Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem tehetek róla, hogy nincs gyerekem fórum

Nem tehetek róla, hogy nincs gyerekem (beszélgetős fórum)


2012. szept. 16. 13:51
Nekünk sincs babánk nem is lesz nagyon nehéz így élni de ezt kel elfogadni és az igaz amit Aurora írt, hogy más az amikor már gyerek van 180 fokot kell fordulni ami idáig volt nem úgy lesz van aki ezt bevállalja van aki nem.
2012. aug. 31. 20:18

Nekem nem biztos, hogy lehet gyermekem. Ha a kezelések végén kimondja az orvos, hogy nem lehet, nem omlok össze, beletörődtem. Ha mégis lehet babám, akkor szülni fogok, és a családnak szentelem az életemet.


Megfigyeltem mennyire más az én életem, és a gyerekes kolléganőim élete. Én utazgatok, bulizok, barátnőzök, mindenféle tanfolyamokra járok, a lakást csinosítgatom, önkénteskedek, dolgozom... nekem ez kitölti a napjaimat, szeretem az életemet így.

Ők hazamennek, és első a gyerek. El sem tudnák máshogy képzelni az életüket, az anyaság egy hivatás.


Ők irigyelnek az utazásokért, a viszonylagos (többek között anyagi) szabadságomért. Én pedig könnyes szemekkel hallgatom a beszámolóikat a gyermekük első szavairól, az ovis sztorikat, az anyák napját, a jó és rossz jegyeket, az első szerelmeket..


Ha közölné az orvos, hogy lehet kisbabám, azonnal a családalapítás felé fordulna minden gondolatom. De ha soha nem lehet gyermekem, akkor választani fogok egy másik szakmát. Egy hivatást, ami egész embert kíván.


Így is-úgyis élhetek teljes életet.

2010. jan. 18. 15:46

Szerintem a mai világban nagyon sokan választják a gyerek nélküli életet, nem akarok megbántani senkit, akinek van, de gyerek nélkül is lehet teljes életet élni.

Akik elvesztették, azt nagyon sajnálom, az más téma, na azt nem kívánom senkinek.

4. 9e2438fb8c (válaszként erre: 1. - Thmarietta)
2010. jan. 18. 15:20
Ugyan van már egy lányom, de veszítettem el babákat és attól szörnyűbb érzést a világon én nem tudok mondani. Akinek nincs, azt sajnálom hiszen egy gyerek más mint egy kisállat vagy kettesben a pároddal, de ettől még lehet normális élete valakinek.
2009. ápr. 3. 12:29

Szia!

Nekünk volt gyermekünk, 2 éve vesztettük el, 34 éves korában.

Nagyon sajnálom azokat a fiatal szülőket, akik mindent megtesznek annak érdekében, hogy legyen gyermekük és sajnos nem jön össze számukra. Ebből következik, hogy elítélem viszont azokat, akik felelőtlenül szülnek csak azért, hogy "majd az állam eltartja". Ma amikor igen sok védekezési forma van meg tudnák a nem kívánatos terhességüket akadályozni.

2009. ápr. 3. 12:11
Ezt a Fórumot azért indítottam el mert biztos vannak köztünk olyanok akiknek az fáj mikor olvassák a baba növekedését és születését leíró anyukák élménybeszámolóit. Ezt az érzést csak az értheti meg akinek nem lehet gyermek/ vagy már nincs. Ez nem irigység ,mi életünk más.
2009. ápr. 3. 12:05

Olyanokkal szeretnék beszélgetni akinek nincs gyermekük,vagy elvesztették.

Az élet lehet így is szép, hisz a párodban megtalálhatod a boldogságot.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook