Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Neked miert inditottak el a szulest? fórum

Neked miert inditottak el a szulest? (beszélgetős fórum)


1 2
29. josey (válaszként erre: 24. - 2ab728965c)
2007. nov. 11. 21:48

Na jól van,akkor máshol is van ilyen:))

Az a 2 héttel előbbi azért durva...

28. josey
2007. nov. 11. 21:40

Szia,

én finoman inkább "rásegítésnek" nevezném,amit velem tett:)

A kiírás napján épp ügyeletes volt a választott dokim,az NST-n látszottak a nagy hullámok,1 ujjnyira nyitva voltam,de semmit sem éreztem.

Vizsgálatkor picit tágított,mert magamtól eleinte nagyon lassan tágultam,majd burkot repesztett.

A válasz:le akart tudni,mert másnap elutazott:))))

27. 2ab728965c (válaszként erre: 25. - LoLiNa)
2007. nov. 3. 20:12
Tudod ez még a "szocializmusban" volt, mikor nem nagyon lehetett pofázni( vagyis lehetett de minek)----ne félj, most már bánom piszokul hogy hagytam ....én kis hülye.....
26. Linn (válaszként erre: 23. - Sz.Csirke)
2007. nov. 3. 12:35

Hogy írjak valami pozitívat, rajtam kívül nem hallottam ilyen burokrepesztéses "balesetet" senkitől. Szóval remélem elég ritka.

Szerintem ne aggódj még így előre semmitől! Élvezd a várandósságot! :)

25. LoLiNa
2007. nov. 3. 07:09
nekem nem indították, a gyerekek döntöttek :) próbálta volna.. kezeit törtem volna :D mármint ha indokolatlan
2007. nov. 3. 06:36

Nekem mindhárom gyerekemnél azért, mert a fogadott orvosom éppen aznap ügyelt.

Mentségére legyen mondva, csak a legkisebb fiam született 2 héttel előbb emiatt, a többivel kivárta az időt....:((((((

23. Sz.Csirke (válaszként erre: 22. - Linn)
2007. nov. 2. 22:44
Ez megdobbento es aggaszto is. En is gondolkoztam mar ezen, hogy burokrepesztesnel esetleg serulhet a gyerek. Koszi hogy leirtad.
22. Linn
2007. okt. 31. 20:14

Sziasztok!

Nekem mindkét babám születését "elősegítették", mert egyik sem akart "időben" kibújni. Az elsőt egy héttel, a másodikat két héttel hordtam túl. Mindkét esetben burokrepesztést csinált a dokim, és még oxitocint is kaptam. Az első babámnak így is egy nap kellett, hogy kibújjon, szó sem volt császárról, csak nagyon lassan tágultam. Utólag kiderült, hogy a nyakán volt a köldökzsinór.

A másodiknál is burokrepesztés, és oxitocin. Hét óra vajúdás után maradt másfél ujjnyi a méhszájam (annyi, mint a kezdet kezdetén), pedig voltak fájásaim, de azt mondta a szülésznő, hogy ezek a fájások csak arra jók, hogy kifárasszanak. A vége császár lett, azt kell mondjam, hogy szerencsére, mert kiderült, hogy a baba feje nem illeszkedett be rendesen a szülőcsatornába, vagyis nem a feje búbja jött volna előre, hanem a homloka. Utólag az is kiderült, hogy alig volt magzatvizem, így az első burokrepesztésnél azt hitte a dokim, hogy nem repedt meg, ezért valami kötőtűszerűvel újra burkot akart repeszteni. Amikor attól sem folyt el több magzatvíz (összesen kb. 2 dl.), akkor mondta, hogy nem is lesz több.

Mikor megszületett (császárral) a kisfiam, megmutatták, és megkérdeztem a dokit, milyen a homloka, mikor közölte, hogy az a második burokrepesztésnél történt, ő sértette fel neki. Szóval még örülhetek, hogy nem lett maradandó károsodása szegénynek.

2007. okt. 30. 11:22

Sziasztok!

Nekem az első babámnál toxémia miatt nem vártak tovább (baba állandóan aludt a végén) és a 40. héten megindították a szülést, végén császár lett belőle, mert baba feje nem volt lenn eléggé, aztán a szívhangja nem volt jó.

Második babánál beindult ugyan, de repesztettek burkot, mert nem haladt a dolog, nem volt lenn ő sem, császár lett és ez a szerencse, mert a nyakán volt a köldökzsinór!

Harmadik baba minta szerint beilleszkedett, születésre készen állt, de az előző ket császár miatt ő is császáros lett, itt nem indítottak szülést, programozott császár volt, vajúdás nélkül.

20. Sz.Csirke (válaszként erre: 19. - Teleki_2007)
2007. okt. 29. 21:48
Koszi a sok hasznos infot!
2007. okt. 29. 20:51
Sziasztok! Nekem mindkét fiammal repesztettek burkot de már akkor amikor megindult magától a szülés.Első fiammal menzeszes görcsökkel kitágultam bő három ujjnyira de akkor elmúltak a fájásaim eddigre már repesztett a dokim burkot, jött az oxitocin de így is nagyon hosszú volt mire kibújt Péter, már a császárt latolgatták de csak sikerült, igaz már nagyon fáradt voltam..13 órát vajúdtam vele.3100gr-mal és 51cm-vel.Kornéllal a másodikkal is bent voltam már a korházba mert dec.5.-én lejárt az időm egy újnyira voltam nyitva magzatvíz tiszta volt, a dokim másnap megindította volna a szülést de a fődoki nem engedte, mondván nem áll készen a méhszáj a szülésre.8.-án éjszaka arra ébredtem,hogy fájásaim vannak ez volt este háromnegyed 11-kor.Háromnegyed kettőkor mentem vizsgálatra a fődokihoz ő volt az ügyeletes ekkor már eltűnőben volt a méhszáj.Szóltak a dokimnak és ő repesztett burkot és hajnali 3-ra már meg is született Kornélkám, 3550gr-mal és 58cm-rel..Csak az volt a bibi,hogy már zöld volt a magzatvíz.. de szerencsére nem lett komolyabb fertőzése..Sőt nem kellett kapnia semmilyen antibiotikumot sem lehet,hogy előtte nem sokkal kakilt a vízbe a kicsi.Ezt csak abból gondolom, hogy nem lett fertőzés.Különben a dokim nagyon pipa volt a főnökére ,hogy nem engedte előző napokban megindítani a szüléstmert"nem áll készen a méhszáj a szülésre"Ez volt az én történetem...
2007. okt. 29. 19:01
Senki mas nem akarja megosztani ezt az infot?
17. Cadence (válaszként erre: 15. - Sz.Csirke)
2007. okt. 26. 09:14
3nappal szülés elött ultrahangon 4300g-ra saccolták.
2007. okt. 25. 09:14
Én 2005 04.08-án szültem, bár 05.04-re voltam kiírva. 33 hetes terhes voltam, amikor a dokim befektetett a kórházba, mert a méhszáj 2 ujjnyira már ki volt nyílva. Minden nap NST, három naponta vérvétel. Minden nap 10 perces enyhe fájásokat mutatott a gép, amit én nem érzékeltem, bár a hasam állandóan fájt tompán. Április 8-án is úgy kezdődött a reggel, mint általában. Vérnyomásmérés, súlymérés, vizit... Modtam az ügyeletes orvosnak, hogy mintha egy picit jobban fájna a hasam. Felküldött a szülőszobára, hogy ott csináljanak NST-t. Ott volt a fogadott szülésznőm, aki rögtön mondta, hogy az orvosomat felhívja, mert valószínű, hogy aznap már szülni fogok. (A dokim aznap pont szabira ment.) Borotválás, beöntés, várakozás. Ez reggel 10 órakor volt. A doki beért 11.30-ra, megvizsgált, és mondta, hogy nyugodjak meg, szép fejlett már a baba, úgyhogy semmi baj nem lesz. 12.40-kor burkot repesztett, megkaptam az oxitocint, és indulhatott kislányom az útjára. Nagyon jól bántak velem, felállhattam, a szülésznő kikísért a mosdóba, masszírozta a hátam, segített tusolni, nagyon jó volt a jelenléte. Egész végig velem volt, amiért örökké hálás leszek Neki. Végül 15.30-kor kibújt Csengém, 3000g és 48cm volt. 10/10-es apgarral. Igaz, hogy 1 hónappal hamarabb jött, de a gondos kórházi kezelésnek, és a kedves orvosoknak és szülésznőknek hála, minden a legnagyobb rendben ment.
15. Sz.Csirke (válaszként erre: 13. - Cadence)
2007. okt. 24. 15:23
Tudtad elore hogy nagy lesz a bebi?
2007. okt. 24. 07:35
Mert én is túlhordtam - ápr.29-re voltam kiírva, és máj. 6-án megrepesztették a burkot. Órákig egyáltalán nem voltak fájásaim utána, már kezdtem megijedni, hogy mi lesz...Reggel fél 7 körül repesztették meg a burkot, s Bogim délután 3-ra világra jött...
2007. okt. 24. 07:31

Sziasztok.

Én 5nappal hordtam tul a babám és akkor inditották meg.Infuzio meg burokrepesztés aztán vártunk és vártunk.Aztán egyre erösebb fájásaim voltak méhszáj eltünt de babo még nem indult el.Vagyis szegény indult volna biztos kifele de nem fért ki igy kb.5óra vajudás után közölték hogy császár.És junius 18.án megszületett 4800g 54centivel Vivien :)

2007. okt. 21. 19:31

Sziasztok!


Nekem a kiírás naoján indították meg a szülést. Előző nap az uh-n lényegesen csökkenő magzatvizet látott a doki, és nagyon öregedő lepényt. Másnap beindította, mivel a babát is nagynak jósólták, és félő volt, hogy a lepény nem fogja megfelelően ellátni és vajúdás közben oxigénhiáyn lpp fel, ha tovább vár. A végén császár lett, mert a baba magára tekerte a köldökzsinórt.

2007. okt. 21. 19:01

Sziasztok!

Nekem "csak" burkot repesztett a dokim... fájások már voltak (2-4 percesek) de más semmi, így "be" vmi hegyes és már éreztem is az "áradást" :)

Majd fájáserősítőnek kaptam vmit... de így is ügyes volt a Lányom, mert 3 óra alatt kibújt a maga 4360 gr-val :D

10. 754c7e07c3 (válaszként erre: 9. - Sz.Csirke)
2007. okt. 21. 18:40
Nincs mit. :))
9. Sz.Csirke (válaszként erre: 8. - 754c7e07c3)
2007. okt. 21. 17:40
Ertem, koszi.
8. 754c7e07c3 (válaszként erre: 7. - Sz.Csirke)
2007. okt. 21. 17:28
A 42. hét után születni veszélyes. Az állapota a babának romolhat, hirtelen. Olyan állapotba kerülhet, mintha koraszülött lenne. Oxigénhiány léphet fel, ha elöregedik a méhlepény. Ezt vizsgálják is 40-42. hétig uh-val. Nézik a méhlepény érettségét, a véráramlásokat. Magzatvíz tiszta-e. Ha minden oké, akkor is szülesztebnek a 42. héten. (bevallom az egyik kivétel, én voltam, a 42. héten és 3. napon szültem. Minden rendben volt, és megvártuk, amíg magától beindul a szülés. De, ez nagyon ritka. )
7. Sz.Csirke (válaszként erre: 5. - 754c7e07c3)
2007. okt. 21. 17:13
Azt tudod hogy miert?
2007. okt. 21. 17:13

Hat igen, en sem akarnek mar tovabb varni:)

Koszi.

2007. okt. 21. 17:10

Sziasztok!

42. hétig lehet húzni, és csak ritkán van kivétel, hogy akkor ne indítsák meg a szülést.

2007. okt. 21. 17:05

nem volt semmi gond a babával,a doki úgy gondolta,hogy itt az ideje.mellesleg én is :)

nem hosszú,de nagyon fájdalmas szülés volt.

ha a magzatvíz zavaros,mindenképpen megindítják,amúgy nem tudom meddig lehet "elhúzni"

3. Sz.Csirke (válaszként erre: 2. - Gizmóka)
2007. okt. 21. 17:00

Es a bebi veszelyben volt? Vagy volt valami gond?

Vagy minden esetben beinditjak 2 het utan?

2007. okt. 21. 16:58
nekem azért,mert két héttel túlhordtam.
2007. okt. 21. 16:47

Sziasztok!

Ha neked be kellett inditani a szulest, akar csak burkot repeszteni, miert volt ra szukseg?

Tudom hogy mik lehetnek az okok, de kivancsi lennek sajat tapasztalatokra.


Koszi!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook