Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Nem tudok elmozdulni a 60 kg-ról. Alig eszem, korog a... fórum

Nem tudok elmozdulni a 60 kg-ról. Alig eszem, korog a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
32. Érdekes73 (válaszként erre: 31. - Aszparagusz)
2022. dec. 22. 18:01
A magasság/ tömeg BMI csak viszonyítás nem kéne erre rágörcsölni.Nem,életkor, izomzat, csontozat testzsír százalék meg stb is kell hozzá hogy reális legyen .
31. aszparagusz (válaszként erre: 3. - 55Judit)
2022. dec. 22. 08:32

Nálad bevált?

A 160 cm-hez mennyi is a súlyod?

Pár hónapja írtál erről egy fórumon.

30. unom (válaszként erre: 8. - Sütikee)
2022. dec. 22. 07:59
Miért lenne kevés?
29. Csillagszem38 (válaszként erre: 28. - Érdekes73)
2022. dec. 22. 07:45
Sztem is!😂😂😂
28. Érdekes73 (válaszként erre: 27. - Semleges)
2022. dec. 22. 06:55
Ezért is a mérleg kitalálója a felelős :)Boldogabban élnének a nők milliói mérleg nélkül :D
2022. dec. 22. 01:58
A 60 kg akkor lehet sok ha 140 cm vagy.
2022. dec. 22. 01:16
En is voltam 60 kiló. A 30-as éveim elején. Imadtam azt az allapotot. Volt cicim, seggem, most mar egyik sincs. Lement a - 10 kilóval együtt. 😞 En meg híznék, de nem tudok, pedig zabalok annyit. Most is eszem. Hajnali egykor. 😞
25. katt2 (válaszként erre: 18. - Napsugár8)
2022. dec. 21. 23:00

Ezt minden héten le kell írni, mert még az ennyire nyilvánvaló dolgokat is képtelenek megérteni a fogyni vágyók.

Az első sorod a nagy igazság. És ezt már nagyon sokszor leírták... pedig végtelenül logikus. A többi a kivitelezés módja, hogyan lehet mégis túlélni...

24. Miss Angel (válaszként erre: 23. - Go!!)
2022. dec. 21. 17:27
tortával,csokival,miegymással fogyni hosszú távon nem jó ötlet,nem csak az egészség,hanem az összkép szempontjából sem.Így max csak a mérleg mutat kevesebbet,a test nem lesz annyira esztétikus.
23. go!!
2022. dec. 21. 08:44
Szerintem a "többször keveset" az egy meghaladott dolog már. Nem hiszem, hogy az jó irány. Az én tapasztalataim szerint a kcal számít a fogyásban, a szénhidrát, cukor az érzetben és egészségben, de nem a fogyásban. Szóval ha csak csokitortát ennél megfelelő kcal-lal akkor is fogynál. Az más kérdés, hogy hogy éreznéd magad és mennyire lenne egészségtelen.
22. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 20. 17:58

sokakkal ellentétben én megértem ezt a koplalásos dolgot...általában ezt azért csináljátok-legalabbis én ezt hallom a koplalásos "diétát"követő emberektöl-mert gyorsan pár kilót le akarnak /akartok dobni,és ha sikerül,az motivál titeket a többi fölösleg leadására.

ennyiben értem meg,de ez nem mindenkinek megy.És ha nem megy le egy kiló se pár nap koplalással,le kell állni vele,és türelemmel leadni azt,amit le szeretnél..


sajnos hosszu távon olyan károkat szenvedhet ezzel a szervezeted ,amikre nem is gondolnál,hullani fog a hajad,de úgy,amilyet talán még nem is láttál...gyenge leszel,semmihez nem lesz energiád,fájni fog a gyomrod,nem csak korogni!! székrekedésed lehet,bőrproblémáid és valami amit eddig senki nem emlitett eddig: csökken a szervezeted ellenállóképessége és jóval fogékonyabb leszel mindenféle fertőző betegségre,ha sokáig ,akár hetekig koplalsz.Tudnám tovább sorolni,de felelseges,ha utánaolvasol találsz erről infot eleget :)


szóval, nem úszod meg azt,hogy enned kelljen :) de sajnos azt sem,hogy a fogyás érdekében kevesebbet egyél...aki fogyni akar,annak igenis kevesebbet kell ennie,de ez nem egyenlő a semmivel!Én ebben hiszek...elsősorban a mennyiség csökkentésében.


lehet kezdetnek-csak hogy ne éld meg kínnak az egész diétát-enned kellene mindent amit szeretsz,csak azokbol jóval kevesebbet,mint eddig.Ez igaz,nem igazi diéta,de aztán átállhatsz majd az egészséges táplálkozásra.Van akinek ez nem megy gombnyomásra.Ha nem megy,hát akkor fokozatosan!! Ez csak egy tanács,te érzed...mert sajnos én azt látom a környezetemben,hogy rövidebb -hosszabb ideig megy a diéta ,de kinnak élik meg az egészet és feladják.Ezt kellene elsőkörben elkerülni...ja és ha kevesebbet kezdesz el enni,aztán kevesebbet is fogsz kívánni,csak idő kell,mire átáll a szervezet.

ja és a mozgás,bizony fontos lenne!!!


sok sikert!:)

2022. dec. 20. 17:11
Szerintem inkább mozogjál többet és egyél sokszor kevesebbet. Tőlem kukorica az egészségtelen és felesleges koplalásért.
20. Napsugár8 (válaszként erre: 19. - Napsugár8)
2022. dec. 20. 16:29

Szóval itt találod! :))


[link]

2022. dec. 20. 16:28

Itt találod szinte az összes ételféleség adatait. Az utolsó oszlop a GI %.

Az alacsony kategória 0 - 55 %

A közepes kategória 56 - 75 -ig

Azon felül 100-ig a magas, amelyet célszerű kerülni. Érdemes átböngészni, és felmérni, jelenleg mely ételeket eszed naponta, és esetleg milyen másik, alacsonyabb %-ba tartozó hasonlóval tudnád kiváltani.

És figyelj oda, hogy naponta minimum 4x, ha lehet inkább 5x egyél, kb. azonos időpontokban. Többször, kevesebbet hatékonyabb, bármi másnál.

18. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 20. 16:17

Ha neked úgy jó, nyugodtan számolhatod a kalóriát is, csak egyetlen dolgot ne feledj: fogyni csak úgy lehet, ha több a napi elégetett kalória, mint amit azon a napon megeszünk.

Vagyis, ha x mennyiségű kalóriát eszel bármiből, akkor annál y mennyiségű kalóriával többet kell ledolgoznod, (torna, futás, kerékpár, akármi módon), hogy a fogyás beinduljon.

Heti 7000 kal. mínusz ad 1 kg fogyást. Ideálisabb a heti 0,5 kg fogyásra beállni, ami napi átlagban mínusz 500 kcal. Ezt sokkal könnyebb összerakni, ha felét kaja-megvonással, másik felét a szokásoson felüli plusz mozgással hozol össze.

Ne éhezz! Ha a szervezet úgy érzi, hogy nem kap rendszeres időpontokban!!! elegendő kaját, akkor automatikusan beáll a "tartalékoló" állapotba, és nemhogy elengedné a többletet, inkább gyűjtögeti azt.

Kerüld az édes, cukros ételeket, igyekezz előnyben részesíteni az "alacsony" Glikémiás Indexű kaják fogyasztását, mert ezek jobban telítik a gyomrot, ritkábban éhezel meg.

17. libikóka (válaszként erre: 16. - Eandi78)
2022. dec. 20. 16:00

Igen,,,mert hiába eszik Fi,keveset éhes,,ez nem is tartható a vége az lesz hogy elengedi kicsit többtől is hízni fog,,sajnálom nagyon,(bár szerintem nem kellene fogynia).

Na a cukkini tészta,,,😮biztos van aki szereti én nagyon nem.

16. eandi78 (válaszként erre: 15. - Libikóka)
2022. dec. 20. 15:51
Attól függ milyen táplálkozási irányzat. Nem követem egyiket sem. Dietetikus ismerős segített pár hónapja, nekem több, mint 50% minőségi ch, max. 30 g cukrot ehetek azt is leginkább edzés előtt. Nem tudnám elképzelni, hogy eltolódjon az egész a fehérje+zsír többletbe. Az viszont tény, hogy a szénhidrát fogyasztás tud megszaladni, látom sok ember tányérján a köretet. Ha erre céloztál akkor igen, kevesebb köret és mellé zöldségek, ami eltölt ugyan de semmi kalória nincs benne, plusz rost stb. Karfiolrizs és cukkíni tészta körettől sikítani tudnék, semmi kalória nincs benne, nekem kell mellé kis tk tészta vagy bulgur.
15. libikóka (válaszként erre: 10. - Eandi78)
2022. dec. 20. 15:10
Bocs ,de már a csapból is ez folyik.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Bozsu55)
2022. dec. 20. 14:57
Minimálisat eszem, naponta többször. A változókor lehet a probléma
13. eandi78 (válaszként erre: 12. - Bozsu55)
2022. dec. 20. 14:21

Egyébként valóban akörül lehet az igazság. Ugyan ch-t főleg ch-ra + kevés fehérjére cseréltem és túlsúlyos sem voltam, de elkezdtem zsírtalanodni. A sok cukor kegyetlen tud lenni:D Most is fogyasztok cukrot, de nagyon keveset. Figyelni kell, mert mindenben ott van és észrevétlenül nasi nélkül vastagon megvan a napi bevihető mennyiség:(

Kevés ch-val nem volt energiám futni. Persze fehérjét és zsírt sem léptem túl, de a ch-nál volt deficit és rögtön jött energiahiány. Többet ehettem normális ch-ból, mint cukros szarokból és nem figyeltem.

12. bozsu55 (válaszként erre: 10. - Eandi78)
2022. dec. 20. 14:03
Egyen szénhidrátot csak kevesebbet.
11. bozsu55 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 20. 14:03

Szerintem tedd össze a két kezedet és örülj hogy ennyi vagy.

De ha mindenáron fogyni akarnál a mennyiség legyen kevesebb.Szerintem.

10. eandi78 (válaszként erre: 2. - Libikóka)
2022. dec. 20. 13:55
És mit egyen szénhidrát helyett?
9. Sütikee (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 20. 13:41
Bocsi, félreértettem a válaszod, azt hittem hogy 45 kg akarsz lenni 😁
8. Sütikee (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 20. 13:39
Az egy kicsit kevés!
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Bozsu55)
2022. dec. 20. 12:32

45, 160 c.

Voltam 53 is, tavaly ilyenkor.

2022. dec. 20. 11:12

És olyan sok az a 60 kg?

Egyébként merre szeretnéd, hogy mozduljon?

5. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 20. 11:09
Úgy őszintén, milyen magas vagy, hány éves?
4. 55Judit (válaszként erre: 2. - Libikóka)
2022. dec. 20. 10:52
Na ugye! Csak van aki tudja ezt!😀
3. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 20. 10:51
Mert a kalóriákat figyeled. De sokszor írtam már erről!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook