Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem lehet sürgős esetben sem vért adnom, ha nemrég kaptam Hepatitis B elleni védőoltást? fórum

Nem lehet sürgős esetben sem vért adnom, ha nemrég kaptam Hepatitis B elleni védőoltást? (tudásbázis kérdés)


2. trapiti (válaszként erre: 1. - Niki3012)
2015. febr. 11. 20:24

Igen számít. A kizáró tényezők nem rugalmasak.

Életveszély esetére viszont külön vérkészletet tárolnak a vérellátók minden vércsoportból. Olyan van hogy tervezett műtétet kell halasztani vérhiány miatt de olyan nincs hogy életveszélyes vérzésben vagy életmentő műtéthez ne legyen.

Egyébként az OVSZ honlapján mindig fent van az aktuális készlet minden vércsoportból.

2015. febr. 11. 20:15

Sziasztok, jó estét!


Az elmúlt egy évben kaptam 3 Hepatitis B elleni védőoltást, a legutolsót január közepén. Ennek oka az, hogy egészségügyi képzésre jártam,s mivel 30 éves vagyok én gyerekkoromban nem kaptam.


Egyik ismerősöm kért meg, hogy kellene műtét miatt vért adnom, pont megfelelő a vércsoportom.

De most esett le, hogy véradáson is emiatt utasitottak el, mert igy nem lehet.


Nem tudjátok véletlenül, hogy sürgős, életmentő helyzetben is számít a védőoltás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook