Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan vegyem rá a gyereket, hogy egyen/igyon az oviban? fórum

Hogyan vegyem rá a gyereket, hogy egyen/igyon az oviban? (beszélgetős fórum)


11. mimi mami (válaszként erre: 10. - Tita80)
2012. okt. 12. 12:43

És ha otthonról vinne pl szendvicset??? Azt sem enné meg? Gondolom próbáltad...vagy kekszet.Tudom az nem igazi étel de lenne valami a pocijában.....

Saját tea....vagy ez sem jött be?

10. Tita80 (válaszként erre: 2. - Mimi mami)
2012. okt. 12. 09:07

Otthon sem egy nagy evő, de azért eszeget.

Hogy mi lehet a gond nem tudom :(

Nem tudom, hogy a többiekkel nem akar-e enni, mert pl. nagy családi ebédnél vagy lagziban vagy étteremben eszik.


Amikor megkérdeztem, miért nem eszik azt mondta: mert nem ő az első (nem ő lesz elsőnek kész).

Mostanában meg elmondja mi volt a kaja, elmondja mit szeret és mit nem, mit evett belőle és mit nem. Még akkor is, ha nem kérdeztem. Aztán kiderül, hogy csak hazudott, mert egy falatot sem eszik sosem. Ami pedig jobban izgat, hogy miért csinálja ezt, miért hazudik, és miért nem iszik egész nap???

2012. okt. 12. 09:01
Ez a matricás ötlet tetszik nekem is :)
2012. okt. 11. 20:48
azt gondolom hogy ezen a szülő nem nagyon tud segíteni, Hiába mondasz neki bármit itthon ott nem számít. Én úgy vettem észre (szept óta Ovis a fiam ) hogy elfogadja hogy más ott mint itt , más rendszer más körülmények de megszokta és szereti. Első 2 hétben ő sem evett különösebben meg egyedül akart ülni az ajtó melletti asztalnál aztán melléült egy kislány és azóta gyönyörűen eszik bent is itthon is és kevésbé válogatós. Szerintem az óvónők feladata lenne oldani ezt a valamit benne. Olvastam és Nagyon tetszik ez a mosolygós matrica dolog látszik hogy foglalkoznak a gyerekkel fontos nekik , a legtöbb helyen ilyenre "nincs idő " :(
2012. okt. 11. 18:43
Az oviban ugyan ez volt a helyzet egészen idáig. Illetve annyi különbséggel, hogy az oviban csak üres kenyeret evett. Óvónéni most kitalált Neki egy matricás füzetet, ahová mosolygós "fejet" kap, ha megkóstolja azt, amit a többiek. Azután annyi kenyeret ehet, ami belé fér. Működni látszik, remélem ezek kis lépések a nagy ovis kajálások felé!:)
2012. okt. 11. 18:38
esetleg otthon szerepjátékot játszani, hogy óvodában van és készülődnek az evéshez. eljátszani vele. kérdezni: anyuka legyen az ovistárs vagy ovonéni...esetleg kiderül, hogy mi az ok. a gyerek elszólja magát.
2012. okt. 11. 18:33
engem is érdekelne valami jó tipp, mert ugyanez a helyzet van nálunk is....
2012. okt. 11. 17:56

Nekem a suliban volt egy kisdiákom aki nem volt hajlandó enni...aztán hazament és ette az anyukája főztjét. Mondjuk nem látszott rajta, hogy nem eszik. Annyi, hogy mikor édesség volt vagy valami finomság ebédre (túrógombóc...)azt tolta befelé:)))


És én sem tudtam vele mit kezdeni...hiába szóltam neki, ültem le mellé...csak nézelődött de nem evett.

2012. okt. 11. 17:53
Semmit. A kényszer nem vezet sehová. Gondolom, az óvodában neki is ugyanúgy le kell ülnie az asztalhoz, mint a többinek... Egyszer majdcsak éhes lesz. Kivárni.
2012. okt. 11. 17:50

Gondolom mikor hazamentek akkor meg teletömi a pociját igaz?


Mi lehet a gond?


Nem akar a többiekkel enni, vagy nem szereti a menzás kaját???

Szerintem az okot lehetne kideríteni...

2012. okt. 11. 17:29
Kisfiam 4 éves. Már tavaly is járt oviba októbertől. Akkor sem nagyon akart enni, de évvégére már evett. Most viszont se nem eszik, se nem iszik. Van valakinek valami ötlete, mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook