Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem érdekli a gyerekemet az iskola, mit tegyek? Már mindent kipróbáltam... fórum

Nem érdekli a gyerekemet az iskola, mit tegyek? Már mindent kipróbáltam... (beszélgetős fórum)


2009. máj. 22. 03:09

Ha a kislányomal járnék ebben a cipőben, először informálódnék az okáról. Semmi esetre sem büntetném vagy erőszakoskodnék, mert sokkal többet ártanék azzal.. Hétvégén szerveznék vele egy programot, ahol jól érezné magát, nagyokat beszélgetnénk, megkérdezném, hogy mi az álma, mit szeretne a legjobban.. Majd elvinném egy lepukkant környékre, ahol nagyon hátrányos helyzetű, napi megélhetéssel küszködő emberek élnek, ahol már teljesen elvadultak, primitívek.. Kitalálnék egy nyomós indokot, amivel odaküldeném a gyereket valami fura figurához.. Hát nemigen merne odamenni, vagy ha mégis, akkor tuti nem lenne valami jó benyomása.. Mondanám neki, hogy mi sem élünk örökké az apjával, és ez vár majd rá is, ha ezt az utat választja, de ez már az ő problémája lesz.. (Esetleg említeném neki, hogy ha néhány év múlva találkozik egy mostani osztálytársával, milyen 'ciki' lesz, ha az illető egy egzisztenciával rendelkező, menő üzletember vagy éppen egy ügyvéd lesz, ő pedig egy nyomortanyán tengeti majd munkanélkül az életét.. Ráadásul egy normális, tisztességes párt sem fog találni magának, és akkor felhoznék egy illetőt elrettentő példának, hogy max. egy ilyen jutna neki).


Egy finomabb megoldás az lenne (ha a szülő megengedheti), hogy fogad mellé egy számára szimpatikus tanárt azokból a tantárgyakból, amik kevésbé mennek neki. Lennének a gyereknek sikerélményei, le lenne kötve, nem lenne ideje foglalkozni olyan dolgokkal, amiket fontosabbaknak tart az iskolánál. Esetleg megkérni az osztályfőnököt, hogy egy olyan diák mellé ültesse, aki hajtós, és motiválná őt. Ha van a környezetében egy olyan személy, akiért rajong és felnéz rá, az még nagyon tudna pozitívan hatni rá, nem dacolna ellene, szentírás lenne neki minden szava.

2009. ápr. 24. 22:09
Az én szomszédom, mikor elsős volt, 2 hete járt iskolába, és már panaszkodott Anyumnak, hogy "Úgy ki vagyok merülve!". Majd behaltunk neki! :D
6. 6c5f346e46 (válaszként erre: 3. - Megryan)
2009. febr. 11. 20:51
az óvónő is és a nevelési tanácsadó is azt mondta,és én is ugy láttam,hogy elmehet az iskolába,de szerintem Ő csalódott az elején,mert úgy jött haza,hogy nem tanultak meg olvasni,mert ő azt hitte,hogy első nap megtanulnak irni,olvasni,ez nem igy lett,de akkor már hiába mondtunk neki bármit,csalódott és nem érdekli,a tanára azt mondja,nincs nagy baj,de fejlesztésre szorúl,pont a 3 legfontossabb tantárgy,a matek,a magyar és az olvasás....kivettem a napköziből,ami megtette a hatását,a tanár szerint fejlődött,mióta én foglalkozom vele,ezt ma reggel mondta a tanár,nagyon örültem neki,én nem vagyok tanár,de azért át tudom ismételni vele a napi anyagot és a házit is megcsináljuk,én azt gondoltam,hogy ez nem elég,de ezekszerint...köszönöm a tanácsot...ari vagy...
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Megryan)
2009. febr. 10. 21:54

Szerintem sokszor nem a gyermek kora a probléma, tapasztalatból tudom, a pedagoguson is sok múlik, mennyire érdekesen tudja leadni az anyagot, szereti a hivatását vagy nincs jobb alapon tanít.

Mennyire motivált a gyerek a tanulásban, mivel ösztönzik. Pl. nálunk volt egy tábla azon egy-egy mozdony indult a cél felé, melynek a végállomása a tudás volt. Nem hiszed el mennyire igyekeztek a gyerekek, hogy megmozduljon a mozdony. Más: olvasás órára mindig valami szemléltető volt. pl. az NY betűnél egy élő nyuszi.Melyik gyerek ne élvezné? Persze, hogy ragadt rájuk a tudás. Sajnos tapasztaltam ennek az llenkezőjét is. Monoton olvasás, síricsend. Melyik a jobb a gyereknek, nem nehéz dönteni.Vannak országok ahol 5 évesen kezdődik a tanítás és semmi gond.

.

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2009. febr. 10. 20:42

Bocs, de szerintem a legnagyobb ostobaság ha a gyereket azzal fenyegetik, hogy nem láthatja az édesapját, mert az jogilag is kötelező, ha jól gondolom. Tehát ha ezzel fenyegeted nem vagy vele következetes.

Első osztályos gyerekhez nem igazán kell még korrepetáló tanár.

Nem gondolod a kistesó jövetele okoz neki lelki problémát. Egy ilyen kisgyermekkel még élvezet a tanulás, mert úgy tudod tanítani, hogy észre sem veszi a konyhában megkéred felezzen , negyedeljen el valamit , séta közben lehet beszélgetni, miért van szél, sötét, hó stb. már tanulja is a környezet ismeretet. olvasást is játékosan ki tud több szavat kirakni kivágott betűkből, persze ezek töredékek, de játékosan sokkal többre mész.

egyébként ülj le vele játszani és kezdj el vele beszélgetni , hogymi zvarja, miért nem szeret tanulni. lehet, hogy valaki bántja, csúfolják, esetleg a tanító bántotta meg valamivel.

Sok sikert és türelmet kívánok hozzá.

3. megryan (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2009. febr. 10. 20:34

Szerintem sajnos túl korán adtad suliba, lehetőség lett volna idén szeptemberben mennie, mert csak most töltötte be a 7 évet.

Lehet hogy nem baj, ha kétszer járja az elsőt, mert még kicsi ahhoz hogy érdekelje, nagyon sok gyerek van így 7 éves kora előtt.

Sok szülő azt mondja, hogy okos a gyereke, miért ne menjen... szerintem minél később megy, annál jobb. Tényleg beszélj a tanárával, hogy ő mit lát ebből. Mert ha nem érdekli a suli, és másodikba megy, egyre nőni fog a lemaradás, még akkor is, ha most 95 %-ot teljesít. Tanítóként tapasztalatból beszélek.

2009. febr. 10. 20:29
Szerintem a tanárával kéne veszélned, mert neki kéne lekötni a gyereket.Vele van nap mint nap, és talán az iskolában jobban látja.
2009. febr. 10. 20:27
nem érdekli az elsős gyerekemet az iskola,és sajnos ez az eredményein is meglátszik,már mindent ki próbáltam,próbáltam szépen,csúnyán,eltiltottam a tévétől,fenyegetőztem,hogy nem mehet az apjához...semmmi...továbbra sem érdeklődik utána,kijelentette,hogy nem szereti és késsz...már ott tartunk,hogy megmondtam neki,hogy ujra elsős lessz és csúfolni fogják,de nem hatja meg...arra gondoltam,hogy nem érti a dolgokat és talán azért nem szereti,mert egyszerűen nem érti mi miért van...nem ez a gond,ismeri a betűket,felismeri az összeset,számol is szépen,most pl haza hozott egy 95%os matek felmérőt,amiért agyon lett dicsérve,de ez is le pergett róla,sokat idegeskedem,ami nem tesz jót,mert várandós vagyok a 2.babámmal...MIT TEGYEK????külön tanárt sajna nem tudok fizetni,mert drága és most nem telik rá....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook