Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem szenvedhetem a telet, nem tudom mások mit szeretnek... fórum

Nem szenvedhetem a telet, nem tudom mások mit szeretnek... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
25. ,zumba (válaszként erre: 20. - Globus)
2022. szept. 17. 10:53
De nem lehet este 9-kor világosban sütögetni, bulikázni...
24. ,zumba (válaszként erre: 12. - LBO)
2022. szept. 17. 10:51
Én is. A csodás napkelték, naplementék, a természet színei. A tél pedig szintén. Csak ez nem mindenkit fog meg.
23. ,zumba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 17. 10:49
Minden évszaknak megvan a szépsége, csak meg kell találni. Pl: este köd telepszik a tájra, ami reggelre zúzmarával vonja be a csúnya, száraz kórót is...milyen szépek a fenyőfák is. Vagy a szikrázó napsütés és ropog a talpad alatt a friss hó. A természetnek is pihenni kell. Száz éve is sötét volt negyed ötkor, mégsem utálták a szüleim, nagyszüleim és senki nem volt búbánatos, mert éppen tél volt.
2022. szept. 17. 10:47

Amióta egy hegy tetején lakom, imádom a telet is. Itt a hó is tovább megmarad, rengeteget járunk sétálni, túrázni, az erdőkben még akkor is van hó, amikor a városban már el is felejtettük.


Egyetlen dolgot utálok, a taknyos, ködös hideget, ami rád is fagy, de ha hétágról süt a nap, tőlem bármilyen hideg is lehet.


Imádom a téli estéket, a fahéjas illatokat, forralt borral a kezemben a hulló hópelyheket bámulni. Többet is vagyunk együtt télen, és korábban gyűlünk össze, mint pl. nyáron. Egyedül a kutyasétáltatás rémálom, gyűlöli a hideget.

21. tien
2022. szept. 17. 10:38

Egyedül Finnországban szerettem a telet.

Mesevilág.

Itt ezt a szürke sz@rt utálom.

De emlékeztetem magam ,mit össze nyávogtam a negyvenkét foknak.

20. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 17. 10:01
Pont a hosszú téli esték legjobbak az egészben. Pihenni, családi programozni, olvasni stb. Kell egy csendesebb visszahúzódás, amivel ellensúlyozzuk a nyári pörgést. Bölcs a természet. Tél után vágyunk a tavaszra, még jobban örülünk eljöttének.
19. Borian (válaszként erre: 18. - Imisz)
2022. szept. 17. 09:55
elhiszem, hogy ott szép... de itt, Pesten...
18. Imisz
2022. szept. 17. 09:53

Én is azt hittem magamról, hogy utálom a telet egészen addig míg nem jöttem a hegyekbe dolgozni. Itt nagyon szép a tél, sok hó esik ami meg is marad. Utakról, járdákról szépen letakarítva (a legkisebb gyalogösvényről is) nem úgy, mint otthon sok helyen, hogy csak a latyakban csúszkál, botorkál az ember meg megbénul a közlekedés ha leesik 20 cm, üljön át a másik autójába és társai. Itt hozzátartozik az élethez, hogy télen hó és hideg van. Bár az utóbbi években nem esett jelentős mennyiség Magyarországon.

A hideg ellen is megtanultam védekezni megfelelő ruházattal :) De a hegyen, erdőben, (nem a túrista úton, mert azt is takarítják) gyönyörű, és azóta imádok hóesésben sétálni, túrázni! Az a véleményem, csak a megfelelő helyet kell megtalálni és szerethető a tél is! És mondom mindezt úgy, hogy addig "trópusi seggűnek" :) tartottam magam, csak a nyár, tenger (vagy valami vízpart) és 35 fokig melegem sem volt, csak a fölött kezdtem izzadni :)

2022. szept. 17. 09:04

Kedves FI! Én a kis versikémmel mondanám el a véleményemet a télről, ha nem gond?! :)


A télnek is megvan a maga szépsége,

Szeretik sokan a hideg ellenére.

A karácsony, szilveszter és az év vége,

Teszik elviselhetővé az egészet.

Ennek ellenére utálom a telet,

Kihagyni az évszakot, sajnos nem lehet!


Jöjj napsugaras Nyár! Csak téged szeretlek!

2022. szept. 17. 08:53
A télnek is vannak szépségei, csak ne lenne hideg:-) Nyarat, meleget szeretnék!
2022. szept. 17. 08:50
Én szeretem. 😍 Decemberben csak iszunk (szülinap, karácsony, szilveszter). 🤭
2022. szept. 17. 08:47
Már vártam, hogy a nyári picsogások után, jöjjenek a téliek. Költözz a fecskékkel, tegyél ellene, ha meg nem teheted meg, fogadd el, tedd szebbé.
13. LBO (válaszként erre: 10. - Borian)
2022. szept. 17. 08:45
🥺
12. LBO
2022. szept. 17. 08:44

Nagyon szeretem a telet. 🤍 De az őszt 🤎🧡 és a tavaszt 💛 is. Tulajdonképpen a nyárral sem lenne semmi bajom, ha a hőmérő higanyszála megállna 25 foknál 🙃

De a legszebb az őszi napfelkelte. Lélegzetelállítóan gyönyörű. ❤️

A tél pedig maga a csoda. 🥰

11. 785c64a729 (válaszként erre: 8. - Józsibirka)
2022. szept. 17. 08:43

Mátrába ellátogatni


karácsonyi vásárba menni, ott forralt bort inni, kenyérlángost enni


munaktársaknak szaloncukrot venni


téli napfordulón koccintani

10. Borian
2022. szept. 17. 08:41

a hideget utálom, mert nem csak fázom, de hidegallergia miatt elkékülnek-feketednek az ujjaim és nagyon fáááj


utálom a sötétet, olyankor 10-12 órát tudok aludni, különben állandóan fáradt vagyok, mintha ködben élnék


kint sétálni nem lehet, mindenütt tömény füst, mert mindenki mindennel fűt, amit talál (és ez még inkább így lesz idéntől...)


nagyon nem szeretek punnyadni, én amúgy izgő-mozgó, jövős-menős ember vagyook, de ebben a hideg, a sötét, a füst akadályoz :-(


a karácsonyt sem szeretem, mert a gyerekkoromban mindig nagy veszekedés volt (a szüleim most is ki tudnak borulni, borítani), és egy olyan ünnep, ami evésről, punnyadásról szól, ami nem az én stílusom...


szal semmi jó nincs benne :-(

9. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 17. 08:38
Én imádom🙃
2022. szept. 17. 08:34

Lovas szánnal erdőn, mezőnn,

Vadetetőket feltölteni, kukorica, nyalósó, széna!


Kis tűzrakás közben erdőszélen szalonnasütés, forraltbor!

7. rockcica (válaszként erre: 5. - 785c64a729)
2022. szept. 17. 08:32
Hát ha nem kell dolgozni és vissza lehet bújni az ágyba..az úgy jó..sielni életemben nem voltam mert számomra megfizethetetlen..épp ezért max a karácsony időszaka a szép, Télapótól Szilveszterig..utána utálom megint..
2022. szept. 17. 08:28
szánkózni, mézeskalácsot sütni, gyertyát gyújtani, élvezni az adventet, várni a karácsonyt...
5. 785c64a729 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 17. 08:24

dideregve kávét főzni és visszabújni az ágyba

többet együtt lenni a családdal

forralt bort inni

hidegben futni, biciklizni

síelni menni

karácsonyozni

tavaszt várni...

2022. szept. 17. 08:19
Én csak a napokig megmaradó, szánkózható havat szeretem a télben, az meg sajnos ritka.
3. Józsibirka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 17. 08:06
De csak azok, Amiket említgettél,azok valóóbban szarok a téli időszakban az igaz!
2022. szept. 17. 08:00
A szívemből szóltál!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook