Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem szeretem, ahogy az óvónő a gyermekemmel bánik fórum

Nem szeretem, ahogy az óvónő a gyermekemmel bánik (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
14. b8103f009a (válaszként erre: 7. - Tita80)
2013. ápr. 6. 20:10

Mióta jár oviba? Otthon mit mond, hogy érzi magát ott? Kifejezetten nem szereti az óvónőket, vagy csak annyira zárkózott, hogy nem áll szóba velük?

Nem tudsz ott lenni kicsit vele, hogy lásd, hogy viszonyul, és hozzá, hogy viszonyulnak, és esetleg segíts az óvónőknek közelebb kerülni hozzá? Annak oka van, ha egy kisgyerek ennyire magába fordul közösségbe. A többi gyerekkel játszik?

Mégis mit látsz, mit csinálnak rosszul? Miért nem beszéled meg velük, ha úgy érzed a hozzáállásukkal van probléma?

13. Tita80
2013. ápr. 6. 20:09

Tudom, hogy nem kötelezőek a feladatok, csak zavar, hogy rajta kívül minden kisgyermek "alkot" valamit kisebb-nagyobb egyaránt, csak az enyém nem. Aki egyébként mindent meg tud csinálni, vágni, ragasztani,festeni,rajzolni...

Jó nem egy közéleti emberke, sosem volt az. Mindig meg válogatja kivel áll szóba, kivel nem. Az oviban is csak az értelmesebb gyerekekkel próbál barátkozni.

Az étvágya otthon sem jó, de azért eszik csak nem sokat. De az oviban szó szerint semmit. És ennek "megoldása" verte ki a biztosítékot nálam. Azt javasolták ne fizessem be a gyereket, mert úgy sem eszik semmit, és nem tudnak vele mit csinálni. Inkább hozzam el délben, de ők azért mjad próbálkoznak.

2013. ápr. 6. 20:05
Én is azt akartam kérdezni, hogy szeret oviba járni? Nem tiltakozik ellene?
11. kitrákotty (válaszként erre: 7. - Tita80)
2013. ápr. 6. 20:04
más gyerekekkel beszélget az oviban? szokott neked mesélni a napjáról? szeret oviba menni?
10. kisj (válaszként erre: 3. - Tita80)
2013. ápr. 6. 20:02
Lehet, hogy megharagszol, de nekem erről az a véleményem, hogy elsősorban a szülőnek kell nevelnie a gyerekét, nem az óvodának.
9. kitrákotty (válaszként erre: 7. - Tita80)
2013. ápr. 6. 20:02

nem egy barátkozós típus - itt a válaszod. vannak olyan gyerekek, akik csak akkor szólnak felnőttekhez, ha muszáj.


többi szülő milyen véleménnyel van az óvónőkről? szerintük is van bennük hiba?

8. kitrákotty (válaszként erre: 3. - Tita80)
2013. ápr. 6. 20:00
az, hogy nem beszélget az óvónénivel, nem feltétlenül az óvónő hibája.
2013. ápr. 6. 20:00

A többi gyerek nem ilyen, csak az enyém :(

Mivel máshol nincs vele ilyen probléma, csak annyi, hogy nem egy barátkozós tipus, szerintem az ovival, az oviban van a hiba.

2013. ápr. 6. 20:00
Nem biztos hogy ez az óvónők hibája. Lehet hogy a kisgyereknek lassabban fejlődnek a szociális képességei, nehezebben illeszkedik be, nehezen ismerkedik, nehezen fogad el másokat. A rokonságban, ismerősökkel, más társaságban mennyire közéleti ember? Otthon milyen az étvágya? Nem lehet hogy rossz volt az otthoni szokáskialakítás?
5. kitrákotty (válaszként erre: 3. - Tita80)
2013. ápr. 6. 20:00

otthon mindent megeszik, válogatás nélkül?


kiscsoportban még nem kötelezőek a foglalkozások, sőt középsőben sem kötelezheti az óvónéni a gyereket, hogy ülj le és rajzolj. ilyenkor még kötetlen foglalkozás van, akinek kedve van, csinálja, akinek nincs kedve, nem.

nálunk is van olyan gyermek, aki 5 és fél, és mostanában kezdett rajzolni.

4. b8103f009a (válaszként erre: 3. - Tita80)
2013. ápr. 6. 19:58

A többi gyerek is így van ezzel?

Biztos, hogy ez az óvónők hibája?

2013. ápr. 6. 19:55

4,5 éves, kiscsoportos, mert évvesztes.

Abból gondolom, hogy egy év alatt semmit nem értek el nála. Nem eszik egy falatot sem, nem csinál semmilyen feladatot (rajz, festés, ragasztás...), nem akar velük beszélni.

2. kitrákotty (válaszként erre: 1. - Tita80)
2013. ápr. 6. 19:51
Ezt miből gondolod, honnan szűrted le, hogy nem megfelelően foglalkoznak vele? hány éves?
2013. ápr. 6. 19:50
Hogy mondjam meg az óvonőnek/óvónőknek, ha nem tetszik, ahogy a gyerekemmel bánnak? Szerintem nem jól állnak hozzá, pontosabban szerintem nem foglalkoznak vele vagy nem megfelelően foglalkoznak vele.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook