Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Neked mit jelent a karácsony? fórum

Neked mit jelent a karácsony? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
2012. dec. 6. 11:48
Egyedüllétet valószínű.
2012. dec. 5. 12:43
FÁJDALMAT
241. Basset (válaszként erre: 240. - Basset)
2011. jan. 10. 09:59
Természetesen a tavalyi, vagyis az utolsó... :)))))
240. Basset
2011. jan. 10. 09:59
Hogy telt az idei karácsonyotok? Akinek van kedve, írjon róla!
2010. dec. 8. 08:15

Fantasztikus alkalmat arra, hogy egy pár napra mindenki lelassítson, figyelni kezdjen másra is, és megtörténjen az a bizonyos kis csoda, ami minden karácsonykor előjön nálunk.


És persze azt is, hogy az előkészülteknél halálra dolgozzuk magunkat:D De beérik az a gyümölcs:D:D

2010. nov. 21. 14:20
őszinte családi együttlétet
2010. nov. 21. 09:48

Nagyon szeretem!

A gyerekkori karácsonyokat is nagyon szerettem, azok másmilyenek voltak.

Most fogjuk a 30. karácsonyfát együtt díszíteni. A fiamék is eljönnek. Tavaj délután csak egy "fél órára" értek rá és még éjfélkor is nehezen indultak ....

Mikor Celine Dion elkezdi énekelni: O Holy Night ....

Csend, csend. Legalább belül ....

Ezért is érdemes élni.

2010. nov. 21. 09:16
Én imádom hogy fel lehet díszíteni a házat kívül belül,ennek nagy megszállottja vagyok,hogy a párom végre annyit van velünk amit egész évben összesen nem,hogy a gyerekek még hisznek a tündérmesékben és olyan jó őket kicsit becsapni,ahogy várják az ünnepet persze az ajándékokat is,próbálják elkapni az angyalkát de valahogy mindig elsuhan csilingelés után,és hogy finomakat eszünk,lelassulunk és élvezzük ezeket a napokat.
235. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 231. - 7717d911a9)
2010. nov. 21. 08:44

Fiatalon hogy tudsz Te ilyeneket?

Nagyon igazat és szépeket írsz! :))

2010. nov. 21. 00:47

Én nagyon szeretem, hisz az év legszebb, legcsodálatosabb ünnepe, és tetszik, ahogy pompába öltözik a világ minden olyan része, ahol ünneplik...


És egyszerűen, imádom ezt az ünnepet... és a gyönyörűen feldíszített fákat is...

2010. nov. 20. 18:30
Két gyerek Londonban él, a harmadik hozzájuk megy. Ez lesz Nekik a karácsonyi ajándék, hogy ők hárman legalább együtt tölthetik azt a pár napot. Nekünk is, mint itt sokaknak, már nem élnek a szüleink. Karácsonykor csak ketten leszünk, aztán majd amikor a nagylányunk hazajön, akkor megyünk a rokonokhoz, hogy Ő itthon se maradjon ki semmi jóból! Először leszünk ketten - de remélem utoljára.
2010. nov. 20. 17:08
"Egy idő után akárhány karácsonyfát láthatsz, mindig csak egyet látsz, s a többi látszat".
231. 7717d911a9 (válaszként erre: 220. - 16b5d6ae34)
2010. nov. 20. 16:27

Meg kell tanulni függetleníteni magunkat lélekben másoktól. Mindenkinek saját élete van és az életének vannak bizonyos periódusai. Ezt el kell "sajnos" fogadni.


Azon kívül vedd észre mi maradt. Ott vannak a fák, ott vannak a madarak, a jó levegő, netán a hó, vagy a karácsonyfa, a házad amiben élhetsz, az egészség ami remélhetőleg megvan.


Ha az életet lekötjük az elvárásainkhoz, akkor nem tud szabadon áramolni.


Mindent el kell fogadni. Minden apró, hasznos dolgot az életben.

230. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 226. - Basset)
2010. nov. 20. 15:41
Igazad van, legalább vagyunk MI, de a régi ünnepekhez képest kevés.
2010. nov. 20. 14:56
Én a karácsonyt várom egész évben, mint egy gyerek.Már a 4 éves kisfiam is ilyen lett.Imádok olyankor karácsonyi filmeket nézni, a lakást díszíteni és mindent, ami az ünnephez kapcsolódik.Évről évre nagyobb fa kell, mert minden évben találok valami nagyon szép díszt.Az egész olyan meghitt.
228. Basset (válaszként erre: 222. - Skittles)
2010. nov. 20. 13:21
Pár éve nekünk is ilyen volt, mikor még éltek a szüleim, a nagyszüleim még jobban voltak, akkor náluk röffent össze a banda. Szuper volt!!! Sajnos a szüleim meghaltak, és a nagyszüleim, amióta anyu meghalt, minden ünnepet (szülinap, évfordulók is) az ő hiányával élnek meg... Tejesen megértem őket, de én már elengedtem anyut, nekem már nem fáj annyira és néha olyan frusztráltan érzem magam... :(
227. Basset (válaszként erre: 221. - Bancsika)
2010. nov. 20. 13:18
Á, én nem akarok havat... Bár valóban szép, ez nálunk általában azt jelenti, hogy ugrik a családlátogatás, mert csúszik az út... :(
226. Basset (válaszként erre: 220. - 16b5d6ae34)
2010. nov. 20. 13:18
De ott van a MI... Ez miért nem elég?
225. Basset (válaszként erre: 219. - Frenszy)
2010. nov. 20. 13:17

Én hiszek... :)


Nekem a gyerekkori karácsonyaim voltak iszonyúak. Mindig veszekedés, cirkusz, kényszermosoly és mocskos sok ajándék...

Szerintem magunknak generáljuk, hogy utáljuk vagy szeretjük-e. Eldönthetjük, hogy igen, most jól fogom érezni magam, nem húzom fel magam, hanem próbálok örülni annak, ami van. (és annak, ami nincs)

224. 9c8432d068 (válaszként erre: 220. - 16b5d6ae34)
2010. nov. 20. 12:56

Most nagyon jól megfogalmaztad azt,ami bennem is van,ha a karácsony szóba kerül.

"Addig szerettem, amíg együtt ünnepelt az egész család.

Nagyszülők, kisgyerek és mi, a szülők."


Mióta felnőttek,családot alapítottak és elmentek a gyerekeim,azóta semmi sem az igazi.

Addig jó és szép,ameddig velünk vannak,és együtt tudunk örülni a karácsony varázsának.

Sajnos,a szüleink sem élnek már,tehát lényegében se nagyszülő,se kisgyerek,csak mi,a szülők,és néha a gyerekek,ha eljönnek hozzánk rövid időre az unokánkkal.

223. githaj
2010. nov. 20. 12:50
Valamikor, amikor még a szeretetrol szólt szerettem a karácsonyt, de ma már nem. A mai világban csak az ajándékokról, amik sokszor feleslegesek és a sok kiadásról szól.
222. Skittles (válaszként erre: 206. - Frenszy)
2010. nov. 20. 12:48

Sziasztok!

a kötött pulcsi és Amerika nélkül is szerencsésnek mondhatom magam:D A Szentestét otthon töltjük, de másnap már irány a nagyszüleimhez, ahol ott az egész család(6 teso, 10 unoka, 7 dédunoka meg persze mama és tata, férjek, feleségek)...szóval nekem nagyon sokat jelent a Karácsony, mert az az ünnep, ahol együtt lehetünk szeretteinkkel. Főleg a mai rohanó világban,az embereknek nincs(?) idejük leülni beszélgetni, meginni közösen egy teát, kávét....elrendezzük a legfontosabbakat telefonon, emailben, messengeren......

Semmi nem pótolja azt az érzést, amikor együtt lehetünk, és ha erre karácsonykor van lehetőség elmondhatom: nekem nagyon sokat jelent a karácsony:)

2010. nov. 20. 12:48
Legszebb ünnepe az évnek.Időjárás remélem segítségünkre lesz az idén, és szép fehér karácsonyunk lesz.
220. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 215. - 7717d911a9)
2010. nov. 20. 12:44

Nagyon szépen írtál, jó volt olvasni.


Addig szerettem, amíg együtt ünnepelt az egész család.

Nagyszülők, kisgyerek és mi, a szülők.

Kisgyerek felnőtt, kirepült, nagyszülők elmentek....ketten maradtunk. Egyik nap még jön kisgyerek a feleségével, aztán annyi.

Már nem szeretem.....:(((

219. Frenszy
2010. nov. 20. 12:43

Milyen jó is volt gyereknek lenni. Karácsony úgy volt jó, ahogy volt. Mindig boldog és meghitt volt. Valahogy szerintem ezt az érzést szeretnék újra átélni felnőtt fejjel is. Ki így, ki úgy. És mivel már felnőttek vagyunk, nem megy könnyen, mert már nem hiszünk sem télapóban sem Jézuskában eltűnt a varázslat. Ezért vannak már "elvárásaink". Bévi és én így tudjuk elképzelni a karácsonyt. Így lenne egész a karácsonyt és végre átélhetnénk egy kicsit abból a varázslatból.

És bár nem mondom még mindig meghitten ünnepelnünk, de részemről kicsit csalódás mindig a karácsony. Arra jöttem rá, hogy az év más időszakában sokkal inkább rám jön a "karácsonyi hangulat". Mert mindig szemem előtt lebeg valami, az, hogy eljön a Karácsony és vele együtt valami csoda is! És mikor ott vagyunk szent este, rá kell döbbennem, hogy itt nem lesz semmi féle csoda...

2010. nov. 20. 12:39
Munkaszünetet, magyarázkodást, anyagi csődöt. Magyarul semmit!
217. Basset
2010. nov. 20. 12:39
És persze mindezeket agyonüberelve, a karácsony Jézus születése... Sajnos, a családban csak nekem... :(
216. Basset
2010. nov. 20. 12:34

Én imádom ezt az egész decemberi "parádét", 2 gyerekem van (4 éves fiú, 2 éves lány)!!!


6-án mikulás... :) apa beöltözik (nem ismerik fel, de a ruhát a nagyobb gyerek véletlenül megtalálta, azt mondtuk nekik, hogy Mikulás itt hagyta, majd jön érte).

advent (most először gyújtok gyertyát, pedig már vagy 5 éve tervezem. eddig mindig macerának tűnt, mivel kézügyességem annyira nulla, hogy egy zoknit se tudok bestoppolni, így a koszorú-izét sosem tudtam megcsinálni. de most veszek 4 szép mécsest és meggyújtjuk!)

aztán karácsony - nagyon nem szoktunk suvickolni, nem jön hozzánk senki, átlagos "1 nap alatt megvan" a férjemmel. főzés - tavaly nagyon rossz volt, mert kaptunk egy csomó halat, és a java pocsékba ment, idén még nem tudom, mi lesz, de nem hal, az tuti! évek óta szeretnék vellingtonhusit sütni és találtam egy receptet, ami tök egyszerűnek tűnik, talán idén sikerül. ajándék - a gyerekeknek szeretek vásárolgatni, egymásnak meg külön poén. :) fa - mindig a férjem és a gyerekek díszítik, jó poén. család - ezt is szeretem, bár a család egyik fele túl karácsonyos, a másik meg túl nem... :S de jó lesz az is!eddig még mindig jó volt! extrák - természetesen a karácsonyi vásár, ahol általában sose veszünk semmit, és forralt borozás, amit idén talán sikerül a férjemmel kivitelezni, mert eddig csak a barátaimmal jött össze. meg ilyenkor mindig karácsonyi cédét hallgatunk, meg kidekoráljuk minden bizbazzal a lakást, ajtót, ablakokat...

szilveszter - ez is külön buli, mert olyankor "pukkantunk", meg "kötelező" alkoholizálás van, ami általában döcögve indul, de a végén mindig jól sikerül, tavaly pl. beteg volt az egyik gyerek, nagyon sokáig fenn voltunk mindketten, és iszonyú jót beszélgettünk... meg olyankor van sok süti is.


na, nálunk ennyi szokott lenni, röviden... :D

215. 7717d911a9 (válaszként erre: 209. - 9c8432d068)
2010. nov. 20. 12:32

A gyermek természetes módon harmóniában van önmagával. Öröme oktalan. Tiszteli saját lényét és az életet. Eme szentség érzését nehezen befolyásolja a környezete. Az öröm, az ok, benne van. A saját lelkében. Ezért a külső körülmények másodlagosak. A lelked állapota viszont elsődleges. Harmónia uralkodik benned vagy disszharmónia? Elégedettség vagy elégedetlenség? A gyermeknek még nincs szüksége semmire mert mindennek a birtokában van. A szeretet erejének.


A karácsony ennek a szeretetnek a világba való áramlása.


Az, hogy ki hogy éli meg, hogy rezonál vele, az a saját lelki állapotától függ.

214. azure_
2010. nov. 20. 12:30

A karácsony a legkedvesebb ünnepem, a melegségével, a meghittségével. Én jövő héten kezdem a lakás dekorálását. Előkerülnek a mécsesek, illatgyertyák, az ablakba kikerülnek a fények és a hópelyhek. A kisfiam szobája mikulásba öltözik. Nálunk ugyanaz az alma-fahéj illatosító van minden évben. Ez hozzátartozik a karácsonyhoz. :) Mindig ugyanaz a karácsonyi menünk már évek óta. - ananászos tűzdelt csirkemell és gönygyölt szilvás karaj -. A szentestét együtt töltjük itthon, idén pedig különleges lesz, hiszen a kisfiam most múlt egy éves és már értékelni tudja az ajándékot, biztosan rácsodálkozik majd a karácsonyfára is. Nagyon várjuk a karácsonyt és készülünk rá. :)

Ajándékot soha életemben nem vettem meg még ilyen korán, mint idén. Október végén megvolt a pici ajándékainak a nagy része. :) Egyébként mindig az utolsó pillanatban vásárolunk. Mindig mindenkinek azt amit szeretne. Imádok örömet szerezni és másoknak adni. Gyermeki örömmel bontogatjuk itthon az ajándékokat szenteste. :)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook