Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekem pár hétig járt oviba, de valószínűleg ki kell vennem, jövőre megint be kell íratni, ha akarom, hogy járjon? fórum

Gyermekem pár hétig járt oviba, de valószínűleg ki kell vennem, jövőre megint be kell íratni, ha akarom, hogy járjon? (beszélgetős fórum)


2009. nov. 17. 19:36
Mennyi idős a pici lánykád(aranyos nagyon)?Igen azt mondják akkor könnyebb, de a fiam össze vissza kakil nem 1időbe csinálja.ez a nagy baj.+azt is mondják nem szabad siettetni,de meddig én már teljesen kivagyok ,h állandóan üldözöm, figyelem.már a pelust is le vettük róla kb2hója de most már elég volt vissza rakom rá addig míg nem kakil,utánna leveszem .nagyon makacs!Na + 2gyerekkel nem egyszerű!
2009. nov. 17. 17:30
Az igen. Mi is vettünk már wc szűkítőt meg fellépőt, de még az a baj, hogy nem is beszél szinte semmit. Majd akkor én is figyelem, hogy mikor kakil. De én úgy tudom, hogy akkor lehet wc-re szoktatni, ha már rendszeresen ugyan abban az időben kakil. Nem? Ma pl. 3x kakilt egy picit...
14. zerika79 (válaszként erre: 13. - Dedc93f75e)
2009. nov. 17. 17:27
Biztos fél a kakiától,nem tudja,h mi az.Nekünk nem jött be a bili néha én is csináltam de az lett az eredménye ,h elbújt előlünk kakilni.Vettünk a wcfellépőt az tetszett neki egy darabig,ő tette mindig a wc-hez így tanult +pisilni.Aztán már állva csinálja mint a nagyfiúk.Vissza térve a kakihoz ki figyeltük amikor kakilnia kellett és elbújt, utána mi is elkaptuk rá tettük a wc-re de inkább vissza tartotta a kakit közbe + kiabálta ,h hadjuk békén.Elment játszani 1-2 perc aztán be is kakilt.Most körbe körbe futkozik amikor kakilni kell neki de csak mondja hadjuk békén,de tudja h a wc-be kell rakni és h le kell húzni
2009. nov. 17. 15:41
Szegényke. Szerintem el fogja lesni a többiektől. Rossz ezt mondani, de egyszer-kétszer kinevetik és nem fog dacolni a kakilás ellen. Én is alig várom, hogy leszokjon az enyém a pelusról, de nálunk meg az a legnagyobb probléma, hogy ha nincs rajta pelus és kakil gyorsan aládobjuk a bilit, felpattan és sír. Fél a kakitól. Mutat rá és elszalad... Szerinted mit csináljak? Neked van valamennyi tapasztalatod...
2009. nov. 17. 15:26
3-4 hója próbálkozunk tudja hová kell tenni a kakit de mégse szól,szerintem dackorszakba van,mert ujabban nagyon hisztis + márt csak azértse csinálja + amire kérjük
2009. nov. 17. 15:23
másfél hete
2009. nov. 17. 15:21
Az a baj szerintem, hogy ez nagyon türelem játék. Lehet hogy a jövő héten már a wc-be kakil. Mióta jár oviba? Lehet előbb, vagy utóbb megszokja.
2009. nov. 17. 15:19
nem szól!de már kipróbáltunk mindent az ég világon de semmi
2009. nov. 17. 15:17
Ez nem helyes szerintem. Amúgy hogy-hogy bekakil? Nem szól hogy kell neki, vagy nem tudja visszatartani?
2009. nov. 17. 15:16
pisivel nix gond!azért is próbáltuk az ovit hátha tetszeni fog neki a pici wc +látja a gyerekektől
2009. nov. 17. 15:14
van de itt nálunk azt hangoztatják h akkor mehet oviba ha szobatiszta
2009. nov. 17. 15:11
Szép... Szegény kisgyerek. Ezt soha nem fogja megérteni. Nincs a környéken másik ovi?
4. zerika79 (válaszként erre: 3. - Dedc93f75e)
2009. nov. 17. 15:07
itt azt mondták a dadus nem válalja a mosást.az óvónő azt monta azért oda figyel de ha nem tanulja + a kakilást akkor nem járhat
2009. nov. 17. 15:02

Ilyen ovival még nem találkoztam

Mi is látogattunk már meg ovikat, de mindenhol azt mondják, ha netán még vannak ilyen gondok a gyerekekkel inkább 100x lecserélik a ruhájukat és kész. Nem pelus meg stb... Legtöbb helyen inkább tanítják a szobatisztaságra, nem azt mondják, hogy vidd haza és neveld meg...

2. daroki (válaszként erre: 1. - Zerika79)
2009. nov. 17. 15:00
Sztem ezt beszéld meg az óvodavezetővel,ő biztos megmondja a tutit!
2009. nov. 17. 14:58
Sajnos bekakil ,és azt mondták az oviba ,hogy ha folyamatossá válik a bekakilás nem mehet oviba.ha kivenném pár hónapra,tegyük fel pl ha sikerülne akár januárra v februárra szobatisztává lennie vissza vihetem?vagy ha jővőre (szept)vinném megint be kell íratni újból? nem tudom mit tegyek.de imád oviba járni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook