Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem rágörcsölni, de hogyan? fórum

Nem rágörcsölni, de hogyan? (beszélgetős fórum)


2012. dec. 7. 13:30

Hát én 1 hónapot kint vagok külföldön dolgozni, 1 hónapot itthon. A kinti munkám nem leány álom, így amikor itthon vagyok, rágondolni se akarok.. Párom meg sokat dolgozik, nehéz fizikai munkát. Így abba köszönjük de nem szeretnénk még jobban bele temetkezni :)

Talán az is bajom hogy albérletbe költöztünk ami nagyon jó, de viszont a barátaimat hiányolom. Ha itthon vagyok párom csak este ér haza, nagyon sokat vagyok egyedül. Megcsinálom a munkám, probálom lekötni magam, amikor tudok találkozok az ismerősőkkel, barátokkal de ez elég ritkán sikerül.

2012. dec. 7. 13:19
Temetkezzetek bele a munkába. Ha meg nincs munkád, keress magadnak elfoglaltságot! Én is így tettem túl magam. Nyakig belevetettem magam a munkába, volt is elmaradásom a munkahelyemen, nem volt nehéz. A munka miatt nem forgott a baba körül az agyam, és tényleg összejött mikor már nem görcsöltem rajta.
2012. dec. 6. 09:08

A legnagyobb gondom igazán ez az "egyhelyben" topogás volt 2 évig. Mivel még nem akartunk belevágni a babázásba, így szedtem addig a gyógyszert legalább a tüneteim elmúltak addig is.

Viszont hogy hova merre induljak el, ez volt az igazán nagy kérdés. Az akkori orvosomtól több kérdéssel jöttem ki mint válasszal. Szerintem aki hasonló cipőben jár tudja jól hogy mennyire sok orvost nem érdekel a PCO és az IR, vagy max magán praxisban szívesebben áll a rendelkezésünkre jó pénzért. Én viszont soha nem fizettem orvosnak és soha nem is fogok.

Ez a 6. hónap hogy elköltöztünk végre párommal saját albérletbe, és nagy szerencsének tartom hogy a jelenlegi endokrinológusom a szomszédom. Tudom hogy a legjobb módja ha lefoglalom magam és nem járatom az agyam. De ez mellett csomó más dolog is kiborít, elsősorban jelenleg a munkám. Nagyon nehéz páromtól a családomtól, az otthonomtól távol lennem 2 havonta, de a muszáj nagy úr..

14. 5ed73a72bc (válaszként erre: 10. - Feszterkem17)
2012. dec. 6. 08:55

Ezt az idő hozza meg.

Sok kell hozzá az biztos.

Nekem majd3 év kellett onnantól kezdve, hogy kifejezettem meddősségel lettem kezelve.

Igazából ez csak annyit jelent, hogy amikor már nem minden percben ezen agyalsz meg szá,molsz meg ilyenek, hanem sodornak az események, telnek a napok, de már leszarod.

Nekem ehhez 3 év és két műtét meg 4 inszemináció kellett. Annyi csoldóás után már ki a fenét érdekel a dolog?? Mikor eljutottam idáig, volt, hogy 4 napig néztem a tesztet de nem akartam megcsinálni.

Azóta sem sikerült, de le is szarom. Már nem érdekel. És fantasztikus felszabaditó érzés, hogy végre tul avgyok rajta.

Sztem mindenkinél eljön ez aíz idő de nem lehet megmondani mikor. Nem akkor fogsz nem rágörcsölni ha azon görcsölsz hogyan ne görcsölj rá. Ezt majd hozza az idő.

13. tilbog
2012. dec. 6. 08:54
Pozitív tesztek kívánok mindenkinek, aki szeretné!
12. Nikk_1982 (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2012. dec. 6. 08:54

Szia!

Nekem nagyon bejött a "nem rágörcsölés", bár lényegesen egyszerűbb volta helyzetem mint a tiéd. Fél év görcsös próbálkozás után teherbe estem, aztán gyorsan el is vetéltem. Mikor fizikailag összekapartam magam, elhatároztam hogy a három hónap türelmi időszakot arra fogom felhasználni hogy lefogyjak. Miután letelt a három hónap és kb 10 kilóval kevesebb voltam, annyira jól éreztem magam az "új" bőrömben, hogy újra eljártam szórakozni. Kicsit olyan most-vagy-soha érzésem volt ezzel kapcsolatban. Szerettem volna babát akkor is nagyon, de úgy éreztem nem baj ha vár még egy-két hónapot, mert ha itt lesz velünk, én már nem fogok péntek esténként beülni egy sörre a haverokkal a kedvenc helyünkre jó darabig. Szóval élveztük az életet és újabb három hónap múlva csak kopogtatott a gólya. Azóta fél éves a kisfiam, és éppen fel is ébredt. :-)

11. tilbog
2012. dec. 6. 08:53
Röviden tömören: 5-6 hónapig próbálkoztunk, előtte már jó pár éve nem szedtem semmilyen fogamzásgátlót, előtte pár hónappal nem menstruáltam 3 hónapig a stressztől. Szóval az 5-6 hónap alatt(tudom más éveig próbálkozik de ez én voltam) kiidegeltem magam a tesztekkel, sok pénzt el is költöttem, "rágörcsöltem". Aztán elegem lett, úgy döntöttem, lesz, nem lesz, amit az élet ad nekem, elfogadom, keresek valamit amin kiélem magam, stb. Következő hónapban pozitív lett a teszt. Ennyi. Ja és törzsvendég voltam a nőgyógyászaton gyulladásokkal, felfázásokkal. Ez egy folyamat, én belefáradtam a "rágörcsölésbe". Ja és 34 vagyok, két éves a kislányom.
2012. dec. 6. 08:39
Hát ha tudja valaki,hogy hogy lehet nem rágörcsölni,nekem is szóljon!
9. mariska2 (válaszként erre: 7. - 5236d12e25)
2012. dec. 6. 08:29
Gratulalok az eljegyzeshez :)
8. mariska2 (válaszként erre: 7. - 5236d12e25)
2012. dec. 6. 08:28

Koszonom!

Mi 7 eve vagyunk egyutt. Tavaly decemberben hagytam abba a gyogyszert. A kovetkezo honapban mar terhes is voltam, de sajnos a 8.-dik heten el is veteltem.

Azota csak a babara tudtam gondolni. Sokszor nehez volt, de en is probaltam pozitiv maradni es bizni benne. Ez tenyleg nagyon fontos. Mindig mikor megjott nem azon keseregtem, hogy most se sikerult, hanem ugy fogtam fel, hogy kezdodik egy uj esely.

7. 5236d12e25 (válaszként erre: 5. - Mariska2)
2012. dec. 6. 08:10

Gratulálok, sok egészséget kívánok!

Örülnénk neki :) Párom is már nagyon végyik rá.

8 éve vgyunk együtt, most volt az eljegyzésünk 2 hónapja.

2012. dec. 6. 08:09

2 évvel ezelőtt az akkori dokim szerint alig vagy egyáltalán nincs peteérésem. Én viszont ezt nem így éreztem. Az tény hogy a menzeszem kusza volt, vagy 1 hónapban 2x jött meg vagy 1-2 hetes késéssel nagy fájdalmakkal nagyon erős vérzéssel.

Most amikor abba hagytam a gyógyszert 10. szem után rá 5 napra megjött, aztán még 2x volt 1-1 nap pecsételés és ennyi. Már megkellett volna jönnie, tegnap fájt is a hasam kicsit este, de tudom hogy gyógyszer után ez normális.

2012. dec. 6. 08:03

Nekem sem sikerult. Mindig ezen jart az agyam, de szerencsere 7 hetes terhes vagyok most.

Remelem minnel hamarabb osszejon neked is.

4. 328aadd89f (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2012. dec. 6. 08:01

Szerintem teljesen természetes, hogy "rágörcsöltél" a témára. Sokkal jobb, ha szabad utat engedsz a vágyaidnak, figyeled a tested jelzéseit és nem azon stresszelsz, hogy hogyan tudnád a gondolataidat kontrollálni.

Szerintem a lényeg, hogy bizakodó legyél és próbálj mindig pozitív maradni!

Mielőbbi babázást kívánok!

3. 5236d12e25 (válaszként erre: 2. - C1a46ddede)
2012. dec. 6. 08:00

Nagyon szépen köszönöm!

Sajnos nagyon nem egyszerü, ráadásul a munkám se valami könnyü. Az elmúlt 1 hónap elég rázos volt, és hó végén kell mennem vissza. Egy alkoholista néninél vagyok aki bár kedves és az egész család is. Viszont 3 hetente megy be a kórházba mert deleriumos állapotba kerül és akkor hallucinál, és borzasztóan nehéz ilyenkor.

2012. dec. 6. 07:54

Az, aki volt valaha ilyen helyzetben, az mind tudja, hogy erre nem lehet nem rá görcsölni.

És úgy utáltam, amikor ezt javasolták. Kíváncsi lennék az ilyen emberek hogy vészelik át a migrénjüket.. Vajon ők sem vesznek tudomást róla???


Egy ideig-óráig sikerül elterelni a gondolatodat, de ne korácsold magad, ha most folyamatosan figyeled a tested! Ez a természetes!


Kívánom, hogy mielőbb repüljön felétek a gólya! :)

2012. dec. 6. 07:42

Kedves anyukák, leendő anyukák, akik most kezdenek bele mint én, vagy akik már túl vannak esetleg már régóta probálkoznak!


Ti hogy éritek/értétek el hogy ne görcsöljetek rá az egész dologra?

Én jelenleg azon görcsölök hogy ne görcsöljek rá, vicces igaz?


1 hónapja hagytam abba a gyógyszert, holnap megyek cukorterhelésre, mivel IR gyanús vagyok a PCO már fix és nagyon úgy fest hogy allergiás is vagyok páromra.. :( Egyfolytában azon jár az agyam hogy vajon mikor lesz eredmény, mennyire lesz rossz az eredmény. Meddig kell várakozni, egyáltalán sikerül e?!

De közben külföldre járok dolgozni..most jöttem haza, de már úgy érzem mindjárt megyek vissza. Ezért tiszta ideges és feszült vagyok :( és csak jár az agyam megállás nélkül.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook