lelkesedés...

én pl tudok énekelni,kiváló a hallásom,ritmusérzékem,és ez mindig igy volt,de rajzolni ,festeni,vagy bármi mást amihez komolyabb kézügyességre lett volna szükség,sose tudtam.Max pálcikaembert tudok rajzolni és 100 százalékig biztos vagyok benne,bármit csinálnának velem,többre nem lennék képes :))))))

2023. máj. 31. 19:23

Érdekes videó arról, hogy honnan hová lehet eljutni:

[link]

A kezdeti rajzai alapján senki nem adott volna a pasi rajzaiért egy lyukas garast sem, most pedig profi illusztrátor. De ehhez sokat kellett tanulni, gyakorolni.



Kérdés, miért frusztrál, hogy nem tudsz rajzolni. Szeretsz rajzolni? Akkor csináld. Azt neked kell eldöntened, hogy hova akarsz eljutni, mennyi energiát vagy hajlandó fordítani rá, és hogyan tudsz hatékonyan tanulni (nekem csak online nem menne).

19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - 9b10f3d7ff)
2023. máj. 31. 15:55
A videókra kattints.
2023. máj. 31. 15:36

[link]


Írd be a keresőbe, hogy free drawing lessons , válogathatsz, hogy mit szeretnél rajzolni.

17. Burrit0 (válaszként erre: 16. - Burrit0)
2023. máj. 31. 14:45
Az apam nyugdijba von. szeretnem, ha festne
16. Burrit0 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 31. 14:42
Szep az, ami erdek nekul tetszik.
15. Burrit0 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 31. 14:36
Mert online nem lehet latni.
14. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 31. 14:34

Beiratkoztam egy grafikus képzésre (volt OKJ rendszer, tehát ingyenes). Remek rajztanárunk volt, csodát tett velünk. :) Hatalmas mázli, mert mindigis szerettem volna szépen rajzolni. Próbálkoztam mindenfélével - szintén költséghatékonyan -, álmomban sem gondoltam, hogy ez a képzés hozza a megoldást. :)

Azt hiszem, ez online (nekem) nem sikerült volna ...

13. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 31. 14:28
Ha magadnak sem tetszik, nem tölt el elégedettséggel, akkor keress valami más kifejező eszközt, amihez több készséged van.
2023. máj. 31. 13:49

Valamikor én is nekibuzdultam. Én sem tudok, de tájképeket zsinórban grafitceruzával, ahogy éppen jött. Folyót fákkal, hegyeket-völgyeket, tele napsütéssel, vagy éppen felhőkkel...

aztán megmutattam egy már valóban befutott festőnek, annyit mondott: érdekes. Tükrözi a pillanatnyi lelkiállapotodat. Ennyi.

Később találtam magamnak más hobbyt, de míg lekötött, addig csináltam. :))

11. Myra
2023. máj. 31. 12:01
Ez legyen életed legnagyobb problémája!
10. Alessandro (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 31. 11:39

Na és? Rá se ránts! Én pl. nem tudok korcsolyázni és atomfizikában sem vagyok olyan jó. :)

Egyszer Martin Luther King mondta:


Ha nem tudsz repülni, hát fuss. Ha nem tudsz futni, hát gyalogolj. Ha nem tudsz járni, hát mássz. Bármit is teszel, nem állhatsz meg: menned kell az utadon előre.

2023. máj. 31. 11:33

Műszaki rajz vagy szabadkézi?

Gondolom ez utóbbi. Keress rá a gugliban

"jobb agyféltekés rajztanfolyam"-ra

8. libikóka (válaszként erre: 7. - 5d8fd6c5cb)
2023. máj. 31. 10:54
Ne szerénykedj,,főleg ne feleslegesen,,:DDD
7. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 4. - Libikóka)
2023. máj. 31. 10:50

rajz ,ének,festés, verselés,tánc,stb..kell hozzá érzék,,ha nem megy keresd meg amiben jó vagy.


Amiket itt felsoroltál azok nekem sem mennek, belátom..

De alvásban jó vagyok..-)

6. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 3. - Csicsi25)
2023. máj. 31. 10:48
Remélem ez az egyetlen hiányosságod..-)))
5. ab443a467a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 31. 10:47
Miért rajzolsz?
4. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 31. 10:31

Ha mindenáron rajzolni szeretnél,,akkor ahogy Kiskacske írta.

Akár rajz ,ének,festés, verselés,tánc,stb..kell hozzá érzék,,ha nem megy keresd meg amiben jó vagy.

A színezést is próbálhatod,,remek kikapcsolódás.

2023. máj. 31. 10:29

Miért kellene tudnod rajzolni? Iskolába kell vagy melóhelyen? Én sem tudok rajzolni, mégis leéltem pár évtizedet, semmi hátrányom nem származott belőle :)


Amúgy külföldi oldalakon is körülnéztél? Elvileg régebben hirdettek egy magyar oldalt, voltak ingyenes leckék is. Én azt mondom: a rajzhoz vagy van érzéke valakinek, vagy nincs. Sajnos, nekem sincs.

2023. máj. 31. 10:25
Ha szereted csinálni, akkor nem az a lényeg, hogy szép-e, hanem, hogy kikapcsol. Amúgy rengeteg videó van a youtubeon magyarul és angolul is akár, ami segíthet javulni. Vagy kezdj el gyűjteni egy képzésre. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook