Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha te viszed a gyereket az oviba, és te is hozod haza, hogyan tudsz elmenni dolgozni? fórum

Ha te viszed a gyereket az oviba, és te is hozod haza, hogyan tudsz elmenni dolgozni? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. okt. 13. 21:55
Én 1/2 8-ra járok dolizni, 1/4-kor leteszem a gyereket, és 5 perc alatt a munkahelyen vagyok. 4 órakor végzek, és rohanok az oviba.
2009. okt. 12. 13:45

Nálunk 7-től fél 6-ig van az ovi.

Amikor visszamentem dolgozni, már nem a régi munkahelyemre mentem, mert az oda-vissza 200 km lett volna keresztül a városon:(

A közelbe kerestem munkát.Így most az ovi-munkahely-otthon háromszögben mozgunk,20 percen belül;)

42. 91659176d7 (válaszként erre: 41. - 900359ee3d)
2009. okt. 12. 09:33

Szia!

A fiam kiscsoportban minden két hétben szinte beteg volt. Nem győztünk orvoshoz hordani. A végén azt mondta az orvos, hogy én teszem a fiamat beteggé. Igy mindig itthol volt Armandó fiam. A párom is eltudja látni a gyerekeinket, de nem ugy, mint én.

Igy mindig én mennék táppénzre ha betegek lennének a gyerekek.

Ezt meg egy gyári munka hely nem nézi szimpi szemmel.


Elöre félék, hogy hol és, hogy milyen munka helyet tudok keresni magamnak.


Na meg egy másik dolog: A romákat sem szeretik nagyon felvenni dolgozni. Volt már olyan, hogy elmentem Győrbe egy munka közvetitő irodába érdeklődni, hogy nem -e tudnak nekem valami munka helyet javasolni. Bementem és kérdeztem is illedelmesen. És szabályosan kinevettek és azt mondták "-Nincs semmi nekem való!"

A barátnőm bement utánnam és neki volt egyből munka hely javaslat.


Hát ez sem mindegy.

2009. okt. 12. 08:57

Az meg, hogy csak az anya tud táppénzre menni a kicsivel, ezígy ebben a formában nem állja meg a helyét!!

Az apa is ugyanolyan szülő, és joga van neki is táppénzre menni, ha beteg a gyerek!!

Az már más tészta, hogy el tudja-e látni a kicsi körüli teendőket:)

Nálunk, a férjem a másfél éves kisfiammal rendszeresen táppénzen volt, mert nekem új melóhelyem volt, és nem nézték volna jó szemmel, hogy sűrűn hiányzom...

40. 900359ee3d (válaszként erre: 39. - Jucusmucus)
2009. okt. 12. 08:54

Szia!!

Ez bizony kőkeményen diszkrimináció!!!!!

Egyáltalán még csak fel sem tehetne egy munkáltató ilyen kérdést, nemhogy ez miatt ne vegyen fel valakit!!

Ez gusztustalan, és igen, be lehet őket perelni.

39. jucusmucus (válaszként erre: 38. - 91659176d7)
2009. okt. 12. 08:03

Szia !

Úgy tudom, emiatt pert lehet indítani a cég ellen.

Pont úgy, mint azért, ha valakit azért nem vesznek fel, mert pl. pár éve van még nyugdíjig.

Cáfoljátok meg nyugodtan, ha nem jól tudom.

2009. okt. 9. 17:30

Még nem volt gyerekem, és nem is terveztünk, hogy nekünk mostanában lesz gyerekünk amikor elmentem munkát keresni Győrbe. Szépen behívott egy férfi és kérdezősködött mindenről. Volt egy olyan kérdése, hogy "-Akar-e szülni mostanában?"

Mondtam neki, hogy "-Most éppen nem akarok, de majd amikor jön a baba akkor meg akarom szülni".

Erre piros nagy betűkkel rá írta a papíromra -"Gyereket akar!"

Igy nem vettek fel.

Ott olyan munka erőt kerestek akiknek nem voltak kis gyerekük.



Azért nem szeretnek kisgyermekes anyukákat felvenni dolgozni, mert ha beteg a gyerek csak az anya tud vele táppénzre menni. Ezt meg a legtöbb munka hely nem viseli el.


Nehéz lesz munka helyet keresnem olyat amit meg felelő tud lenni.

37. 8559ed0e1b (válaszként erre: 36. - F-kszilvi)
2009. okt. 9. 15:30

igen,sajnos ezt már én is tapasztaltam:(

jelenlegi munkahelyemen azt is megkérdezték hogy 5 éven belül akarok e gyereket szülni...

2009. okt. 9. 15:11

ha szeretnél dolgozni akkor sincs lehetőséged.

ritka az a munkahely ahol szeretnék a kisgyermekes anyukákat.

2009. okt. 9. 13:00

Látom minden hol ez a probléma. Nekem két gyerekem van. Armandó fiam 4 éves középsős reggel 6-kor nyit az óvi 16:00-ig! A lányom még csak kettő éves lesz. De már azon töröm a fejem, hogy hogyan tudok elmenni dolgozni, ha a lányom is betölti a harmadik évét.

A párom hajnal 03:30-ra megy 10:00 óráig és 15:00-tól 20:00-ig.

Én ahová szeretnék menni dolgozni oda reggel 05:00-re jönne a busz és este 19:00-kor érne haza a busz ez a Komáromi Nokia. De akkor kilene velük reggel? Ki vinné őket óviba? Ki rendezné őket reggelente?

Anyósómra nem lehet stámítani ilyenbe. Anyám dolgozik. Tesvéreim dolgoznak mind. akkor kire lehet számítani?

Senkire!!!

34. macs77
2009. okt. 9. 08:16

Sziasztok, jó a téma :)

Ezt én sem tudom (majd) hogy fogom megoldani, uis én 10-18-ig dolgozom, a férjem meg 8-4-ig/fél 5-ig, szal az oké h én elviszem, de ki megy érte??? A férjem is legkorábban 5-re (5 után) érne oda.

33. ad04b33206 (válaszként erre: 26. - Ági05)
2009. okt. 9. 08:05
hat attol függ mit csinal a ferj. Ha ugyan ugy gyari munkas vagy müszakos mint otthon, akkor nem feltetlenül igaz. Dehat otthon is egy mernök, egy vezetö jol keres, megelhet a csalad egy fizubol. a gond inkabb csak az, hogy mig otthon a többsegnek sajat haza van es azt fizeti vissza, itt alberletben laknak, ami olyan draga hogy el is ment a fizetesed ra! szoval itt is jol jön a ket kereset normalis esetben.
2009. okt. 9. 08:00

Jó a fórumtéma...

Én fél 8-16-ig dolgozom. Általában 7 körül viszem a gyerkőcöt az oviba. fél 5 körül érek oda érte, attól függ, hogy mivel megyek dolgozni.

Hát mit ne mondjak, délután az én gyerkőcöm is az utolsók között van. Nem tudom, hogy a többi anya milyen időbeosztásban dolgozik, de tavaly, amikor elkezdtük az ovit, az óvónő mondta, hogy túl sokat van a gyerekem az oviban.

Hozzáteszem, hogy a reggeles óvónő negyed 8 után ér oda. Fél 1 körül megy haza. Az ugye bő 5 óra. A délutános óvónő 11-től dolgozik 4-ig. Az is ugye 5 óra hossza. Amikor viszem a gyereket még nem tudok velük beszélni, amikor hozom, akkor meg már nem..... Szerintem kiakadnának, ha napi 8-10 órát kellene dolgozniuk. Biztosan csak az irígység beszél belőlem. Szeretnék én is naponta csak ennyit dolgozni, lenne időm mindenre.

2009. okt. 8. 22:04
Nekem megengedték, hogy fél 8-tól fél 4-ig dolgozzam, de így is igénybe kellett vennem a szomszédom segítségét szeptembertől, mert a nagyobbik fiam suliba ment, és az ovi, meg a suli a város két végén van. Én is úgy tapasztalom, hogy az oviban nem annyira nézik a munkahelyeket. Ha fél ötig nem érünk oda a piciért, már reklamálnak, hogy fél négyig szól a munkaidejük. Ezt én megértem, de...
2009. okt. 8. 21:22
szerintetek ha faluhelyen vállalnék gyerek felvigyázást milyen tanfolyamot kéne elvégezni?
29. arrival (válaszként erre: 26. - Ági05)
2009. okt. 8. 21:07
Ez igaz, de azért van itt is bőven középréteg, és alapréteg (vagy hogy hívják), akiknél nem keres ilyen jól a férj, így kénytelen az anyuka is dolgozni. Na ilyenkor fognak alkalmazni au pairt (baby sitter) heti 70 Ł-ért, jobban megéri mint a bölcsi 500 Ł-ért.
28. Szilvamama (válaszként erre: 17. - 8559ed0e1b)
2009. okt. 8. 20:50
Ezzel a 16.20-as befutással persze én is az utolsók között vagyok, ilyenkor a 60 gyerekből max. 5 marad, és ált. velem egyidőben érkeznek az ő szüleik is.
27. Anka71
2009. okt. 8. 20:47
Sehogy. Illetve úgy, hogy (amikor dolgoztam, cégnél, napi 8 órásban), 06:15-kor az enyém volt az első az oviban, és 17:15-kor már csak az enyém volt ott az óvónővel:(((
26. Ági05
2009. okt. 8. 20:43

Két barátnőm él külföldön (Németország,Svájc).Valóban nagyon rövid idő a gyes,de azt mondják,olyan jól keres kint egy férfi,hogy a nő nem is szorul rá,hogy dolgozzon.Egy fizetésből 4-en megélnek,s magasabb színvonalon,mint mi itthon(2 fizetésből).Azt mondták,a nők kb.10-15%-a dolgozik.

Bocs,ha rosszul informáltak.

2009. okt. 8. 20:37
A munkahelyen meg kell beszélni, hogy ettől eddig van bölcsőde, és találni kell egy közös megoldást, hogy a munkaidőd is le legyen dolgozva, de a gyereket is el tud vinni és hozni a bölcsődéből. Régebben reggel 6-tól délután 5-ig, legkésőbb fél 6-ig bent maradhatott a gyerek, ez elég tág idő volt arra, hogy ne boruljon föl a rendes munkaidő. Ha valaki reggel 6-ra ment (ment volna) dolgozni, akkor a munkahelyén (ha rendes a munkahely), megengedi, hogy 7-kor kezdjen a munkavállaló, és 3-kor végezzen 2 óra helyett. Ha tisztességes a munkahely, akkor meg lehet velük beszélni ezeket a dolgokat.
2009. okt. 8. 20:35
sajnos keveset vagyunk együtt.Este és reggel.futólag.Sajna nem bírni ezt sokáig.Ezért vállalunk még egy babát.talán így könnyebb lesz.A kislányom most elsős és jó ha ilyenkor vele van az ember.
23. petiandi (válaszként erre: 22. - F-kszilvi)
2009. okt. 8. 20:32
Akkor szinte nem is találkoztok egymással!! Ez szrönyű. Én még szerencsésnek mondhatom magam, de elkeserítő hogy mennyire nem család barát egyik munkahely sem!
2009. okt. 8. 20:31
Sziasztok.Én is anyuka vagyok és napi 16-17 órát dolgozom.A férjem szintén.Mi úgy oldottuk meg,hogy váltott műszakban dolgozunk.Nincs más lehetőség.
2009. okt. 8. 20:29
Az én munkaidőm 7:30-kor kezdődik. Faluban lakom, tehát mindenhova gyalog megyünk. Ez azt jeleti, hogy 6:50-kor indulás itthonról, irány az ovi, oda kb 7:10-re érünk. Onnan irány az ABC, reggelit venni a lányomnak, és én így 7:20-re érek dolgozni, a suli szerencsére a munkahelyem szomszédságában van. Délután fél 4-ig van a lányom a suliban, onnan bejön a munkahelyemre, 4:10 körül tudunk indulni az oviba, és így legkorábban fél 5-kor érünk haza. nem egyszerű, mert olyankor állok neki főzni, mosást indítani stb, és azt veszem észre hogy az egész kezdődik előről. És hozzáteszem, hogy a munkatársaimnak is ovis gyerekei vannak, így legtöbbször a mi gyerekeink (6 gyerek) az utolsók az oviban, ami nem mindig okoz különösebb örömet az ovónőknek....
20. ad04b33206 (válaszként erre: 19. - Arrival)
2009. okt. 8. 20:28
nalunk egy evig kapsz penzt az allamtol szüles utan. Elötte 6 hettel kapsz csak anyasagit, attol függöen mit dolgoztal. Bölcsi a környekemen nincs is, szoval erröl nem is kell beszelnem. Ovit csak akkor tamogatja az allam ha sokgyerekes vagy vagy munkanelküli, de ez mas teszta.
19. arrival (válaszként erre: 18. - Ad04b33206)
2009. okt. 8. 20:22

Angliában még rosszabb a helyzet.

Gyes 9 hónapig van. (nem is értem miért voltak otthon felháborodva a 2 éves csökkentésen.

Bölcsöde 3 éves korig fizetős van csak. Írtó drága. Min. 300 Ł /hét (110.000 Ft), és ez nem egész napot takar ám, hanem max. 9-3ig. Bár ha 9-3ig ott van a gyerek akkor olyan 500 Font/hét.


Óvoda állami támogatással 3 éves kor felett van, de így is fizetni kell valamennyit és szintén 9-3 ig.

2009. okt. 8. 20:08
bar ahogy latom eleg sok embernek gondot okoz, meg mindig "örülhettek" hogy legalabb van ilyen ovoda. En Nemetorszagban elek, es a környekünkün nincs is egesz napos ovoda. Ez alatt azt kell erteni, hogy reggel viheted a gyereket fel 9-töl, es el kell hozni fel 2-ig. Nem kap kajat, te csomagolsz neki, meg teat is ugy adnak neki hogy azert is külön fizetni kell. Es mindez egy honapban 100 euroba kerül. Nyaron is, mikor egy honapig nincs is ovoda! Vannak itt is egesz napos ovik, de az megfizethetetlen, es amellett sem tud az anyuka elmenni rendesen dolgozni. Szoval katasztrofa. Ha nincs segitseged, sulis koraig tuti haziasszony vagy.
17. 8559ed0e1b (válaszként erre: 10. - Szilvamama)
2009. okt. 8. 20:02

Szerencsés vagy.

Én sokszor 4 elött futok be az oviba(egy órára van a munkahelyem) és látom hogy az ovónő húzza a száját mert az utolsó percekben érek oda.Nekünk nincs senki aki elhozná a gyereket az ovibó tehát marad a rohanás meg a szájhúzás.

2009. okt. 8. 20:02
Köszönöm ezt a fórumot,ezen már én is gondolkodtam.Bár,így olvasva,nem igazán kaptam megoldást!
2009. okt. 8. 20:01
azt hittem ez egyéni probléma de látom más sem tudja ,hogy oldja meg ezt a "problémát".
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook