Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem kapok végkielégítést, mert munkaerőkölcsönzésben alkalmazott. Tényleg nem kapom meg? fórum

Nem kapok végkielégítést, mert munkaerőkölcsönzésben alkalmazott. Tényleg nem kapom meg? (tudásbázis kérdés)

2009. okt. 16. 21:07

Ezt had írjam le, hogy hogy bánnak máshol is a munkaerő-kölcsönzők a dolgozókkal, vagy dolgozni akarókkal:


Napok óta próbáltam hívni a Zalaegerszegi munkaerő-kölcsönzős Csajt, (HR)-est, de fel sem vette a telefont, pedig sikeres, és nagyon jó tesztet írtam a munkához...

Zárójelben jegyzem meg,hogy tudja rólam, hogy van egy fogyatékos Kisfiam, Akit a gyámhivatal segítségével tudtam csak elhelyezni, de ez azzal jár, hogy mások diktálnak az összes kapcsolattartásról...


Eleinte még vissza is hívott, de most semmi. . .

Aztán felhívtam az ügyvezetőjét, hogy nem lehet elérni Őt. . .


Erre, felhív egy másik csaj, de nem a HR-es, hogy minek kellett nekem szólni az ügyvezetőnek??... +az van, hogy az adott munkahely kiadott állítólag egy tiltást a HR-eseknek, hogy Kanizsáról nincs munkaerő-beszállítás, de a buszok azok járnak innen, érdekes. . .

Azt mondja, hogy hívjam fel Őket a zöld számukon, és beszéljem meg velük. . .

Felhívtam Őket, elmondtam, pontosan az egészet, és azt mondja a nagy Cég munkatársa, hogy Ő erről nem tud, de vissza fog hívni, utánna néz a dolognak...


Azt tudni kell, hogy több olyan HR-es Bt. van, Akik annyira inkorrektek, hogy tőlük már ez a nagy cég nem kér munkaerőt, velük szerződést bontottak...


Aztán felhívtam egy másik HR-est, legyen Ő a 2.-es számú, Akik még hirdetik a felvételt, és azt mondják, hogy Ők sem tudnak erről, de felírta a nevem, és elérhetőségeim, hogy megpróbál segíteni, mert az a szabály, hogy Bárki, Bármelyik HR-esnél írt tesztet, utánna egy évig a másik HR-esnél sem lehet megírni, és egy évig nem lehet bt. -t váltani... Ez mindig is így volt, most is így van...


Aztán azt mondja a 2.-eske Hr-ese, hogy menjek be az előző 1-es számú Hr-eshez, és írjak egy lemondó nyilatkozatot, hogy Velük felbontom a meg sem írt szerződést...

Így van rá mód, hogy bt. -t váltsak. . .


Aztán felhívtak közben a nagy Cégtől, hogy arra van mód, hogy az Ő saját létszámukban lehet munkát vállalni, DE MINDÖSSZE "1" HÓNAPIG, és utánna fél évig nem lehet visszamenni, mint ahogy a Bt. -knél is van, hogy pár hónapig az egyik csapat, majd pár hónapig a másik...


De mindössze egyetlen egy hónapra tudnak munkát adni, és utánna fél évig ismét munkanélküli, mert annyi ideig nem lehet munkát vállalni...


Ilyen világot élünk!! Nem semmi, hogy hogy zsákmányolják ki azt, Aki dolgozni akar...



Az az a munkaerő-kölcsönző, akik megpróbáltak lerázni ilyen hazug szöveggel, hogy nincs Kanizsáról munkaerő-beszállítás, annyira inkorrektek, hogy egyenesen megmondják, ha nem is szemtől-szembe, fülből-fülbe, hogy sajnáljuk, de nem kell olyan dolgozó, akinek bármilyen problémái vannak. . .


A nagy cégnél meg azt mondták, hogy persze, hogy megoldható, hogy a gyámhivatali határozatot bemutatva szabaddá teszik az általuk, mint hatóság által kijelölt napokat, és hétfőn menjek fel Zegre, és megbeszéljük. . .

De a munka-lehetőség csak 1 hónapra szól...

8. ében11 (válaszként erre: 7. - Era06)
2009. szept. 1. 17:57

köszi!

nem akartam holnap alaptalanul vitázni a főnökkel.

először úgy gondoltam biztos nekem is jár a végkielégítés.

határozatlan idejű vagyok, igazából szerzett nekem munkát más cégnél-az határozott idejű ezért nem vállaltam el(1-2hónapos).inkább zárjuk le egymással az ügyet.a felmondási időmet kifizeti(30nap).

így én is könnyebben lépek tovább.

2009. szept. 1. 17:53
sajnos nem jár, de ha határozott idejü szerződésed van mondjuk december 31-ig, akkor az addigi hónapokat ki kell fizetnie
6. ében11 (válaszként erre: 4. - Ágika30)
2009. szept. 1. 17:07

majdnem 6 éve.

én is nézem a jogszabályokat,láttam hogy sok mindenben eltér a rendestől.de nem kezdtem el olvasni.olyan sok, kifolyik a szemem.gondoltam itt van valaki, aki már találkozott vele.

köszönöm a válaszokat.

holnap kapom meg a felmondást, délelőtt.

2009. szept. 1. 16:58

Tényleg nem kapsz. Én is voltam munkaerőkölcsönzőnél.

Sajnos a kölcsönzött munkaerőnél sokminden nem jár, vagy valamelyik törvény rá nem vonatkozik.

2009. szept. 1. 16:56

Azért járj utána pontosan,de szerintem nem,pontosan ezért mert munkaerő kölcsönzésről beszélünk.

Mióta dolgozol ott?

2009. szept. 1. 16:55
értem.a felmondási időmet 30 nap kifizeti,a végkielégítést azt mondta nem, mert rám nem vonatkozik(munkaerő kölcsönzés miatt).
2009. szept. 1. 16:52
Szerintem nem.
2009. szept. 1. 16:47
Nem kapok végkielégítést, mert munkaerőkölcsönzésben alkalmazott.tényleg nem kapom meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook