Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem akar pakolni a gyermekem fórum

Nem akar pakolni a gyermekem (beszélgetős fórum)


1 2
23. Cucicsillag (válaszként erre: 9. - Hoxa)
2013. máj. 8. 11:51
De ari! Teccik:)
2013. máj. 8. 11:35

Az a baj, hogy nem mindig hatja meg a bünti sem. Az oviban ő is pakol zokszó nélkül. Néha itthon is.

Próbálkoztunk már játékosan is, hogy a markoló szedi fel a legót a dömperre és az viszi a legósdobozba, de a fa vasútnál ez nem működik és akkor sem , mikor az asztalra kirak kb 20 autót és traktort, mert ott van a garázs.


Ez a tündéres dolog tetszik, lehet kipróbáljuk, bár az én fiam is mindig tele van kérdésekkel

21. Hoxa (válaszként erre: 20. - Cbe1344f18)
2013. máj. 8. 11:12
:DDD Ez jó és teljesen jogos.
20. cbe1344f18 (válaszként erre: 18. - Hoxa)
2013. máj. 8. 11:06
:-) Aranyos, kíváncsi vagyok, a 3 gyerekem fogja-e bírni ezeket a sztorikat (még kicsike). A Fogtündértől konkrétan nem mert a fiam elaludni, mert idézem: "Utálom, hogy mindenfélék rohangálnak itt, amikor én alszom" :-)
2013. máj. 8. 10:56
h igy jartal...a szabad jatek es a kotelezo pakolas kozott - ha ifjoncrol leven szo - nincs aranyossag,minel jobban erolteted bla bla bla...jatsz vele ugy szoktasd ra a pakolasra hmm?
18. Hoxa (válaszként erre: 16. - Cbe1344f18)
2013. máj. 8. 10:51
A fiamat sosem érdekelték a részletek, csak a "nagy képet" nézi. A lányom más, ő már a télapónál is faggatott a hogyanokról. Azt mondtam amúgy, hogy a rend tündér nagyon apró és bebújik a kulcslyukon. :)))
17. Hoxa
2013. máj. 8. 10:50

Hát igen, de az a bizonyíték rá, hogy "képesek" az elrakodásra. ;)))

Amúgy nálam a 7 éves nem pakol el, a kisebb sokkal rendszeretőbb.

2013. máj. 8. 10:47
Nálunk a "Rendtündér" ötlete tutira csak további kérdéseket hozna. A Fogtündér mizéria után nem merném, bár szuperül hangzik. A z én gyerekeim addig kérdezgettek róla, míg széttárt karokkal ott álltam, és nevetve kiböktem, hogy "ezt az anyukák találták ki, hogy ne ijedjetek meg a fogak kiesésétől." :-) Nagyon tudnak kérdezni, és kiszagolják a "kamuszagot". Visszatérve a rendrakásra: az ovi az más, ott majdnem minden gyerkőc rendre van szoktatva, otthony anyával azért sok mindent meg lehet csinálni... :-D
15. f1ed0b587a (válaszként erre: 1. - Olgi1977)
2013. máj. 8. 10:27

Ez természetes! Ki az aki szeret pakolni?

Keménynek kell lenni!

2013. máj. 8. 10:26

Bizony-én is oviban dolgoztam pár hetet,és a kicsik,3-4 évesek is elrámoltak maguk után.

Jött a pakolózene,és mindenki tudta,hogy itt a rendrakás ideje.

Nálunk sajna a fiam rendkívül lusta,és rendetlen.Bármilyen praktikát bevetettem,hasztalan volt:(Hiába dobtam ki a kukába a játékot-nem érdekelte:o

A lányom viszont pont az ellentéte-állandóan rendet rak.

13. Hoxa
2013. máj. 8. 10:20
Az óvodában a kiscsoportosok (3 évesek) már elpakolnak. Az alapokat most lerakod, vagy szívhatsz később.
2013. máj. 8. 10:16
Teljesen normális viselkedés egy ilyen idős gyerektől.
11. szafaripók (válaszként erre: 9. - Hoxa)
2013. máj. 8. 10:13
Ez tök jó!:))
10. spinneli (válaszként erre: 9. - Hoxa)
2013. máj. 8. 10:12

Nagyon aranyos ötlet.

:)

9. Hoxa
2013. máj. 8. 10:11

Ne nevess ki az ötletért:

Nálunk párszor jött a "rend tündér". Amikor nem voltak itthon, egy levelet hagyott nekik (amit persze én nyomtattam). Ha rendet talált, akkor egy mesét, vagy verset is mellékelt hozzá. Amikor rendetlenséget, akkor szomorú arcú tündérkét nyomtattam oda és leírtam a nevében, hogy nem örült neki, hogy rendetlenséget talált a gyerekek szobájában és milyen jó lenne, ha amikor legközelebb erre jár, már hozhatna nekik valami mesét.


Nálunk használt, csak nekem kéne gyakrabban csinálnom, hogy hosszútávon is segítsen.

Néha csak elég megemlítenem a nevét, már lelkesebbek a rendrakásnál. :)

2013. máj. 8. 10:11
Én nem szólok rá, hogy pakolj el. Megkérdezem: Segítesz? És jön, és észre sem veszi, hogy 95%.ban ő pakol el. Nondjuk eléggé a szokási rabja, és ebbe a rend is beletartozik szerencsére. :) Júliusban lesz 3 éves.
7. cbe1344f18 (válaszként erre: 2. - Olgi1977)
2013. máj. 8. 10:10
Szerintem a gyerekeknek vannak életkori sajátosságaik. Most épp ilyen korszakotok van, elmúlik, ha türelmesen következetes maradsz. Nekem az a tapasztalatom (6 és 8 évesek a nagyok), hogy sosem fölöslegesen dumálunk nekik. Lehet, hogy most veszett fejsze nyelének érzed azt, hogy minden alkalommal elmondod neki, hogy mit kéne csinálnia, de el fog jönni az a kor is, amikor ezek természetesek lesznek neki. Példa: 2 évig naponta 15ször mondtam, hogy vécé után kezet kell mosni. Mára mindkettőjüknek természetes, ha éjjel félig alvás közben mennek, akkor is tudják. Tuti, hogy így lesz a pakolással is, csak várj türelemmel. :-) Nálunk ez a téma a nagyfiamnak megy, a 6 éves lányomnak még nem, majd ráébrednek, hogy nekik is jobb lesz rendben.
6. szafaripók (válaszként erre: 1. - Olgi1977)
2013. máj. 8. 10:08

Nálunk úgy működött a dolog, hogy amíg kicsi volt, este mindig apával pakoltunk el. Aztán kb. 2 évesen tőle is elvártuk, hogy segítsen, de változó volt, mennyire volt aktív.

Aztán kicsivel később ténylegesen közösen kellett pakolni, utána pedig főleg neki. Megbeszéltük, hogy amit nem tesz el, azzal másnap nem játszhat. Persze ez addig nem volt neki gond, amíg még bőven maradt játéka. Úgy a 3.vagy 4. napon mind elfogyott, másnap nem volt játék.

Azóta pakol, mint a kisangyal!:)

A kedvenc játékát, a nyugikutyáját soha nem veszem el tőle, max. megkérdezem, hogy ha nem csinálja, amit kell, alhat-e velem a kutyája. Ilyenkor általában berohan vele a szobájába, beteszi a párnája vagy a takaró alá, és visszarohan csinálni, amit kértem...:)

5. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Olgi1977)
2013. máj. 8. 10:07
Jajj, pont indultam vona rendet raki, mikor felugrott ez az ablak:) Szval, ha vki most megcsnalna helyettem, en sem allnek fel! Amugy "komolyra"forditva a szot Joe Frost a szupardada rengeteg tanaccsal latjael az anyukakat ezzel kapcsolatban. Legutobb vmi olyasmi volt, hgy probaljuk arra ravenni,hgy pl.szin szerint vagy froma/anyag szerint, hgy az elpakolas is egyfajta jatek legyen.
4. Sanka02 (válaszként erre: 2. - Olgi1977)
2013. máj. 8. 10:03

Nálunk nagyon hatásos volt, hogy egy kukás zsákba szedtem a kedvenc játékait, és ki is vittem a kinti szemetesbe. Nagyon zokon esett neki.

Ha játszunk addig nem veheti elő a következőt, míg az előzőt el nem teszi, különben óriási lenne a káosz.

2013. máj. 8. 10:02
Mentségére legyen mondva, én is nehezen szánom rá magam :-)
2013. máj. 8. 10:01

3 éves múlt a kisfiam, de nem akar elpakolni maga után. Játszik a legoval és otthagyja és nem tudom rávenni, hogy pakoljopn el maga után. MÁr túl vagyunk a leültetem büntetésen, elteszem a kedvenc játékát büntetésen és a mesemegvonáson is.


Máskor mikor olyan kedve van magától még a levett cipőjét is szépen megigazítva teszi el a helyére.


Tehát leginkább dacol, makacskodik. Minnél határozottabban mondom neki, hogy pakoljon el, annál inkább látom rajta a "csakazértse" kifejezést


Valakinek ötlet?

2013. máj. 8. 09:58
Nem akar pakolni a gyermekem
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook