Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem engedik a gyereket oviba fórum

Nem engedik a gyereket oviba (beszélgetős fórum)


15. raczne-gabriella (válaszként erre: 14. - Sajert)
2009. nov. 11. 20:28
köszi, hogy így segítesz a javaslataiddal
14. sajert (válaszként erre: 12. - Raczne-gabriella)
2009. nov. 11. 20:26
Meg még eszembe jutott (így, öt részletben, bocsi), hogy ha még így se akarják odaadni, akkor írasd rá, hogy a munkaviszony kezdete (amikortól ott dolgozol), de a munkába állás kezdete gyes ideje alatt: és ide jönne az a dátum, amikortól szeretnél dolgozni (ettől a dátumtól indulna a szabik kiadása).
13. raczne-gabriella (válaszként erre: 11. - F94c04200e)
2009. nov. 11. 20:25
bizony szomorú, pedig szegény védőnő is megtett érte minden, mert egy éve lakunk itt és a gyereknek nincsenek barátai, fél a játszótéri gyerekektől és az evésével is vannak gondok, ezért találta ki a védőnő, hogy közösségbe talán ahogy látja a többit enni, neki is kedve lesz. de a legbosszantóbb, hogy mikor beírattam (utolsó beíratkozók voltunk)direkt megbeszéltünk mindent rákérdeztem mindenre és biztosra mondtak mindent
2009. nov. 11. 20:21
majd holnap meglátom mit intézek
2009. nov. 11. 20:21
Szomorú ez.Főleg ha a pici várja az ovit.Ilyenkor azt mondják neki hogy te gyerekem nem járhatsz oviba mert anya nemdolgozik sehol?Hol vannak a híres jogok ilyenkor?Vagy a gyereknek ebben az esetben nemszámítanak az ahhoz való joga hogy közösségbe szeretne járni?
10. raczne-gabriella (válaszként erre: 8. - Sajert)
2009. nov. 11. 20:20
ez jó ötlet, kipróbálom :-)
2009. nov. 11. 20:19
megöl az ideg, hogy olyan nehéz egyműszakos melót találni, aztán még szívatnak is. hogy vállaljon így az ember gyereket?
8. sajert (válaszként erre: 5. - Raczne-gabriella)
2009. nov. 11. 20:18
Mond meg a munkáltatódnak, hogy írják rá a munkáltatói igazolásra, hogy a dolgozó kérésére, óvodai elhelyezés ügyében adták ki, így nem lehet visszaélni vele.
7. szabina1984 (válaszként erre: 5. - Raczne-gabriella)
2009. nov. 11. 20:18
ilyenkor kellene ....őket....
6. sajert (válaszként erre: 1. - Raczne-gabriella)
2009. nov. 11. 20:17
A munkahelyeden először úgyis kiadják a felgyülemlett szabidat - ez független attól, hogy gyesen vagy (gondolom a kicsi elmúlt egy éves), addig meg beszokik a gyerek az oviba, és kezdhetsz utána dolgozni.
2009. nov. 11. 20:17
de nem adnak igazolást a munkahelyről, mondván, hogy még nem jár a gyerek oviba és visszaélési lehetőség miatt nem adhatnak ki igzolást előre
4. sajert (válaszként erre: 1. - Raczne-gabriella)
2009. nov. 11. 20:15
Munkáltatói igazolást vigyél be az oviba - ezzel igazolod, hogy dolgozol.
3. rohiani (válaszként erre: 1. - Raczne-gabriella)
2009. nov. 11. 20:14
A leendő munkahelyen kell kérni egy igazolást, hogy mikortól fognak alkalmazni és azt kell leadni az oviban. Elvileg akkor beveszik.
2. szabina1984 (válaszként erre: 1. - Raczne-gabriella)
2009. nov. 11. 20:14
Sajnos ez igaz, ez máshol is van így. És mondtad nekik, hogy mennél dolgozni, de mivel még nem vettek fel, ezért nem is tudsz hozni igazolást??? Azért érdekes dolgok vannak, mi is most költöztünk el, és a harmadik oviba vették csak fel a fiam, de mivel anyaságin vagyok a kisebbbikel, oda is csak azért, mert iskola köteles...
2009. nov. 11. 20:07
Szerintetek azt megteheti az óvoda, hogy mikor voltam beíratni májusban a gyereket oviba, azt mondták biztos beveszik, most pedig várólistára tették szeptemberben mondván, hogy gyesen vagyok a kicsivel, mejd ha elmegyek dolgozni akkor szóljak és beveszik.? Most lenne munkalehetőségem, de addig nem vesznek fel még a gyerek nem jár oviba, meg másképp nem is tudnám megoldani, de az ovi addog nem veszi be még nem viszek igazolást, hogy dolgozok. Mit tehetek ilyen patthelyzetben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook