Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem iszik a baba! fórum

Nem iszik a baba! (beszélgetős fórum)


2011. nov. 3. 07:57
Nekem sem hajlandó inni semmiből, cumisüveg, pohár, kiskanál, semmi. Kiköpi a folyadékot, vagy rosszabb esetben elkezd sírni, félrenyel és öklendezik. :-( Már nem tudok kitalálni semmit, néha a 2ml-es fecskendőből megiszik egyet, de ennyi. Meg a kiskanál nagyon ritkán megfelelő az iváshoz. Próbáltam már mindent: vizet, teát, gyümölcslevet de semmit nem kér. Anyatejes, de már kapja az első zöldségeket, gyümiket, hát az evés sem nagy erőssége, de legalább egy decit szeretnék belediktálni, sikertelen :-((
17. kisbögre (válaszként erre: 8. - Lliinnddaa)
2011. jan. 10. 12:01

Nekem semmi okosat nem tudott ezzel kapcsolatban mondani! :(((

Sajnos!

16. ROR28 (válaszként erre: 15. - Lliinnddaa)
2011. jan. 10. 11:50
Én úgy tudom, hogy a gyermek egy éves koráig, havonta kellene látogatnia. Lehet, hogy rosszul tudom. Mellesleg egyszer rákérdeztem a gyerekorvosnál, hogy "mi van a védőnővel?" és érdekes módon egy pár nap múlva meglátogatott. Amúgy semmi gond azzal, hogy menni kellene hozzá, csak miért nem mondta ezt még eddig?! Szerencsére eddig nem volt rá szükségünk.
15. lliinnddaa (válaszként erre: 14. - ROR28)
2011. jan. 10. 11:07

Csak az első időszakban megy ki. Az elején is csak azért megy, hogy ha nem tudod, megmutassa mit hogyan kell csinálnod, ellenőrizze, hogy minden rendben van-e.

Utána neked kell menni, ha van valami gondod-bajod.

Elvileg hetente egyszer-többször (ez változó) fogadónapot/rendelési időt tart kisgyermekeseknek, ugyanúgy, mint ahogy a kismamáknak is.

14. ROR28 (válaszként erre: 13. - Lliinnddaa)
2011. jan. 10. 10:57
Van védőnőnk,csak nem viszi túlzásba a látogatást. Ha nekem kellene mennem, mennék, csak erről senki nem szólt. De őt is meg fogom kérdezni.
13. lliinnddaa (válaszként erre: 11. - ROR28)
2011. jan. 10. 10:49
Kimenni nem fog, az biztos. Ha gondod van, neked kell menni hozzá. Én anno minden hülyeségért mentem hozzá, mondván hogy ő adjon tanácsot, aki ért is hozzá. Vagy nincs védőnőtök?
12. ROR28
2011. jan. 10. 10:39
Köszönöm a segítségeteket!
11. ROR28 (válaszként erre: 8. - Lliinnddaa)
2011. jan. 10. 10:29
A védőnőt az eper szezon óta nem láttam:-/
10. Norchy
2011. jan. 10. 09:04

Sziasztok,

ne aggódjatok, ha nem iszik. - tudom, könnyű mondani, de nekem is mindenki ezt mondta, és nem lett gond. Főleg, hogyha még cicizik.

Én teljesen ki voltam, hogy nyáron nem akar inni a lányom. Most volt 16 hónapos.

Próbálkoztam, de nemigen ment, értékelhető mennyiséget szinte nem ivott.

Az áttörést az jelentette, hogy vettem egy kulacsot neki, és abból ivott. Teljesen egyszerű, nagyobb gyerekeknek való kulacs, de az bejött neki.

Előtte 2féle cumisüveg, tanulópohár, varázsitató, csepegésmentes poharak....minden ami csak eszembe jutott.

Mára iszik pohárból is, ha valamelyik gyerektől bárhol elveheti, akkor cumisüvegből is - pedig korábban öklendezett a cumisüvegtől, annyira nem volt hozzászokva.

Szerintem - de ez csak az én véleményem - meg kell találni, mi az ami bejön nekik, és elkezdik használni. Aztán rájönnek, hogy jó inni, ízlik nekik ami benne van (pedig én eleinte csak vizet adtam, mostanában kap 100%os gyümölcsleveket)


Remélem valakinek segíthettem :)

2011. jan. 10. 08:43

Egy ismerosom lanya aki most 17 honapos o sem volt hajlando inni cumisuvegbol sem poharbol, csak kiskanallal fogadta el a folyadekot meg kisebb koratol. Igy most is igy iszik!

Probaljatok meg biztosan nem egyszeru, de legalabb valamit iszik!

De amig szopizik addig nagy baj nem lehet , ne aggodj!

2011. jan. 10. 08:10
Kérj tanácsot a védőnőtől! Ők mindig olyan okosakat tudnak mondani.
2011. jan. 9. 22:51
Remélem elegendő nekik az anyatej. Bízom benne, jelezné, ha nem.
6. anduca (válaszként erre: 4. - Kisbögre)
2011. jan. 9. 22:16

enyémke feles pohárbol iszik :) vagyis inkább játszik vele, de kozben iszik is belole, hát, eltart pár percig :)

kitartást, csajok!

5. anduca (válaszként erre: 3. - ROR28)
2011. jan. 9. 22:14
a pohár rogton megtetszett neki, kb. 2 hete így iszik, de o mindig a nyelvével akar inni mint a kiscica :D ezért még nem az igazi, van mit gyakorolni :)
2011. jan. 9. 21:55

én lányom 5 hónapos de nálunk is ez a helyzet. Még szopizik egyszer kap pépet de utána meg kéne itatni, semmiből sem fogadja el, próbáltam már kis kávés csészéből és kis feles pohárból is azokból sem...

Én is teljesen tanácstalan vagyok!

3. ROR28 (válaszként erre: 2. - Anduca)
2011. jan. 9. 21:40
Próbáltam ma a fürdőkádban itatni (ott magára öntheti a vizet:-), de kivette a kezemből és játszott a pohárral. Próbálgatom, majd türelemmel előbb utóbb biztosan sikerül.Neked mennyi idő alatt tanulta meg?
2011. jan. 9. 21:31

Probáld pohárbol itatni!

Az enyém sem akar inni a cumisuvegbol, csorospohárbol. Viszont a "felnott pohár" tetszik neki és abbol elfogadja a vizet, igaz, hogy a negyed része nem a szájába megy :) de legalább valami folyadék belé is kerul :)

2011. jan. 9. 21:29

Sziasztok!


10hónapos lányom, aki az anyatej mellett eszik főzelékeket, gyümölcsöket, de inni nem akar. Sem cumisüvegből, sem csőrőspohárból nem fogad el semmilyen folyadékot. Találkozott már valaki hasonlóval? Mit tehetnék, hogy igyon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook