Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem áll ki a párom mellettem fórum

Nem áll ki a párom mellettem (beszélgetős fórum)


1 2
46. Hedda13 (válaszként erre: 43. - A81c8ae74a)
2012. máj. 1. 18:01

Igazad van, én is elgondolkodtam...ma végre eljutottunk oda, hogy megbeszéltük. A párom azt mondta, hogy az ilyet szemtől szembe kell rendezni. Na de én azt hiszem, még hónapokig nem találkoznak - akkor meg már minek...Végül is ő közölte, hogy beszélni akar az öccsével, mert túl sok negatív dolgot küld mindkettőnk felé.

Ma van a születésnapom, nem akarok tovább vitázni. Nehezen zárom le a dolgot magamban, bennem marad a tüske. Csalódtam. Igen, lehet, hogy azt hiszi, el vagyunk szállva, de ez nem igaz!Soha nem mondjuk, de minek is.

45. Hedda13 (válaszként erre: 42. - A31cf0fa6a)
2012. máj. 1. 17:47

Gondolom, ezt azért írod, mert meg akarsz bántani. nem számít. Mint látod, ezt nem tartja mindenki jelentéktelen dolognak. Végül is én kéreztem a véleményeteket, így köszönöm a tiedet is-igaz 2x is leírtad...előszörre is megértettem, hogyan állsz ezekhez a kérdésekhez.

Azért én nem szeretnék olyan környezetben élni, ahol mindenki azt hülyéz le, akit akar.S igenis, továbbra is azt szeretném, ha a párom megvédene, mert szerintem ezzel is az összetartozásunkat fejezi ki.

44. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Hedda13)
2012. máj. 1. 16:13
Szerintem nagyon sok minden elviselhető ha van családi összetartás ha viszont nincs megette a fene az egészet.Itt az összetartásra értelemszerűen rád meg a párodra gondoltam... A gyűlölet amit a sógor tanúsít ellened az önmagát minősíti viszont a párod is minősíti magát a viselkedésével. Tényleg el kéne gondolkoznod hogy ez így jó e neked. Vagy egyáltalán van e esély a változtatásra.
43. a81c8ae74a (válaszként erre: 1. - Hedda13)
2012. máj. 1. 09:14

Hát...tökéletesen igazad van.Azt gondolom,hogy ez egy olyan csalódási pont kettőtök kapcsolatában,ami megéri feltenni a kérdést:Akarsz-e ismétlést egy ilyenből,el tudnád-e viselni,egyáltalán együtt tudsz-e ezzel élni még Xhónap/év múlva is.

Nálam itt lenne vége.Mert nem kell,hogy leölje,de minimum megkéri,hogy vegyen vissza.Azt gondolom,hogy ő is egyetért ezzel,azt gondolja,hogy te is és a többiek is el vannak szállva a végzettségetektől.Ez az igazi baj.Felejtős.

42. a31cf0fa6a (válaszként erre: 28. - Hedda13)
2012. ápr. 30. 23:40
Mindenkinek szíve joga, hogy azt hülyézzen le akit akar. Pláne nem másnak kell megvédeni ilyen jelentéktelen dolgoktól.
41. Lysiantus (válaszként erre: 10. - Hedda13)
2012. ápr. 30. 23:26

A párodnak ezt nem lett volna szabad szó nélkül hagynia. Gondolom nem ez volt az első eset, hogy az öccse kinyilvánította a véleményét rólad és a családodról, a párodnak ezért nem fura.

Megértelek, ez nekem is rosszul esne, gondolkodásra késztetne..........

Sógor magát minősítette, valószínűleg kisebbségi érzése lehet veletek szemben. Lazítsd a kapcsolatot, ritkítsd a találkozásokat! Legjobb rokon a távol élő rokon. :)

40. Csipkerózsika (válaszként erre: 38. - 2c8b615588)
2012. ápr. 30. 22:47
Hát igen, kicsit kezd úgy festeni a dolog, mintha a párja nem tisztelné, különben ilyen baromságba nem ment volna bele...
2012. ápr. 30. 19:48
"hogy elveszítheti az öccsét" helyett elveszítheti a bátyját akartam írni.
2012. ápr. 30. 19:47

Ja, akkor az anyuka elvesztése az erős közös szál, a testvéri viszony mellett. Akkor bizonyára fogódzkodót is keresnek egymásban, vagy legalábbis az öcsi a bátyusban. Szerintem az öccse fél,hogy Te "elrabolod tőle" a bátyját, hogy elveszítheti az öccsét. De ez nem mentesíti őt az önzése alól.


Ez a koszorús dolog is elég fura,már hogy csak a Te neved nem került volna rá a közös koszorúra.Hiszen ha az öcsi párjának neve ott szerepel, akkor neked is jogod lett volna ehhez, ez így fair.


Nagyon el kellene beszélgetnetek, de elsősorban nem is Neked és az öcsinek, hanem Neked és párodnak. Arról,hogy hogyan lát ő Téged, elégedett-e Veled és a kapcsolatotokkal, mert mintha valami(k) hiányozn(án)a(k) neki)...

37. Hedda13 (válaszként erre: 36. - 2c8b615588)
2012. ápr. 30. 19:07

Vannak gyerekeink, de mivel mindketten korán kezdtük, nagyok...

Nem vettem észre, hogy máshogy viselkedne velem, miután az öccsével beszélt. persze,aí"sógor" sem ért egyet a viszonyunkkal, de nemigen szól bele. Azonban a zegnap esti durva volt. Talán leírva nem, de nagyon megdöbbentem a párom reakciómentességén...

Nem jellemző, hogy magamra hagyna, de az öccsével szemben igen. Egy éve meghalt az édesanyjuk. Közös koszorút akartak csináltatni. Meg is lett rendelve, erre az öccse közölte, hogy csak hármójuk nevét íratja rá( az ővé, a párja, meg a kedvesem nevét), az enyémet nem. A párom ebbe is beleegyezett. Nekem ez annyira rosszul esett, finoman jeleztem is neki, hogy ne bántsam, hisz volt elég baja. Ekkor külön koszorút csináltattunk.nincs jó viszonyuk az öccsével, sokat vitáznak. de én valahogy nem számítok...

2012. ápr. 30. 18:54

Szörnyű, hogy csak azért,mert mindketten elváltak vagytok, így reagálnak a családjaitok a kapcsolatotokra. Komolyan döbbenetes,hogy mások képesek ilyen módon vájkálni mások magánéletében, ne adj isten tönkretenni másokat.


Jó lenne,ha párodnak az öccsén és rajtad kívül is lennének a közelben olyan ismerősei, barátai, akivel beszélgethet, eljárhat szórakozni vagy ilyesmi. Közös gyermeketek van-e?


Nekem úgy tűnik,mintha kettőtök közül Te lennél az erősebb fél, ő meg a mások által befolyásolhatóbb.


Van-e különbség a párod Veled való viselkedésében, közvetlenül, miután beszélt az öccsével, és a között, mikor hosszabb ideje nem beszélt vele (egyáltalán szokott-e ilyen lenni)? Te mit tapasztalsz, hogyan viszonyul általában hozzád, a munkádhoz, a szokásaidhoz?

35. Hedda13 (válaszként erre: 34. - 2c8b615588)
2012. ápr. 30. 18:46
Mert mindketten egy vacak házasságból léptünk ki, mikor egymásra találtunk, s a válás, stb. egyik családban sem szokás. Vannak a páromnak barátai, csak messze. Az én barátnőm meg nemrég meghalt. Csak ketten vagyunk egymásnak,jelenleg, ha így nézzük.
2012. ápr. 30. 18:40
Miért ellenzik a kettőtök kapcsolatát? Párodnak vannak-e barátai?
33. Hedda13 (válaszként erre: 32. - 2c8b615588)
2012. ápr. 30. 18:37
Igen, ketten. de mindenki ellenzi a kapcsolatunkat, így maradtunk magunkra. Bár velem kommunikálnak a rokonok, szeretnek, de csak messziről. Neki senkije nincs a közelben, az öccsével beszél skype-on, de nincs köztük nagy testvéri szeretet.
32. 2c8b615588 (válaszként erre: 31. - Hedda13)
2012. ápr. 30. 18:32
Ez egyre cifrább :S Jó esetben csak annyit mondanának a családtagok,hogy őket ne keverjétek bele a kettőtök közötti konfliktusba. Nem éltek együtt egyikőtök rokonaival sem, ugye, szóval csak kettecskén laktok egy fedél alatt?
31. Hedda13 (válaszként erre: 30. - 2c8b615588)
2012. ápr. 30. 18:07

Ma megkérdeztem a kedvesemet, nem bánja-e, ha írok az öccsének pár szót. Ha ő engem nem véd meg, akkor magamnak kell-gondoltam én. Először azt mondta, azt csinálok, amit akarok, ő nem bánja. Én megírtam, hogy arra kérem, az anyám iránt érzett haragját ne terjessze ki ránk, s ne szidjon ok nélkül, stb. Tényleg normálisan. Erre a párom azt mondta, ha elküldöm, ő meg mindenkit kioszt a családomban...

Így az a helyzet alakult ki, hogy ő nem védett meg, viszont azt is megtiltotta, hogy én ezt magam megtegyem!

30. 2c8b615588 (válaszként erre: 29. - Hedda13)
2012. ápr. 30. 17:50

Oh, nem kell ahhoz bántani másokat, hogy rádszálljanak, és megkeserítség az életedet :)Egyszerűen vannak olyan emberek,akiknek semmi sehogy sem jó. Elégedetlenek az életükkel, és ezért azt akarják,hogy mások is elégedetlenek legyenek (a szomszéd zöldebb füve, ugyebár :))


Én ismerek olyan embereket, akiknek már a puszta tudat,hogy mások többre vitték, vagy magasabb a végzettségük, elegendő a szurkapiszkálódásra.


Ebbe csak beletörődni tudsz, addig, amíg nem kezdi kikezdeni a párod és közted lévő kapcsolatot (szerintem még ott nem tartotok, akkor sem, ha párod emiatt veszekedett Veled. Attól még szeret Téged). Vagy a másik lehetőség,hogy megpróbálsz leülni "a rokonnal" és nyíltan megkérdezni,hogy mi baja veled. Jó esetben elszégyelli magát és megnyílik előtted, rossz esetben meg még jobban megutál,mert ezzel akaratlanul is felhívod a figyelmét a saját gyengeségeire. Kétélű játszma...

29. Hedda13 (válaszként erre: 27. - 2c8b615588)
2012. ápr. 30. 17:07

Én is azt gondolom, hogy irígy. De miért? Én soha nem bántottam őt, egyszer sem hallotta tőlem, hogy különbnek tartom magam! Ő nem szeret tanulni, de remek kőműves, csodálatos munkákkal. De én is megdolgoztam a 3 diplomámért, a húgom is a doktori címért - mégsem emlegetjük SOHA, mert minek???

Mindenki maga dönti el, mire akar jutni. Én tiszteletben tartom őt, de jó lenne ez fordítva is...

28. Hedda13 (válaszként erre: 25. - A31cf0fa6a)
2012. ápr. 30. 17:03

Gondolom, Te könnyen vesze, ha lehülyéznek, nálunk, a mi családunkban ez nem szokás.

Mindenkinek joga van a véleményhez, igen. Csakhogy ezt nem bántó formában kell közölni, s főleg nem azzal, aki éppen szereti azt a nőt, akiről szó van, mert ez bunkóság. Főleg úgy, hogy nem velem van baja, hanem anyámmal.

S azt gondolom, ha az én kedvesem ezt szó nélkül tűri, akkor az öccse fontosabb, mint én, az egyetlen ember vagyok, aki kiállt mellette, mikor a család kitaszította!

Az öccse is kisemmizte, de ez nem tartozik ide. Én segítettem át a nehéz időszakokon, egyedül én. S én vagyok hülye? S ezt egy olyan mondja, aki kisemmizte? Bocsánat! Hadd essen már rosszul, hogy ezek után a kedvesem, még annyit sem nyög az öccsének, hogy ne hülyézzen!!!

27. 2c8b615588 (válaszként erre: 20. - Hedda13)
2012. ápr. 30. 14:40
A hülyézést nem gyűlölet, hanem irigység szülte. Irigy emberrel szemben nem sokat tehetsz. Párod valóban kiállhatott volna jobban érted, de vélhetően nem akart konfliktust. Ezek a családi viták mindig kényesek, és iszonyatosan elmérgesedhetnek a dolgok, ha rögtön ugranátok. Akár a párkapcsolatotok rovására is mehet (és vélhetően van,aki pont ezt akarja elérni).
26. Ditta67 (válaszként erre: 1. - Hedda13)
2012. ápr. 30. 14:27

Értelmes férfi büszke rá,ha a szerelme okos,értelmes.

Általában a bunkó pasik nehezményezik ezt,mert kisebbrendűségi érzésük van vele szemben.

Ez hosszú távon megbosszúlja magát!

25. a31cf0fa6a (válaszként erre: 1. - Hedda13)
2012. ápr. 30. 14:21
Mindenkinek joga van a véleményéhez, véleménytől pedig senkit nem kell megvédeni, haragot felesleges generálni.
24. Hedda13 (válaszként erre: 23. - 4aa8f77a48)
2012. ápr. 30. 12:09

Köszönöm, én is így gondolom!

Én megvédem magam, hidd el, soha nem szorultam másra. De a kedvesemtől milliószor hallottam, hogy soha nem tűrné el, hogy bántsanak...Hát bántottak...s eltűrte.

Ha az öccse rá ezt mondaná, azonnal földbe döngölné! Tudom, ezerszer csillapítottam már le, mert nagyon lobbanékony természet! Magát megvédi, engem nem...

23. 4aa8f77a48 (válaszként erre: 20. - Hedda13)
2012. ápr. 30. 12:05

Egyetértek... vannak férfiak akik nem akarnak gyengének mutatkozni a haverjuk,vagy a család előtt.. és ezért nem állnak ki a barátnő mellett..

Mert "minek?"

De ez pont a mi szemünkben teszi gyengébbé őket..De még nem jött rá az összes pasi ezek szerint :D


Amúgy meg védd TE meg magad!! Én simán kiosztom aki beszól...lehet az akárki..

22. Hedda13 (válaszként erre: 21. - Bnedora)
2012. ápr. 30. 12:04

Igen, talán túl érzékeny vagyok...

A sógor nem velem beszélt, tudod, az az érdekes, hogy a párom is belement abba a játékba, hogy én nem létezem...Nem közölte az öccsével, hogy ott vagyok, mikor beszélnek, ott vagyok a lakásban valahol...A skype másik végén ott van a "sógor" meg a párja, így elvannak. Legtöbbször ketten, de időnként hárman, de én mindig ki vagyok zárva. Én már mondtam a páromnak, hogy rosszul esik, de nem érdekli. Most összetartozunk, vagy nem?

Miért nem lehet tudni, hogy ott vagyok? Miért nem lehet engem felvállalni? Nem tudom, mit gondol a kedvesem öccse, hol lehetek addig ebben a pici lakásban? Nagyon rosszul esik a páromtól, hogy hagyja ezt a helyzetet fennállni.

Most reggel óta engem szid, mert szerinte én vagyok a hibás...miben is?? Azt nem tudom.

Mikor kérdezem, miért nem védett meg, csak kiabált velem.

21. bnedora (válaszként erre: 19. - Hedda13)
2012. ápr. 30. 11:24

Figyelj! Nem vagyunk egyformák, mindenkinek más a véleménye. Ne gondold, hogy ez csak veled történik meg, talán túl érzékeny vagy, hagyd a fenébe. Akkor kellett volna azonnal reagálnod a sógorodnak. És azt se feledd, hogy ő a párod testvére. Sokszor egy testvéri kapcsolat többet jelent, mint egy társ.

Nem védeni akarom, csak jobban teszed, ha mielőbb túl teszed ezen magad.

20. Hedda13 (válaszként erre: 16. - 4aa8f77a48)
2012. ápr. 30. 11:13
Tudom, igazad van. De a hülyézést gyűlölet szülte. Mondd, kire számítsak, ha nem a szerelmemre?? Akkor kire? Magamra. Csak így nagyon egyedül érzem magam...
19. Hedda13 (válaszként erre: 17. - Bnedora)
2012. ápr. 30. 11:10

Épp ez a bajom...soha nem bántottam a párom öccsét, soha! Ő haragszik az anyámra, ezért ezt kiterjeszti rám, meg a húgomra. Ez nem is érdekel!!!! Egyáltalán NEM FONTOS!!! Nekem a párom viselkedése fáj, de nagyon! Engem csak így le lehet hülyézni neki??? Ő meg egy szót sem szól? Ha az öccse rá mond valamit, ennél kisebb dolgot, abból mindig vita van köztük..Azért meri megtenni velem szemben, mert tudja, hogy lehet...hogy nincs aki megvédjem. Ha helyre tette volna a párom, gondolom, visszafogná magát. S ez nem az első eset, hogy megbánt, s a párol tűri...

Csak nyeltem, de telítődtem tegnap.

18. 4aa8f77a48 (válaszként erre: 17. - Bnedora)
2012. ápr. 30. 07:59

óó,dehogynem :D


én csak "véletlenül" szoktam:XD

2012. ápr. 30. 07:30
Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy a "megbántott" soha nem mond senkire egy rossz szót sem? Ő nem kritizál senkit, még véletlenül sem?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook